Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εχω ενεργοποίησει το δαχτυλικο και το ξεκλείδωμα προσώπου.

Σε όλες τις εφαρμογές εχω βαλει στις ειδοποιήσεις να εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος περιεχόμενο οπως και την ενεργοποίηση οθόνης κατά την λήψη ειδοποιήσεων.

Παρόλα δεν μου εμφανίζει λεπτομέρειες στην οθόνη κλειδώματος. Δηλαδή μου έρχεται ενα mail από το myphone ανάβει η οθόνη και έχει το εικονίδιο του mail app ενώ έπρεπε να έχει την φωτογραφία που εχω βαλει στην επαφή myphone και αντί να γράφει "myphone" κτλ γράφει "εφαρμογή mail"

Ξέρει κάποιος τι μου έχει ξεφύγει ή έτσι λειτουργεί γενικός?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ενεργοποίησει το δαχτυλικο και το ξεκλείδωμα προσώπου.

Σε όλες τις εφαρμογές εχω βαλει στις ειδοποιήσεις να εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος περιεχόμενο οπως και την ενεργοποίηση οθόνης κατά την λήψη ειδοποιήσεων.

Παρόλα δεν μου εμφανίζει λεπτομέρειες στην οθόνη κλειδώματος. Δηλαδή μου έρχεται ενα mail από το myphone ανάβει η οθόνη και έχει το εικονίδιο του mail app ενώ έπρεπε να έχει την φωτογραφία που εχω βαλει στην επαφή myphone και αντί να γράφει "myphone" κτλ γράφει "εφαρμογή mail"

Ξέρει κάποιος τι μου έχει ξεφύγει ή έτσι λειτουργεί γενικός?

 

Εχει μια επιλογή στη ρύθμιση του face id που λέει smart lock screen notifications και στην ουσία όταν είναι ενεργό πρέπει πρώτα να δει το πρόσωπο σου για να φανεί το περιεχόμενο.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Achillesgk τι εννοείς έχεις την 8/512; Αφού δεν κυκλοφορεί Ευρώπη η έκδοση με τα 8 γιγα ραμ

 

Για το note 9.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει μια επιλογή στη ρύθμιση του face id που λέει smart lock screen notifications και στην ουσία όταν είναι ενεργό πρέπει πρώτα να δει το πρόσωπο σου για να φανεί το περιεχόμενο.

Έχεις δίκιο μου είχε ξεφύγει... Όλα οκ τώρα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αλλού κερδίζει το ένα αλλού το άλλο. Η οθόνη του note είναι καλύτερη..και στον ήλιο ( δίκιο έχουν που λένε ότι οι ΒΟΕ είναι χαμηλότερης φωτεινότητας από της LG). Ήχος υπέρ του note ( ακουστικό κ κλήση) Ταχύτητα ένα κλικ πιο γρήγορο το mate (έχω το 8/512). Εδώ να σημειώσω ότι το Huawei είναι πολύ επιθετικό με τις εφαρμογές, τις τερματίζει γρήγορα κάτι που είναι ενοχλητικό, βέβαια ρυθμίζεται αν ασχοληθείς. Ευκολία χρήσης, κρατήματος κτλ mate. Κάμερα.. χμ... Εξαρτάται τις συνθήκες. Καθαρά φωτογραφικά και σε σχετικά χαμηλό αλλά καλό φωτισμό το night mode κάνει θαύματα. Οταν δεν υπάρχει φωτισμός το auto του note είναι καλύτερο από το auto του mate κι εδώ παίζει ρόλο το διάφραγμα. Συνολικά πάντως κερδίζει υλοποίηση της κάμερας του mate με ευρυγωνιο, ζοομ κτλ. Για να φτάσεις το επίπεδο του night mode στο Samsung θέλεις manual ρυθμίσεις. Περιμένω οτι το mate θα εξελιχθεί περισσότερο με τα update. Το 3d face unlock του mate δουλεύει άψογα και το δακτυλικό αποτύπωμα πάνω στην οθόνη είναι win win. Δεν έχω πάρει ακόμη την αναβάθμιση στην 146 που το κάνει ακόμη πιο γρήγορο. Στα συν του mate είναι οι υπέρυθρες, ενω πρώτη φορά εβαλαν και ασύρματη φόρτιση, κατι που ηθελα. Μπαταρία κανένα δεν θα προβληματίσει Περιμένω την pie στο note για να είμαι δίκαιος. Το mate 20 pro πάντως αναμφίβολα ειναι η κορυφαία συσκευή της huawei και μια από τις κορυφαίες του ανταγωνισμού. Ούτε το mate 10 ήταν το κορυφαίο στην εποχή του, ούτε κάποιο άλλο διαχρονικά. Αν δεν μας ξενέρωνε με την οθόνη και την ταλαιπωρία...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η κάμερα του όντος ήταν καλή για δύο μέρες που την είχα δουλέψει, το ζουμ έκανε παπάδες...

Συνολικά έχει κάνει καλή δουλειά η Χαβάη εκτός της πατάτας με τις οθόνες αλλά οκ από εδώ και πέρα λογικά δεν θα έχουν πρόβλημα. Δεν ξέρω αν αξίζει να το ξαναπάρω τώρα ή να περιμένω S10. Θα έχει πέσει και η τιμή του πολύ σε 2 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα κινητά που πουλάνε στην Ελλάδα είναι κλειδωμένα ??? Με ενδιαφέρει και το μέλλον του κινητού δεδομένου ότι η Ηuawei δεν επιτρέπει το ξεκλείδωμα !!

Γιατί στο εξωτερικό έχουν το Huawei Mate 20 Pro 128GB 6GB RAM Unlocked Android Smartphone Dual Sim ??

Με 700 ευρώ στους τρεις χρωματισμούς και κυρίως στα Green, twilight....

Με 933 ευρώ το 8/256...

Λέτε να συμφέρει περισσότερο η αγορά του από Ελλάδα -24% ΦΠΑ, -249 p20 light?? Τι πιστεύετε???

Υ.Γ. Δεν μ' ενδιαφέρει η εγγύηση....

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μολις γύρισα απο Κοτσωβολο.Ενώ αρχικά ήθελα το Mindnigh Blue αλλά τελικά βλεποντας από κοντά το Twilight κατέληξα και παράγγειλα το δεύτερο.Σε 7 εργάσιμες ημέρες λογικά αλλά υπαρχουν πολλές παραγγελιες οπως μου ειπαν.Υπάρχει μια διαθέσιμη συσκευή σε μαύρο στις αποθήκες Μαγούλα σε χρώμα μαύρο.Εγώ το φοβήθηκα λόγω πιθανότητας παλαιας παρτίδας και τα γνωστά προβλήματα με τις οθόνες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μολις γύρισα απο Κοτσωβολο.Ενώ αρχικά ήθελα το Mindnigh Blue αλλά τελικά βλεποντας από κοντά το Twilight κατέληξα και παράγγειλα το δεύτερο.Σε 7 εργάσιμες ημέρες λογικά αλλά υπαρχουν πολλές παραγγελιες οπως μου ειπαν.Υπάρχει μια διαθέσιμη συσκευή σε μαύρο στις αποθήκες Μαγούλα σε χρώμα μαύρο.Εγώ το φοβήθηκα λόγω πιθανότητας παλαιας παρτίδας και τα γνωστά προβλήματα με τις οθόνες.
Στις πρώτες παρτίδες δεν υπήρχε ούτε μαύρο για δείγμα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να συμφέρει περισσότερο η αγορά του από Ελλάδα -24% ΦΠΑ, -249 p20 light?? Τι πιστεύετε???.

 

θα πουλησεις το p20 light 249 ευρω??????

Αφου εχει 230 στο skroutz!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για όσουν αντιμετωπίζουν θέμα με aggressive RAM Management (λογικά ΟΛΟΙ μιας και το EMUI ειναι κακογραμμένο σε αυτό τον τομέα) μπορεί να δοκιμάσει το παρακάτω. Προσοχή πρέπει να ξέρεις τι κάνεις με την παρακάτω χρηση adb. Προεπιλέξτε άλλον launcher πριν προχωρήσετε με το παρακάτω. Για onscreen gestures βαλτε το Fluid μιας και το πακατάτω αφαιρεί το onscreen gestures.

 

Διαφραφή του Huawei Launcher με adb command.

Command: adb shell pm uninstall -k --user 0 com.huawei.android.launcher

 

Δεν εχω δει κανένα reload απο την ώρα που έβγαλα τον Huawei Launcher. Το EMUI πετάει παίδες....

Δεν ξέρω τι μπορεί να βγάλει στο μέλλον το κινητό με το παραπάνω. Σε μελλοντικο update θα ξαναστηθεί η επόμενη έκδοση και θα χρειαστεί πάλι διαγραφή.

Προχωράτε με δική σας ευθυνη.

 

Γιώργο με το tip σου το κινητο άλλαξε επίπεδο σε smoothness.

Δυστυχώς ο μαμά launcher είναι κακογραμμένος και λαγκαρει απελπιστικά ειδικά με τα gestures.

 

Προτείνω και εγώ ανεπιφύλακτα να το δοκιμάσουν και άλλα παιδιά από εδώ για να δουν επιτέλους πως είναι να δουλεύει σωστά η συσκευή.

 

Ο συνδυασμός Nova + oneplus gestures με το ξήλωμα του μαμά huawei launcher σκοτώνει.

 

Μπράβο Γιώργο για την βοήθεια

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά έχω ολοκληρώσει όλες τις ρυθμίσεις - λειτουργίες του τηλεφώνου...

Παρατήρησα ότι με την στοκ εφαρμογή mail της Huawei δεν λειτουργεί το Led ειδοποιήσεων ενώ λειτουργεί κανονικά σε όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές.

Μπας και μου έχει ξεφύγει και εκει καμία ρύθμιση?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ο συνδυασμός Nova + oneplus gestures με το ξήλωμα του μαμά huawei launcher σκοτώνει.

Μπράβο Γιώργο για την βοήθεια

Αυτό το tip μήπως ξέρεις αν ισχύει και για το Honor 10?

Συγνώμη για το off topic

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το σέρβις στη Μιχαλακοπούλου, γνωρίζει κανείς λεπτομέρειες για την διαδικασία; Χρειάζεται μαζί απόδειξη αγοράς και τι άλλο; Επίσης το παίρνουν κατευθείαν χωρίς πολλά πολλά;;
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο με το tip σου το κινητο άλλαξε επίπεδο σε smoothness.

 

Δυστυχώς ο μαμά launcher είναι κακογραμμένος και λαγκαρει απελπιστικά ειδικά με τα gestures.

 

 

 

Προτείνω και εγώ ανεπιφύλακτα να το δοκιμάσουν και άλλα παιδιά από εδώ για να δουν επιτέλους πως είναι να δουλεύει σωστά η συσκευή.

 

 

 

Ο συνδυασμός Nova + oneplus gestures με το ξήλωμα του μαμά huawei launcher σκοτώνει.

 

 

 

Μπράβο Γιώργο για την βοήθεια

Ναι Γιώργο, παίζει πολύ καλά και το κινητό ξεμπουκωσε! Δεν κάνει reload εφαρμογές πλέον. Παίζει όπως θα έπρεπε να παιζει!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γιώργο, παίζει πολύ καλά και το κινητό ξεμπουκωσε! Δεν κάνει reload εφαρμογές πλέον. Παίζει όπως θα έπρεπε να παιζει!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Φυσικά έτσι έπρεπε να παίζει out of the box.

Όσοι θέλουν lag free συσκευή πρέπει απαραίτητα να το κάνουν πάντως

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το tip μήπως ξέρεις αν ισχύει και για το Honor 10?

Συγνώμη για το off topic

 

Φυσικά και ισχυει για ολες τις συσκευές Android το ξήλωμα stock launcher που ειναι για τα μπάζα στην πλειοψηφία των OEM όπως το ιδιο για oneplus η αντίστοιχα παρόμοιες gesture app διαδικασία;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ισχυει για ολες τις συσκευές Android το ξήλωμα stock launcher που ειναι για τα μπάζα στην πλειοψηφία των OEM όπως το ιδιο για oneplus η αντίστοιχα παρόμοιες gesture app διαδικασία;)

Σ' ευχαριστώ Alex...πάντα άψογος! Καλές γιορτές....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για όσουν αντιμετωπίζουν θέμα με aggressive RAM Management (λογικά ΟΛΟΙ μιας και το EMUI ειναι κακογραμμένο σε αυτό τον τομέα) μπορεί να δοκιμάσει το παρακάτω. Προσοχή πρέπει να ξέρεις τι κάνεις με την παρακάτω χρηση adb. Προεπιλέξτε άλλον launcher πριν προχωρήσετε με το παρακάτω. Για onscreen gestures βαλτε το Fluid μιας και το πακατάτω αφαιρεί το onscreen gestures.

 

Διαφραφή του Huawei Launcher με adb command.

Command: adb shell pm uninstall -k --user 0 com.huawei.android.launcher

 

Δεν εχω δει κανένα reload απο την ώρα που έβγαλα τον Huawei Launcher. Το EMUI πετάει παίδες....

Δεν ξέρω τι μπορεί να βγάλει στο μέλλον το κινητό με το παραπάνω. Σε μελλοντικο update θα ξαναστηθεί η επόμενη έκδοση και θα χρειαστεί πάλι διαγραφή.

Προχωράτε με δική σας ευθυνη.

 

 

Μήπως μπορείς να γράψεις λίγο πιο αναλυτικά τι πρέπει να κατεβάσουμε και τι πρέπει να κάνουμε γι αυτό που λες για μας τους λίγο πιο άσχετους;

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται λίγο διάβασμα για να καταλάβεις πως δουλευεί το ADB και να στησεις τους οδηγούς στο PC σου.

 

Διάβσασε εδω - https://www.howtogeek.com/125769/how-to-install-and-use-abd-the-android-debug-bridge-utility/ για ADB και εδω https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools για installation.

 

Ρίξε και μια ματιά εδώ https://forum.xda-developers.com/mate-20-x/help/evr-tl00-ok-google-google-feed-instead-t3873070?nocache=1&nocache=1 για περισσότερες πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται λίγο διάβασμα για να καταλάβεις πως δουλευεί το ADB και να στησεις τους οδηγούς στο PC σου.

 

Διάβσασε εδω - https://www.howtogeek.com/125769/how-to-install-and-use-abd-the-android-debug-bridge-utility/ για ADB και εδω https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools για installation.

 

Ρίξε και μια ματιά εδώ https://forum.xda-developers.com/mate-20-x/help/evr-tl00-ok-google-google-feed-instead-t3873070?nocache=1&nocache=1 για περισσότερες πληροφοριες.

 

 

Για 1000+ συσκευή κ να πρέπει να κάνεις τόσα για Ναμη τρώει σκαλωμα τέτοια συσκευή..

Όπως κ με τις οθόνες έχω ξενερωσει εγώ με την Huawei που δεν το έχω πάρει φαντάζομαι εσεις.

 

Τελικά το παραδέχτηκε η Huawei η ακόμα σφυρίζει αδιάφορα;; έβλεπα ότι είναι σε καλό δρόμο αλλά έκανε πίσω βήματα με τις οθόνες μακάρι να τα έλυσε κ να την ευχαριστηθειτε όλοι! Στο θέμα φωτογραφίας κ μπαταρίας με αυτά που έχω δει την παραδέχομαι αν κ στο βίντεο θέλει δουλειά ακόμη.. Ο ανταγωνισμός μόνο καλό κάνει για εμάς τους αγοραστές

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το θηρίο !!!!!!!!3dbc658c88e6e25a8549ef0259736eee.jpg

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλορίζικο κ απροβληματιστο φίλε? Από που το αγόρασες?

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ το αγόρασα και εγώ αλλά δε στάθηκα τυχερός εν τέλει...το κινητό είχε ελαφριά πρασινάδα όχι κάτι το ιδιαίτερο αλλά με το φόβο να γίνει χειρότερα, σήμερα το παρέδωσα στη Μιχαλακοπούλου... ούτε 24 ώρες δε το κράτησα αλλά λίγο που το δούλεψα είναι θηρίο...εν αναμονή τώρα της αντικατάστασης και ελπίζω όχι ανακατασκευής...μου είπε κιόλας ότι αν το θέλω σε μαύρο χρώμα όπως αυτό που παρέδωσα τότε ίσως χρειαστεί λίγο παραπάνω χρόνο...από αυτούς που παρέδωσαν σέρβις περίπου πόσο καιρό κάνανε να παραλάβουν;; Πρωτοχρονιά την προλαβαίνω;;
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ το αγόρασα και εγώ αλλά δε στάθηκα τυχερός εν τέλει...το κινητό είχε ελαφριά πρασινάδα όχι κάτι το ιδιαίτερο αλλά με το φόβο να γίνει χειρότερα, σήμερα το παρέδωσα στη Μιχαλακοπούλου... ούτε 24 ώρες δε το κράτησα αλλά λίγο που το δούλεψα είναι θηρίο...εν αναμονή τώρα της αντικατάστασης και ελπίζω όχι ανακατασκευής...μου είπε κιόλας ότι αν το θέλω σε νάτριο όπως αυτό που παρέδωσα τότε ίσως χρειαστεί λίγο παραπάνω χρόνο...από αυτούς που παρέδωσαν σέρβις περίπου πόσο καιρό κάνανε να παραλάβουν;; Πρωτοχρονιά την προλαβαίνω;;

 

Με οθόνη LG να υποθέσω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...