Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ.Προσπάθησα να το συνδέσω στο Mi pc suite αλλά δεν αναγνωρίζει τη συσκευή.Εγκατέστησα κανονικά όλους τους drivers αλλά μου βγάζει το μήνυμα ότι πρέπει πρώτα να αναβαθμίσω τη συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμίσεις - περισσότερα - ασύρματη προβολή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Redmi note 7 μιας και είμαι σε budget και προσφέρει καλά χαρα/κα σε σχέση με την τιμή του.

Επειδή θέλω να έχω τα 2 χρόνια εγγύηση (γιατί είμαι και γκαντέμης), αλλά η infoquest δεν φέρνει το 128αρι, είδα οτι το πουλάει το e-shop με 2 χρόνια εγγύηση στα 225 ευρώ. Δηλαδή φθηνότερα από όσο πουλάει η infoquest το 64αρι.

Συμφέρει λέτε το e-shop για την αγορά αυτού του κινητού?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Το mi pc suite δεν δουλεύει τι θέλεις να κάνεις;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να προτιμήσεις τις 5 γραμμες πχ του edge από τις 2-3 γραμμές 4g;
Ίσως να θέλει να κάνει οικονομια στην μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Redmi note 7 μιας και είμαι σε budget και προσφέρει καλά χαρα/κα σε σχέση με την τιμή του.

Επειδή θέλω να έχω τα 2 χρόνια εγγύηση (γιατί είμαι και γκαντέμης), αλλά η infoquest δεν φέρνει το 128αρι, είδα οτι το πουλάει το e-shop με 2 χρόνια εγγύηση στα 225 ευρώ. Δηλαδή φθηνότερα από όσο πουλάει η infoquest το 64αρι.

Συμφέρει λέτε το e-shop για την αγορά αυτού του κινητού?

Το e-shop δεν ειναι καποιο σκρουτζομαγαζο φιλε,και εχει εν αψογο after sale.

Εαν παθει το παραμικρο η εκαστοτε αγορα σου,πας το ελενχουν και σε 1-2 μερες εχεις απαντηση.

Με εχουν καλυψη αριστα οποτε το χρειάστηκα.

Προφανως και αγοραζεις απο εκει αφοβα απο εκει για εμενα.

 

Οριστε εκανα και promo δωρεα......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω με την εφαρμογή θέματα πως μπορώ να την κάνω να λειτουργήσει για να μπορώ να κατεβάζω θέματα γιατί μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μου Ελλάδα?

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω με την εφαρμογή θέματα πως μπορώ να την κάνω να λειτουργήσει για να μπορώ να κατεβάζω θέματα γιατί μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μου Ελλάδα?

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάλε περιοχή Ελβετία ή άλλη χώρα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω με την εφαρμογή θέματα πως μπορώ να την κάνω να λειτουργήσει για να μπορώ να κατεβάζω θέματα γιατί μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μου Ελλάδα?

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάλε περιοχή Ελβετία ή άλλη χώρα π.χ.Ινδια!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε περιοχή Ελβετία ή άλλη χώρα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Βάλε περιοχή Ελβετία ή άλλη χώρα π.χ.Ινδια!!

σε ευχαριστώ πάρα πολύ και τόσο καιρό δεν το γνώριζα

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vodafone.gr.vowifi.production&hl=es_CR&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dvodafone+wifi+calling&pcampaignid=APPU_1_6paEXci0J4HykwW1r5PIBQ

 

Το πέρασα σήμερα σε meizu και δουλεύει μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Να ρωτήσω αν σε wind υπάρχει κάτι αντίστοιχο;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το e-shop δεν ειναι καποιο σκρουτζομαγαζο φιλε,και εχει εν αψογο after sale.

Εαν παθει το παραμικρο η εκαστοτε αγορα σου,πας το ελενχουν και σε 1-2 μερες εχεις απαντηση.

Με εχουν καλυψη αριστα οποτε το χρειάστηκα.

Προφανως και αγοραζεις απο εκει αφοβα απο εκει για εμενα.

 

Οριστε εκανα και promo δωρεα......:lol:

 

Ωραίος φίλε με κάλυψες απόλυτα :D

Προτιμώ να πληρώσω λίγα παραπάνω και να έχω 2 χρόνια εγγύηση. Αλλά η infoquest το έχει πανάκριβα κατε με και είναι και το 64αρι

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το samsung galaxy a50

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό να μπω... Ρε παιδιά το δικό σας κολλάει ώρες ώρες για 10-20 Δευτερα; νομίζω τραβάει τρελό ζόρι το δικό μου κάτι παίζει.
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν σε wind υπάρχει κάτι αντίστοιχο;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι ακόμη, εν αναμονή...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω βάλει μερικές εφαρμογές να είναι κλειδωμένες και να τρέχουν στο παρασκήνιο (με την κλειδαριά) αλλά πολλές φορές όταν πατάω την εκκαθάριση μνήμης εξαφανίζονται και πρέπει να τις ανοίξω εκ νέου.

Γιατί γίνεται αυτό; Μήπως πρέπει να έχω ενεργοποιημένη και την αυτόματη έναρξη; Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;

 

Υ.Γ να σημειωθεί πως τις εν λόγω εφαρμογές τις έχω χωρίς προορισμούς.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το mi pc suite δεν δουλεύει τι θέλεις να κάνεις;

΄Ηθελα να επιβεβαιώσω το ότι δεν λειτουργεί.Ευχαριστώ.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν σε wind υπάρχει κάτι αντίστοιχο;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η Wind δεν την υποστηρίζει

Σε Vodafone μέσω εφαρμογής και σε Cosmote παίζει κατευθείαν μέσα από τις ρυθμίσεις.

Για όσους έχουν Vodafone, έχουν δοκιμάσει να λειτουργήσει χειροκίνητα

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η Wind δεν την υποστηρίζει

Σε Vodafone μέσω εφαρμογής και σε Cosmote παίζει κατευθείαν μέσα από τις ρυθμίσεις.

Για όσους έχουν Vodafone, έχουν δοκιμάσει να λειτουργήσει χειροκίνητα

 

Με ποιον τρόπο λειτουργεί χειροκίνητα;Όταν ανοίγω το play store και ψάχνω για την εφαρμογή δεν μου την εμφανίζει καθόλου και όταν μπαίνω μέσω του υπολογιστή την βρίσκει αλλά δεν με αφήνει να την εγκαταστήσω στο συγκεκριμένο κινητό.Αντιθέτως μου επιτρέπει στο προηγούμενο Letv!!!Μήπως τελικά είναι θέμα version...Global με 10.3.10!!

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό να μπω... Ρε παιδιά το δικό σας κολλάει ώρες ώρες για 10-20 Δευτερα; νομίζω τραβάει τρελό ζόρι το δικό μου κάτι παίζει.

 

Σε τι εφαρμογες σου τρωει το φριζάρισμα.

 

Εμενα γενικα ειναι αργό/λαγκάρει, αλλα φριζάρισμα δεν εχω φάει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω download κάτι από το Play Store μέσω του Wifi έχω παρατηρήσει ότι 5 λεπτά μετά το σβήσιμο της οθόνης το download σταματάει και για να ξεκινήσει ξανά πρέπει να ενεργοποιήσω και πάλι την οθόνη.

Αυτό να υποθέσω ότι συμβαίνει σε όλα τα Redmi note 7 ή μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα;

 

Την "εξοικονόμηση μπαταρίας" την έχω απενεργοποιημένη αλλά υπάρχει και η "εφαρμογή εξοικονόμηση ενέργειας" η οποία έχει το Google Play Store ρυθμισμένο στην επιλογή "εξοικονόμηση μπαταρίας" και πρέπει να το πάμε στην επιλογή "χωρίς περιορισμούς" για να μην έχουμε αυτό το πρόβλημα.

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος για την απενεργοποίηση της "εφαρμογής εξοικονόμησης ενέργειας";

 

Επίσης και κάτι άλλο που έπιασε είναι να ρυθμίσουμε την οθόνη έτσι ώστε να μην σβήνει από μόνη της και μόλις ολοκληρωθεί το download τότε θα την ρυθμίσουμε ξανά έτσι ώστε να σβήνει μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον φωτισμό οθόνης δεν μπορώ να το καταλάβω.. Γιατί δεν βάζετε διάρκεια φωτισμού οθόνης 2',5' ή και 10' λεπτά χωρίς να σβήνει; Ετσι ωστε όταν δείχνετε κάτι σε κάποιον διπλανό σας να μην γίνεται αυτό το σπαστικό και χρειάζεται να πατάτε την οθόνη για να μην σβήνει! Εξάλλου όταν θα τελειώσετε αυτό που βλέπετε ή δείχνετε μετά μόλις αφήσετε την συσκευή στο τραπέζι θα το σβήσετε χειροκίνητα οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα για φόβο άσκοπης κατανάλωσης οθόνης...
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Τί κατεβάζεις που θέλει 5 λεπτά να το δοκιμάσουμε και μεις

 

Για παράδειγμα όταν ενημερώνω πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα μέσω Wifi από το Play Store τότε το κάνει.(πχ Youtube - chrome - google - χάρτες)

Όταν κάνω την κάθε ενημέρωση ξεχωριστά δεν το κάνει.

Σήμερα για παράδειγμα δοκιμαστικά από το Play Store πήγα να κατεβάσω κάτι μεγάλο όπως το " The walking dead season one" και 5 λεπτά μετά το σβήσιμο της οθόνης το download σταμάτησε και για να ξεκινήσει ξανά έπρεπε να ενεργοποιήσω και πάλι την οθόνη.

Μόνο εάν κάνω αυτό που έγραψα στο προηγούμενο μήνυμα με την εφαρμογή εξοικονόμησης ενέργειας τότε το download δεν σταματάει 5 λεπτά μετά το σβήσιμο της οθόνης αλλά συνεχίζει κανονικά.

 

Τώρα έκανα μία δοκιμή και πήγα να κατεβάσω το My Cosmote αλλά και πάλι κάνει το ίδιο πράγμα.

Από την στιγμή που το πρόβλημα αυτό αντιμετωπίζετε δεν υπάρχει θέμα.

Απλώς έλεγα μήπως το έχει πάθει και κανένας άλλος.

Edited by michaeldam
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ps στην εξοικονόμηση το έχω, αλλά τέτοιο θέμα που περιγράφεις δεν έχω εντοπίσει.

Πολλές φορές έχει τύχει να χρειάζονται ενημέρωση 15 και 20 εφαρμογές.

Επιλέγω ενημέρωση όλων και το κλείνω.

Όταν ενεργοποιω την οθόνη ξανά, έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία κι απλά στην κουρτίνα ειδοποιήσεων έχει ένα μήνυμα με το πόσες και ποιες εφαρμογές ενημερώθηκαν.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πως κυκλοφόρησε η gcam 7.0 όπου μπορεί να μπει και στο redmi note 7. Έχει κανείς ασχοληθεί με αυτό; Αν είναι πχ καλύτερη;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω την έκδοση 10.3.6.0 MIUI πότε θα πάρω την επόμενη; Έχω την PFGEUXM που λογικά είναι η ευρωπαική global και όχι η παγκόσμια..
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...