Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ που το αγόρασα με euxm ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το proximity sensor. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το ότι δεν δονείται όταν κάνω μία κλήση και απαντάει ο άλλος... παρόλο που το έχω ρυθμίσει από το μενού. Δεν ξέρω αν το κάνει και σε άλλους.

 

Ακριβώς τις ίδιες διαπιστώσεις έχω κάνει και εγώ με την EU.

Ποτέ δεν είχα θέμα με τον σένσορα και ποτέ δεν ένιωσα τη δόνηση ακόμη και όταν το έχω στην τσέπη του παντελονιού ή του πουκάμισου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και πάλι. Το κινητό παίζει να είναι δαιμονισμένο. Πήγα στη δουλειά της κοπέλας και ενώ είχε 2 σήμα, την καλούσα από το δικό μου και δεν έβγαινε γραμμή. Είναι εικονικό το σήμα μήπως; όντως στο σημείο εκείνο το σήμα είναι δύσκολο να βρεθεί (εμένα είχε 1 σήμα-galaxy note 9) αλλά και πάλι δε γίνεται να δείχνει σήμα και να μην έχει στην ουσία. Τι μπορεί να κάνει; Αυτό συμβαίνει μόνο σε εκείνο το σημείο πουθενά αλλού

Το διάβασε παπάς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που λες είναι είναι στην <<διαχείριση εφαρμογών>> κι όχι στην <<ενημέρωση συστήματος>>.

Πάραυτα πάτησα τις τρεις τελίτσες και επέλεξα την εμφάνιση όλων των εφαρμογών αλλά δεν δε βρήκα εφαρμογή που να λέει <<αναβάθμιση>> ούτε <<ενημέρωση>> ώστε να πατήσω παρατεταμένα πάνω όπως προείπε ο φίλος @xnikos στον φίλο @pyrovoliko.

 

Αρκετά νωρίτερα τώρα, στο Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημέρωση συστήματος, πάνω δεξιά που είχε τρεις τελίτσες πάντα μου είχε τρεις επιλογές: <<Λήψη τελευταίου πακέτου>>, <<Ενημέρωση ρυθμίσεων>> και <<Περισσότερα>>. Είπα λοιπόν, μετά από καιρό, ας πατήσω <<Λήψη τελευταίου πακέτου>> (για πολλοστή φορά) μπας και από εκεί βρει και κατεβάσει την 11.

Φυσικά και δε βρήκε κάτι καινούριο αλλά ξανά έκανε λήψη και εγκατάσταση της υπάρχουσας 10.3.6.

Αφού λοιπόν τελείωσε και πάτησα το αναμενόμενο <<επανεκκίνηση τώρα>> διαπίστωσα μπαίνοντας ξανά στο, Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημέρωση συστήματος, πατώντας πάλι τις τρεις τελίτσες οι επιλογές αυξήθηκαν σε έξι με επιπλέον αυτές τις τρεις: <<Επιλογή πακέτου ενημέρωσης>>, <<Επανεκκίνηση σε Λειτουργία ανάκτησης>> και <<Τι νέο υπάρχει>>.

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό;

Τι εννοείς όταν λες "πάραυτα";

Link to comment
Share on other sites

Πάραυτα σημαίνει αμέσως

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά με swipe up μου ανοίγει τον browser της miui και όχι Google. Ξέρουμε πως μπορεί να επανέλθει αυτό; Το έχω ψάξει αρκετά χωρίς να έχω βρει λύση...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά με swipe up μου ανοίγει τον browser της miui και όχι Google. Ξέρουμε πως μπορεί να επανέλθει αυτό; Το έχω ψάξει αρκετά χωρίς να έχω βρει λύση...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Κ σε μένα τον browser της miui ανοίγει!

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαπιστώσει πως όταν έρχονται τα μηνύματα στο viber δεν έχουν δόνηση αλλά και η ειδοποίηση είναι πολύ χαμηλή και δεν ακούγεται.

Σημειώνω πως είναι εντάξει από πλευράς ρυθμίσεων του τηλεφώνου.

 

Επίσης...

 

Ενώ δεν έχω βάλει για ξεκλείδωμα της συσκευής το δακτυλικό αποτύπωμα αλλά το 4ψήφιο pin, όταν η συσκευή είναι σε κατάσταση αναμονής και κλειδωμένη αν ακουμπήσει το δάκτυλο πίσω ανάβει η οθόνη. Πως γίνεται να απενεργοποιήσω πίσω την αφή και να ανάβει πατώντας μόνο το πλαϊνό για να του βάζω το 4ψήφιο pin.

Για να γίνει πιο κατανοητός, δεν λέω πως μου ζητάει το δακτυλικό αποτύπωμα για να ξεκλειδώσει, απλά ακουμπάει κατά λάθος το δάκτυλο πίσω και ανάβει η οθόνη ενώ εγώ θέλω να το αδρανοποιήσω στην αφή.

Κανείς; :blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που λες είναι είναι στην <<διαχείριση εφαρμογών>> κι όχι στην <<ενημέρωση συστήματος>>.

Πάραυτα πάτησα τις τρεις τελίτσες και επέλεξα την εμφάνιση όλων των εφαρμογών αλλά δεν δε βρήκα εφαρμογή που να λέει <<αναβάθμιση>> ούτε <<ενημέρωση>> ώστε να πατήσω παρατεταμένα πάνω όπως προείπε ο φίλος @xnikos στον φίλο @pyrovoliko.

 

Αρκετά νωρίτερα τώρα, στο Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημέρωση συστήματος, πάνω δεξιά που είχε τρεις τελίτσες πάντα μου είχε τρεις επιλογές: <<Λήψη τελευταίου πακέτου>>, <<Ενημέρωση ρυθμίσεων>> και <<Περισσότερα>>. Είπα λοιπόν, μετά από καιρό, ας πατήσω <<Λήψη τελευταίου πακέτου>> (για πολλοστή φορά) μπας και από εκεί βρει και κατεβάσει την 11.

Φυσικά και δε βρήκε κάτι καινούριο αλλά ξανά έκανε λήψη και εγκατάσταση της υπάρχουσας 10.3.6.

Αφού λοιπόν τελείωσε και πάτησα το αναμενόμενο <<επανεκκίνηση τώρα>> διαπίστωσα μπαίνοντας ξανά στο, Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημέρωση συστήματος, πατώντας πάλι τις τρεις τελίτσες οι επιλογές αυξήθηκαν σε έξι με επιπλέον αυτές τις τρεις: <<Επιλογή πακέτου ενημέρωσης>>, <<Επανεκκίνηση σε Λειτουργία ανάκτησης>> και <<Τι νέο υπάρχει>>.

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό;

Αφού ξανά έκανα κατά λάθος άλλη μια <<Λήψη τελευταίου πακέτου>> δε μου εμφανίζονται τώρα η <<Επιλογή πακέτου ενημέρωσης>> και η <<Επανεκκίνηση σε Λειτουργία ανάκτησης>> στις επιλογές που έχουν οι τρεις τ(ρ)ελίτσες πάνω δεξιά και μείναν τέσσερις επιλογές από έξι. :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενημερώσεις λέγεται η εφαρμογη. Με εικονίδιο, ένα βελάκι που δείχνει προς τα πάνω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εντάξει το βρήκα. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπίζω να εμφανίζεται η εικόνα...

Κάτω δεξιά, γράφει εκκαθάριση δεδομένων

Ευχαριστώ, το βρήκα. :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι με 10.3.6.0 PFGEUXM.

Εκανα εκκαθάριση δεδομένων (όπως φαίνεται στην εικόνα που έχει ανεβάσει ο @conan1) πάτησα στο "λήψη τελευταίου πακέτου" και τζίφος, "κατέβηκε" πάλι η 10.3.6.0.

Και σε μένα ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα.

Όμοια περίπτωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό δεν θα αλλάξει. Αυτό είναι το τελευταίο πακέτο που έχεις εγκαταστήσει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο kostas45 κι εγώ πράξαμε βάση του...

Πήγαινε και κάνε λήψη πακέτου και θα πάρεις την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

http://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1700360

 

να το τσεκαρεις, μηπως το ανεβασουν ( όπως πχ στο mi 9 ).

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή downmi απ' playstore και κατέβασε από εκεί την 11
Είναι επίσημη;

Δηλαδή είναι ακριβώς το ίδιο, σα να την κατεβάζουμε OTA;

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω καμία πρεμούρα για τη 11. Κάποια στιγμή θα έρθει ota δεν θα πεθάνουμε κιόλας .

Απλά έγραψα ότι ακολούθησα τόν τρόπο που πρότειναν κάποια παιδιά αλλά δεν "περπάτησε".

Άσχετο αλλά απλά από περιέργεια το downmi από που αντλεί τις rom ? Είναι άξιο εμπιστοσύνης?

Δεδομένου ότι την 11PFGEUXM δεν την έχω στα επίσημα φόρα .

Στο μυαλό μου είσαι. :D

Ή εγώ στο δικό σου. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://c.mi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2580061&aid=4952164&from=album&page=1

to recovery, μαλλον είναι official site (?????),

Ποιον ρωτάς; :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από περιήγηση σε ότι custom rom υπήρχε, και αφού δεν έμεινα ικανοποιημένος απόλυτα από καμμία, είπα να δώσω άλλη μια ευκαιρία στην miui.

Κατέβασα και πέρασα με fastboot Kai miflash την euxm,10.3.6, ενώ όταν το πήρα είχε την άλλη global, που δεν θυμάμαι τώρα πως την λένε.

 

Ως εκ θαύματος το proximity sensor λειτουργεί πλέον συνέχεια και απόλυτα σωστά!

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Αυτή που έγραψες είναι αυτή --> PFGEUXM 10.3.6.0 ή καμία σχέση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το διάβασε παπάς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοείς όταν λες "πάραυτα";

Δεν την έχεις ξανά ακούσει/συναντήσει αυτήν τη λέξη; :blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάραυτα σημαίνει αμέσως
Ουδεμία σχέση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο......
Σωστά το είχες γράψει, <<Παρόλα αυτά>>.

Γιατί άκυρο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο......
Σωστά το είχες γράψει, <<Παρόλα αυτά>>.

Γιατί άκυρο;

Link to comment
Share on other sites

Μας κούρασες με τόσες παραθέσεις... Έχουμε και το μπελά με το Tapatalk με τις εικόνες και βγαίνουν τα μάτια μας.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή downmi απ' playstore και κατέβασε από εκεί την 11

 

Κατέβασα αλλά δεν έχω τρόπο να την περάσω. Δεν έχω επιλογή για κάποιο λοκαλ αρχείο.

Εννοείται ότι έχω μεταφέρει το αρχείο στο φάκελο "downloaded rom"

Edited by kolkoskylo
Link to comment
Share on other sites

https://e-didaskalia.blogspot.com/2017/09/blog-post.html?m=1

 

Σχετικά με την ερμηνεία της λέξης "πάραυτα".

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://e-didaskalia.blogspot.com/2017/09/blog-post.html?m=1

 

Σχετικά με την ερμηνεία της λέξης "πάραυτα".

 

Προσυπογράφω...

Με την κακοποίηση που έχει δεχθεί η γλώσσα μας τα τελευταία χρόνια, είναι πλέον αναμενόμενες τέτοιου είδους παρερμηνείες

από τους νεότερους... Φιλικά, πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Aλλο προβλημα που μου παρουσιαζει συχνα το κινητο ειναι οτι μετα απο καμια ωρα χρηση δεδομενων ιντερνετ (και ισως αφου ζεσταθει?) δεν τρεχει τις σελιδες αλλα θα πρεπει να κλεισω τα δεδομενα και να τα ξανανοιξω.....:(
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα αλλά δεν έχω τρόπο να την περάσω. Δεν έχω επιλογή για κάποιο λοκαλ αρχείο.

Εννοείται ότι έχω μεταφέρει το αρχείο στο φάκελο "downloaded rom"

Ενημέρωση συστήματος,τρεις τελείες πάνω δεξιά,επιλογή πακέτου ενημέρωσης ,πας το βρίσκεις και το κάνεις εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε ενημερωση με ενα κατεβατο πραγματα αλλα δεν βλεπω fix το vowifi. την εχει λαβει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση συστήματος,τρεις τελείες πάνω δεξιά,επιλογή πακέτου ενημέρωσης ,πας το βρίσκεις και το κάνεις εγκατάσταση.

 

Πάτα στην εικόνα στο κέντρο, 5 φορές; Να σου δείξει την επιλογή local update.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες άν πέσει τίποτα στην αντήληψή σας περί wificall μετά απο αναβάθμιση ρίξτε σήμα!:!:
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, ελπίζουμε να διορθώθηκε γιατί αλλιώς μας βλέπω στην 10 για κάνα εξάμηνο ακόμη τουλάχιστον....

Τώρα είδα ότι δεν έχεις EUXM.... Ήθελα να ήξερα τι κάνουν ένα μήνα σχεδόν μετά τις ημερομηνίες που έδωσαν

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...