Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά αγόρασες κάποιο?

 

Καλημέρα.

Όχι δεν αγόρασα κάποιο. Είπα να περιμένω μέρες μήπως παίξει καμιά προσφορά τώρα για γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Όχι δεν αγόρασα κάποιο. Είπα να περιμένω μέρες μήπως παίξει καμιά προσφορά τώρα για γιορτές.

Ποιες γιορτές
Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με τις "πασχαλινές" προσφορές, προσανατολίζεσαι σε κάποιο βάσει χαρακτηρηστικών?

Εγώ είμαι μεταξύ Huawei P30 lite, Honor 20 lite και Xiaomi Redmi Note 8 για την μητέρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Θα παίξει ρόλο και η τιμή του 8 Pro...
Η οποία απ όσα διαβάζω μέχρι τώρα ξεφεύγει και φτάνει στην τιμή του s20. Νομίζω όμως ότι και τα 7t και 7pro είναι πολύ καλή επιλογή και ισως με την κυκλοφορία της σειράς 8 πέσει και η τιμή τους. Επίσης να βάλω στο διλλημα και το s10 lite η δεν λέει;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ποιες γιορτές

Τώρα για το Πάσχα μπας και παίξει τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσχετα με τις "πασχαλινές" προσφορές, προσανατολίζεσαι σε κάποιο βάσει χαρακτηρηστικών?

Εγώ είμαι μεταξύ Huawei P30 lite, Honor 20 lite και Xiaomi Redmi Note 8 για την μητέρα μου.

 

Μπα όχι. Για την αδερφή μου είναι κι εμένα.

Δεν εχει απαιτήσεις απλά εγώ λέω κάτι που να τραβήξει 2-3 χρόνια άνετα

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας,

Είμαι μεταξυ των 2 συσκευών, και τις 2 τις βρισκεις περιπου στα ιδια χρηματα 770 ευρω. Η μπαταρία παιζει σημαντικό ρολο για εμενα, την συσκευη θα την κρατησω τουλαχιστον 2 χρονια. Σαν λειτουργίες και χαρακτηριστικά δε νομίζω να διαφερουν σημαντικα αν δεν κανω λαθος. Το note 10 plus μου αρεσει πολυ το design του και η αισθηση στο χερι, το s20+ δυστυχως δεν προλαβα να το δω απο κοντα. Τι θα διαλεγατε εσεις απο τα δύο?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι (ήμουν) Στο ίδιο δίλημμα, μέχρι που τελικά αποφάσισα να δώσω λίγο περισσότερο και να πάω σε oneplus 8 pro

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

s20+. 1 χρόνο νεότερο σε android version άρα και 1 χρόνο παραπάνω λειτουργικότερο.

Πάρε το iPhone 11 να βρεις την υγειά σου για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αγορά κινητού, με 350-400 ευρώ, για λογαριασμό φιλικού προσώπου που..θέλει μόνο samsung. Είναι αμετάπειστος, οπότε αν μπορείτε να κάνετε κάποια πρόταση, είτε από Ελλάδα είτε από εξωτερικό, θα το εκτιμούσα.

 

Να σημειώσω ότι δε θέλουμε και τόοοσο μεγάλο μέγεθος οθόνης αν γίνεται, οπότε καλό θα ήταν να αποφύγουμε τα μοντέλα με πολλές ίντσες

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την τιμή στο Σκρουτζ και πάρε ότι προτείνει σε αυτήν τιμή.

Βάλε και το πρόσωπο να διαλέξει για να είσαι καλυμμένος αφού από ότι κατάλαβα εσύ μόνο τα λεφτά θα βάλεις.

Δεν έχουν σημασία τα χαρακτηριστικά σε αυτές τις προϋποθέσεις, αν και μία χαρά θα είναι έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Η σαμσουνγκ γενικά βγάζει πολλές ιντσες.το ποιο μικρό αξιοπρεπές που μου έρχεται είναι το A40.αν και είναι λίγο παλιο

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, όπως έγραψε και ο φίλος παραπάνω, μπες στο Σκρουτζ και δες...

Είναι τοσο συγκεκριμένα τα φίλτρα, που οι επιλογές σου ειναι ελάχιστες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μεταξυ του iphone 11 και του note 10 ποιο θεωρειται καλυτερη επιλογη;;επισης στα χρηματα που παιζουν θεωρειται καποιο αλλο καλυτερο;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια μεταξυ του iphone 11 και του note 10 ποιο θεωρειται καλυτερη επιλογη;;επισης στα χρηματα που παιζουν θεωρειται καποιο αλλο καλυτερο;

 

Η απάντηση εξαρτάται από το αν θέλεις iOS ή Android. Εκεί είναι η ουσία της ερώτησης σου και αυτό πρέπει να το απαντήσεις εσύ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλα σε όλους!

 

Μετα απο την καταλυτική βοήθεια σε προηγούμενο θέμα που ανοιξα για αγορά συσκευής, ανοιγω και ενα δεύτερο για τα φώτα σας!

 

Αυτη την φορά για τον αδερφο μου,,νυν κατοχος s7edge του έπεσε και εχει σπάσει η οθόνη! Σε αυτα τα χρήματα με αναζήτηση εχουμε ξεχωρίσει p30 pro, honor 20 pro, xiaomi mi9t pro και s10+!

 

Ήδη έχω ρωτήσει 2 άτομα εδω μέσα και μου εχουν πει τις γνωμες τους, και μέχρι να προβούμε στην αγορα θα ηθελα και κάποιες επιπλέον απόψεις! Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλα σε όλους!

 

 

 

Μετα απο την καταλυτική βοήθεια σε προηγούμενο θέμα που ανοιξα για αγορά συσκευής, ανοιγω και ενα δεύτερο για τα φώτα σας!

 

 

 

Αυτη την φορά για τον αδερφο μου,,νυν κατοχος s7edge του έπεσε και εχει σπάσει η οθόνη! Σε αυτα τα χρήματα με αναζήτηση εχουμε ξεχωρίσει p30 pro, honor 20 pro, xiaomi mi9t pro και s10+!

 

 

 

Ήδη έχω ρωτήσει 2 άτομα εδω μέσα και μου εχουν πει τις γνωμες τους, και μέχρι να προβούμε στην αγορα θα ηθελα και κάποιες επιπλέον απόψεις! Ευχαριστώ

 

P30 pro > s10+>honor 20 pro >mi 9t

Link to comment
Share on other sites

Οντως αν σου αρέσει το Android το Note 10 είναι από τις καλύτερες επιλογές, αν σου αρέσει το IOS ( όπως εμένα ) δεν είναι η καλύτερη επιλογή σε ios ( 11pro,11promax) αλλά σίγουρα εξαρτάται από το τι απάντηση δίνεις στο ερώτημα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο κινητό με ίδιες δυνατότητες κι εύρος τιμής με το παραπάνω κι επιπλέον να έχει και φωτάκι ειδοποίησης; Μετά από δέκα+ χρόνια με κινητό με φωτάκι ειδοποίησης, είναι μάλλον δύσκολο να προσαρμοστώ τώρα, μου έχει γίνει συνήθεια.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=479451

Link to comment
Share on other sites

To Redmi Note 8 εχει led ειδοποίησης αλλα μονόχρωμο. Το Redmi Note 8T που εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα νομιζω δεν έχει.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για φίλο κινητό αποκλειστικά για παιχνίδια τύπου COD κτλ. Είχε καταλήξει στο Asus rog 2 αλλά είναι δυσεύρετο στην global έκδοση και λίγο βαρύ. Απαραίτητα να έχει snapdragon chip, οθόνη flat και όχι κυρτή, μικρό notch τύπου σταγόνα ή τρύπας,ram 8gb, 90hz οθόνη κατά προτίμηση καθώς και μεγάλη σχετικά μπαταρία ή αρκετά γρήγορη φόρτιση. Zte και Xiaomi που έχουν gaming phone δεν θέλει λόγο λογισμικού και μελλοντικής υποστήριξης. Εγώ του πρότεινα το 1+ 7t

Άλλες προτάσεις γύρο στα 600+? Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν σε καλύπτει το οικονομικότερο realme x2 pro

 

Αλλιώς πας σε 1+

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...