Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα 436Μ είναι. Ο λόγος απλός. Ο alex πήρε το κινητό πρόσφατα και δεν είχε την 2.27, οπότε, μιας και του πάει απευθείας στην 2.28, φαίνεται μεγαλύτερο το update :)

Την κατεβάζω τώρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτές τις ειδοποιήσεις ΠΟΣΟ δύσκολο τους είναι να τις φτιάξουν; Ειλικρινά απορώ...
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα 436Μ είναι. Ο λόγος απλός. Ο alex πήρε το κινητό πρόσφατα και δεν είχε την 2.27, οπότε, μιας και του πάει απευθείας στην 2.28, φαίνεται μεγαλύτερο το update :)

Την κατεβάζω τώρα

Ακριβώς!

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτές τις ειδοποιήσεις ΠΟΣΟ δύσκολο τους είναι να τις φτιάξουν; Ειλικρινά απορώ...
Υπομονή..θα έρθει με την 11

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση ούτε για smart cover ,, to mi 8 την είχε,,,

 

ούτε την ρύθμιση για το pocket mode. Κάποιος που να ξέρει ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στο μι9. Ποια η χρησιμότητα του ενιγουει;
Link to comment
Share on other sites

Στο mi 8 υπήρχε. Έχω θήκη της mofi, flip cover. Όταν άνοιγα, άνοιγε η οθόνη, έκλεινα την θήκη έκλεινε η οθόνη, διότι η mofi έχει μαγνητακι. Στο mi 8 είχε την ρύθμιση smart cover, ενώ στο 9 δεν έχει, και είναι παράξενο για μένα, και αφύσικο. Έτσι στο τσαντάκι που βάζω το κινητό, πολλές φορές ενεργοποιείται η οθόνη, και ζεσταίνει το κινητό. Προσωρινά έχω δύο λαστιχακια, για να μην κουνιέται η θηκη. Τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

Για το pocket mode έλεγα, δεν το διευκρίνισα :) Για το smart cover, αν και δεν έχω, απορώ γιατί να το αφαιρέσουν (αν όντως ισχύει .. )
Link to comment
Share on other sites

Για το pocket mode έλεγα, δεν το διευκρίνισα :) Για το smart cover, αν και δεν έχω, απορώ γιατί να το αφαιρέσουν (αν όντως ισχύει .. )
Δεν έχει τους ίδιους proximity sensors με άλλα κινητά και προς το παρόν δεν υπάρχει επιλογή. Έχει συζητηθεί πολλές φορές στην beta team. Λογικά θα το φτιάξουν

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις ειδοποιήσεις ΠΟΣΟ δύσκολο τους είναι να τις φτιάξουν; Ειλικρινά απορώ...

 

Δεν πρόκειται να αλλάξει ρε μαν, το είχαν στα Notched Μι8, το διατήρησαν και στο Mi9 με το drop

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντύπωση μετά το new update κακή.. ξύπνησα και το πρωί δε έβλεπε κανένα wifi .. έστρωσε με επανεκκίνηση..
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντύπωση μετά το new update κακή.. ξύπνησα και το πρωί δε έβλεπε κανένα wifi .. έστρωσε με επανεκκίνηση..
Είχα και εγώ θέμα δεν έβλεπε vowifi. Με επανεκκίνηση διορθώθηκε

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τους ίδιους proximity sensors με άλλα κινητά και προς το παρόν δεν υπάρχει επιλογή. Έχει συζητηθεί πολλές φορές στην beta team. Λογικά θα το φτιάξουν

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

Ψάχνω εφαρμογή για να μην ανοίγει η οθόνη μέσα στο τσαντάκι. Που πρέπει να ψάξω,, την αγγλική διατύπωση,, πχ app locked display,, ;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να αλλάξει ρε μαν, το είχαν στα Notched Μι8, το διατήρησαν και στο Mi9 με το drop

Μα ξέρεις γιατί απορώ; Γιατί στις BETA versions (Developer και σία) τις είχε κανονικά, και στο POCO και εδώ. Τι στην ευχή συμβαίνει με τις stable? Το θεωρούν cool, ένα τέτοιο αρχαίο feature, εδώ να μην το έχουν στα στάνταρ;

 

Πρώτη εντύπωση μετά το new update κακή.. ξύπνησα και το πρωί δε έβλεπε κανένα wifi .. έστρωσε με επανεκκίνηση..

 

Είχα και εγώ θέμα δεν έβλεπε vowifi. Με επανεκκίνηση διορθώθηκε

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Έβλεπε τα networks χωρίς επανεκκίνηση. Όπως κάτσει είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή για να μην ανοίγει η οθόνη μέσα στο τσαντάκι. Που πρέπει να ψάξω,, την αγγλική διατύπωση,, πχ app locked display,, ;;

 

Πέρασα αυτήν την εφαρμογή, δείχνει να το κλειδώνει, θα πρέπει να παίξω με τις ρυθμίσεις, μπας και το πετύχω.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iglint.android.screenlock

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησα το " διπλό άγγιγμα για ενεργοποίηση της οθόνης ", . Τώρα δεν πρέπει να είναι σωστά ;;;

Η οθόνη στο τσαντάκι, πως ενεργοποιείται ; νομίζω επειδή την πιέζει το κάλυμμα από την θήκη ( είναι flip cover). Σωστό η λάθος ;; (και ενεργοποίησα το άνοιγμα οθόνης με τα πλήκτρα έντασης, και μαζί με το πλήκτρο power, έχω 3 επιλογές για να ανοίξει το κινητό. περισσότερα δεν ξέρω να κάνω.).

Link to comment
Share on other sites

Ρε αλάνια. Γιατί δεν δουλεύει το face unlock όταν φοράω γυαλιά ηλίου;

 

Και εμένα δεν δουλεύει με το αποκριάτικο μουστάκι!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν δουλεύει με το αποκριάτικο μουστάκι!

 

Με το μουστάκι παίζει και να σου δουλέψει... Αλλά με γυαλιά ηλίου προφανώς και δεν δουλεύει. Γυαλιά οράσεως σε κάποιες συσκευές δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Με το μουστάκι παίζει και να σου δουλέψει... Αλλά με γυαλιά ηλίου προφανώς και δεν δουλεύει. Γυαλιά οράσεως σε κάποιες συσκευές δουλεύει...

 

Με το μουστάκι θα δουλέψει σίγουρα. Τα μάτια κοιτάζει και με γυαλιά ηλίου, προφανώς δεν μπορεί να ανταπεξέλθει. Επίσης έχω δοκιμάσει να ξεκλειδώσω με φωτογραφίες μου (πάσης φύσεως φώτο) και δεν ξεκλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε αλάνια. Γιατί δεν δουλεύει το face unlock όταν φοράω γυαλιά ηλίου;

 

Με μερικά γυαλιά polarized μπορεί κ να ξεκλειδώσει αλλά αργεί λίγο..Με γυάλινους φακούς λίγο απίθανο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

10.2.28 eu από μπαταρία παρατήρησε κανείς τιποτα περίεργο?

Link to comment
Share on other sites

Με μερικά γυαλιά polarized μπορεί κ να ξεκλειδώσει αλλά αργεί λίγο..Με γυάλινους φακούς λίγο απίθανο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

10.2.28 eu από μπαταρία παρατήρησε κανείς τιποτα περίεργο?

 

σε κανένα 2 ημέρες θα μπορούμε να πούμε. πάντως μου ήρθε την 2η ημέρα κατοχής του τηλεφώνου οπότε δεν θα μπορώ να πω αν είδα διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η μπαταρία του κινητού είναι μέτρια θα έλεγα

Το μόνο μείον

Σίγουρα θα χρειαστω πριζα μέσα στην μέρα έστω για δέκα λεπτά !!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η μπαταρία του κινητού είναι μέτρια θα έλεγα

Το μόνο μείον

Σίγουρα θα χρειαστω πριζα μέσα στην μέρα έστω για δέκα λεπτά !!

 

Νομίζω η λύση είναι το power bank.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν χρησιμοποίησα τέτοιες συσκευές

Κάποια στιγμή στο γραφείο στο σπίτι στο αμάξι θα βάλω 10 λεπτά πρίζα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...