Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρατηρησε κανεις τπτ με το wifi ? μετα το update στο ιδιο σημειο του σπιτιου πιανω 1 γραμη αντι για 3 που επιανα κ εχει κοληματα , το νετ παει σφαιρα :X με καθε κινητο οταν κανω εναα update παντα το μετανιωνω ρε φιλε :worry:
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μετά από 15 μέρες χρήση σε "δύσκολα " σημεία καλυψης wind σε σύγκριση με mate9 και mate10pro έχω πρόβλημα. Και με cosmote με σαφώς καλύτερο (πάλι σε δύσκολα σημεία) σήμα δεν με ενθουσιάζει σε σύγκριση με τα προαναφερόμενα κινητά. Πρέπει να το πάρω στο χέρι και να κάνω γύρω γύρω μέχρι να πραγματοποιήσει κλήση. Το VoWIFI και το VoLTE με cosmote σώζει την κατάσταση. Αλλιώς θα γυρναγα στο τριετίας huawei έχω την εντύπωση.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω παραγγείλει το mi 9 απο banggood απο τις 30 Ιουνίου και ακόμα δεν το έχουν στείλει. Εχω μιλήσει και με banggood και μου λένε οτι κάνουν ο,τι μπορούν να το στείλουν νωρίτερα, αλλα δεν...Εχω ξαναπαραγγειλει, αλλα δεν ειχα τέτοια καθυστέρηση Παιζει τίποτα μήπως αυτη την περίοδο με banggood,μήπως να την ακυρώσω και να παω σε κάτι αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω παραγγείλει το mi 9 απο banggood απο τις 30 Ιουνίου και ακόμα δεν το έχουν στείλει. Εχω μιλήσει και με banggood και μου λένε οτι κάνουν ο,τι μπορούν να το στείλουν νωρίτερα, αλλα δεν...Εχω ξαναπαραγγειλει, αλλα δεν ειχα τέτοια καθυστέρηση Παιζει τίποτα μήπως αυτη την περίοδο με banggood,μήπως να την ακυρώσω και να παω σε κάτι αλλο;

 

μπες ινσομνια παρε ενα μετεχειρο μηνα με 350 κ χεσε το bangood . ηταν σε διαθεσιμοτητα οταν παραγγειλες ?

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

την συσκευή θα την εχω για 2 βδομάδες πάνω κάτω (μεχρι να έρθει πίσω το xmax απο service)

 

λίγο βοήθεια αν μπορείτε

 

1. υπάρχει κάποια ρύθμιση για το σήμα είναι αρκετά ποιο χαμηλά απο άλλα κινητά που είχα στο ίδιο σημείο (μάλλον κάπου έχει ρύθμιση και δεν την πήρα χαμπάρι)

2. τι στραβό κάνω και τα notofications όποτε θέλουν βγαίνουν στο lock screeen (καμία φορά έρχονται κάποια παλιά που τα εχω διαβάσει ώρες πριν)

ολα τα αλλα κουτσά στραβά τα σεταρα

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις για το σήμα δε γνωρίζω να έχει κάποια συσκευή για να έχει και το mi 9.

Για το δεύτερο αν βρεις κάποια λύση πες και σε μας, γιατί αυτό είναι χούι του miui από ότι καταλαβαίνω. Μια ντεμί λύση που έχω κάνει σε μένα, είναι να ενεργοποιήσω το autostart σε εφαρμογές θέλω να έρχονται άμεσα ειδοποιήσεις

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμενα τ notification χθες επαθε εγκεφαλικο κ δουλεψε για 1 συμβαν :lol::lol::lol::lol::lol:

τπ σημα του mi9 μονο αν το γυρισεις μονιμα σε 2g θα εχεις φουλ . εγω παντος μια χαρα σημα εχω κ πιο καλο απο το προηγουμενο lg g6 που ειχα κ δεν επιανε 4g μεσα στο δωματιο , τωρα πιανω :D

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

την συσκευή θα την εχω για 2 βδομάδες πάνω κάτω (μεχρι να έρθει πίσω το xmax απο service)

 

λίγο βοήθεια αν μπορείτε

 

1. υπάρχει κάποια ρύθμιση για το σήμα είναι αρκετά ποιο χαμηλά απο άλλα κινητά που είχα στο ίδιο σημείο (μάλλον κάπου έχει ρύθμιση και δεν την πήρα χαμπάρι)

2. τι στραβό κάνω και τα notofications όποτε θέλουν βγαίνουν στο lock screeen (καμία φορά έρχονται κάποια παλιά που τα εχω διαβάσει ώρες πριν)

ολα τα αλλα κουτσά στραβά τα σεταρα

 

Για τα notifications πρέπει να μπεις στις ειδοποιήσεις των εφαρμογών από το μενού και να καθορίσεις τι επιθυμείς.

Προσωπικά τα έχω όλα ενεργοποιημένα...

 

d3d43640b0377f52a5fb64319120ae2b.jpg

 

______________________

legriTV on YouTube

Link to comment
Share on other sites

Παιδες είδα πιο πισω οτι καποιοι πηραν νεο update το 10.2.27. Εγω ειμαι στο 26 δεν μου βγαζει κατι καινουριο. Πως μπορω να το pushαρω να μου δωσει το update; Ή μηπως δεν ειναι stable το 27;

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδες είδα πιο πισω οτι καποιοι πηραν νεο update το 10.2.27. Εγω ειμαι στο 26 δεν μου βγαζει κατι καινουριο. Πως μπορω να το pushαρω να μου δωσει το update; Ή μηπως δεν ειναι stable το 27;

 

stable ειναι την εχω παρει κ εγω 5 6 μερες πριν .

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

εμενα τ notification χθες επαθε εγκεφαλικο κ δουλεψε για 1 συμβαν :lol::lol::lol::lol::lol:

τπ σημα του mi9 μονο αν το γυρισεις μονιμα σε 2g θα εχεις φουλ . εγω παντος μια χαρα σημα εχω κ πιο καλο απο το προηγουμενο lg g6 που ειχα κ δεν επιανε 4g μεσα στο δωματιο , τωρα πιανω :D

 

αυτό εκανα για την ώρα τουλάχιστον να μην χάνω κλήσεις όσο είμαι στην δουλειά θα αντέξουμε δυο βδομάδες τι να κάνουμε

 

Για τα notifications πρέπει να μπεις στις ειδοποιήσεις των εφαρμογών από το μενού και να καθορίσεις τι επιθυμείς.

Προσωπικά τα έχω όλα ενεργοποιημένα...

 

d3d43640b0377f52a5fb64319120ae2b.jpg

 

______________________

legriTV on YouTube

 

ετσι το εχω όλα ενεργά το εχω βγαλει από power managment (not optimized κλπ) οπότε του κα..ει έρχεται καμία φορά φέρνει παλιές ειδοποίησις... για την ώρα βρήκα λύση με smartband ουσιαστικά όταν έρχεται κάτι βαράει εκεί και και ας μην φαινεται κάτι στο lockscreen

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα το Mi9 6/64 Global version (1 χρόνο εγγύηση) σφραγισμένο μαζί με 1 θήκη δώρο που καλύπτει και τις πίσω κάμερες αλλά και ένα τζαμακι καλής ποιότητας στα 335€.Αξιζει να το κοιτάξω;
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που λες είναι η τιμή Κίνας

Αν το βρήκες με άμεση αγορά είναι μια χαρά

Με την εγγύηση κράτα μικρό καλάθι

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που λες είναι η τιμή Κίνας

Αν το βρήκες με άμεση αγορά είναι μια χαρά

Με την εγγύηση κράτα μικρό καλάθι

 

Ναι το βρήκα για άμεση αγορά,τώρα όσον αφορά την εγγύηση το παιδί μου είπε 1 χρόνο εγγύηση καταστήματος.Ξερω ότι είναι μπερδεμένη η φάση με Xiaomi και εγγύηση αλλά δεν έχω την δυνατότητα να δώσω τα έξτρα που χρειάζεται να το πάρω από info.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος πως βάζουμε μια εφαρμογή σε εξαίρεση από την εκκαθάριση μνήμης?

στην οθόνη που εμφανίζεις τις πρόσφατες εφαρμογές, πάτα συνεχόμενα επάνω της και θα δεις 3 εικονίδια στο πλάι. Το λουκέτο θες.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

στην οθόνη που εμφανίζεις τις πρόσφατες εφαρμογές, πάτα συνεχόμενα επάνω της και θα δεις 3 εικονίδια στο πλάι. Το λουκέτο θες.

 

Ναι αυτό το βρήκα.αλλα όταν πηγαίνεις εκκαθάριση - ρυθμίσεις - εξαιρέσεις (αποτρέψτε την εκκαθάριση εφαρμογών) δεν έχει καμία επιλεγμένη και ούτε μπορείς να προσθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να κάνω την οικονομική μου υπέρβαση και να το πάρω.Προσφατες εμπειρίες με Xiaomi λίγες ώρες το Redmi Note 7 και το απλό 7αρι.Να υποθέσω δεν έχει καμία σχέση,μιλάμε για ναυαρχίδα.Το περιμένω και θα σας πω και γω τις δικές μου εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να κάνω την οικονομική μου υπέρβαση και να το πάρω.Προσφατες εμπειρίες με Xiaomi λίγες ώρες το Redmi Note 7 και το απλό 7αρι.Να υποθέσω δεν έχει καμία σχέση,μιλάμε για ναυαρχίδα.Το περιμένω και θα σας πω και γω τις δικές μου εντυπώσεις.
Καλορίζικο , αν μπορείς να αντέξεις τις ελλείψεις του note 7 ναι είναι πολύ δυνατό τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου! Να το καταευχαριστηθείς!

Λοιπόν, 2 παρατηρήσεις: 1. Η βάση φόρτισης αυτοκινήτου της Xiaomi τα σπάει. Φορτίσει σφαίρα και αν βρεις καλό σημείο να την βάλεις, δεν κουνιέται καθόλου. 2. Είμαι 10 μέρες χωρίς τζαμακι/ζελατίνα και η οθόνη δεν 3χει ούτε 1 δαχτυλιά :)

 

Επίσης έκανα αίτημα για ξεκλείδωμα bootloader χθες. Έχετε δοκιμάσει καμία ROM να αξίζει;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι 10 μέρες χωρίς τζαμακι/ζελατίνα και η οθόνη δεν 3χει ούτε 1 δαχτυλιά :)

 

Το έχω αναφέρει κι γω, η οθόνη είναι απόλαυση.

Είμαι από τους λίγους που ΔΕΝ έχω βάλει τίποτα πάνω στην οθόνη από τον Απρίλιο που το έχω.

 

...δίνεις ωραία πάσα...

Ένας φίλος θέλει να πάρει κινητό και μου έβαλε ένα versus μεταξύ P30 και S10e.

Τον προβλημάτισε που το ένα δεν έχει gorilla και το άλλο έχει gorilla 5.

Μπαίνω μέσα στο gsm, το επιβεβαιώνω και του λέω:

'Δώσε 100 λιγότερα και πάρε το Mi9 (gorilla 6) εάν σε προλβηματίζει η προστασία της οθόνης' :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρήκα για άμεση αγορά,τώρα όσον αφορά την εγγύηση το παιδί μου είπε 1 χρόνο εγγύηση καταστήματος.Ξερω ότι είναι μπερδεμένη η φάση με Xiaomi και εγγύηση αλλά δεν έχω την δυνατότητα να δώσω τα έξτρα που χρειάζεται να το πάρω από info.

 

Μια χαρά τιμή για άμεση αγορά σφραγισμένο

Εγώ θα έκανα το βήμα

Εννοείται ότι πας στα 335 και όχι στα 499 της info

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...