Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ναι αυτο δειχνει να ειναι. Απλα δεν το πηρα απο εκει.

 

Πώς το βλέπεις ? Δίκιο είχα ότι είναι πολύ καλό για τα λεφτά του ? Για οδηγούνται χρησιμοποίησες ? Έβαλες όλη την κόλλα?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρα ειναι. Δουλευει οπως πρεπει. Δεν χρησιμοποιησα ολη την κολλα. Εμεινε λιγη.

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο δειχνει να ειναι. Απλα δεν το πηρα απο εκει.

 

 

 

Μια χαρα ειναι. Δουλευει οπως πρεπει. Δεν χρησιμοποιησα ολη την κολλα. Εμεινε λιγη.

Είχε μέσα στην συσκευασία πλαίσιο που βάζεις το τηλέφωνο? Γιατί εμένα δεν είχε μέσα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

180 σελίδες αφιερωμένες στο πρόβλημα της οθόνης. Ποσταρετε και

μερικές φώτο από το κινητό να συγκρίνουμε με το p20 pro.

Λογικό δεν είναι? Αν έχεις πρόβλημα προτεραιότητα έχει το πρόβλημα και η αντιμετώπιση του.

 

31485312347_68a23bd044_b.jpgΤρίκαλα by Achilles Gk, on Flickr

 

32575706258_48f31b1041_b.jpg2018-12-24_07-08-41 by Achilles Gk, on Flickr

 

45535160055_46be85474f_b.jpg2018-12-24_07-04-40 by Achilles Gk, on Flickr

 

45709679804_1bdea0f93f_b.jpg2018-12-23_05-06-04 by Achilles Gk, on Flickr

 

46424772691_15717d2d82_b.jpgΜύλος των ξωτικών - Τρίκαλα by Achilles Gk, on Flickr

 

45533704055_a71be5ac38_b.jpg2018-12-24_04-56-48 by Achilles Gk, on Flickr

 

46447888801_21e6158628_b.jpgΜύλος των ξωτικών by Achilles Gk, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

@achilles οι φωτογραφίες είναι φανταστικές για τα δικά μου γούστα. Πριν λίγες ημέρες έβγαζα και εγώ στα ίδια τοπία με το P20 pro και οφείλω να ομολογήσω ότι το αποτέλεσμα με το mate είναι εντυπωσιακό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι? Αν έχεις πρόβλημα προτεραιότητα έχει το πρόβλημα και η αντιμετώπιση του.

 

31485312347_68a23bd044_b.jpgΤρίκαλα by Achilles Gk, on Flickr

 

32575706258_48f31b1041_b.jpg2018-12-24_07-08-41 by Achilles Gk, on Flickr

 

45535160055_46be85474f_b.jpg2018-12-24_07-04-40 by Achilles Gk, on Flickr

 

45709679804_1bdea0f93f_b.jpg2018-12-23_05-06-04 by Achilles Gk, on Flickr

 

46424772691_15717d2d82_b.jpgΜύλος των ξωτικών - Τρίκαλα by Achilles Gk, on Flickr

 

45533704055_a71be5ac38_b.jpg2018-12-24_04-56-48 by Achilles Gk, on Flickr

 

46447888801_21e6158628_b.jpgΜύλος των ξωτικών by Achilles Gk, on Flickr

 

Φοβερές φίλε!!! Night mode είναι? Έχουν καθόλου επεξεργασία?

Link to comment
Share on other sites

To night mode κάνει θαύματα. Την ημέρα (στις περισσότερες περιπτώσεις), στο σούρουπο ή όταν οι φωτεινές πηγές είναι μακριά προτιμώ να βγάζω με το note 9 (στο αυτόματο). Νύχτα σε περιπτώσεις όπως οι πάνω το night sight δίνει εντυπωσιακά αποτελέσματα. Είμαι στην 122 ακόμη, οπότε περιμένω ακόμη καλύτερα αποτελέσματα.

 

Φοβερές φίλε!!! Night mode είναι? Έχουν καθόλου επεξεργασία?

 

Ο δράκος, η φωτιά (έχει γίνει απλά crop) και το εργοστάσιο είναι σε night mode χωρίς επεξεργασία. Οι υπόλοιπες ένα πέρασμα στο snapseed. Η 1η στο ποτάμι είναι είναι σε mode ρέον νερό και τριποδάκι.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

To night mode κάνει θαύματα. Την ημέρα (στις περισσότερες περιπτώσεις), στο σούρουπο ή όταν οι φωτεινές πηγές είναι μακριά προτιμώ να βγάζω με το note 9. Νύχτα σε περιπτώσεις όπως οι πάνω το night sight δίνει εντυπωσιακά αποτελέσματα. Είμαι στην 122 ακόμη, οπότε περιμένω ακόμη καλύτερα αποτελέσματα.

 

 

 

Ο δράκος, η φωτιά και το εργοστάσιο είναι σε night mode χωρίς επεξεργασία. Οι υπόλοιπες ένα πέρασμα στο snapseed. Η 1η στο ποτάμι είναι είναι σε mode ρέον νερό και τριποδάκι.

 

Πολύ ωραίες όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως μετά την αναβάθμιση απο την 122 στην 153 δεν παρατήρησα κάποιες τρανταχτες αλλαγές στην συσκευή. Δεν θα έλεγα ότι το δακτύλικο έγινε πιο γρήγορο το ίδιο μου φαίνεται. Σίγουρα υπάρχει μια βελτίωση στην μπροστά κάμερα, αλλαγή στο πλήκτρο του ζουμ και wide και ισως μια αλλαγή προς το καλύτερο στα animation των gestures ιδιαίτερα οταν ανοίγεις τις πρόσφατες εφαρμογές.

Εξακολουθεί να υπάρχει το θέμα με την ένταση των ήχων ειδοποιήσης που ενώ ο ήχος παίζει σε φουλ ένταση οταν τον επιλέγεις σε κάποιες εφαρμογές (οχι σε όλες π. Χ. σε Facebook messanger & viber) ο ηχος παίζει με ένταση 60% μειωμένη από το κανονικό.

Για όσους δεν το γνωρίζουν την εφαρμογή για τα 3D αρκουδάκια κτλ την κατεβάζετε από το Huawei "app gallery" με την ονομασία 3d live maker και καλό είναι πριν την δοκιμάσετε να δείτε ενα video στο YouTube πως γίνετε για να μην ταλαιπωρηθειτε και σας σπάσουν τα νεύρα.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εν συντομία θα σου πω ότι υπάρχουν συσκευές με Lg οθόνη που ακόμα και σήμερα εχουν το ίδιο πρόβλημα και συσκευές με BOE οθόνη η οποία δεν έχει θέμα είναι μια χαρά αλλα και αυτή δεν πιάνει την ποιότητα του Note 9.Τώρα η συσκευη που θα πάρεις τι οθόνη θα έχει πάνω κάνεις δεν ξέρει. Από τις παρτίδες προσπαθούν να καταλάβουν και τα υπόλοιπα παιδιά γιατί συνήθως οι καινούριες παρτίδες έρχονται με ΒΟΕ οθόνη Κατά τα αλλα η συσκευή ειναι εκπληκτική.

 

Δηλαδή η οθόνη του Note 9 θεωρείται καλύτερη από του mate 20 pro; Στα καταστήματα πάντως που τα βλέπω δίπλα δίπλα του mate μου φαίνεται πιο ευκρινής και με ακόμη πιο ζωντανά χρώματα από του Note 9. Ίσως να είναι και η πρώτη φορά που βλέπω οθόνη καλύτερη από οθόνες της Samsung. Ισχύει ή είναι ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η οθόνη του Note 9 θεωρείται καλύτερη από του mate 20 pro; Στα καταστήματα πάντως που τα βλέπω δίπλα δίπλα του mate μου φαίνεται πιο ευκρινής και με ακόμη πιο ζωντανά χρώματα από του Note 9. Ίσως να είναι και η πρώτη φορά που βλέπω οθόνη καλύτερη από οθόνες της Samsung. Ισχύει ή είναι ιδέα μου;

 

Κοιταξε αν και δεν είμαι ο πλέον ιδικός ούτε θέλω να το παίξω πονηρός εγώ δεν σκαμπάζω και πολλά από οθόνες. Και του p20 pro σε σχέση με το s9+ που είχα ταυτόχρονα οκ δεν έβλεπα καμία τρανταχτη διαφορά. Έτσι και τώρα σε σχέση με το Note 9 και του Mate μου φαίνεται εξαιρετική. Αλλά οι ιδικοί και πιο ψαγμένοι ψειριδες εδώ στο φόρουμ βρίσκουν κατά πολύ καλύτερη την οθόνη του Note 9

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η οθόνη του Note 9 θεωρείται καλύτερη από του mate 20 pro; Στα καταστήματα πάντως που τα βλέπω δίπλα δίπλα του mate μου φαίνεται πιο ευκρινής και με ακόμη πιο ζωντανά χρώματα από του Note 9. Ίσως να είναι και η πρώτη φορά που βλέπω οθόνη καλύτερη από οθόνες της Samsung. Ισχύει ή είναι ιδέα μου;

 

Είναι ιδέα σου. Το mate 20 Pro έχει μπολικα πράγματα στα οποία είναι καλύτερο από το Note 9 (τα έχουμε γράψει αρκετές φορές). Οθόνη όμως δεν έχει (για πρώτη φορά φέτος, ομως, η υψηλή ανάλυση κάνει τη διαφορά σε Huawei device)...

Link to comment
Share on other sites

@achillesgk πολύ καλες φωτογραφιες….

 

από τις καλυτερες που εχω δει από κινητο….

Κανένας δεν αμφισβητεί ότι δεν θα περίμενε κάτι λιγότερο από το Mate 20 pro. Βέβαια και το καρτουνίστικο των θεμάτων βοηθάει να αναδειχθούν ακόμη περισσότερο οι φωτογραφίες. Εκεί που δεν απέδωσε τα αναμενόμενα ήταν πχ στο σούρουπο Αλλά περιμένω βελτίωση. Βέβαια στο auto τα Huawei ποτέ δεν ήταν κορυφαία.

Η πρώτη φωτογραφία είναι από την πανσέληνο. Ήταν τόσο εντυπωσιακό το φεγγάρι που σταματούσαμε όλοι να το βγάλουμε. Οσες φορές και να το έβγαλα δεν μπόρεσε να αποτυπώσει αυτό που έβλεπα. Η δεύτερη είναι με το note 9.12e479dc433fc65135460d9212184d93.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

08f5e05339e4eae17143aeea95995c67.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του mate 20 pro είναι πιο ευκρινή από του note 9 τα συγκρίναμε δίπλα δίπλα. Το note 9 έχει καλύτερα χρώματα. Και το mi8 έχει ακόμα πιο έντονα χρώματα και από τα 2 αλλά όχι με τόση ευκρίνεια λόγου ppi.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του mate 20 pro είναι πιο ευκρινή από του note 9 τα συγκρίναμε δίπλα δίπλα. Το note 9 έχει καλύτερα χρώματα. Και το mi8 έχει ακόμα πιο έντονα χρώματα και από τα 2 αλλά όχι με τόση ευκρίνεια λόγου ppi.
Πρόοδος για τη Huawei, αλλά η super amoled της Samsung είναι ακόμη στην κορυφή

 

"Both devices feature QHD+ AMOLED displays, but Huawei isn't sourcing its panels from Samsung. The Note 9 takes the lead both in terms of vibrancy and sunlight legibility, but not by a huge margin."

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4η φόρτιση με κλειστή την συσκευή από 21% μέχρι 100% σε ακριβώς 42 λεπτά... Και με αυτή την αυτόνομια θα περάσω 40ωρες με 6ωρες οθόνη... Εξαιρετικά...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είχα 3 μήνες το note 9 και τώρα μια εβδομάδα το mate 20 pro. Η οθόνη και τα χρώματα του note 9 καμία σχέση πολύ καλύτερα. Όπως και οι φωτογραφίες. Το Huawei υπερέχει σε σβελταδα μακράν, σε αυτονομία και στην αστραπιαία φόρτιση που έχει. Αυτό που με έκανε να αλλάξω ήταν καθαρα το μέγεθος του note 9.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή η οθόνη του Note 9 θεωρείται καλύτερη από του mate 20 pro; Στα καταστήματα πάντως που τα βλέπω δίπλα δίπλα του mate μου φαίνεται πιο ευκρινής και με ακόμη πιο ζωντανά χρώματα από του Note 9. Ίσως να είναι και η πρώτη φορά που βλέπω οθόνη καλύτερη από οθόνες της Samsung. Ισχύει ή είναι ιδέα μου;
Φίλε είχα 3 μήνες το note 9 και τώρα μια εβδομάδα το mate 20 pro. Η οθόνη και τα χρώματα του note 9 καμία σχέση πολύ καλύτερα. Όπως και οι φωτογραφίες. Το Huawei υπερέχει σε σβελταδα μακράν, σε αυτονομία και στην αστραπιαία φόρτιση που έχει. Αυτό που με έκανε να αλλάξω ήταν καθαρα το μέγεθος του note 9.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους και εγω κάτοχος του mate 20 pro από σήμερα δώρο το sn που βλέπω όμως εινα αυτό LHS0218928002039έχει κάποιος ιδέα τι παρτίδα μπορεί να είναι ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα και, εύχομαι όλοι όσοι έχετε την ταλαιπωρηθεί από την αναμονή για την συσκευή σύντομα να πάρουν χωρίς προβλήματα στην οθόνη...

Πάντως χθες πήγα σε μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων και πραγματικά οι πωλητές όταν τους εθιξα το θέμα με τις οθόνες,η απάντηση τους ήταν ότι είναι ένα μικρό ποσοστό,που απλα έτυχε...

Ότι να ναι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...