Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δες στα 180 μηπως σου κανει αυτο το huawei

3ram+32rom / 5100mah / 8core 2,36mhz

https://www.skroutz.gr/s/16814703/Huawei-MediaPad-T5-10-1-32GB.html#reviews

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Επειδη χρειαζομαι (:p) ενα smartwatch, θα ηθελα τα φώτα σας με βάση τις παρακάτω απαιτησεις.

 

1)Κοντά στο 200αρικο

2)Να μετράει συμπαθητικά (αλλα να μετράει) χιλιομετρα, σφυγμούς κλπ. Τονίζω το να μετράει γιατι διαβαζω οτι τα samsung gear (ειδικα το τελευταίο) δεν κανουν καλα επαφή με τον καρπό και σταματούν τη μέτρηση.

3)Να καταγράφει τη διαδρομή στο gps χωρίς να εχω κινητό επάνω μου

4)Εχω μεγάλο χέρι, αρα 44αρι και ανω

5)Ιδανικά να συγχρονίζει με Android και να υποστηριζει strava.

 

Ιδανικά και λογω design αλλα και κόστους, σκέφτομαι τα gear s3 και gear (το πιο προσφατο). Ποιες ειναι οι βασικές διαφορες τους? Ειναι ησμαντικο upgrade με βάση αυτα που θελω το active 2?

Θεωρείται ακομα καλή αγορα το πρωτο active?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι τοσα χρονια με ενα lenovo tab 2 a10-70, αλλα τα εχει φαει τα ψωμια του. Ψαχνω για να αγορασω ενα καινουριο οικονομικο ταμπλετ, αλλα θελω να εχει 2 χαρακτηριστικα. Να ειναι στις 10 ιντσες και να δεχεται root. Ξερω οτι αρκετες εταιριες δεν επιτρεπου να ρουταρεις πλεον τις συσκευες τους, οπως huawei και samsung, και επισης αποκλειω και τα ipad. Τι προτεινετε; Μπορω να δωσω μεχρι και 300 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω μπερδευτει λιγο. Διαβαζω οτι μπορεις να κανεις root τα samsung και τα huawei tablet, αν και νομιζα οτι οι συγκεκριμενες εταιριες εχουν απαγορεψει το root στις συσκευες τους. Τι ισχυει;
Link to comment
Share on other sites

Έφυγα από S10 και πήγα σε honor 20 pro στο οποίο έδωσα. τώρα είμαι με ένα s9+ που δεν συμπαθώ ιδιαίτερα θα ήθελα γνώμες απόψεις αρνητικά και θετικά για τα παραπάνω. Ευχαριστώ!! cf9eaa22502f598e55186e57404efcbf.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

Πως εκανες τέτοια μεταβαση ρε αδερφε ??

Δηλ. απ το s10 πηγες σε honor 20 pro γιατι ??

Για να δεις καλυτερη καμερα, καλυτερο ηχο η καλύτερη οθονη ??

Κ μετα σε s9+ ????

Το λογικο για μενα ηταν να είχες s9+ μα πηγαινες στο honor κ μετα στο s10....

Γιατι έδωσες το καθε κινητο ?

Τι περιμενες να βρεις που δεν το βρηκες στο καθε ενα ?

Που χαλάστηκες ??

Link to comment
Share on other sites

Σε δουλειά να βρισκόμαστε.. με έτρωγαν τα χέρια μου και το μικρόβιο αλλαγής. To s9+ το είχα εφεδρικό να μην μείνω χωρίς συσκευή Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

Σε δουλειά να βρισκόμαστε.. με έτρωγαν τα χέρια μου και το μικρόβιο αλλαγής. To s9+ το είχα εφεδρικό να μην μείνω χωρίς συσκευή

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η πιο τίμια επιλογή απο αυτά που έχεις στον τίτλο είναι το mate 20 pro, ειδικά στην τιμή που ειναι τώρα.. κι ας κουβαλάει ενα χρόνο στην πλάτη του, παραμένει ενα εξαιρετικό σύνολο

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγια για να πας στο Xiaomi είναι το notch...

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους! κατέληξα τελικά θα πάρω το p30 pro και θα κρατήσω και το mi9t pro σαν δεύτερη
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα τα φωτα σας σαν ποιο σχετικοι επι του θεματος,ειμαι σε αναζητσηη συσκευης mind range προφανως μιας και δεν προλαβα την προσφορα του s10+ , σκεφτομαι το xiaomi note 8 pro 128,το εψαξα αρκετα στο διαδυκτιο και τον ανταγωνισμο a50 η p30 lite κτλπ και δειχνει καλυτερο γενικα.η αγορα θα γινει απο μεγαλο καταστημα με δοσεις (τιμολογιακα κοντα στα 330ευρω) και οχι σκρουτζ κτλπ.πως το βλεπετε σαν επιλογη ταβανι βαζω 350ευρω.ευχαριστω πολυ.:blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια φίλε μου τι προσφορά έτρεξε για το Samsung;

Ρωτάω γιατί πλησιάζει η BF και θεωρώ θα επαναληφθεί.

2 μεγαλα πολυκαταστηματα το ειχαν χωρις φπα κοντα στα 200ευρω μειον δλδ.λογικα θα το ξανα κανουν καποια στιγμη ειδικα οταν βγει το 11αρι αλλα δε ξερω ισως ειναι και υπερβολικη η τιμη του μεχρι να ξεπληρωθει θα βγαινουν ολα 5g και θα πρεπει να ξανα αλλαξεις, τουλαχιστον ετσι το σκεφτομαι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

Για το 5g δε νομίζω ότι πρέπει να είναι κριτήριο επιλογής για εμάς εδώ Ελλάδα.

Το 4g είναι μια χαρά σε όλα , φθάνει να πιάνει!

Διότι η χώρα μας πάσχει σοβαρά σε τέτοια θέματα.

Ας μη χαλάω άλλο το νήμα με την ερώτηση σου .

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

redmi note 8 (δεν εχει nfc)

redmi note 8 pro (mediatek ξεχνας gcam και ισως longterm android updates)

mi 9 lite (καπως υψηλο sar / notification led at the back xiaomi logo)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Ήρθε η εποχή να αντικαταστήσω το Oneplus5 μου. Δεν είμαι χρήστης που θα ρουτάρω κλπ, οπότε εκτίμησα ιδιαιτέρως το Android του Oneplus. Αυτό που ψάχνω είναι όμορφη συσκευή, καλή κάμερα (δεν είμαι ψαγμένος χρήστης, μόνο auto δουλεύω και το portrait του 5), ελαφρύ Android. Αυτά. Το μπάτζετ είναι γύρω στα 350, μπορώ και 400. Έχω βρει το 7 από Κίνα στα 350, αλλά θα περιμένω BF. Κοίταζα και mi9t pro αλλά με αγχώνει λίγο το λειτουργικό και η selfie cam. Επίσης είναι λίγο κουμούτσα...

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τα φώτα σας!

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα αξίζει η αγορά του 7 plus 32 GB σφραγισμένου στα 350 ευρώ ? Το έχω βρει από γνωστό μετά από επιδότηση ο οποίος δεν το χρειάζεται !!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια και εγω το σκεφτομαι αν μπορει να μας πει καποιος κατοχος απο Gear s3 ή Galaxy active??

Oι λειτουργιες πανω κατω ιδιες ειναι και αδιαφορες οι περισσοτερες για εμενα , το κυριοτερο ειναι η καλη αυτονομια γιαμενα.

Το s3 ειναι καπως πιο μεγαλο οποτε θα βολευει η οθονη να βλεπεις ανετα αλλα το γκαλαξι ειναι πιο μοντερνο και κομψο.

Εσεις πιο θα προτεινατε ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή τιμη είναι αλλά να έχεις υποψην ότι μιλάμε για αρκετά παλιό κινητό και μάλλον δεν αξίζει η αγόρασα του εν έτη σχεδόν 2020.
Link to comment
Share on other sites

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. Έως 350 ευρω

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. Έως 6.5"

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; από Ελλάδα

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) . Με 800αρα

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Dual και nfc(προαιρετικό).

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; στοκ Ελληνικά.

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. Πολύ καλή οθόνη, καλός ήχος

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. Κάμερα, αυτονομία, ταχύτητα.

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. Huawei mate 10 pro

 

Καλησπέρα παίδες! Μετά το mate 10pro που με έβγαλε ασπροπροσωπο ψάχνω το επόμενο κινητό μου.. Αυτό που με ενδιαφέρει πρωτίστως είναι κάμερα και αυτονομία ή γρήγορη φόρτιση.. επίσης η οθόνη παίζει σημαντικό ρόλο για εμένα..μου αρέσουν τα έντονα χρώματα όπως και το image saturation. Γενικά θα έλεγα ότι ψάχνω για ένα κινητό που θα αντικαταστήσει το υπάρχον χωρίς να καταλάβω τη διαφορά.. μπάτζετ τα 350 ευρώ..!

Link to comment
Share on other sites

Mε 350 κοίτα κάνα μι9 μι9τ. Οτιδήποτε αλλο νομίζω είναι χειρότερο από το 10προ.

Υποψην έχουν μεγαλείο τιμές SAR.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...