Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα λιγα που ξερω , δεν βλεπω διαφορες ικανες να πουμε οτι δεν δουλευει καλα το ρολοι...

Οι παλμοι ειναι οκ , ισως στο θεμα του υψομετρου υπαρχει καποιο θεματακι..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ,

όντως το ρολόι γράφει σωστά.

Προσοχή προς το τέλος της καταγραφής , στο προφιλ υψομετρικών έχει ενα φλατ κομμάτι.Αυτός ειναι 40λεπτος καφές.......

Η διαφορά που βγαίνει στα υψομετρικά είναι κάπου στο 1%. Αμελητέα....

Το σημαντικό είναι πως έχω καλό στιγμα και δεν "γελιέται" όπως το amazfit pace .

Επίσης το προφίλ των υψομετρικών που βγαίνει είναι σωστό (φαίνονται αντίστοιχα οι όποιες μικροαναβάσεις) .Αυτό στο MTb είναι σημαντικό ώστε να ξέρεις τι απομένει , πόσες αναβάσεις απομένουν ώστε να κάνεις διαχείριση δυνάμεων ( αν ξερεις τα συνολικά υψομετρικά και το προφιλ της διαδρομής και δεν έχεις gps μαζι).

ΤΟ αυτό και για την απόσταση.

Έχουμε δει garmin ίδιας κατηγορίας να βγάζουν μεγαλύτερες διαφορές.

 

Το downside (αλλα δεν με χαλάει καθόλου) είναι:

 

Δεν μπορείς να κάνεις custom screens . θέλω να έχω HRM , elevation gain Και altitude (ίσως και elapsed time) στην ίδια οθόνη.Δεν.

Η οθόνη έχει ένα θεματάκι με τον ηλιο και το auto luminance. Πιθανότατα να θέλει στο maχ ώστε να μην προσπαθεί εν κίνηση να δει τι λέει.

Δεν έχω βρει πως μπορείς να το κάνεις έχω έχεις καταγραφή (χωρίς να την σταματήσεις).

Δεν έχει auto Pause ώστε να μην μετράει τις στάσεις.Δεν το κάνει ούτε στο health (αφαιρετικά) .Δείτε τα info screen και στα δύο και παρατηρήστε τι κάνει το garmin. Όμως αν το θυμάσαι μπορείς να πατήσεις το down button στο ρολόι. Εκεί λέει πως κάνει pause (αν το θυμάσαι να το κάνεις κάθε φορά....) και μπορείς να συνεχίσεις μετά.... .

Φυσικά ΔΕΝ μπορείς να κάνεις export την καταγραφή.Ας ελπίσουμε πως θα βάλει κάποιο συγχρονισμό με strava/runtastic

 

Δεν θυμάμαι άλλα.....

 

ΥΓ. Μπορεί και να βρήκα τρόπο να βγάλω το track αλλά χρειάζομαι βοήθεια από developer.

 

https://forum.xda-developers.com/huawei-watch/general/huawei-watch-gt-export-data-health-t3874330

Edited by lazy
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να φαινεται η μέτρηση των βημάτων στην εφαρμογή μόνο απ το ρολόι και όχι και από το κινητό;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βρει καποιος με ποιο τροπο μπορω να εχω ανοιχτη την οθονη επι 45' που κανω spinning , καθως και αν υπαρχει τροπος να απενεργοποιειται οποτε θελουμε το bluetooth , ας το μοιραστει μαζι μας....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν βρει καποιος με ποιο τροπο μπορω να εχω ανοιχτη την οθονη επι 45' που κανω spinning , καθως και αν υπαρχει τροπος να απενεργοποιειται οποτε θελουμε το bluetooth , ας το μοιραστει μαζι μας....

 

Δεν νομιζω να υπάρχει .Ακομα και με το show time ενεργό , μετά τα 5 λεπτα η οθόνη γύρίζει στο αυτόματο on-off.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι επομενως τα μονα μειονεκτηματα κατ'εμε της συσκευης. Ισως και η μη συνεργασια με το fitnesspal.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι επομενως τα μονα μειονεκτηματα κατ'εμε της συσκευης. Ισως και η μη συνεργασια με το fitnesspal.

 

Για το myfitness δεν ξερω κατι, αλλά εχει ρυθμιση για κοινή χρηση δεδομένων. Με το google FIT έχιε προβλημα σιγουρα.

Παντως σε κάτι τοιχους που ανεβάιναμε το Σαββατο , ηταν σχετικά εύκολο να δω το ρολόι χωρίς να βγάλω χέρι απο το τιμόνι.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ειναι μονο 2,06 mb το update. Γιατι αραγε;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Χθες σε τρέξιμο 5χλμ είχε σε σχέση με το κινητό ενός φίλου με την εφαρμογή runtastic διαφορά 90 μέτρων. Μπορώ να πω οτι είναι αποδεκτή απόκλιση. Βέβαια μπορεί και να ήταν του ρολογιού το σωστό αλλά όπως και να έχει είναι λίγα τα μέτρα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Εχω παραλαβει χθες το watch GT .

Το προβλημα ειναι οτι η οθονη,απο την μεση κ πανω δεν φαινεται να ανταποκρινεται καλα στο αγγιγμα.αν για παραδειγμα θελω να κανω scroll απο πανω προς τα κατω για να μου εμφανισει τα :No disturb,Find phone,settings,lock .....πρεπει να δοκιμασω αρκετες φορες για να «πετυχει»

Το ιδιο περιπου γινεται αν πατησω το επανω κουμπι για να μπω στο μενου......αν προσπαθησω να κανω scroll απο πανω προς τα κατω τοτε εκει που θα αγγιξει το δακτυλο μου μπαινει ακαριαια στη συγκεκριμενη επιλογη χωρις να προλαβω το scroll.

Εχω κανει unpair,reset,restart.....το αποτελεσμα το ιδιο.

Τα φωτα σας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Εχω παραλαβει χθες το watch GT .

Το προβλημα ειναι οτι η οθονη,απο την μεση κ πανω δεν φαινεται να ανταποκρινεται καλα στο αγγιγμα.αν για παραδειγμα θελω να κανω scroll απο πανω προς τα κατω για να μου εμφανισει τα :No disturb,Find phone,settings,lock .....πρεπει να δοκιμασω αρκετες φορες για να «πετυχει»

Το ιδιο περιπου γινεται αν πατησω το επανω κουμπι για να μπω στο μενου......αν προσπαθησω να κανω scroll απο πανω προς τα κατω τοτε εκει που θα αγγιξει το δακτυλο μου μπαινει ακαριαια στη συγκεκριμενη επιλογη χωρις να προλαβω το scroll.

Εχω κανει unpair,reset,restart.....το αποτελεσμα το ιδιο.

Τα φωτα σας!

 

Ημιπάρεση έχει. :) Πας για αντικατάσταση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα αυξηση ευαισθησίας στο ρολόι πριν γινει το update. Η ιδέα μου; Ίσως. Πριν το update επίσης οι μετρησεις παλμών κάποιες φορές ξεφευγαν πολυ. Τελος στην καταγραφή ύπνου, αν ξυπνήσεις και ξανακοιμηθεις για 2 ωρες πχ δεν καταγραφει.
Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικη μπαταρία παιδιά. Αύριο κλείνω 2 εβδομάδες μετά απο την πρώτη φόρτιση και σήμερα ειναι στο 12%.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα αυξηση ευαισθησίας στο ρολόι πριν γινει το update. Η ιδέα μου; Ίσως. Πριν το update επίσης οι μετρησεις παλμών κάποιες φορές ξεφευγαν πολυ. Τελος στην καταγραφή ύπνου, αν ξυπνήσεις και ξανακοιμηθεις για 2 ωρες πχ δεν καταγραφει.

Για το θεμα του υπνου να το δεις μηπως εχει καποιο θεματακι!! Σε μενα καταγραφει κανονικα!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να το συνδεσει με iphone...Βασικα θα ηθελα να ρωτησω γιατι δεν μου ερχονται ειδοποιησεις απο viber π.χ στο ρολοι? Edited by Michaelis
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Το εχει συνδέσει ο μικρός με το x...

Μια χαρά είναι με τις ειδοποιήσεις ....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

το χ εχω αλλα δεν βλεπω ειδοποιησεις στο ρολοι πρεπει να επιλεξω κατι απο τις εφαρμογες?
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

το χ εχω αλλα δεν βλεπω ειδοποιησεις στο ρολοι πρεπει να επιλεξω κατι απο τις εφαρμογες?

 

Ενδεχομενως ναι. Ισως πρεπει να δωσεις "αδεια" για να συνεργαζονται με το ρολοι.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η πραγματική τιμή του. Το δερμάτινο είχε 249€ Στην Ελλάδα βέβαια προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι πετάει ο γάιδαρος..
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με τη συσκευή σου...

Ειδικά με τι θέμα της καταγραφής των παλμών...

Σε μένα δεν το κάνει ,και στο λέω γιατί το δοκίμασα τις πρώτες ημέρες που το είχα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι να το αγοράσω και έχω iPhone θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις..

Μια ερώτηση έχω.. το βράδυ το τηλ το βάζω σε λειτουργία πτήσης. Το ρολοι όσο θα το φοράω στον ύπνο θα κάνει καταγραφή;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...