Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει και σε προσφορά από Κίνα το nubia v18. Πιο φρέσκο από το leeco και με τεράστια μπαταρία! Γύρω στα 110 ευρώ

 

Sent from my Cool 1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενω εχω απαλακτικο φπα που το δεχεται ο κοτσοβολος,η να παρω καποιο redmi 6,η καποιο παρομιο μεχρι 150 απο εκει να εχω και την εγγυηση? Edited by kakli
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Ενδιαφέρομαι για ενα απο τα 2 κινητά! Απ οτι ειδα παίζουν στην ίδια τιμή πάνω κάτω στο σκρουτζ.

 

Σειρα προτεραιότητας:

Καμερα, Μπαταρία,Ταχύτητα, Οθόνη, Future proof και ποιότητα κατασκευής.

 

Ευχαριστώ :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή μήπως Mate 20? (αυτό που ειναι ενδιάμεσα στο lite κ το pro)

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή μήπως το Huawei Mate 20? (αυτό που ειναι ανάμεσα στο lite κ το pro)

Sagem MW3020 -> Nokia 3330 -> Sony Ericsson K500 -> Sony Ericsson K750 -> LG Renoir -> Motorola RAZR-> Samsung Galaxy S4-> HTC One M8-> LG G5 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το Mate 20 και το Honor View 20 εχουν ερθει επισημα στην Ελλαδα, οποτε και να εχεις εγγυηση δεν ξερω αν τα service centers θα εχουν ανταλακτικα.

Το P20 Pro εχει Kirin 970, ειναι ηδη παλιος, επισης αν αγοραζα κατι τωρα θα ηθελα να εχει και ultra wide φακο.

Το Mate 20 και Honor View 20 εχουν Kirin 980 ο οποιος θα παλιωσει μολις βγει το Mate 30, επισης και τα δυο δεν εχουν AMOLED οθονη.

Το Honor View 20 δεν το εχω πιασει στα χερια μου,αλλα το Mate 20 μου φαινεται καπως φαρδυ και μεγαλουτσικο στο χερι, επισης η καμερα του Mate 20 δεν ειναι ιδια με του Mate 20 pro.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το Mate 20 και το Honor View 20 εχουν ερθει επισημα στην Ελλαδα, οποτε και να εχεις εγγυηση δεν ξερω αν τα service centers θα εχουν ανταλακτικα.

Το P20 Pro εχει Kirin 970, ειναι ηδη παλιος, επισης αν αγοραζα κατι τωρα θα ηθελα να εχει και ultra wide φακο.

Το Mate 20 και Honor View 20 εχουν Kirin 980 ο οποιος θα παλιωσει μολις βγει το Mate 30, επισης και τα δυο δεν εχουν AMOLED οθονη.

Το Honor View 20 δεν το εχω πιασει στα χερια μου,αλλα το Mate 20 μου φαινεται καπως φαρδυ και μεγαλουτσικο στο χερι, επισης η καμερα του Mate 20 δεν ειναι ιδια με του Mate 20 pro.

Τον φωτισες τώρα!
Link to comment
Share on other sites

Τον φωτισες τώρα!

Μα δεν μπορω να του πω παρε αυτο ή εκεινο.

Του λεω οτι ξερω, αν γραψουν και 2-3 ατομα ακομα, ισως βγαλει συμπερασμα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

P20 pro πάντως σε κάμερα αλλά και μπαταρία νομίζω ότι είναι μπροστά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός τηλεφώνου με καλή ποιότητα εγγραφής video (και απο τη selfie αλλά και την main camera)

Δεν με νοιάζει 4Κ ούτε 60 fps

1080p με 30 fps φτάνει να είναι ικανοποιητικό το αποτέλεσμα (και σε εσωτερικούς χώρους)

Καλό θα ήταν επίσης να έχει κάπως καλή διάρκεια μπαταρίας

Θα ήθελα φυσικά να ξοδέψω όσο γίνεται λιγότερα (όπως οι περισσότεροι):lol:

Αξίζει λέτε το Samsung Galaxy A50, το Nokia 7 plus ή θα πρέπει να πάω πιο πάνω σε Galaxy A9, Pocophone F1 ή κάποιο άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτο σκέφτομαι, απλα έχει ακόμα τον Kirin 970 που με φρενάρει λίγο.. Τα κινητά μεταξύ τους έχουν μεγάλη διαφορά στις Κάμερες?
Sagem MW3020 -> Nokia 3330 -> Sony Ericsson K500 -> Sony Ericsson K750 -> LG Renoir -> Motorola RAZR-> Samsung Galaxy S4-> HTC One M8-> LG G5 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτο σκέφτομαι, απλα έχει ακόμα τον Kirin 970 που με φρενάρει λίγο.. Τα κινητά μεταξύ τους έχουν μεγάλη διαφορά στις Κάμερες?

 

Τι χρήση κάνεις που σε τρενάρει ο επεξεργαστής;

 

Πιο πολύ θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει το τι έχει ένα χρόνο στην πλατη επομένως σε θέμα υποστήριξη μετράει αντίστροφα, παρά ο επεξεργαστής που δεν θα δεις στην πράξη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν το ταβάνι είναι αυστηρό και κοιτάς μόνο καινούργια από Ελλάδα θα έλεγα το lg g6 το οποίο όμως έχει πολύ μέτρια σελφι.

 

Εφόσον σε νοιάζει το βίντεο μην κοιτάς κινητά που δεν έχουν ois (πχ το pocophone που ανέφερες είχε πολύ μέτριο βίντεο και ήταν και ο λόγος που το έδωσα)

Link to comment
Share on other sites

Τι χρήση κάνεις που σε τρενάρει ο επεξεργαστής;

 

Πιο πολύ θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει το τι έχει ένα χρόνο στην πλατη επομένως σε θέμα υποστήριξη μετράει αντίστροφα, παρά ο επεξεργαστής που δεν θα δεις στην πράξη διαφορά.

 

 

Ναι, ακριβώς αυτό εννοούσα.. Γι αυτό ανέφερα κ σαν προτεραιότητα το Future Proof, γιατί αργώ να αλλάζω συσκευές..

Σε κάμερες?

Sagem MW3020 -> Nokia 3330 -> Sony Ericsson K500 -> Sony Ericsson K750 -> LG Renoir -> Motorola RAZR-> Samsung Galaxy S4-> HTC One M8-> LG G5 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το p20 που έχω δει μερικές φωτο είναι πολύ καλο..το honor δεν το έχω δει..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη Ανασταση σε ολους με υγεια. Ψαχνω ενα κινητο για δωρο μεχρι 130 ευρω απο σκρουτζομαγαζο αν ειναι εφικτο
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη Ανασταση σε ολους με υγεια. Ψαχνω ενα κινητο για δωρο μεχρι 130 ευρω απο σκρουτζομαγαζο αν ειναι εφικτο

 

Redmi 7 ή, αν το βρεις σε αυτά τα λεφτά, το λίγο παλαιότερο redmi note 6 pro (καλύτερο cpu και κάμερες).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο τίτλος. Στα 81 ευρώ που παίζει αξίζει νομίζετε σαν αγορά, με κριτήριο την καλή κάμερα και αυτονομία αλλά και την όσο γίνεται καλύτερη εμπειρία χρήσης; Ο 6750 είναι παλιός επεξεργαστής αλλά για απλή χρήση (social, YouTube viber) νομίζετε θα τα καταφέρει; Επίσης τι γνώμη έχετε γενικά για τα sharp; Είναι ένα σκαλί πάνω από εταιρίες όπως doogee, oukitel κτλ; Ξέρω ότι με 20-30 ευρώ παραπάνω υπάρχουν; καλύτερες επιλογές αλλά δεν θα ήθελα να ανέβω τόσο αν γίνεται. Ξέχασα να πω ότι θέλω οθόνη μεγαλύτερη ή ίση με 5,7 ίντσες. Τι λέτε λοιπόν; Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Redmi note 5 ή redmi note 6 pro! Τα καλύτερα σ αυτή τη τιμή. Κοστίζουν βέβαια 5-10 ευρώ παραπάνω αλλά στη θέση σου θα τα έδινα. Ίδιες συσκευές μ εξαίρεση τη μπροστινή κάμερα. Το 6 έχει διπλή χωρίς φλας όμως. Κι έχει και notch

 

Sent from my Cool 1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το note 6 pro.

Άριστο για τα ευρώ που ζητάει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Ανάσταση...

Λοιπόν ψάχνω δεύτερη συσκευή, είμαι ανάμεσα σε αυτά τα τρία...Ποιο είναι πιο πλήρες σε κάμερα, μπαταρία,καλό να έχει ραδιόφωνο και φυσικά Β20...Απλά πιο είναι καλύτερο στο σύνολο...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πιο πλήρες και καλύτερο είναι το 7 ως τελευταίο κιόλας... Εξάλλου μιλάμε για την εξέλιξη της σειράς... Από εκεί και πέρα και εφόσον το θες για 2η συσκευή αν μπορείς να βρεις πολύ οικονομικά πχ το 5άρι, ίσως αξίζει με την έννοια ότι ναι μεν είναι 2 μοντέλα πίσω, αλλά οι διαφορές συνολικά δεν είναι χαοτικές...
Link to comment
Share on other sites

Και τα τρία που γράφεις έχουν παρόμοια κάμερα (το note 7 έχει λογικά την καλύτερη, στην πράξη δεν ξέρω πόσο μεγάλη διαφορά έχουν, εγώ όταν το είδα από κοντά δεν ενθουσιάστηκα, όμως ίσως επειδή με τόσο ντόρο που είχε γίνει για την κάμερα του να περίμενα κάτι σε επίπεδο ναυαρχίδας, και για να μην παρεξηγηθω, κυρίως τα χρώματα δεν μου άρεσαν). Επεξεργαστή έχει το note 7 λίγο καλύτερο. Τα υπόλοιπα ουσιαστικά είναι ίδια αν δν κάνω λάθος. Ανάλογα την τιμή και πιο σου αρέσει διάλεξε. Επίσημη υποστήριξη, λογικά το τελευταίο θα έχει περισσότερη.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...