Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν θα σου λειτουργεί η ένδειξη του καιρού στο ρολόι απ' ότι έχω διαβάσει (ίσως έχει διορθωθεί βέβαια γιατί έχει πάρει πολλά updates)

 

Εμένα έπαιζε σωστά - έκδοση 1.0.3.88

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ενεργοποιημένη η θέση του κινητού , μια χαρά δουλεύει ο καιρός!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω πλέον Huawei κινητό λέτε το GT να έχει πρόβλημα με άλλη συσκευή. Συγκεκριμένα Android one θα είναι το νέο κινητό. Υπάρχει κάποιος φίλος που το χρησιμοποιεί με άλλη συσκευή εκτός Huawei?

 

Λειτουργούν τα πάντα τέλεια. Ακόμα και ο Καιρός.

Samsung Note 8.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα. 140 ευρώ τελικά μου το άφησε. Δεν μου άρεσε που δεν έχει εικονίδιο ότι ήρθε μνμ από whatsapp και απλά έχει ένα μπλε μπαλόνι. Ελπίζω σιγά διγα με τις αναβαθμίσεις να βελτιωθούν όλα αυτά. Σε σχέση με xiaomi amazfit bip η οθόνη απλά καμία σχέση όπως και ποιότητα. Μπορείς να το ρυθμίσεις να μετράει σφηγμους ανά κάποια ώρα;

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω συνέχεια να χάνω κλήσεις... Μπορεί πχ το viber να έρχεται κανονικά αλλά οι κλήσεις όχι. Υπάρχει περίπτωση να έχει θέμα το Bluetooth του κινητού; έβγαλα και έβαλα την εφαρμογή 1 2 φορές αλλά δεν στρώνει. Μετά όμως αν κλείσω και ανοίξω στα καπάκια το Bluetooth στρώνει το ρολόι. Χάνει τη σύνδεση από τι κατάλαβα. Καμία ιδέα;;; λύση κάτι Edited by HBK_R21
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να μιλησεις με τη Huawei.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

(Σε Huawei watch 2) Καλή χρονιά σε όλους! Η καταγραφή ύπνου από την 1η Ιανουαρίου δεν μου δείχνει την ανάλυση που έκανε με τους βιοδείκτες του Harvard. Εσείς παρατηρήσατε κάτι τέτοιο; Τϊ έγινε; Έληξε το συμβόλαιό τους;
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω συνέχεια να χάνω κλήσεις... Μπορεί πχ το viber να έρχεται κανονικά αλλά οι κλήσεις όχι. Υπάρχει περίπτωση να έχει θέμα το Bluetooth του κινητού; έβγαλα και έβαλα την εφαρμογή 1 2 φορές αλλά δεν στρώνει. Μετά όμως αν κλείσω και ανοίξω στα καπάκια το Bluetooth στρώνει το ρολόι. Χάνει τη σύνδεση από τι κατάλαβα. Καμία ιδέα;;; λύση κάτι
Αν έχεις xiaomi πήγαινε στις ρυθμίσεις βρες την εφαρμογή huawei health και ενεργοποίησε την αυτόματη έναρξη

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι το mate 20pro έχω.. Το θέμα ειναι όσο είχα το P20 pro δεν έχανα καμία κλήση πότε. Ούτε αποσύνδεσεις κτλπ.
Link to comment
Share on other sites

(Σε Huawei watch 2) Καλή χρονιά σε όλους! Η καταγραφή ύπνου από την 1η Ιανουαρίου δεν μου δείχνει την ανάλυση που έκανε με τους βιοδείκτες του Harvard. Εσείς παρατηρήσατε κάτι τέτοιο; Τϊ έγινε; Έληξε το συμβόλαιό τους;

 

Όχι η ανάλυση εμένα μου συνεχίζει κανονικά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να μιλησεις με τη Huawei.

 

μιλησα πριν λιγο με ειπανε να κανω μια επαναφορα ρυθμισεων δικτυου,και επισης ενα ρεσετ το ρολοι, (αμα κανω ρεσετ το ρολοι ολα τα δεδομενα που εχω θα χαθουνε τωρα ενα διμηνο) ?

Link to comment
Share on other sites

μιλησα πριν λιγο με ειπανε να κανω μια επαναφορα ρυθμισεων δικτυου,και επισης ενα ρεσετ το ρολοι, (αμα κανω ρεσετ το ρολοι ολα τα δεδομενα που εχω θα χαθουνε τωρα ενα διμηνο) ?

 

Όχι λογικά μιας και κάνεις sync με το cloud της Huawei?

Link to comment
Share on other sites

Όχι το mate 20pro έχω.. Το θέμα ειναι όσο είχα το P20 pro δεν έχανα καμία κλήση πότε. Ούτε αποσύνδεσεις κτλπ.

 

Έχεις ρυθμίσει παραβλέψω βελτιστοππιησεων και μη αυτόματη διαχείριση της εφαρμογής στο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

(Σε Huawei watch 2) Καλή χρονιά σε όλους! Η καταγραφή ύπνου από την 1η Ιανουαρίου δεν μου δείχνει την ανάλυση που έκανε με τους βιοδείκτες του Harvard. Εσείς παρατηρήσατε κάτι τέτοιο; Τϊ έγινε; Έληξε το συμβόλαιό τους;

Και σε μενα συνεχιζει κανονικα να δειχνει ολα τα στοιχεια του υπνου!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σημερα οπως πήγα να μπω στο health οπως καθε μερα, ηταν άδειο και μου ζητούσε να το σεταρω όπως την πρώτη φορα... 2 μηνες δεδομενων δεν υπάρχει τίποτα.... Καμιά ιδεα;;;
Link to comment
Share on other sites

Λογαριασμό στην Huawei έχεις; κανονικά κάνεις στο cloud της huawei sync.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μιλησα πριν λιγο με ειπανε να κανω μια επαναφορα ρυθμισεων δικτυου,και επισης ενα ρεσετ το ρολοι, (αμα κανω ρεσετ το ρολοι ολα τα δεδομενα που εχω θα χαθουνε τωρα ενα διμηνο) ?

 

με ειπανε να κανω μαι επαναφορα δικτυου+ρεσετ το ρολοι και ετσι εγινε

εστρωσε το ρολοι κανα 2 μερες αλλα σημερα παλια τα ιδια με κανει,

 

τωρα τι να εχει θεμα μου λετε το κινητο η το ρολοι?

1,5+μηνα με το π20 προ δεν ειχα κανενα θεμα.

 

εν τω μεταξυ μολις κλεισω και ανοιξω το bt του κινητου ερχονται κανονικα οι ειδοποιησεις και μετα απο καποιες ωρες δεν ερχονται παλι,πολυ παραξενα πραγαματα και ακρη δν βγαινει.

Edited by HBK_R21
Link to comment
Share on other sites

Λογαριασμό στην Huawei έχεις; κανονικά κάνεις στο cloud της huawei sync.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εξαρχής, το cloud μου εβγαζε, unable to connect to server, touch screen to try again. Δεν εβγαλα ακρη και το αφησα disabled....

Link to comment
Share on other sites

Εκανα clear cache, και μετά απο αυτό μου έκανε σε κάποιες μέρες του διμήνου, κυρίως στις τελευταίες, sync σε βήματα και ύπνο, λογικά απο μνήμη ρολογιου..
Link to comment
Share on other sites

Όχι η ανάλυση εμένα μου συνεχίζει κανονικά.

Έχει γούστο να την κόψανε από το Wear OS και να παίζει τώρα μόνο στο propriety!

 

Edit: Μετά το τελευταίο update η ρύθμιση 'Huawei TruSleep' ήταν στο off. Αγνοήστε.

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμη, η μπαταρία αλλάζει από το service της Huawei; Όχι ως βλάβη ως επιλογή του χρήστη λόγω μειωμένης απόδοσης που θα έχει λογικά σε κανένα χρόνο.

 

To μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα έχεις πτώση της απόδοσης της μπαταρίας σε ένα χρόνο.

Αν υποθέσουμε ότι μια μπαταρία λιθίου έχει κύκλο ζωής τους 300-500 κύκλους φόρτισης και ότι κάθε κύκλος φόρτισης στο ρολόι κρατάει 12-15 ημέρες τότε αν κάνεις τα μαθηματικά θα βρεις ότι θα έχεις πτώση στην απόδοση της μπαταρίας σου σε 5.600 ημέρες, τουτέστιν 15 χρόνια!!

Αν το έχεις μέχρι τότε, χαλάλι σου αλλά δεν θα υπάρχει service μιας και κάθε εταιρία (στην EU) είναι υποχρεωμένη να παρέχει service για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, που αυτό, αν δεν κάνω τόσο λάθος, δεν είναι μεγαλύτερο από μια πενταετία....

 

Σε ένα χρόνο θα έχεις κάνει περίπου 25 κύκλους φόρτισης...

Link to comment
Share on other sites

To μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα έχεις πτώση της απόδοσης της μπαταρίας σε ένα χρόνο.

 

Αν υποθέσουμε ότι μια μπαταρία λιθίου έχει κύκλο ζωής τους 300-500 κύκλους φόρτισης και ότι κάθε κύκλος φόρτισης στο ρολόι κρατάει 12-15 ημέρες τότε αν κάνεις τα μαθηματικά θα βρεις ότι θα έχεις πτώση στην απόδοση της μπαταρίας σου σε 5.600 ημέρες, τουτέστιν 15 χρόνια!!

 

Αν το έχεις μέχρι τότε, χαλάλι σου αλλά δεν θα υπάρχει service μιας και κάθε εταιρία (στην EU) είναι υποχρεωμένη να παρέχει service για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, που αυτό, αν δεν κάνω τόσο λάθος, δεν είναι μεγαλύτερο από μια πενταετία....

 

 

 

Σε ένα χρόνο θα έχεις κάνει περίπου 25 κύκλους φόρτισης...

Ε ναι καπος έτσι. Εγώ παντός είμαι πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία. Χάνω 5% την μέρα με την χρήση που κάνε.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα έχεις πτώση της απόδοσης της μπαταρίας σε ένα χρόνο.

Αν υποθέσουμε ότι μια μπαταρία λιθίου έχει κύκλο ζωής τους 300-500 κύκλους φόρτισης και ότι κάθε κύκλος φόρτισης στο ρολόι κρατάει 12-15 ημέρες τότε αν κάνεις τα μαθηματικά θα βρεις ότι θα έχεις πτώση στην απόδοση της μπαταρίας σου σε 5.600 ημέρες, τουτέστιν 15 χρόνια!!

Αν το έχεις μέχρι τότε, χαλάλι σου αλλά δεν θα υπάρχει service μιας και κάθε εταιρία (στην EU) είναι υποχρεωμένη να παρέχει service για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, που αυτό, αν δεν κάνω τόσο λάθος, δεν είναι μεγαλύτερο από μια πενταετία....

 

Σε ένα χρόνο θα έχεις κάνει περίπου 25 κύκλους φόρτισης...

 

Δεν είναι έτσι, είσαι υπερβολικά αισιόδοξος στις προβλέψεις σου, εννοείται πως μέσα σε ένα χρόνο θα υπάρχει αισθητή μείωση της απόδοσης της μπαταρίας. Πρώτον ο υπολογισμός σου είναι λάθος γιατί η διάρκεια της μπαταρίας είναι 22 ώρες συνεχόμενο GPS οπότε για κάποιον που αθλείται για περίπου μια ώρα την ημέρα + τις άλλες λειτουργίες, θέλει κάθε 3-4 μέρες φόρτιση οπότε κατευθείαν τα μαθηματικά σου είναι λάθος, δεύτερον τα νούμερα αυτά είναι σε ιδανικές συνθήκες θερμοκρασίας που δε νομίζω να τηρηθούν ειδικά στην Ελλάδα το καλοκαιράκι με τις άπειρες ώρες κάτω από τον ήλιο. Επίσης απάντησες σε όλα εκτός από την ερώτησή μου αν υπάρχει σαν διαδικασία service η αλλαγή μπαταρίας στο συγκεκριμένο ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι, είσαι υπερβολικά αισιόδοξος στις προβλέψεις σου, εννοείται πως μέσα σε ένα χρόνο θα υπάρχει αισθητή μείωση της απόδοσης της μπαταρίας. Πρώτον ο υπολογισμός σου είναι λάθος γιατί η διάρκεια της μπαταρίας είναι 22 ώρες συνεχόμενο GPS οπότε για κάποιον που αθλείται για περίπου μια ώρα την ημέρα + τις άλλες λειτουργίες, θέλει κάθε 3-4 μέρες φόρτιση οπότε κατευθείαν τα μαθηματικά σου είναι λάθος, δεύτερον τα νούμερα αυτά είναι σε ιδανικές συνθήκες θερμοκρασίας που δε νομίζω να τηρηθούν ειδικά στην Ελλάδα το καλοκαιράκι με τις άπειρες ώρες κάτω από τον ήλιο. Επίσης απάντησες σε όλα εκτός από την ερώτησή μου αν υπάρχει σαν διαδικασία service η αλλαγή μπαταρίας στο συγκεκριμένο ρολόι.

 

Γιατι δεν ρωτας απευθειας στην εταιρεια;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι, είσαι υπερβολικά αισιόδοξος στις προβλέψεις σου, εννοείται πως μέσα σε ένα χρόνο θα υπάρχει αισθητή μείωση της απόδοσης της μπαταρίας. Πρώτον ο υπολογισμός σου είναι λάθος γιατί η διάρκεια της μπαταρίας είναι 22 ώρες συνεχόμενο GPS οπότε για κάποιον που αθλείται για περίπου μια ώρα την ημέρα + τις άλλες λειτουργίες, θέλει κάθε 3-4 μέρες φόρτιση οπότε κατευθείαν τα μαθηματικά σου είναι λάθος, δεύτερον τα νούμερα αυτά είναι σε ιδανικές συνθήκες θερμοκρασίας που δε νομίζω να τηρηθούν ειδικά στην Ελλάδα το καλοκαιράκι με τις άπειρες ώρες κάτω από τον ήλιο. Επίσης απάντησες σε όλα εκτός από την ερώτησή μου αν υπάρχει σαν διαδικασία service η αλλαγή μπαταρίας στο συγκεκριμένο ρολόι.
H μπαταρια ειναι αναλωσιμο. Συνηθως δινουν εγγυηση καλης λειτουργιας απο 6 μηνες εως 1 χρονο. Μεσα σε αυτο το περιθωριο εγγυησης η μπαταρια , αν αλλαζεται, αλλαζεται δωρεαν. Αν δεν αλλαζεται και ειναι fix (καποια μοντελα garmin) τοτε γινεται αντικατασταση ολης της συσκευης. Το προβλημα ειναι μετα το περας της εγγυησης σε fix συσκευες. Απο garmin γνωριζω οτι γινεται προταση για αγορα νεας συσκευες με μειωμενη τιμη. Σε αλλες συσκευες γινεται αντικατασταση με αναλογο κοστος, ασχετα αν η συσκευη εχει μεγαλυτερη εγγυηση. Αν το ρολοι σου ανοιγει ευκολα ισως στο μελλον να την αλλαξεις και μονος σου.

 

Το galaxy watch εχει 1 χρονο εγγυηση στην μπαταρια και το δικο μου ειναι ηδη στο service για ελεγχο. Ανοιγει απλα με 4 βιδες απο κατω. Δεν εχω πιασει Huawei για να δω πως ειναι.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...