Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε αλλά 33 ευρώ και πήγαινε σε πιξελ 2 και δε θα ξανασκεφτεις να ξαναλλαξεις κινητό για αλλά 3-4 χρόνια.

 

 

Λες Ε;

Τόσο παλιό; Αν και πιξελ ...

Από που;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα σε ολους.καλη χρονια να εχουμε.

ανοιγω το θεμα γιατι θελω να ρωτησω αν υπαρχουν αυτη τη στιγμη dual sim active κινητα και ποια ειναι?

 

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Δεν υπάρχουν πια. Μόνο αν βρεις κανένα Mate 8 που είναι το τελευταίο που τρώγεται από χαρακτηριστικά και έχει Dual Sim Active δυνατότητα.

 

Δες συσκευές που υπάρχουν για πώληση εδώ

 

http://www.etotalk.com/Wholesale-dual-sim-full-active_c1108

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

μπορεις ειτε απο καποιο ευρωπαικο αμαζον η απο καποιο σκρουτζομαγαζο...απλα σε περιπτωση που παθει κατι θα εχεις αναμονη..και οσο αφορα το hardware τα πιξελ ειναι ετσι και ετσι με αυτα που διαβαζω..απο εκει και περα μπορεις να πας και σε νοκια με android one απλα αφου εχεις να διαθεσεις πολλα λεφτα παρε κατι καλο και ξεμπερδεψες..παλιο δε το λες το πιξελ 2..περσι βγηκε..αλλη καλη επιλογη ειναι το σονυ χζ3..το λογισμικο του ΠΕΤΑΕΙ κυριολεκτικα...τσεκαρε κριτικες στο youtube..
Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο τα δυο εχει καλυτερη οθονη?Επισης εχω παρατηρησει οτι στα σονυ γενικα οταν κανεις ζουμ σε μια φωτογραφια δεν παραμορφωνεται πολυ η εικονα οσο στο p20.Το εχετε παρατηρησει;
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 οθόνες είναι αρκετά καλές.. Από εκεί και πέρα είναι θέμα oled vs lcd.. Εγώ προσωπικά προτιμώ τις lcd αλλά και η oled του p20 είναι αρκετά καλή.. Όσο για τις φώτο αυτό με το ζουμ το παρατηρώ σε αρκετές συσκευές αλλά δε ξέρω τι ακριβώς παίζει.. Κάποιος πιο ειδικός σε αυτό το θέμα μπορεί να μας πει τι γίνεται ακριβώς..
Link to comment
Share on other sites

Λογω της προσφορας στην γνωστη αλυσιδα σκεφτομουν να προβω σε αγορα του ενος απο αυτα.

Το θεμα ειναι το P30pro δεν εχει ακουστικά ουτε μετατροπεα απο usb-c σε 3.5mm, αλλά το δινουν με επιπλεον 10% εκπτωση.

Ενω το s10+ δεν εχει καποια εκπτωση, το θεμα ειναι σε αυτο δεν μαρεσει η τρυπα ενω στο αλλο η σταγονα δεν μου φαινεται τοσο κακο στο ματι.

Τωρα εχω ενα Note8 απο το οποιο δεν εχω παραπονο (το πενακι ωραιο βολικο καποιες φορες αλλα δεν το χρησιμοποιω συνεχεια) και σκεφτομουν να το αλλαζα πιο αργα με το Note10 οταν βγει αλλα φοβαμαι μηπως εχει και εκεινο νοτς και απο οτι φαινετα θα ξεπερασει πολυ το 1000ρικο.

Αξιζει τωρα κανενα απο αυτα η να περιμενω και να δω?

Edited by samih
Link to comment
Share on other sites

μπορεις ειτε απο καποιο ευρωπαικο αμαζον η απο καποιο σκρουτζομαγαζο...απλα σε περιπτωση που παθει κατι θα εχεις αναμονη..και οσο αφορα το hardware τα πιξελ ειναι ετσι και ετσι με αυτα που διαβαζω..απο εκει και περα μπορεις να πας και σε νοκια με android one απλα αφου εχεις να διαθεσεις πολλα λεφτα παρε κατι καλο και ξεμπερδεψες..παλιο δε το λες το πιξελ 2..περσι βγηκε..αλλη καλη επιλογη ειναι το σονυ χζ3..το λογισμικο του ΠΕΤΑΕΙ κυριολεκτικα...τσεκαρε κριτικες στο youtube..
Χμμ αν είχα να διαθέσω πολλά θα πήγαινα σε 6Τ μάλλον.

Δεν έχω όμως.. το 400 είναι το απολύτως τραβηγμένο από τα μαλλιά.

Ιδανικά θα ήθελα πολύ πιο κάτω...

 

 

Βλέπω επίσης πως η Samsung κάνει κάτι προσφορές με απόσυρση παλιάς συσκευής.

Το 10e κάπου στα 300 τόσα...

Δεν το έχω ψάξει μου φάνηκε όμως πως είδα μια διαφήμιση!

Πριν λίγο καιρό δεν θα πήγαινα σε Samsung με τπτ .. τώρα όμως με το one UI έχει βελτιωθεί νομίζω η κατάσταση!

Edit: μάλλον άκυρο το πιο πάνω. Για το g6 η έκπτωση που κάνουν είναι αστεία στο λίγο που το έψαξα!

Edited by DomieMic65
Link to comment
Share on other sites

"Τελικά μήπως πρέπει να περιμένω μέχρι το φθινόπωρο;"

 

ΝΑΙ!!!

Εαν υπήρχε υποστήριξη για παν ενδεχόμενο στην Ελλάδα θα έλεγα και εγω το pixel 2 , πάντα ηθελα ενα πιξελ!

Εχει και απεριόριστο backup για οτι τραβάς.

Αναβαθμίσεις υποστήριξη μετά απο αυτές άρτιο λογισμικό στην κάμερα,ισως σου λείψει ο wide του g6 βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός smartphone με όσο γίνεται καλά αποτελέσματα σε λήψη φωτογραφιών και βίντεο και στις δύο κάμερες.

Το budget είναι πάνω κάτω 200 ευρώ (όχι ταβάνι)

Ξέρω ότι δεν είναι και πολλά τα χρήματα για να έχει κανείς μεγάλες απαιτήσεις απλά θα ήθελα τη γνώμη σας, αν κάτι κάνει αξιοπρεπή δουλειά και σε μπροστά και πίσω κάμερα και σε όλες τις συνθήκες φωτισμού

 

Έχω διαβάσει περισσότερο για τα Samsung Galaxy A7 2018 dual και Huawei Mate 20 Lite Dual

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώτη επιλογή εχω στο μυαλο μου το one plus 7. Αλλαξτε μου την γνωμη με καποιο αντίστοιχο

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός smartphone με όσο γίνεται καλά αποτελέσματα σε λήψη φωτογραφιών και βίντεο και στις δύο κάμερες.

 

Το budget είναι πάνω κάτω 200 ευρώ (όχι ταβάνι)

 

Ξέρω ότι δεν είναι και πολλά τα χρήματα για να έχει κανείς μεγάλες απαιτήσεις απλά θα ήθελα τη γνώμη σας, αν κάτι κάνει αξιοπρεπή δουλειά και σε μπροστά και πίσω κάμερα και σε όλες τις συνθήκες φωτισμού

 

 

 

Έχω διαβάσει περισσότερο για τα Samsung Galaxy A7 2018 dual και Huawei Mate 20 Lite Dual

 

 

 

Ευχαριστώ

Αν θες κάμερα οχι το mate. Θα απογοητευτείς. Το a7 παραπανω απο τιμιο θα λεγα στα λεφτα του.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 1+7T, θα είναι σίγουρα καλύτερο.

Να μιλήσουμε λίγο σοβαρά τώρα, πως να εκφέρουμε άποψη και να σου αλλάξουμε γνώμη για ένα κινητό που δεν έχει ακόμα κυκλοφορήσει? Υποθετικά?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Ψάχνω κινητά τα οποία θέλω να τα χρησιμοποιήσω για παραγγελιοληψία σε εστιατόριο. Δεν με ενδιαφέρουν φωτογραφικές μηχανές κλπ, μόνο να είναι αξιόπιστο, να έχει μεγάλη μπαταρία και καλή λήψη wifi. Μέχρι 150Ε

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το y6 prime που ειναι 3/32 με περιπου 125 ευρω στο Σκρουτζ..

 

Πολύ ανώτερο το Note 6 Pro στο οποίο προσανατολίζεται... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγει τα πάντα specs πως θα είναι κτλ δεν υπάρχει κατι κρυφό

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Αν θες καθαρά και μόνο camera όντος το a7 είναι κάπως καλύτερο (στα υπόλοιπα χάνει)

Παντός στα 200 ευρώ δεν παίρνεις και κάτι αξιόλογο ότι αφορά την Camera εκεί παίζουν μπάλα μόνο ναυαρχιδες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...πήγα και τα είδα απο κοντά τα κινητά και η αλήθεια είναι οτι πλέον είμαι ανάμεσα σε huawei mate 20 lite, Xiaomi Redmi Note 6 Pro και το samsung A7 που σας είχα αναφέρει...Από οτι καταλάβατε άλλαξα γνώμη :p. Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...