Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα Ulefone armor τι γίνεται; Πολλοί τα διαφημίζουν ως τάνκ αλλα το έχει δοκιμάσει στην πράξη κάποιος;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Από ο,τι μου είχε πει παλιότερα ένας φίλος που είχε, είναι πολύ καλά και ανθεκτικά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στο realme 8 pro γέρνω..

Αν υπάρχει κάποιο άλλο που να αξίζει μια μικρή υπέβαση (έως 350€) πολύ ευχαρίστως να μου προτείνετε.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στο realme 8 pro γέρνω..

Αν υπάρχει κάποιο άλλο που να αξίζει μια μικρή υπέβαση (έως 350€) πολύ ευχαρίστως να μου προτείνετε.

 

Ίσως το Oneplus nord ce 5g. Καλύτερος επεξεργαστής από το realme 8 pro και επίσης είναι και 5G. Δεν ξέρω όμως αν έχει καλύτερη κάμερα από το Mi8 που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω αυτο το θεμα, για να συζητησουμε περι αυτων των πιστοποιησεων.

Διαφορα διαβαζουμε, δεν ξερουμε και ακριβως πως θα συμπεριφερθει μια συσκευη στην πραξη (αλλο στην...θεωρια),

ισως κατι κερδιζουμε αλλα και κατι χανουμε (πχ μη αφαιρουμενη μπαταρια, αυξημενη τιμη, ισως 'χειροτερος' ηχος κλπ),

και ουτω καθεξης.

 

Ειχα πριν χρονια, το αρκετα πρωτοποριακο sony z1 compact, και ειχε τετοια πιστοποιηση για νερο αν θυμαμαι καλα,

αλλα δεν θυμαμαι να ετυχε να το δοκιμασω σε πραγματικες συνθηκες, ή μαλλον λαθος, θυμαμαι που μιλουσα κανονικα καποιες φορες, παροτι ημουν μες τη βροχη χωρις ομπρελα.

Ειχα το κεφαλι μου ησυχο ομως, οτι δεν θα παραδωσει πνευμα, αν γινει καμια στραβη.

 

Επωνυμα κινητα, χτυπανε τιμη οπως βλεπω, εν μερει αναμενομενο, οταν εχουν τετοιες προδιαγραφες.

Μη επωνυμα, εχουν χαμηλες τιμες, αλλα δεν ξερω κατα ποσο οντως δεν εχουν αλλα προβληματα ως τηλεφωνα.

 

Γενικα θελω να μου πειτε τις δικες σας εμπειριες και προτασεις επι του θεματος,

απο καθε αποψη, χρηματα, χρησιμοτητα, service, αξιοπιστια, στην πραξη, επιλογες μοντελων, ποιες πιστοποιησεις θεωρειτε χρησιμοτερες κλπ

 

Δεν είχα ποτέ "ανθεκτικό" κινητό αλλά είχα κινητά ulefone και oukitel παλιότερα. Το πρόβλημά τους ήταν το λογισμικό κυρίως και το χειρότερο ότι δεν επερναν σχεδόν ποτέ αναβαθμίσεις, οπότε τα bugs τα "παντρευόσουν. Προσωπικά δεν θα ξαναεπερνα τέτοιες μάρκες κινητών. Τώρα αν το θες για δεύτερο ή για να το έχεις μόνο στη δουλειά ή σε οποιαδήποτε σκληρή συνθήκη Οκ.

Link to comment
Share on other sites

To realme είναι παρόμοιο σε κάμερα αλλά καλύτερο σε μπαταρία που το έβαλε σαν δεύτερη προϋπόθεση.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

To realme είναι παρόμοιο σε κάμερα αλλά καλύτερο σε μπαταρία που το έβαλε σαν δεύτερη προϋπόθεση.

 

μονο μη ξεχνας οτι το realme εχει οθονη στα 60hz ενω το redmi στα 120!...αλλη εμπειρια!!

Link to comment
Share on other sites

Το Huawei το ξεχνας λογω google, το M11 ειναι πεταμενα λεφτα για να παρεις κινεζια που σε καθε αναβαθμιση κανεις βουντου μη στραβωσει κατι. Επομενως μεταξυ των S21 και iphone 11 επειδη ειναι και τα δυο καλα θα σου προτινα να παρεις αυτο που εχει διαφορετικο λειτουργικο απο αυτο που εχεις τωρα, ετσι για την αλλαγη ή αυτο στο οποιο εχεις τις περισσοτερες αγορασμενες εφαρμογες.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω P40 Pro, εξαιρετικό από κάθε άποψη.

Ούτε το iPhone έχει Google services.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω P40 Pro, εξαιρετικό από κάθε άποψη.

Ούτε το iPhone έχει Google services.

 

Αλλο οικοσυστημα το ios........ Android χωρις gs ειναι ελλιπης συσκευη. Αν βολευετε ετσι μα χαρα συσκευη το p40 pro. Φανταζομαι ομως αφου θελει να κινηθει σε αυτο το φασμα τιμων πως θα θελει κατι να παιζει υποδειγματικα out of the box χωρις πατεντες και αλχημειες.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου προτείνω να περιμένεις λιγάκι ακόμα μέχρι να βγει ο Σεπτέμβριος μήπως ανακοινωθούν και κάποιες ακόμα συσκευές

Πάντως μέχρι 300 αυτήν την στιγμή μόνο το poco f3 (που χάνει στην κάμερα, αλλά έχει 5G) εγώ θα κοιτούσα.

Link to comment
Share on other sites

έχει πολλές αδυναμίες - ελλείψεις

Poco f3

One plus 8T

one plus nord 2

Samsung S20 FE 

 

Και θα έκανα και λιγάκι υπομονή για τυχόν νέα κυκλοφορία

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα σου έλεγα να χτυπήσεις το 10ii αν το βρεις διαθεισιμο!

Τίμια συσκευή!

Την έχω πάρει για τον πατέρα μου(δουλεύει κανονικά facebook,instagram,mails,φωτο) και είναι μια χαρά!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ειμαι σε φάση αναζήτησης κινητού και είδα τυχαία σήμερα μεγαλή πτωση στην τιμη του Oneplus 9 στα 540 περιπου. Αξίζει σε αυτη την τιμή? Επίσης σε περιπτωση αγορας με την εγγυηση τι ακριβως παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Από το banggood ειναι σε αυτη την τιμή;

Απ ότι ξέρω ακόμα και από το banggood η oneplus σου δίνει 1 χρόνο εγγύηση . Αλλά ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος. 

Όσο για το τηλέφωνο αυτό το σκεφτόμουν αλλά φοβάμαι τη διάρκεια της μπαταρίας του 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 hours ago, patrik said:

Απ ότι ξέρω ακόμα και από το banggood η oneplus σου δίνει 1 χρόνο εγγύηση . Αλλά ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος.

Ισχύει…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 18/8/2021 at 1:38 ΜΜ, p_k said:

Ούτε το iPhone έχει Google services.

Μη λέμε τέτοια και μπερδεύουμε τον κόσμο. Υποστηρίζει κανονικά και επίσημα τα Google services, κάτι που σημαίνει ότι μπορείς να βάλεις κανονικά το Google account σου σε όλες τις εφαρμογές της Google στο iOS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...