Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και σε μενα το ιδιο.

 

 

 

απο που φαινεται στο hicare?

 

Άνοιξε το hi care, πάτα κάτω δεξιά το εγώ και μετά στα πλεονεκτήματα εγγύησης.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το hi care, πάτα κάτω δεξιά το εγώ και μετά στα πλεονεκτήματα εγγύησης.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ηθελε εγγραφη, γι αυτο δεν το εβρισκα. χθες το πηρα και το ανοιξα 14/12/2018, λεει εγγυηση μεχρι 15/12/2020

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω δοκιμάσει κάρτα cosmote, Vodafone, Wind δεν λέει να ξεκολλήσει από την 122 patch 2. Θυμάμαι την 1η φορά που το άνοιξα με sim cosmote για να έχω volte και vowifi έκανε ένα μικρό update 8 mb και από τότε μουλάρωσε.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε εσάς που το έχετε γιατί ήρθε η ώρα να το αποκτήσουμε και μεις...ο σειριακός αριθμός αναγράφεται έξω από το κουτί, αν δε κάνω λάθος! Υπάρχει περίπτωση να πάω σε κάποιο κατάστημα που βρήκα ότι έχει 3 τελευταία κομμάτια και να ζητήσω να τον δω τον αριθμό ώστε να ξέρω αν είναι κατασκευής Νοεμβρίου ή Οκτωβρίου; Διότι αν είναι και τα 3 παρτίδα Οκτωβρίου προτίθεμαι να περιμένω και άλλο από το να μπλέξω με επιστροφές κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Ο s/n έχει αυτοκόλλητο από έξω, μαζί με imei.

Και εγώ το έστειλα για τεχνικό έλεγχο!!!

Καλύτερα περίμενε, να φύγουν αυτές οι παρτίδες με LG!!

Link to comment
Share on other sites

Ο s/n έχει αυτοκόλλητο από έξω, μαζί με imei.

Και εγώ το έστειλα για τεχνικό έλεγχο!!!

Καλύτερα περίμενε, να φύγουν αυτές οι παρτίδες με LG!!

 

Δλδ δε φαίνεται πριν γίνει η αγορά ο s/n? Είναι πάνω στο κουτί καλυμμένος;

Edited by mitsosloc
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται.

Μια διαφανής ζελατίνα καλύπτει το κουτί.

Στην θέση σου, Θα περίμενα κάνα μήνα..

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται.

Μια διαφανής ζελατίνα καλύπτει το κουτί.

Στην θέση σου, Θα περίμενα κάνα μήνα..

 

Ε άμα φαίνεται και είναι Β θα το πάρω... αρκεί να μου το δείξουν...ήδη το θέμα με την οθόνη με έχει καθυστερήσει δεν αξίζει να περιμένω άλλο... εξάλλου τώρα με το 1+1 είναι καλή προσφορά...1050 μόνο για ένα κινητό δε δίνω

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι της άποψης να το πάρεις τώρα. 1+1 και αν το βρεις σε γερμανό 10% επιστροφή eurobank. Το sn φαίνεται έξω από το κουτί. Αν είναι να περιμένεις ένα μήνα μετά πας σε p30, s10.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι της άποψης να το πάρεις τώρα. 1+1 και αν το βρεις σε γερμανό 10% επιστροφή eurobank. Το sn φαίνεται έξω από το κουτί. Αν είναι να περιμένεις ένα μήνα μετά πας σε p30, s10.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι εφόσον το έχω πάρει απόφαση δε μπορώ να περιμένω αλλο, δεν έχει νόημα γιατί όπως είπες και συ βγαίνουν άλλα μετά καλύτερα...απλά αναρωτιέμαι αν θα συνεργαστούν από το κατάστημα για να μου δείξουν τον αριθμό ή αν επιτρέπεται, δε ξέρω πως λειτουργεί το πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα συνεργαστούν. Δεν χρειάζεται να ανοίξει η συσκευασία ούτε να βγει η ζελατίνα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το mate 20 pro σε σχεση με το mate 10 pro του 2017 εχει 2 πολυ σημαντικα πραγματα που το φερνουν σε καλυτερη μοιρα.

 

1)Kirin980. Ο προηγουμενος Kirin970 ηταν κατηγοριας snap835 που φοραγαν τα κινητα τοτε και επειδη κυκλοφορησε τελος του χρονου δεν αντεξε καθολου.

Τωρα ομως που η huawei εχει το δυνατοτερο για φετος τσιπακι απο android μερια,αυτο σημαινει οτι θα ειναι μια χαρα δυνατη και του χρονου. Επισης και το p30 τον ιδιο επεξεργαστη θα φοραει οταν βγει.

 

2)Η καμερα και η οθονη.Ναι μεν η καμερα του mate 10 pro ηταν και ειναι μια χαρα πολυ καλα,αλλα αυτη του mate 20 pro ειναι επισης σε καλυτερη μοιρα,ακριβως λογω του οτι μπηκε εκτος των αλλων και wide angle camera.

Για την οθονη επιτελους αν και δεν φτανει σε ποιοτητα αυτη του note 9/xs max,ειναι επιτελους ανταγωνιστικη γιατι του mate 10 pro αν και οκ η οθονη,ηταν εμφανης η διαφορα απο τις αλλες συσκευες κυριως στην φωτεινοτητα.

 

Α και φυσικα μην ξεχναμε οτι το mate 20 pro ειναι με Android 9 out of the box.Μαντεψτε με τι εκδοση θα ειναι το p30 και το S10.Ακριβως με Android 9 :)

Ασε που ετσι οπως το παει η Samsung μεχρι τον Μαρτιο το mate 20 pro θα εχει πεσει στα 750-800ευρω και το S10+λενε θα ξεπερασει τα 1000ευρω. Αρα παλι μια χαρα ανταγωνιστικο θα ειναι το mate.

 

Το μονο που με ξενερωνει προσωπικα στο mate 20 pro ειναι οτι ακομα ειναι ψιλο λαχειο τι οθονη θα σου τυχει και το οτι το Note 9 ειναι 200ευρω φθηνοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κατά πάσα πιθανότητα σήμερα θα έρθω στην παρέα σας με ένα μπλε με BOE οθόνη.... Πιστεύω να μην μετανιώσω την μετάβαση από Note 9...αν και δεν είμαι πολύ δύσκολος αν κρίνω ότι χαλαρά από Note 9 γυρνούσα σε P20 pro
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κατά πάσα πιθανότητα σήμερα θα έρθω στην παρέα σας με ένα μπλε με BOE οθόνη.... Πιστεύω να μην μετανιώσω την μετάβαση από Note 9...αν και δεν είμαι πολύ δύσκολος αν κρίνω ότι χαλαρά από Note 9 γυρνούσα σε P20 pro

Άντε με το καλο να το χαρείς κ να μας πεις εντυπώσεις απο την συσκευη.. Ειδικα σε οτι γραφεις εχει οσο μπορει σωστη τοποθέτηση κ με ενδιαφέρει η γνωμη σου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα μπορει καποιος να μου πει πως λειτουργει ο θερμιδομετρητης και μια καλη εφαρμογη να σκαναρει barcode?

 

Επισης η μπαταρια ποσο σας κραταει με την χρηση που κανετε?

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κατά πάσα πιθανότητα σήμερα θα έρθω στην παρέα σας με ένα μπλε με BOE οθόνη.... Πιστεύω να μην μετανιώσω την μετάβαση από Note 9...αν και δεν είμαι πολύ δύσκολος αν κρίνω ότι χαλαρά από Note 9 γυρνούσα σε P20 pro

 

Από ποιο κατάστημα; Πώς γνωρίζεις από πριν ότι μπορεί να έχει boe οθόνη; Σ ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο κατάστημα; Πώς γνωρίζεις από πριν ότι μπορεί να έχει boe οθόνη; Σ ευχαριστώ!!

Το τηλεφωνο δεν θα είναι σφραγισμενο οποτε........

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ. Διάβασα προηγούμενα post και υπάρχουν αναφορές ότι από το κουτί δεν μπορούμε να δούμε αν φοράνε οθόνη boe. Ακόμα ισχύει κάτι τέτοιο ή άλλαξαν τα πράγματα. Για να μην το ρισκάρω

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το mate 20 pro σε σχεση με το mate 10 pro του 2017 εχει 2 πολυ σημαντικα πραγματα που το φερνουν σε καλυτερη μοιρα.

 

1)Kirin980. Ο προηγουμενος Kirin970 ηταν κατηγοριας snap835 που φοραγαν τα κινητα τοτε και επειδη κυκλοφορησε τελος του χρονου δεν αντεξε καθολου.

Τωρα ομως που η huawei εχει το δυνατοτερο για φετος τσιπακι απο android μερια,αυτο σημαινει οτι θα ειναι μια χαρα δυνατη και του χρονου. Επισης και το p30 τον ιδιο επεξεργαστη θα φοραει οταν βγει.

 

2)Η καμερα και η οθονη.Ναι μεν η καμερα του mate 10 pro ηταν και ειναι μια χαρα πολυ καλα,αλλα αυτη του mate 20 pro ειναι επισης σε καλυτερη μοιρα,ακριβως λογω του οτι μπηκε εκτος των αλλων και wide angle camera.

Για την οθονη επιτελους αν και δεν φτανει σε ποιοτητα αυτη του note 9/xs max,ειναι επιτελους ανταγωνιστικη γιατι του mate 10 pro αν και οκ η οθονη,ηταν εμφανης η διαφορα απο τις αλλες συσκευες κυριως στην φωτεινοτητα.

 

Α και φυσικα μην ξεχναμε οτι το mate 20 pro ειναι με Android 9 out of the box.Μαντεψτε με τι εκδοση θα ειναι το p30 και το S10.Ακριβως με Android 9 :)

Ασε που ετσι οπως το παει η Samsung μεχρι τον Μαρτιο το mate 20 pro θα εχει πεσει στα 750-800ευρω και το S10+λενε θα ξεπερασει τα 1000ευρω. Αρα παλι μια χαρα ανταγωνιστικο θα ειναι το mate.

 

Το μονο που με ξενερωνει προσωπικα στο mate 20 pro ειναι οτι ακομα ειναι ψιλο λαχειο τι οθονη θα σου τυχει και το οτι το Note 9 ειναι 200ευρω φθηνοτερο.

 

Η ανωτερότητα του Mate 20 Pro σε σχέση με το Mate 10 pro είναι δεδομένη.

Αλλά δεδομένο είναι ότι αυτό συμβαίνει , κατά κανόνα, σε όλα τα νέα κινητά σε σχέση με τους προκατόχους τους.

Επίσης όσα αναφέρεις ως θετικά σχετικά με το 20 pro ( Android 9, Kirin 980) , ίσχυαν αντίστοιχα πέρυσι και για το 10 pro (Android 8 , Kirin 970).

Συγχώρα με για το μήνυμα, αλλά προς τί η σύγκριση;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο δεν θα είναι σφραγισμενο οποτε........

 

Σωστός... Προχώρα Κώστα, περιμένουμε εντυπώσεις,αν και πιστεύω ότι θα σε εντυπωσιάσει είναι πλήρες τι εργαλείο και το μόνο που θα σου λείψει είναι κλασσικά το γνωστό πενάκι ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η ανωτερότητα του Mate 20 Pro σε σχέση με το Mate 10 pro είναι δεδομένη.

Αλλά δεδομένο είναι ότι αυτό συμβαίνει , κατά κανόνα, σε όλα τα νέα κινητά σε σχέση με τους προκατόχους τους.

Επίσης όσα αναφέρεις ως θετικά σχετικά με το 20 pro ( Android 9, Kirin 980) , ίσχυαν αντίστοιχα πέρυσι και για το 10 pro (Android 8 , Kirin 970).

Συγχώρα με για το μήνυμα, αλλά προς τί η σύγκριση;

...συμπληρωματικά, το ένα κοστίζει 400 € περίπου και το άλλο 1000+ € (δεν λαμβάνεται υπόψη η προωθητική που τρέχει τώρα και η οποία έχει ημερομηνία λήξης)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... αλλαξα και μεμβράνη στην οθόνη και πάλι δεν πήρε update. Πάω για επαναφορά??? :) :) :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κατά πάσα πιθανότητα σήμερα θα έρθω στην παρέα σας με ένα μπλε με BOE οθόνη.... Πιστεύω να μην μετανιώσω την μετάβαση από Note 9...αν και δεν είμαι πολύ δύσκολος αν κρίνω ότι χαλαρά από Note 9 γυρνούσα σε P20 pro

Χαχχααχα, και πολύ αντεξες Κωστα. Αν μαλιστα δεν ηταν το φιασκο με τις οθονες, θα το ειχες και κανα μηνα νωρίτερα ;)

Καλοριζικο, περιμενουμε εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...