Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τι τιμή μιλάμε? Υπάρχουν πολλές επιλογές. One plus 9, one plus 8t, realme gt και poco f3 σαν πιο φθηνό

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) 300€

2) >6,5"

3) από Ελλάδα και legit μαγαζί για τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g

5) Dual, radio, NFC κτλ αδιάφορα

6) Δε χρειάζεται ελληνικό μενού

7) Αδιάφορο αν και θα εκτιμούσα καλό ήχο

8) αυτονομία, ταχύτητα, κάμερα, βαρύ gaming

9) Redmi Note 8 Pro

 

Γενικά το φορτώνω συνήθως με app, με τα περισσότερα από αυτά να μου είναι πολύ χρήσιμα στην καθημερινότητα μου. Θα ήθελα σίγουρα καλό Bluetooth ώστε να κάνει καλή σύνδεση με τα Bluetooth του κράνους που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή πρόταση στα χρήματα αυτά είναι το Mi Note 10 Lite, ειδικά σε μπαταρία υπερέχει έναντι πολλών συσκευών.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω κινητό από ελλάδα στα 250 ευρώ περίπου και έχω σαν προτεραιότητα την κάμερα μετά στην ταχύτητα και τέλος στην αυτονομία. Το gaming δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Λίγο που έψαξα σε αυτα τα λεφτά είναι τα

realme 8 pro

poco x3 pro

xiaomi mi note 10 lite

xiaomi note 10 pro

εσεις πιο θα λέγατε από αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν και εγώ ανάμεσα σε αυτές τις επιλογές που αναφέρεις και τελικά προτίμησα το Poco X3 Pro λόγω του καλύτερου επεξεργαστή και την 120Hz οθόνη (και ας μην έχει 5G). Το Redmi Note 10 Pro έχει καλύτερη κάμερα βέβαια.

 

Στάλθηκε από το Poco X3 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by georgeavl3
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου

η κάμερα πως σου φαίνεται; είανι αξιοπρεπής; ξερω οτι ειναι το καλυτερο απο άποψη ταχυτητας απλα επειδή η συσκευή είναι για την κοπέλα μου μου έχει θέσει το κριτήριο της κάμερας ως πολύ πολύ βασικό χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δουλέψει πολύ (χτες το πήρα) αλλά μου φαίνεται αρκετά καλή, βγάζει αρκετά καλές φωτογραφίες. Εγώ όμως δεν το πήρα με κριτήριο την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το Poco X3 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ και τους δυο. Απ οτι βλεπω το note 10 pro και το realme 8 pro εχουν τους ιδιους αισθητηρες για καμερα. Παρολο αυτα βγαζει καλυτερες το realme 8 pro; Η το προτεινεις και για αλλους λογους;
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω αυτο το θεμα, για να συζητησουμε περι αυτων των πιστοποιησεων.

Διαφορα διαβαζουμε, δεν ξερουμε και ακριβως πως θα συμπεριφερθει μια συσκευη στην πραξη (αλλο στην...θεωρια),

ισως κατι κερδιζουμε αλλα και κατι χανουμε (πχ μη αφαιρουμενη μπαταρια, αυξημενη τιμη, ισως 'χειροτερος' ηχος κλπ),

και ουτω καθεξης.

 

Ειχα πριν χρονια, το αρκετα πρωτοποριακο sony z1 compact, και ειχε τετοια πιστοποιηση για νερο αν θυμαμαι καλα,

αλλα δεν θυμαμαι να ετυχε να το δοκιμασω σε πραγματικες συνθηκες, ή μαλλον λαθος, θυμαμαι που μιλουσα κανονικα καποιες φορες, παροτι ημουν μες τη βροχη χωρις ομπρελα.

Ειχα το κεφαλι μου ησυχο ομως, οτι δεν θα παραδωσει πνευμα, αν γινει καμια στραβη.

 

Επωνυμα κινητα, χτυπανε τιμη οπως βλεπω, εν μερει αναμενομενο, οταν εχουν τετοιες προδιαγραφες.

Μη επωνυμα, εχουν χαμηλες τιμες, αλλα δεν ξερω κατα ποσο οντως δεν εχουν αλλα προβληματα ως τηλεφωνα.

 

Γενικα θελω να μου πειτε τις δικες σας εμπειριες και προτασεις επι του θεματος,

απο καθε αποψη, χρηματα, χρησιμοτητα, service, αξιοπιστια, στην πραξη, επιλογες μοντελων, ποιες πιστοποιησεις θεωρειτε χρησιμοτερες κλπ

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά αδιάβροχα κινι τα μόνο κάποια της cat ειναι οτιδιποτε αλλο στην πράξη μονο υπο συγκεκριμένες συνθήκες παίζουν (η αλλιώς απλά εχεις μια εξτα ασφάλεια οτι μπορείς να γλυτώσεις απο ενα ατύχημα)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Κοιτάζω για νέα συσκευή και είμαι ανάμεσα σε Xiaomi και Realme.

Κύριο κριτήριο είναι η κάμερα και εν συνεχεία η μπαταρία.

Η κάμερα του Xiaomi Mi 8 ήταν πολύ τίμια για τα λεφτά της συσκευής οπότε θα ήθελα να κινηθώ σε κάτι παρόμοιο ή και καλύτερο.

 

Ποιες συσκευές μου προτείνετε έως 300€ ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή.

Στα επίπεδα αυτής της τιμής, όχι πάνω από 500,00€ & με δυνατή κάμερα μέρα νύχτα τι άλλο θα μου προτείνατε;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...