Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα με την αγορα του ,συναινεις με αυτες τις περιορισμενες δυνατοτητες.

Κριμα γιατι εχει κ καλα χαρακτηριστικα

Εγω περιμενω να δω πως τα παει και το μικρο αδελφακι του το Honor με την πολυ μικροτερη μπαταρια και την μικροτερη τιμη. Το λειτουργικο δειχνει παντως πολυ laggy και σε αυτο πιστευω φταιει η ram.

Αλλα θα το αγοραζα σιγουρα αντι για garmin σε αυτα τα χρηματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του ρολογιού εδώ και 3 μέρες με 3 δραστηριότητες της 1 ώρας μπαταρία 72 %. Καταγραφή ύπνου μια χαρά μετράει και τον μεσημεριανό κανονικά, βήματα φαίνεται μια χαρά και καρδιακοί παλμοί όλη μέρα. Laggy μετά το τελευταίο update δεν έχει. Κάνει λίγα πραματακια αλλά φαίνεται πως τα κάνει σωστά. Θα ήθελα μόνο always on και ίσως λίγα ακόμα watchfaces. Στο δικό μου πάντως χέρι σε σχέση με το fenix 3 που φορούσα φαίνεται πολύ μικρό.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή με ενδιαφέρει το ρολόϊ για αγορά, και κυρίως το χρειάζομαι για τρέξιμο ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους αν οι μετρήσεις του είναι ακριβείς και αξιόπιστες. Π.χ τα χιλιόμετρα που τρέχει κάποιος είναι ακριβή ή στο περίπου? Ο αισθητήρας καρδιακών παλμών δουλευει σωστά? Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Επίσης τυχαίνει να έχω και το fenix 3 θα φορέσω την ζώνη καρδιακών παλμών και θα τα τεσταρω μαζί στο ίδιο χέρι να δούμε την ακρίβεια. Μέσα στην εβδομάδα θα το κάνω να δούμε τις αποκλισεις.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνητήρι έχει παιδιά να υποθέσω ε;

Η δόνηση είναι δυνατή;

Και αν μπορεί κάποιος ας βγάλει φωτογραφία την ωρα ποτ έχει μια ειδοποίηση whatsapp ή messenger πχ.

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνητήρι έχει παιδιά να υποθέσω ε;

Η δόνηση είναι δυνατή;

Και αν μπορεί κάποιος ας βγάλει φωτογραφία την ωρα ποτ έχει μια ειδοποίηση whatsapp ή messenger πχ.

Έχει ξυπνητήρια όσα θες να βάλεις σε ποσότητα. Η δόνηση είναι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει ξυπνητήρια όσα θες να βάλεις σε ποσότητα. Η δόνηση είναι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες τα ξυπνητήρια e299b040bb64ec71e7439a34c17bd3e6.jpg

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειδοποιήσεις ...ada4209c8f4937259aea2f134dca51b6.jpg

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια πως γινεται η συνδεση?ποιο app κατεβαζουμε?

 

ανοιγω το ρολοι και θελει να σκαναρω με το κινητο το barcode αλλα τζιφος

κατεβασα το huawei wear αλλα οταν το ανοιγω δεν εχει το ρολοι σαν επιλογη να το κανω συζευξη.

τι πεζει? εχω το π20 προ

Link to comment
Share on other sites

Υγεία ή αλλιώς huawei health

Το έχει μέσα το τηλέφωνο ενσωματωμένο. Αν παρόλα αυτά δεν στο βλεπει πατάς εκεί που λέει δεν βλέπω την συσκευή μου , θα κάνει ένα μικρό update και θα το δει κανονικά .

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by makismakis2004
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Το πηρα σημερα,

Αλλα με htc 11 ,δε δουλευει σωστα με τις ειδοποιησεις,

Αλλες φορεσ δειχνει κλησεις το ρολοι,αλλες φορες οχι.

Viber τιποτα δε δειχνει ενω το εχω ενςργοποιηση.

Σμς δουλευουν σωστα.

Ασ ελπισουμε με update να στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση ρε παιδιά για το Huawei watch gt όταν πέσει η μπαταρία κάτω από 35% μου αποσυνδέεται από το Bluetooth γνωρίζεται κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση ρε παιδιά για το Huawei watch gt όταν πέσει η μπαταρία κάτω από 35% μου αποσυνδέεται από το Bluetooth γνωρίζεται κάτι?

 

Με τι κινητό;

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις η μπαταρία έπεσε κάτω από 36% μου από συνδέθηκε από το Bluetooth και δεν συνδέεται ξέρετε εάν έτσι λειτουργεί?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις η μπαταρία έπεσε κάτω από 36% μου από συνδέθηκε από το Bluetooth και δεν συνδέεται ξέρετε εάν έτσι λειτουργεί?
Απ' όσο θυμάμαι με huawei p20 pro που είμαι δούλευε μια χαρά τώρα είμαι στο 50 αν πέσει αύριο θα σου απαντήσω σχετικά με αυτο.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα περιμένω απάντηση γιατί και εγώ το p20 pro έχω!
Φίλε μου είμαι με 32 μπαταρία σήμερα και δεν έχει την παραμικρή αποσύνδεση.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χρηση 5 ημερων , χωρις να χρησιμοποιηθει gps και με ενεργοποιημενες ολες τις υπολοιπες λειτουργιες οι παρατηρησεις μου ειναι οτι το ρολοι δεν ειναι activity ακριβως.

Θα ελεγα οτι ουτε και smart καθαρα ειναι. Ειναι λιγο απο ολα!!!

Εχουν δωσει μεγαλη προσοχη στο θεμα της αυτονομιας , η οποια ειναι εκπληκτικη και στο θεμα της οθονης η οποια επισης ειναι εκπληκτικη. Προς το παρον και σε συνεργασια με το P20 Pro δεν εχω θεμα με τις ειδοποιησεις (sms-viber-messenger-insta-fb). Προσωπικα δεν με χαλαει το γεγονος οτι δεν δειχνει συνεχως την ωρα. Προφανως για λογους οικονομιας της μπαταριας γινεται. Επισης το ξυπνητηρι λειτουργει μια χαρα!!

Οι καρδιακοι παλμοι ειναι ακριβεις , σε σχεση με το garmin vivosmart hr+ που επισης χρησιμοποιω αλλα και με το polar H10.

Θα μπορουσε να εχει ισως καποια face παραπανω και να συνδεεται με καποιες εφαρμογες που εχουν σχεση με την υγεια ( fitness pal κλπ).

Σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος δεδομενου οτι πληρωσα μονο 150 ευρω για να το αγορασω σφραγισμενο. Για 250 θα το σκεφτομουν διαφορετικα..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι και γω συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Δεν ξέρουμε ακόμα όμως αν θα περαστούν σε μελλοντικα updates.

Ίσως και να βάλουν και άλλα watchfaces.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πίστευω ότι κάτι θα γίνει και θα βρεθεί τρόπος η αλχημεία να περάσει κάποιος watchfaces από την android wear πλατφόρμα . Η μνήμη είναι πολύ μικρή αλλά φτάνει για τα watchfaces.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι στα λεφτά του, 200-230, είναι πολύ καλό. Τα smartwatches / wearOS θέλουν κάθε μια - δυο μέρες φόρτιση, οπότε μετά από μήνες κουράζουν, και οι μετρήσεις των καρδιακών παλμών, gps, ύπνου (όταν δεν πρέπει να το φορτίσεις το βράδυ) δεν είναι ακριβείς σε αυτήν την κατηγορία τιμών. Τα garmin vivoactive είναι στην ίδια κατηγορία τιμών με χειρότερη οθόνη και στο γραφείο αυτό με την ασημί στεφάνη χτυπάει κάπως στο μάτι...Οπότε με δεδομένο ότι οι μετρήσεις του GT είναι ακριβείς από ότι διαβάζω σε όλα τα reviews, είναι εμφανίσιμο, θέλει κάθε 10 ημέρες φόρτιση, μια χαρά είναι η τιμή του. Όποιος ενδιαφέρεται για μουσική μπορεί να πάει στο vivoactive music στα 280-300 €.

 

nfc έχει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει nfc. Ναι οι μετρήσεις του και η μπαταρία του είναι μια χαρα όπως τα λες.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εχω μερικές μέρες, συμφωνω με τους προλαλήσαντες.

Φοβερη οθόνη, οχι always on ,αρκετα΄προγράμματα fitness.

Δεν λαγκάρει , η αυτονομία ειναι παρόμοια όπως έχει αναφερθεί ήδη.

Σε lineageos 15.1 (xiaomi natrium) δεν έχει κανένα πρόβλημα με το health.

Τεσταρισμένο σε αντιπαράθεση με turbo trainer της TacX (με polar coded t31 ζώνη), οι παλμοί ηταν ιδιοι κατα την διαρκεία προπόνησης .

Η πρωτη αποψη για το GPS είναι καλή αλλά πρέπει να βγω με το Garmin GPS μου ταυτόχρονα για να τσεκάρω.

Οταν γίνει θα ανεβάσω στοιχεία.

τα πεδία στα fitness δεν αλλάζουν ,όπως πχ στο amazfit pace που στην ιδια οθονη μπορεις να εχεις elevation gain , track total distance, moving time κτλ.

 

Δεδομένων των specs (128ΜΒ rom/ 16 ram) αμφιβάλω αν θα πάρει παραπάνω σε δυνατότητες ever (δεν είναι σχεδιασμένο για αυτό).

 

Πρόβλημα θα βρειτε αν επιχειρήσετε να κάνετε export την δραστηριότητα σε GPX/TCX.

Η σύνδεση Huawei Health με το Google fit δεν παίζει καλά (υπάρχει γνωστό θεμα μετά την αναβάθμιση της υπηρεσίας το καλοκαίρι) και η Huawei δεν αποκρίνεται καλά στα αιτήματα αυτά εδω και ένα χρόνο.δεν υπάρχει γνωστός άλλος τρόπος export data.

Edited by lazy
Link to comment
Share on other sites

το εχω μερικές μέρες, συμφωνω με τους προλαλήσαντες.

Φοβερη οθόνη, οχι always on ,αρκετα΄προγράμματα fitness.

Δεν λαγκάρει , η αυτονομία ειναι παρόμοια όπως έχει αναφερθεί ήδη.

Σε lineageos 15.1 (xiaomi natrium) δεν έχει κανένα πρόβλημα με το health.

Τεσταρισμένο σε αντιπαράθεση με turbo trainer της TacX (με polar coded t31 ζώνη), οι παλμοί ηταν ιδιοι κατα την διαρκεία προπόνησης .

Η πρωτη αποψη για το GPS είναι καλή αλλά πρέπει να βγω με το Garmin GPS μου ταυτόχρονα για να τσεκάρω.

Οταν γίνει θα ανεβάσω στοιχεία.

τα πεδία στα fitness δεν αλλάζουν ,όπως πχ στο amazfit pace που στην ιδια οθονη μπορεις να εχεις elevation gain , track total distance, moving time κτλ.

 

Δεδομένων των specs (128ΜΒ rom/ 16 ram) αμφιβάλω αν θα πάρει παραπάνω σε δυνατότητες ever (δεν είναι σχεδιασμένο για αυτό).

 

Πρόβλημα θα βρειτε αν επιχειρήσετε να κάνετε export την δραστηριότητα σε GPX/TCX.

Η σύνδεση Huawei Health με το Google fit δεν παίζει καλά (υπάρχει γνωστό θεμα μετά την αναβάθμιση της υπηρεσίας το καλοκαίρι) και η Huawei δεν αποκρίνεται καλά στα αιτήματα αυτά εδω και ένα χρόνο.δεν υπάρχει γνωστός άλλος τρόπος export data.

 

Το συγκριτικό που θα κάνεις με το garmin GPS σου θα έχει πολύ ενδιαφέρον περιμένουμε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...