Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μη το ρισκάρεις. Βρες Β20 και μετα

Το S/N:LH0218A19004691 αυτό είναι το σειριακό μοντέλο που μου έδωσα 11/12/18 από τα media Mark, όποιος μπορεί να μου πει την παρτίδα είναι , δηλαδή άμα είναι καινούργια , τον ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είναι παλιά παρτίδα 19 Οκτωβρίου η κατασκευή! Οθόνη φοράει της LG ή της BOE?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει οθόνη lg, άρα με βλέπω να πηγαίνω για αλλαγή στο σέρβις.Πως κατάλαβες ότι είναι 19 Οκτωβρίου.
Link to comment
Share on other sites

Έχει οθόνη lg, άρα με βλέπω να πηγαίνω για αλλαγή στο σέρβις.Πως κατάλαβες ότι είναι 19 Οκτωβρίου.

 

Στη μέση περίπου του σειριακού αριθμού βλέπεις το 18Α19 ... το Α είναι Οκτώβριος το 19 η μέρα και το 18 το έτος... λιγότερα έως καθόλου προβλήματα αντιμετωπίζονται στις συσκευές που έχουν Β δλδ είναι Νοεμβρίου...όσο το αργότερο κατασκευασμένη δλδ τόσο το καλύτερο! Άρα η Media markt ακόμη δίνει παλιές λόγω στοκ...εάν υπάρχει ανάλογη εμπειρία να δούμε τι δίνουν οι άλλες αλυσιδες στα μέσα Δεκεμβρίου, γράψτε τις εμπειρίες σας όσοι προμηθευτηκατε!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου δώσανε το serial number που θα παραλάβω αύριο είναι LHS7N18B08009738 μήπως ξέρει κάποιος αν φοράει ΒΟΑ οθόνη Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου δώσανε το serial number που θα παραλάβω αύριο είναι LHS7N18B08009738 μήπως ξέρει κάποιος αν φοράει ΒΟΑ οθόνη Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια

 

LHS7N18B08009738 - παραγωγή 8 Νοεμβρίου. Χμ... μπορεί και να ειναι LG. Δεν ξέρω απο ποια ημερομηνία και μετά βάζουν ΒΟΑ. Εγώ παρέλαβα Β23 και ηταν ΒΟΑ.

Link to comment
Share on other sites

LHS7N18B08009738 - παραγωγή 8 Νοεμβρίου. Χμ... μπορεί και να ειναι LG. Δεν ξέρω απο ποια ημερομηνία και μετά βάζουν ΒΟΑ. Εγώ παρέλαβα Β23 και ηταν ΒΟΑ.

 

Από Κωτσόβολο και οι δύο παιδιά παραλάβατε συσκευές Νοεμβρίου;; Και LG να είναι μετά τα μέσα Νοεμβρίου δεν είναι μεγάλο το πρόβλημα σε σχέση με αυτά του Οκτωβρίου που ήταν μεγάλο το ποσοστό!

Link to comment
Share on other sites

Ναι Απο Κωτσο το πήρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από Κωτσόβολο και οι δύο παιδιά παραλάβατε συσκευές Νοεμβρίου;; Και LG να είναι μετά τα μέσα Νοεμβρίου δεν είναι μεγάλο το πρόβλημα σε σχέση με αυτά του Οκτωβρίου που ήταν μεγάλο το ποσοστό!

 

Πως θα αναγνωρίσουμε αν η οθόνη είνΑι ΒΟΑ ?

Link to comment
Share on other sites

Από σκρουτζομάγαζο έχει κανείς άποψη;
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Από σκρουτζομάγαζο έχει κανείς άποψη;
Καλύτερα να πάρεις σφραγισμένο από αγγελία που έχει γίνει αντικατάσταση. Σήμερα παρέλαβα επιτέλους από το service. Μαύρο, 18Β16 με ΒΟΕ. Νομίζω η ταλαιπωρία έχει φτάσει στο τέλος της αλλά ένα ξενέρωμα έχει μείνει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πάρεις σφραγισμένο από αγγελία που έχει γίνει αντικατάσταση. Σήμερα παρέλαβα επιτέλους από το service. Μαύρο, 18Β16 με ΒΟΕ. Νομίζω η ταλαιπωρία έχει φτάσει στο τέλος της αλλά ένα ξενέρωμα έχει μείνει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε με συμφέρει γιατί θέλω να κόψω τιμολόγιο. Οπότε θα βοηοθούσε αν κάποιος εδώ μέσα έχει πάρει απο σκρουτζομάγαζο να μας πει τι παρτίδα πέτυχε;

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω ότι το μαύρο τελικά είναι πολύ ωραίο χρώμα. Δεν είναι το μαύρο μαύρο πχ του note 9 αλλά ένα μεταλλικό ανθρακί. Δεν ξέρω αν διακρίνεται στη φώτο.

 

Η έκδοση που έχει είναι η 122 και μέχρι στιγμής δε μου έχει βγάλει update είτε με sim cosmote είτε με Vodafone b7dbf2e25f922501155cca536ce4c53a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ.!! Ωραίο "αυστηρό " minimal look όχι κιτς διπλοτρίχρωμα σαν μπιζουτιέρες...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι Απο Κωτσο το πήρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πως θα αναγνωρίσουμε αν η οθόνη είνΑι ΒΟΑ ?

 

Από play store κατεβάζεις την εφαρμογή device info HW και σου λέει ανάμεσα σε άλλα στοιχεία τι οθόνη φοράς...

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω ότι το μαύρο τελικά είναι πολύ ωραίο χρώμα. Δεν είναι το μαύρο μαύρο πχ του note 9 αλλά ένα μεταλλικό ανθρακί. Δεν ξέρω αν διακρίνεται στη φώτο.

 

Η έκδοση που έχει είναι η 122 και μέχρι στιγμής δε μου έχει βγάλει update είτε με sim cosmote είτε με Vodafone b7dbf2e25f922501155cca536ce4c53a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμενα πηρε την επομενη εκδοση μολις εβαλα την καρτα της cosmote.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω ότι το μαύρο τελικά είναι πολύ ωραίο χρώμα. Δεν είναι το μαύρο μαύρο πχ του note 9 αλλά ένα μεταλλικό ανθρακί. Δεν ξέρω αν διακρίνεται στη φώτο.

 

Η έκδοση που έχει είναι η 122 και μέχρι στιγμής δε μου έχει βγάλει update είτε με sim cosmote είτε με Vodafone b7dbf2e25f922501155cca536ce4c53a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως πολύ.ωραίο χρώμα και βασικά.all time classic

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Κατοχος s9 plus. Εχω μπει στην πριζα να παρω το mate 20 pro αλλα με ολα αυτα με τις οθονες εχω βοβηθει.

Υπαρχει καποιος τροπος η καποιο μαγαζι εαν δωσω το s9 να παω σε mate και να ην μου εμφανισει προβληα...Η ολα παιζονται..

ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΠΟΛΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πηρε την επομενη εκδοση μολις εβαλα την καρτα της cosmote.
Έχω βάλει και Vodafone και cosmote. Αρνείται :)

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό να το χαρείς! Μαύρο χρώμα; Τι ημερομηνία κατασκευής έχει;

 

Twilight το χρωμα και ημερομηνια ειναι 18Β16!

 

Ξερει κανεις κανενα καταστημα απο τις μεγαλες αλυσιδες (στην αθηνα) να βαζει screen protector γιατι, τρεις που αγορασα και δοκιμασα τις πεταξα δεν καταφερα να τις βαλω!

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου δώσανε το serial number που θα παραλάβω αύριο είναι LHS7N18B08009738 μήπως ξέρει κάποιος αν φοράει ΒΟΑ οθόνη Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια

 

LHS7N18B08009738 - παραγωγή 8 Νοεμβρίου. Χμ... μπορεί και να ειναι LG. Δεν ξέρω απο ποια ημερομηνία και μετά βάζουν ΒΟΑ. Εγώ παρέλαβα Β23 και ηταν ΒΟΑ.

 

Καλύτερα να πάρεις σφραγισμένο από αγγελία που έχει γίνει αντικατάσταση. Σήμερα παρέλαβα επιτέλους από το service. Μαύρο, 18Β16 με ΒΟΕ. Νομίζω η ταλαιπωρία έχει φτάσει στο τέλος της αλλά ένα ξενέρωμα έχει μείνει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

παιδιά άλλη ειναι η ΒΟΕ και άλλη η ΒΟΑ;

είναι τρεις κατασκευαστές τελικά;:confused:

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

παιδιά άλλη ειναι η ΒΟΕ και άλλη η ΒΟΑ;

είναι τρεις κατασκευαστές τελικά;:confused:

Για να βρεις την απάντησή σου .... αξίζει να διαβάσεις την ιστορία της φράσης : «Δεν είναι βόας (BOA), δεν είναι κροταλίας (BOE), περάστε κυρίες και κύριοι, είναι το φιδάκι ο Διαμαντής. https://www.news247.gr/mixani-tou-xronou/michani-toy-chronoy-den-einai-voas-den-einai-krotalias-einai-to-fidaki-o-diamantis-i-istoria-tis-diasimis-frasis.6413594.html

και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε ....

Fan Club Porsche (πιά Στικούδη και Oneplus McLaren): Δωράκι σε όσους έχουν την συσκευή.....https://www.androidauthority.com/download-huawei-porsche-design-mate-20-rs-wallpapers-915528/

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Στο media markt, σου τοποθετούν μεμβράνη την οποία την φτιάχνουν με ένα μηχάνημα επιτόπου. Το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ καλό.

Twilight το χρωμα και ημερομηνια ειναι 18Β16!

 

Ξερει κανεις κανενα καταστημα απο τις μεγαλες αλυσιδες (στην αθηνα) να βαζει screen protector γιατι, τρεις που αγορασα και δοκιμασα τις πεταξα δεν καταφερα να τις βαλω!

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι τραβάεi το καινούργιο σου κινητό (mate 20 pro) για να αλλάξουν την οθόνη και όχι μόνο!

Εδώ το πρόβλημα.....

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου: έκανα την εφαρμογή screen test, το είδα κάπως φωτεινό, και ανήσυχος πήρα τηλέφωνο στην huawei Aθηνα,, μου το πρότεινε ένας φίλος από εδώ το φόρουμ,,,

Και κανόνισα να περάσει η courier, από τον χώρο μου, Τρίκαλα, να πάρει το κινητό, και στο σέρβις στην Αθήνα, για τεχνικό έλεγχο.

Αυτό μου το πρότεινε από την huawei Αθήνα ο υπάλληλος.

Τώρα τι θα συμβεί

1. Δεν έχει πρόβλημα, μου το επιστρέφουν

2 έχει πρόβλημα η οθόνη, LG, αντικατάσταση συσκευής, απαισιόδοξος..!!!

3. Κάτι άλλο, που θα μου πούνε από το σέρβις ο τεχνικός, έδωσα τον αριθμό τηλεφώνου μου.

Δεν έχω ακούσει, καλά σχόλια για το σέρβις της huawei.

 

Το άτιμο το κινητό, Δεν το χάρηκα καθόλου, λίγες μέρες το δούλεψα, μεγάλο σπάσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 μέρες

Γειά σας..

Χαίρετε...

Έχετε την συσκευή..με το δώρο...

Μισό να δω στον υπολογιστή...

Κοιτάει και μετά από 4-5 λεπτά μου λέει...σήμερα άρχισε η προσφορά και δεν είμαστε έτοιμοι ακόμη! Την Πέμπτη θα είναι εδώ (Τρίκαλα)

Είναι σίγουρο για την Πέμπτη???

Εγγύηση...

Το περιμένετε σε κάποιο χρώμα ή θα έρθουν όλα τα χρώματα?

Θα έρθουν όλα τα χρώματα...

Θέλετε να σας το πληρώσω τώρα για πάρω το twilight?

Όχι θα το πληρώσετε την ίδια μέρα

Θέλετε να σας αφήσω το αριθμό του τηλεφώνου μου, μη τυχόν και δεν έρθει Πέμπτη?

Μα τι λέτε κύριε..αυτό είναι σίγουρο!!!

.......

Σήμερα Πέμπτη στο ίδιο Κατάστημα (Κωτσόβολος)

Καλημέρα...ήρθα να αγοράσω την προσφορά του κινητού....

Ψάχνει να βρει το κινητό σ' αυτά που έχει έξω και δεν το βλέπει...πάει στο pc βλέπει και μου λέει ότι δεν το έχουν!!!!

Μα κύριε εσείς μου είπατε ότι θα το έχετε σίγουρα σήμερα...είμαι ο κύριος που ήρθε προχθές...για να το αγοράσει...

Σοκ ο υπάλληλος (σαν να μην περίμενε ότι κάποιος θα έδινε 1050 ευρώ για ένα κινητό)!!

Εεε δεν το έχουμε...μας υποσχέθηακν ότι θα τ είχαμε....

Μα αν ήθελα να το αγοράσω από το pc (όπως το βλέπετε τώρα εσείς) θα το αγόραζα και μόνος μου από το σπίτι... αλλά εσείς μου είπατε ότι θα το έχετε σίγουρα εδώ??

....

Σιγά να μην ξαναπατήσω σ' αυτό το μαγαζί!!! ...και εις άλλα με υγεία!! Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές.....

Ε δεν είναι μόνο το κινητό που έχει τα γνωστά προβληματάκια του....είναι και η διανομή της συσκευής προβληματική, εκτός των καταστημάτων πωλήσεως!!!

Καλό βράδυ

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...