Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από παλαιότερη εμπειρία μου με Ulefone και oukitel θα σου έλεγα να μην πετάξεις τα χρήματά σου σε τέτοιες μάρκες. Καλύτερα να μαζέψεις λίγα παραπάνω λεφτά και να πας σε ποιο σίγουρες επιλογές και ας μην είναι ragged κινητά. Στο εμπόριο κυκλοφορούν πολλές θήκες που μπορούν να σου προσφέρουν μεγάλη προστασία.

 

Τι προβλήματα σου είχαν παρουσιάσει; Είχαν να κάνουν με το λειτουργικό ή δεν ήταν και τόσο rugged τελικά;

Link to comment
Share on other sites

η εγγύηση ξεκινάει με την αγορά είναι δυο χρόνια, με την Αμαζον έχεις την καλύτερη εγγύηση που μπορεί να υπάρχει. Συνήθως εαν υπάρχει πρόβλημα τους στέλνεις τη συσκευή και σου στελνουν αλλη καινούργια.
Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα σου είχαν παρουσιάσει; Είχαν να κάνουν με το λειτουργικό ή δεν ήταν και τόσο rugged τελικά;

 

Κυρίως με το λειτουργικό. Και σε αυτές τις εταιρίες δεν περιμένεις να διορθώσουν το πρόβλημα. Το παντρευεσαι. Επίσης με το Ulefone είχα θέμα με το touch screen και την μπαταρία που μετά από ένα χρόνο δεν άντεχε ούτε 3 ώρες. Γενικά δεν θα ξαναπάω σε τέτοιες εταιρίες.

Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι η ποιότητα φωτογραφίας και σε χαμηλό φωτισμό μέχρι 400€ περίπου. Είχα βάλει στο μάτι το honor 20pro , Xiaomi note 10 τα οποία είχαν 390 € αλλά εξαφανίστηκαν από το εμπόριο, μόνο ο Λουδοβίκος έχει το honor στα 550€.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λουδοβίκος=κοτσοβολος , το έκανε μόνο το κινητό και δεν με αφήνει να το διορθώσω, τώρα το είδα

Link to comment
Share on other sites

αν δεν βιάζεσαι, τελος του μηνα έχουμε black friday.. σίγουρα θα βρεις πολλές προσφορές σε καμεροκινητά
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

αν δεν βιάζεσαι, τελος του μηνα έχουμε black friday.. σίγουρα θα βρεις πολλές προσφορές σε καμεροκινητά

 

Kαλά τα λες, αλλα ποιο?

Link to comment
Share on other sites

Τα χαρακτηριστικά τους ειναι σχεδον ίδια, η βαθμολογία τους πανω κάτω ίδια. Ποιο να επιλέξω και γιατί;

 

Αγορά θα κάνω κατά πάσα πιθανότητα την black friday από banggood (που διάβασα πως μπορείς να αποφύγεις το τελωνείο)

Link to comment
Share on other sites

Από εμένα poco.

Ταχύτατο, οθοναρα, στέρεο ηχεία, φοβερή μπαταρία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι σε αυτη την συγκριση εχω βγαλει το redmi και εχω βαλει το mi 10t lite το οποιο και κερδιζει στα σημεια παρα την διαφορα τιμης που ισοφαριζεται απο τα ασυρματα ακουστικα που δινουν μασι προσφορα
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι σε αυτη την συγκριση εχω βγαλει το redmi και εχω βαλει το mi 10t lite το οποιο και κερδιζει στα σημεια παρα την διαφορα τιμης που ισοφαριζεται απο τα ασυρματα ακουστικα που δινουν μασι προσφορα

Εξαιρετική συσκευή και αυτή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ψάχνω κινητό (ή tablet) για παιδί μόνο για gaming & youtube. Δεν θα γίνονται κλήσεις και η ποιότητα της κάμερας δεν μας απασχολεί.

Το μόνο που θα ήθελα, είναι να έχει:

οθόνη min 5'',

wifi

min 2 gb ram kai 16 gb χωρητικότητα

να είναι φθηνό (το επιθυμητό είναι μέχρι 50 € αν και δύσκολο).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Στα 50€ νομίζω δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο. Θα πρότεινα το tablet Alcatel Smart Tab 7 7" στα 70€ με 1,5gb ram και 16rom, kids mode, φίλτρο για τα μάτια, με στέρεο ηχεία και σταντ στο πίσω μέρος.
Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις σε κινεζικές μάρκες για κινητό τηλέφωνο.

Τύπου dogee, blackview, κλπ

Δε ξέρω αν υπάρχει κάτι στα 50, αλλά Καπού εκεί είναι οι τιμες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας. Εν όψει bf σκέφτομαι την αλλαγή της συσκευής μου. Τώρα έχω το Huawei p30 από το οποίο είμαι ευχαριστημένος. Οι συσκευές που κοιτάζω είναι οι:

Oneplus 8

Oneplus 8T

Xiaomi mi10

Xiaomi mi10T pro

Samsung S20 fe (λιγότερο από τις άλλες αφού η 5g έκδοση είναι αρκετά ακριβότερη)

 

Φωτογραφικα ποιο στέκεται πιο κοντά με το Huawei σε ποιότητα;

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο πάντως σε αυτά τα χρήματα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το p40 pro δεν το εβαλες στην λιστα λογω google ή λογω χρηματων ? σε ρωταω γιατι περιμενω μια απο τα ιδια το bf για αγορα συσκευης και ειμαι αναμεσα Mi 10 , oneplus 8t και p40 pro.Φυσικα και θα παιξει μεγαλο ρολο το ποσο της εκπτωσης - προσφορα που θα πετυχουμε στην καθε συσκευη
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έβαλα το p40 pro επειδή έχω ήδη p30 και θα θελα να αλλάξω... Google services θα ψαχνόμουν να περάσω αν έκανα κίνηση, απλά θέλω να δω κάτι διαφορετικο

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

OnePlus το απλό η το t οποίο θέλεις, η καλύτερη και απροβληματιστη εμπειρία android
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας.

κανένα tablet από κίνα βρίσκω με γύρω στα 100 €;

τουλάχιστον αν ανέβω τιμή να πάω σε tablet παρά σε κινητό

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας.

 

κανένα tablet από κίνα βρίσκω με γύρω στα 100 €;

 

τουλάχιστον αν ανέβω τιμή να πάω σε tablet παρά σε κινητό

Tablet βρίσκεις. Δες κάποιο teclast σε αυτό το εύρος τιμής όπως το p10hd από banggood. Στα χρήματά αυτά βρίσκεις και από Ελλάδα το Huawei mate pad t8, αλλά δεν ξέρω αν έχει playstore. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το p30 που έχω τωρα, από φώτο τα op πως τα πάνε; φτιάχνουν ακόμα περισσότερο με gcam?

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...