Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πηρα και εγω σημερα το Mate 20 Pro

δυστυχως με LG οθονη.

τραβηξα μια φωτογραφια και μου φαινεται να ψιλοπρασινιζει λιγο...

Το θεμα ειναι οτι ειναι δωρο και δεν ξερω πως να γινει η αντικατασταση.

Επειδη ειμαι απο επαρχια και επειδη ειναι δωρο (δεν εχω αποδειξη) να μιλησω απευθειας με το service η να φερω σε δυσκολη θεση τον"ΑΙ ΒΑΣΙΛΗ" να μου δωσει την αποδειξη?

https://imgur.com/a/TB4gaxl

τελικα εξηγησα στον Αγιο Βασιλη τι πρεπει να προσεξει σχετικα με το s/n,να ειναι παρτιδα Β,με οθονη boe κ.τ.λ...

κριμα γιατι ηλπιζα μετα απο τοσο καιρο να ειχαν αποσυρθει η ελαττωματικες παρτιδες...

Μεγαλο φαουλ της huawei να μην κανει ανακληση...

Κατι αλλο που με ξενερωσε ειναι οτι οταν εκανα scrolling με μαυρο φοντο στις ρυθμισεις,η γραμματοσειρα "τρεμοπαιζε",κατι που το mate 10 προ δεν το εκανε...(τα ειχα διπλα διπλα...).

Αρε huawei αυτομαστιγωθηκες ,με την αθλια την lg που εμπλεξες...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, τοστειλα στο σέρβις Αθήνα, για τεχνικό έλεγχο.

Μπορεί αύριο να έχω νέα.

(Οθόνη LG).

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, τοστειλα στο σέρβις Αθήνα, για τεχνικό έλεγχο.

Μπορεί αύριο να έχω νέα.

(Οθόνη LG).

 

 

Πότε το έστειλες; Εγώ το παρέδωσα ο ίδιος 18/12 και το κόβω τουλάχιστον 10ημερο αν βάλεις ότι είναι και Χριστούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

2η φόρτιση.... Εξαιρετική αυτονομία... Ασυναγώνιστη...

Screenshot-20181220-230752-com-huawei-systemmanager.jpg"]Screenshot-20181220-230752-com-huawei-systemmanager.jpg[/url]

Screenshot-20181220-225245-com-huawei-systemmanager.jpg"]Screenshot-20181220-225245-com-huawei-systemmanager.jpg[/url]

Screenshot-20181220-225139-com-huawei-systemmanager.jpg"]Screenshot-20181220-225139-com-huawei-systemmanager.jpg[/url]

 

Ότι αφορά τα της συσκευης οκ είμαι ενθουσιασμενος με την ιδέα του καινούργιου...

Δεν μου αρέσει ότι οταν φορτίζει απενεργοποιημένη την συσκευη και κουμπώνεις τον φορτιστή αυτή ενεργοποιειται και θα πρέπει να την απενεργοποιησεις ξανά για να παραμείνει να φορτίσει κλειστή.

Η οθόνη αν και BOE στα δικά μου μάτια δεν απέχει πολύ απο τις Samsung. Σε δοκιμές που έκανα με γκρι φόντο και τέλος κάτω το φωτισμό βλέπω κάποιες ανομοιομορφιες αν και δεν ξέρω πως θα έδειχνε αντίστοιχα ο ανταγωνισμός.

Τελικα το BlueMail παίζει εξαιρετικά και στο θεμα των push notifications και μάλλον έφταιγε η <<αγορασμένη>> έκδοση που είχα βάλει.. Με αυτή από play παίζει τέλεια.

Η κάμερα του (την εχω δει πολύ λίγο) μου μοιάζει να είναι στα επίπεδα του p20 pro κατ εμέ εξαιρετική μαζί με κάποια καλούδια παραπάνω οπως και τον ευριγωνιο φακό που τα σπάει.

Ο ηχος του πιστεύω δεν θα απογοητεύσει κανένα... Προσωπικά τον βρήκα πολύ καλό σε αναπαραγωγή μουσικών βίντεο και τρέιλερ ταινίας ενα κλικ πιο χαμηλος από το Note 9 αλλά σε ποιότητα ηταν καλός.

Σε ταχύτητα η συσκευή με τα animation στο 0,5 είναι αστραπιαία...

Το ξεκλείδωμα με αναγνώριση προσώπου ταυτόχρονα με το άνοιγμα της οθόνης με το σήκωμα της συσκευης είναι εξαιρετικά

Το δακτύλικο αποτύπωμα τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν με έχει προδώσει ποτέ αν και τις περισσότερες φορές το προλαβαίνει η αναγνώριση προσώπο

Φόρτιση από το 0% στο 100% σε λιγότερο από 1ωρα

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δες πιο πάνω αναφέρεται ένας φίλος σε κάποια , εγώ παρήγγειλα το xmax liquid.

Όταν θα το βάλω θα σας πω και εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

(Offtopic) Καλησπέρα , δινουν και την δωροεπιταγη 120€ αν δεν κανω λαθος;

Ναι δίνουν : https://www.wind.gr/gr/deltio-tupou/1526313131230/ :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα εξηγησα στον Αγιο Βασιλη τι πρεπει να προσεξει σχετικα με το s/n,να ειναι παρτιδα Β,με οθονη boe κ.τ.λ...

κριμα γιατι ηλπιζα μετα απο τοσο καιρο να ειχαν αποσυρθει η ελαττωματικες παρτιδες...

Μεγαλο φαουλ της huawei να μην κανει ανακληση...

Κατι αλλο που με ξενερωσε ειναι οτι οταν εκανα scrolling με μαυρο φοντο στις ρυθμισεις,η γραμματοσειρα "τρεμοπαιζε",κατι που το mate 10 προ δεν το εκανε...(τα ειχα διπλα διπλα...).

Αρε huawei αυτομαστιγωθηκες ,με την αθλια την lg που εμπλεξες...

 

Εμένα πάντως ( ΒΟΕ ) δεν κάνει αυτό με το τρεμοπαιγμα που λέτε σε μαύρο φόντο. Εκτός κι αν δεν το καταλαβαίνω. Που για να μην το καταλαβαίνω σημαίνει πως είναι άνευ σημασίας και πρέπει να θες πολύ να το δεις για να το καταλάβεις.

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ότι αφορά τα της συσκευης οκ είμαι ενθουσιασμενος με την ιδέα του καινούργιου...

Δεν μου αρέσει ότι οταν φορτίζει απενεργοποιημένη την συσκευη και κουμπώνεις τον φορτιστή αυτή ενεργοποιειται και θα πρέπει να την απενεργοποιησεις ξανά για να παραμείνει να φορτίσει κλειστή.

Η οθόνη αν και BOE στα δικά μου μάτια δεν απέχει πολύ απο τις Samsung. Σε δοκιμές που έκανα με γκρι φόντο και τέλος κάτω το φωτισμό βλέπω κάποιες ανομοιομορφιες αν και δεν ξέρω πως θα έδειχνε αντίστοιχα ο ανταγωνισμός.

Τελικα το BlueMail παίζει εξαιρετικά και στο θεμα των push notifications και μάλλον έφταιγε η <<αγορασμένη>> έκδοση που είχα βάλει.. Με αυτή από play παίζει τέλεια.

Η κάμερα του (την εχω δει πολύ λίγο) μου μοιάζει να είναι στα επίπεδα του p20 pro κατ εμέ εξαιρετική μαζί με κάποια καλούδια παραπάνω οπως και τον ευριγωνιο φακό που τα σπάει.

Ο ηχος του πιστεύω δεν θα απογοητεύσει κανένα... Προσωπικά τον βρήκα πολύ καλό σε αναπαραγωγή μουσικών βίντεο και τρέιλερ ταινίας ενα κλικ πιο χαμηλος από το Note 9 αλλά σε ποιότητα ηταν καλός.

Σε ταχύτητα η συσκευή με τα animation στο 0,5 είναι αστραπιαία...

Το ξεκλείδωμα με αναγνώριση προσώπου ταυτόχρονα με το άνοιγμα της οθόνης με το σήκωμα της συσκευης είναι εξαιρετικά

Το δακτύλικο αποτύπωμα τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν με έχει προδώσει ποτέ αν και τις περισσότερες φορές το προλαβαίνει η αναγνώριση προσώπο

Φόρτιση από το 0% στο 100% σε λιγότερο από 1ωρα

 

+1

κι εγώ απο P20Pro έρχομαι. Δεν πιάνω τις δικές σου ώρες SOT στην καμία, αλλά είναι μακράν καλύτερο απο το P20 σε αυτονομία.

Το P20 με την χρήση που κάνω, κατά τις 10 το βράδυ απο 7 το πρωί ήταν στο 6%. Το Mate στο 40 !!

Επίσης πιστεύω (έτσι όπως το άκουσα) πως έχει καλύτερη ένταση απο το P20 στα ακουστικά (Bluetooth και καλωδιακά)

Το μόνο που θα ήθελα διαφορετικό ίσως είναι μικρότερο notch για να βλέπω τα εικονίδια των ειδοποιήσεων που τώρα δεν χωράνε.

 

Τέλος εμένα είναι με SN 18A25 και έχει BOΕ. Ίσως δεν είναι σίγουρο πως όλα τα Α είναι LG ..

Link to comment
Share on other sites

Πότε το έστειλες; Εγώ το παρέδωσα ο ίδιος 18/12 και το κόβω τουλάχιστον 10ημερο αν βάλεις ότι είναι και Χριστούγεννα.

 

Ηρθε η courier Ελτα, στο σπιτι, Τρικαλα, κατοπιν συνενοησης με Αθηνα Huawei, την παρασκευη, το πηραν από τον χωρο μου, και τριτη μπηκε στο service. τηλεφωνησα μου ειπαν, να περιμενω, δεν εχω αισιοδοξια, για αντικατασταση εννοω, αμα μου προτεινουν αλλαγη μονον οθονης, είναι LG, δεν θα εχω επιλογή, εχω κακη αναμνηση από τα services...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, always on σε κλειστή οθόνη να βλέπουμε ειδοποιησεις και την ώρα μπορούμε να βάλουμε στο τηλέφωνο?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

 

υπαρχει κανενα site για να αγορασω εξτρα ασφαλεια για σπασιμο οθονης? αν υπαρχει κατι αξιοπιστο ενημερωστε με

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Μπορείτε να μου λύσετε μία απορία οσοι έχετε πάρει το κινητό το κινητό αυτό έχει 40 megapixel camera ωραία ως εδώ και ειμαι ανάμεσα σε αυτό και το Note 9 και το Note 9 βλέπω ότι έχει 12 Megapixel camera τι σημαίνει πρακτικά και στην καθημερινότητα όταν το χρησιμοποιείς και σαν φωτογραφία αυτές οι δύο τιμές;

Υπάρχει τόση τεραστια διαφορά στις ικανότητες φωτογραφίας ανάμεσα στα δύο κινητά ή από μόνες τους οι δύο αυτές τιμές δεν λένε τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος το αγοράσει από κει και δεν κάνει χρήση της δωροεπιταγής μέχρι 6/1/19 ας μου στείλει pm σαν Άγιος Βασίλης!

Υ.Γ. Οι δωροεπιταγές αφορούν αγορές Smartphone αξίας άνω των 200€ & θα μπορούν να εξαργυρωθούν σε επόμενη αγορά, επιλέγοντας μέσα από μια μεγάλη ποικιλία Smartphone, Tablet & Αξεσουάρ, που θα βρουν στην αλυσίδα καταστημάτων WIND. Η εξαργύρωση των δωροεπιταγών μπορεί να γίνει έως 12/01/2019.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Μπορείτε να μου λύσετε μία απορία οσοι έχετε πάρει το κινητό το κινητό αυτό έχει 40 megapixel camera ωραία ως εδώ και ειμαι ανάμεσα σε αυτό και το Note 9 και το Note 9 βλέπω ότι έχει 12 Megapixel camera τι σημαίνει πρακτικά και στην καθημερινότητα όταν το χρησιμοποιείς και σαν φωτογραφία αυτές οι δύο τιμές;

Υπάρχει τόση τεραστια διαφορά στις ικανότητες φωτογραφίας ανάμεσα στα δύο κινητά ή από μόνες τους οι δύο αυτές τιμές δεν λένε τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβως το τελευταίο... Από μόνες τους οι 2 τιμές δεν λένε κάτι... Ναι μεν σαν hardware οι κάμερες του Mate 20 Pro είναι πολύ μπροστά αλλα ολα εχουν να κάνουν με το software δηλαδή πως διαχειρίζεται η κάθε εταιρία το hardware...

Αν δεν είσαι φωτογράφος με απλά λόγια θα σου έλεγα ότι και οι 2 συσκευές τραβανε εκπληκτικές φωτογραφίες σε όλες τις συνθήκες οπως και βίντεο.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος το αγοράσει από κει και δεν κάνει χρήση της δωροεπιταγής μέχρι 6/1/19 ας μου στείλει pm σαν Άγιος Βασίλης!

Υ.Γ. Οι δωροεπιταγές αφορούν αγορές Smartphone αξίας άνω των 200€ & θα μπορούν να εξαργυρωθούν σε επόμενη αγορά, επιλέγοντας μέσα από μια μεγάλη ποικιλία Smartphone, Tablet & Αξεσουάρ, που θα βρουν στην αλυσίδα καταστημάτων WIND. Η εξαργύρωση των δωροεπιταγών μπορεί να γίνει έως 12/01/2019.

 

Τωρα γιατι ομως χαλας το θεμα τσαμπα με το παραπανω ''πονηρο'' σχολιο σου?

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζετε τι κάρτα μνήμης βάζουμε στη συσκευή γιατί βλέπω Micro sd δεν χωράει. Κάποιος μου είπε να την κόψω. Πως γίνεται ακριβώς αυτό?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Αρα λετε με τζαμι που δεν πιανει με κολα ολο μπροστα θα φαμε ακυρο για το αποτυπωμα με το τζαμι ε? Τοτε ισως να πρεπει να μην το χρησιμοποιησω και να το πουλησω σφραγισμενο. Το θεμα ειναι υπαρχει κανενα που να κανει αυτο που θελω? Ειδα εχει στο σκρουτζ καποια που λενε full glue. Αυτα αραγε να ειναι οκ? Κατι T MAX ειδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν γνωρίζετε τι κάρτα μνήμης βάζουμε στη συσκευή γιατί βλέπω Micro sd δεν χωράει. Κάποιος μου είπε να την κόψω. Πως γίνεται ακριβώς αυτό?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nanomemory παιρνει οχι sd. Το θεμα ειναι πως την διαβαζεις εκτος κινητου. Εγω δεν βρηκα κατι.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αρα λετε με τζαμι που δεν πιανει με κολα ολο μπροστα θα φαμε ακυρο για το αποτυπωμα με το τζαμι ε? Τοτε ισως να πρεπει να μην το χρησιμοποιησω και να το πουλησω σφραγισμενο. Το θεμα ειναι υπαρχει κανενα που να κανει αυτο που θελω? Ειδα εχει στο σκρουτζ καποια που λενε full glue. Αυτα αραγε να ειναι οκ? Κατι T MAX ειδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Nanomemory παιρνει οχι sd. Το θεμα ειναι πως την διαβαζεις εκτος κινητου. Εγω δεν βρηκα κατι.

Με το panzerglass δεν είχα ποτέ θέμα με το αποτύπωμα αλλά ποιοτικά δεν ήταν κι ότι καλύτερο και το θεωρώ υπερεκτιμημένο για 30 ευρώ. Δυστυχώς η whitestone δεν βγάζει dome glass για το Mate. To t max είναι κάτι αντίστοιχο αλλά δεν ξέρω τι κόλλα χρησιμοποιεί. Από τη φθηνή κινεζική δεν έχω μείνει ευχαριστημένος. Αν είναι παρόμοια του dome θα είναι μια χαρά. Πάντως για την ώρα έχω την μεμβράνη της newzerol είναι εξαιρετική.

Η κάρτα nano κάνει στο Amazon 50 ευρώ τη στιγμή που στην Ελλάδα την έχουν διπλάσια τιμή.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλα απο ελλαδα ειναι ξεφτιλα και εγω 45 (50 με μεταφορικα) ειχα παρει την ΝΜ... Λογικα θα παω να παρω την TMAX. Οποιος θελει τζαμι nillkin σφραγισμενο μολις το παρελαβα να μου γραψει. Θα το δωσω κανενα 10αρι ευρω.(19 εχει Ελλαδα)
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλα απο ελλαδα ειναι ξεφτιλα και εγω 45 (50 με μεταφορικα) ειχα παρει την ΝΜ... Λογικα θα παω να παρω την TMAX. Οποιος θελει τζαμι nillkin σφραγισμενο μολις το παρελαβα να μου γραψει. Θα το δωσω κανενα 10αρι ευρω.(19 εχει Ελλαδα)
Εγώ πάντως σε βιντεακι που ειδα στο YouTube μια χαρά δουλεύει το δακτυλικό αν μιλάμε για το 3d cp max.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε θεσσαλονικη ποια καταστήματα έχουν φέρει νέες παρτίδες? Σε τρεις Γερμανούς(λογω10% επιστροφή) που πήγα δεν έχουν, μάλιστα σε ένα λέει δεν έχει ούτε η αποθήκη, που πολύ πιθανόν εκεί στην επόμενος παραγγελία θα φέρουν νέες! Τώρα αν έχει άλλο κατάστημα εκτός Γερμανου το καίμε το 10% και να πάω να αγορασω από αλλού! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε θεσσαλονικη ποια καταστήματα έχουν φέρει νέες παρτίδες? Σε τρεις Γερμανούς(λογω10% επιστροφή) που πήγα δεν έχουν, μάλιστα σε ένα λέει δεν έχει ούτε η αποθήκη, που πολύ πιθανόν εκεί στην επόμενος παραγγελία θα φέρουν νέες! Τώρα αν έχει άλλο κατάστημα εκτός Γερμανου το καίμε το 10% και να πάω να αγορασω από αλλού! Ευχαριστώ
Δεν κοιτάς και σε καμία Wind?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιτάς και σε καμία Wind?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ολη μέρα γυρνούσα Γερμανους και δεν έβγαλα άκρη, και ότι είχαν στα καταστήματα ήταν 18Α, από αύριο θα ψαχτω και σε άλλα καταστήματα,νομίζω public παίζει να έχουν ! Και το. Χαζό είναι ότι στις παραγγελίες μου είπαν ότι απλά δίνουν κωδικό συσκευής τόσα κομμάτια όχι με το s/n και τελευταίες παρτίδες ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...