Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος άλλος με θέμα στο Ημερολόγιο???

Πάει να ανοίξει και κλείνει ...

Το default app αλλά και το Google Calendar μια χαρά μου ανοίγουν.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μετά την χθεσινή αναβάθμιση του Clock app διορθώθηκε και η αυξανόμενη ένταση στο ξυπνητήρι.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ το πρόβλημα με το φακό όταν είχα να ανοίγει με το AI Button πατώντας το δυο φορές.

 

Το άλλαξα να ανοίγει με κρατημένο το AI Button και δεν ξανάνοιξε μόνος του.

 

Εμένα συμπεριφερόταν ακριβώς αντίστροφα.

 

Γενικά το ΑΙ κουμπί (στα αριστερά) έχει θέμα στην λειτουργία του. Εγώ το απενεργοποίησα τελείως και δεν έχω, πλέον, κανένα πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιος άλλος με θέμα στο Ημερολόγιο???

Πάει να ανοίξει και κλείνει ...

 

Το ημερολόγιο της Google δουλεύει άψογα σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα επαναφορά εχθές και πάει ρολόι ακόμα το στέλνω βέβαια γιατί έχω διάφορες ρυθμίσεις να κάνω αλλά είναι πολύ smooth.

Με το μαμά launcher δεν άντεξα πολύ ξαναπέρασα nova prime και είναι σούπερ.

Μία ερώτηση είχε αναφερθεί εδώ ένας κωδικός που μπορείς να δεις πόσες φορτίσεις έχει κάνει το κινητό αν τον θυμάται κανείς ας ποστάρει τη διαδικασία

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός για το πόσες φορές έχει φόρτισει η μπαταρία

* # * # 6485 # * # *

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός για το πόσες φορές έχει φόρτισει η μπαταρία

* # * # 6485 # * # *

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

Ποιο λέει τις φορτίσεις ???

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, Το proximity έχει πρόβλημα σε κανέναν;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι , τι θέμα έχεις ???

Link to comment
Share on other sites

Ποιο λέει τις φορτίσεις ???

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Όχι , τι θέμα έχεις ???

Δεν σβήνει η οθόνη στις κλήσεις. Κι αυτό συμβαίνει είτε μιλάω στο τηλέφωνο, είτε σε άλλες εφαρμογές(viber messenger κτλ)

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν σβήνει η οθόνη στις κλήσεις. Κι αυτό συμβαίνει είτε μιλάω στο τηλέφωνο, είτε σε άλλες εφαρμογές(viber messenger κτλ)

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αρχικά δε γνωρίζω εάν έχεις τζαμάκι με πλαίσιο (αναφέρομαι σε αυτά με το χρώμα περιμετρικά). Τα συγκεκριμένα δημιουργούν θέμα. Επίσης γενικά εάν έχεις τζάμι, θα πρέπει να το βγάλεις και να κάνεις μια δοκιμή χωρίς αυτό.

 

Έπειτα, θα πας στον dialer σου, θα πληκτρολογήσεις *#*#64663#*#* και θα μπεις στο CIT.

Πάνω δεξιά σε εκείνο το μενού, έχει 3 κάθετες τελείες, θα πατήσεις σ'αυτές, και θα πατήσεις πάνω στην επιλογή Proximity sensor Callibration.

 

Επίσης μέσα στο CIT, θα κάνεις scroll down, και θα βρεις το Gps. Το επιλέγεις, κάνεις το τεστ με το να προσεγγίσεις τη συσκευή στο αυτί σου, σαν να πας να μιλήσεις δηλαδή, και θα σου βγάλει pass ή fail (εμείς φυσικά το pass θέλουμε). Και εάν θέλεις, μας λες πώς τα πήγες με αυτές σου τις ενέργειες.

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς θέμα με τις επαφές? Μετά την αναβάθμιση μου βγάζει μόνο αγγλικούς χαρακτήρες δεξιά της οθόνης, για αναζήτηση επαφής και καθόλου ελληνικούς.
Link to comment
Share on other sites

Δεν σβήνει η οθόνη στις κλήσεις. Κι αυτό συμβαίνει είτε μιλάω στο τηλέφωνο, είτε σε άλλες εφαρμογές(viber messenger κτλ)

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, έχεις τζαμακι που το έβαλες πρόσφατα ???

Αν ναι, βγαλτο και δοκίμασε πάλι !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δε γνωρίζω εάν έχεις τζαμάκι με πλαίσιο (αναφέρομαι σε αυτά με το χρώμα περιμετρικά). Τα συγκεκριμένα δημιουργούν θέμα. Επίσης γενικά εάν έχεις τζάμι, θα πρέπει να το βγάλεις και να κάνεις μια δοκιμή χωρίς αυτό.

 

Έπειτα, θα πας στον dialer σου, θα πληκτρολογήσεις *#*#64663#*#* και θα μπεις στο CIT.

Πάνω δεξιά σε εκείνο το μενού, έχει 3 κάθετες τελείες, θα πατήσεις σ'αυτές, και θα πατήσεις πάνω στην επιλογή Proximity sensor Callibration.

 

Επίσης μέσα στο CIT, θα κάνεις scroll down, και θα βρεις το Gps. Το επιλέγεις, κάνεις το τεστ με το να προσεγγίσεις τη συσκευή στο αυτί σου, σαν να πας να μιλήσεις δηλαδή, και θα σου βγάλει pass ή fail (εμείς φυσικά το pass θέλουμε). Και εάν θέλεις, μας λες πώς τα πήγες με αυτές σου τις ενέργειες.

Ευχαριστώ.

Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, έχεις τζαμακι που το έβαλες πρόσφατα ???

Αν ναι, βγαλτο και δοκίμασε πάλι !

Λοιπόν καλησπέρα και συγνώμη που άργησα. Είχα τζαμακι με πλαίσιο, το έβγαλα αλλά πάλι δεν... Μπήκα στο service menu, είδα στο τεστ ότι δεν αλλάζει η ένδειξη. Παραμένει στο 5. Πήγα στο calibration και ανέβασα τέρμα την ευαισθησία, και δουλεύει μια στις 15 προσπάθειες. Θα προσπαθήσω να κάνω reset μπας και στρωσει(αν και μου το έκανε και πριν την αναβάθμιση)

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλησπέρα και συγνώμη που άργησα. Είχα τζαμακι με πλαίσιο, το έβγαλα αλλά πάλι δεν... Μπήκα στο service menu, είδα στο τεστ ότι δεν αλλάζει η ένδειξη. Παραμένει στο 5. Πήγα στο calibration και ανέβασα τέρμα την ευαισθησία, και δουλεύει μια στις 15 προσπάθειες. Θα προσπαθήσω να κάνω reset μπας και στρωσει(αν και μου το έκανε και πριν την αναβάθμιση)

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επομένως βεβαίως και πρέπει να κάνεις factory reset αφού έκανες όλα αυτά. Φρόντισε να κρατήσεις backup, και προχώρησε πλέον -εάν το επιθυμείς- αυτή την ενέργεια.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και ούτε και το δικό μου έχει το mf2

Είσαι σίγουρος ότι είναι αυτός ο κωδικός?

Γιατί μια άλλη φορά όταν είχα δοκιμάσει έναν που είχε ποστάρει κάποιος φίλος σε αυτό εδώ το νήμα δούλευαν όλα ρολόι και μου είχε δείξει τις φορτίσεις που έχω κάνει κανονικά..

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και ούτε και το δικό μου έχει το mf2

Είσαι σίγουρος ότι είναι αυτός ο κωδικός?

Γιατί μια άλλη φορά όταν είχα δοκιμάσει έναν που είχε ποστάρει κάποιος φίλος σε αυτό εδώ το νήμα δούλευαν όλα ρολόι και μου είχε δείξει τις φορτίσεις που έχω κάνει κανονικά..

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ είσαι φίλε μου

 

https://gr.gizchina.com/2020/02/16/xiaomi-miui-11-deite-posi-zoi-echei-akoma-i-mpataria-sas/

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν δουλεύει με την τελευταία MIUI 12 γιατί όταν ολοκληρώνεις τον κωδικό σε πάει κατευθείαν στο μενού και δεν σε αφήνει να πατήσεις κανένα κουμπί κλήσης?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αχά...

Κάποιος άλλος τρόπος υπάρχει μήπως γνωρίζεις?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Με την αυτόματη φωτεινότητα έχει παρατηρήσει κανείς κατι? Τη ρίχνει ενω δεν την εχω στο αυτόματο.

Επίσης δεν μου εμφανίζει ελληνικό αλφάβητο στην αναζήτηση επαφών. Όλα αυτα μετά την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Γνωριζει κανεις αν μπορει να τραβηξει το mi9 φωτογραφια raw, με το stock miui χωρις root? Ψαχνω επισης να βρω εφαρμογη google camera και δεν εχω βρει καποια που να δουλευει προς το παρον. Αν ξερει καποιος ας μου πει.
Xiaomi mi6, Xiaomi redmi note3 pro, Xperia z3 compact, xperia z, Lg p990 2x, Samsung galaxy 551, Sony ericsson elm, sony ericsson K800i, NOKIA 5310, Sharp 770sh, Sharp gx17, Nokia 5210, Ericsson t28
Link to comment
Share on other sites

Google camera εγώ χρησιμοποιώ την 7.3.018 του urnuyx...Από εκεί μπορείς να βγάλεις και φωτογραφία RAW https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να βγάλω αυτήν την ειδοποίηση κάθε λίγο. Και λιγάκι με έχει ζαλίσει; 754dff5e5e8b42e325e186a363014f58.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να βγάλω αυτήν την ειδοποίηση κάθε λίγο. Και λιγάκι με έχει ζαλίσει; 754dff5e5e8b42e325e186a363014f58.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Screenshot-2020-07-18-04-27-35-804-com-miui-cloudservice.jpg

 

Καλησπέρα φίλε μου!

Όπως βγαίνει η ειδοποίηση όπως τη βλέπεις στη μπάρα ειδοποιήσεων, πάτα παρατεταμένα επάνω της, μέχρι να σου βγει η επιλογή που βλέπεις στην εικόνα που σου έχω ανεβάσει. Απενεργοποίησέ το αυτό, και δε θα έχεις απο το mi cloud ξανά ειδοποιήσεις για τον αποθηκευτικό χώρο, και γενικά.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...