Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχει 10 μέρες που εχω την 146 πάντως. Το είχα γράψει και σε προηγούμενο ποστ

 

Χειροκίνητα δεν μπορούμε να την περάσουμε την 146???

Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητα δεν μπορούμε να την περάσουμε την 146???

 

Χειροκινητα μονο με ξεκλειδωτο BL αλλιως μεσα απο την εφαρμογη Ενημερωση συστηματος πατας τις 3 τελιτσες και επιλεγεις ληψη πληρους πακετου μηπως σου την βγαλει.

Υπαρχει και ο τροπος μεσω erecovery αν θες να δοκιμασεις:

Απενεργοποιεις τη συσκευη, κρατας πατημενο το volume+ (up) και συνδεεις τον φορτιστη, η συσκευη θα ενεργοποιηθει και τοτε αφηνεις το volume+ (up), θα σε απει στο menu erecovery και απο εκει επιλεγεις την πρωτη επιλογη που λεει για κατεβασμα τελευταιας εκδοσης. Θα συνδεθει στο wifi σου και θα ξεκινησει το κατεβασμα της τελευταιας εκδοσης. Αν δεις οτι κατεβαζει την εκδοση που εχεις περασμενη κι οχι καποια νεοτερη τοτε μπορεις να το σταματησεις και να κανεις reboot/επανεκκινηση. Παρε backup πριν το δοκιμασεις γιατι σβηνει τα παντα.

 

Ωριστε και βιντεο να δεις πως μπαινεις και πως ειναι το erecovery menu

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Χειροκινητα μονο με ξεκλειδωτο BL αλλιως μεσα απο την εφαρμογη Ενημερωση συστηματος πατας τις 3 τελιτσες και επιλεγεις ληψη πληρους πακετου μηπως σου την βγαλει.

Υπαρχει και ο τροπος μεσω erecovery αν θες να δοκιμασεις:

Απενεργοποιεις τη συσκευη, κρατας πατημενο το volume+ (up) και συνδεεις τον φορτιστη, η συσκευη θα ενεργοποιηθει και τοτε αφηνεις το volume+ (up), θα σε απει στο menu erecovery και απο εκει επιλεγεις την πρωτη επιλογη που λεει για κατεβασμα τελευταιας εκδοσης. Θα συνδεθει στο wifi σου και θα ξεκινησει το κατεβασμα της τελευταιας εκδοσης. Αν δεις οτι κατεβαζει την εκδοση που εχεις περασμενη κι οχι καποια νεοτερη τοτε μπορεις να το σταματησεις και να κανεις reboot/επανεκκινηση. Παρε backup πριν το δοκιμασεις γιατι σβηνει τα παντα.

 

Ωριστε και βιντεο να δεις πως μπαινεις και πως ειναι το erecovery menu

 

Απλά ρώτησα μηπως υπάρχει τρόπος σαν Oneplus

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κ εγω τελικα TMAX. Το δακτυλικο δουλευει οπως οταν δεν ειχα τζαμι. Αρα mission accomplished. Και η nature tpu της nillkin καθεται ακριβως χωρις να πιεζει καπου το τζαμι. Πολυ ευχαριστημενος
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κ εγω τελικα TMAX. Το δακτυλικο δουλευει οπως οταν δεν ειχα τζαμι. Αρα mission accomplished. Και η nature tpu της nillkin καθεται ακριβως χωρις να πιεζει καπου το τζαμι. Πολυ ευχαριστημενος

 

https://plusmobi.net/T-MAX-screen-protector-%CE%93%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%AF-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-Fullcover-Tempered-Glass-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-HUAWEI-MATE-20-PRO-DIAFANO-CLEAR-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-CURVED-Case%20-Friendly-Repair-Kit-%CE%91%CE%9D%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%91%CE%A3%CE%97%CE%A3-THESSALONIKI-%CE%98%CE%95%CE%A3%CE%A3%CE%91%CE%9B%CE%9F%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%97?ref=bestprice.gr

Αυτό είναι?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κ εγω τελικα TMAX. Το δακτυλικο δουλευει οπως οταν δεν ειχα τζαμι. Αρα mission accomplished. Και η nature tpu της nillkin καθεται ακριβως χωρις να πιεζει καπου το τζαμι. Πολυ ευχαριστημενος
Πώς το βλέπεις ? Δίκιο είχα ότι είναι πολύ καλό για τα λεφτά του ? Για οδηγούνται χρησιμοποίησες ? Έβαλες όλη την κόλλα?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση στους γνώστες. Είμαι στο να το παραγγείλω και εγώ το κινητό. Αν πάω για την προσφορά 1+1 δώρο, ο Κωτσόβολος το δίνει στην έκδοση dual ενώ η Vodafone σε single sim. Με μια αναζήτησή στο skroutz την συσκευή με single sim την έχουν πιο ακριβή από ότι την dual. Γιατί έτσι τέτοια διαφορά στην τιμή; Η διαφορά είναι μόνο στην (μια ή δυο sim) η και κάτι άλλο; Δηλαδή συμφέρει από Vodafone ή από Κωτσόβολο;
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση στους γνώστες. Είμαι στο να το παραγγείλω και εγώ το κινητό. Αν πάω για την προσφορά 1+1 δώρο, ο Κωτσόβολος το δίνει στην έκδοση dual ενώ η Vodafone σε single sim. Με μια αναζήτησή στο skroutz την συσκευή με single sim την έχουν πιο ακριβή από ότι την dual. Γιατί έτσι τέτοια διαφορά στην τιμή; Η διαφορά είναι μόνο στην (μια ή δυο sim) η και κάτι άλλο; Δηλαδή συμφέρει από Vodafone ή από Κωτσόβολο;

 

Δεν έχει καμία αλλαγή διαφορά.. Πάρε όποιο σε συμφέρει οικονομικά κ σε βολεύει..

Κ στη σαμσουνγκ συμβαίνει αυτό... Κοιτα να πάρεις με οθόνη Boe διάβασε πιο πίσω... Γιατί της LG η οθόνη βγάζει χρώμα κρυπτονιτη

 

 

Εγώ αν δεν είναι πολύ καλύτερο τo s10 κ έχουν φτιάξει τις οθόνες θα το σκεφτώ για το mate

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία αλλαγή διαφορά.. Πάρε όποιο σε συμφέρει οικονομικά κ σε βολεύει..

Κ στη σαμσουνγκ συμβαίνει αυτό... Κοιτα να πάρεις με οθόνη Boe διάβασε πιο πίσω... Γιατί της LG η οθόνη βγάζει χρώμα κρυπτονιτη

 

 

Εγώ αν δεν είναι πολύ καλύτερο τo s10 κ έχουν φτιάξει τις οθόνες θα το σκεφτώ για το mate

 

Τα έχω διαβάσει φίλε μου. Ξέρω τι παίζει με τις οθόνες.

Στο Κωτσόβολο ο υπεύθυνος μου είπε ότι σε 10 με 15 εργάσιμες θα είναι ετοιμοπαράδοτο και ο λόγος είναι ότι έστειλαν όλες τις συσκευές πίσω για να φέρουν καινούργιες παρτίδες. Τώρα απλά κολλάω στο ότι η λογική μου λέει ότι το single έπρεπε να είναι πιο φτηνό από το dual ενώ στην πραγματικότητα είναι το αντίθετο και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση ότι μόνο το dual sim έρχεται Ελλάδα ; Κάνω λάθος ; Μου κάνει εντύπωση που η Vodafone διαθέτει το single sim

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση ότι μόνο το dual sim έρχεται Ελλάδα ; Κάνω λάθος ; Μου κάνει εντύπωση που η Vodafone διαθέτει το single sim
Η Vodafone γενικά έχει πολιτική να μην φέρνει δικαρτες συσκευές...

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα έχω διαβάσει φίλε μου. Ξέρω τι παίζει με τις οθόνες.

Στο Κωτσόβολο ο υπεύθυνος μου είπε ότι σε 10 με 15 εργάσιμες θα είναι ετοιμοπαράδοτο και ο λόγος είναι ότι έστειλαν όλες τις συσκευές πίσω για να φέρουν καινούργιες παρτίδες. Τώρα απλά κολλάω στο ότι η λογική μου λέει ότι το single έπρεπε να είναι πιο φτηνό από το dual ενώ στην πραγματικότητα είναι το αντίθετο και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί

 

Ναι σωστά σου είπε , τα στειλανε στο σέρβις , θα αλλαχθεί η οθόνη τους θα συσκευαστουν ξανά και θα γυρισουν στο κατάστημα να πωληθούν ως καινούργια παρτίδα..

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και πέρασα την .153 η οποία έχει μόνο το security patch Δεκεμβρίου

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και πέρασα την .153 η οποία έχει μόνο το security patch Δεκεμβρίου
Εμένα πάλι τίποτε. Παραμένει στην 122

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι τίποτε. Παραμένει στην 122

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πηγαινε στο μενου της αναβαθμισης ,δεν θα βρει τιποτα, πατησε τις 3 τελειες πανω δεξια και πατησε ληψη πληρους πακετου (3,8gb)...

Και εμενα δεν μου εβγαζε τιποτα και εκανα αυτό πριν καμια ωρα και τσουπ....να το update κατευθείαν στην 153

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω διαβάσει φίλε μου. Ξέρω τι παίζει με τις οθόνες.

Στο Κωτσόβολο ο υπεύθυνος μου είπε ότι σε 10 με 15 εργάσιμες θα είναι ετοιμοπαράδοτο και ο λόγος είναι ότι έστειλαν όλες τις συσκευές πίσω για να φέρουν καινούργιες παρτίδες. Τώρα απλά κολλάω στο ότι η λογική μου λέει ότι το single έπρεπε να είναι πιο φτηνό από το dual ενώ στην πραγματικότητα είναι το αντίθετο και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί

 

Και μένα έτσι μου το διαβεβαιώσαν στο τηλ ότι λύθηκε το ζήτημα με τις. Οθόνες σε αυτούς κια σε δέκα δεκαπέντε μέρες έρχεται η συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο μενου της αναβαθμισης ,δεν θα βρει τιποτα, πατησε τις 3 τελειες πανω δεξια και πατησε ληψη πληρους πακετου (3,8gb)...

Και εμενα δεν μου εβγαζε τιποτα και εκανα αυτό πριν καμια ωρα και τσουπ....να το update κατευθείαν στην 153

 

:up::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο βδομαδα πλεον με το κινητο εχω μερικα θεματακια και θελω την αποψη σας.

1) Εχω το mi band 3 και το app του Μι Fit φαίνεται να τραβαει πολυ μπαταρια αν το βγαλω απο την αυτόματη διαχείριση της συσκευής. Τι λετε να το αφησω στην αυτόματη η να το βαλω να συγχρονίζει απο πισω οποτε γουστάρει.

2) εχω αλλο ενα θεματακι με την αυτοματη διαχειριση με το spotify , αν αφησω το spotify να παιζει στο background και εχω αυτοματη διαχειριση σταματαει το playback μετα απο περιπου 30 δευτερα. πρεπει να ξυπνησω το κινητο για να ξεκινηση να παιζει παλι, το εχει κανενας αλλος αυτο το θεμα , οταν κλεισω την αυτοματη διαχειριση στο spotify ολα κομπλε.

3) bluetooth ακουστικα και bluetooth στο αυτοκινητο δεν με ακουει ο συνομιλητης με τιποτα (μιλαμε για πηγάδι), στο παλιο κινητο δεν ειχα καθολου θεμα, και η φαση ειναι οτι τα ακουστικα μου ειναι huawei AM61 που θα περιμενε κανεις να ειναι super συμβατα. Εχω δοκιμασει τα παντα, με volte , χωρις volte, παντα το ιδιο θεμα, εχετε να προτείνετε κατι ? σκεφτομαι να παω στο service της huawei γι'αυτο το θεμα ειναι πολυ σημαντικο για μενα. εκδοση που φοραω ειναι DT.GRC.9.0.0.2(LT) 9.0.0.146 (cosmote δικτυο) λετε να ειναι κανενα bug του software ?

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο μενου της αναβαθμισης ,δεν θα βρει τιποτα, πατησε τις 3 τελειες πανω δεξια και πατησε ληψη πληρους πακετου (3,8gb)...

 

Και εμενα δεν μου εβγαζε τιποτα και εκανα αυτό πριν καμια ωρα και τσουπ....να το update κατευθείαν στην 153

To έχω κάνει κ αυτό. Τπτ

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει το κινητό στο service Αθήνα, για τεχνικό έλεγχο.. οθόνη lg.

 

Πήρα τηλέφωνο σήμερα, στην Αθήνα huawei μου είπανε αναμονή για αντικατάσταση συσκευής,, και τους τόνισα ότι θέλω καινούργιο, όχι επισκευασμένο.

Μου έδωσε εναν αριθμό,, που μάλλον είναι της lg επισκευαστικό,, 2107777076,, τηλεφώνησα , και μου είπαν τα ίδια, αναμονή για αντικατάσταση, , δεν ξέρουν σε πόσες μέρες,, και είπα και σε αυτούς τα ίδια, να είναι καινούργιο , και όχι επισκευασμένο.

Πρέπει να υπάρχει έλλειψη συσκευών..

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει γίνει σιωπηρή απόσυρση παρτίδων γιατί πουθενά δεν υπάρχει το κινητό τελικά

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα παιδια,υγεια σε σας και στις οικογενειες σας! εφυγε σημερα παραγγελια απο κοτσοβολο, Midnight blue τελικα,κερδισε στο νημα,διοτι ναι μεν θα εχει δαχτυλιες αλλα σε καμια περιπτωση ιδιες που θα εχει ο καθρεφτης του twillight και αυτο το σαγρε στο ιντερνετ που ειδα με κερδισε περισσοτερο,πλεον δεν ειμαστε παιδακια με εφετζιλικια :p αναμονη κανα 20 ημερο διοτι οπως μου ειπαν δεν υπαρχει αποθηκη οποτε περιμενουν απο huawei τεμαχια,αρα 99% νεες παρτιδες!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει γίνει σιωπηρή απόσυρση παρτίδων γιατί πουθενά δεν υπάρχει το κινητό τελικά
Τώρα είναι η ευκαιρία να το πουλήσουμε χαχ Πριν παραλάβω τα έδιναν στο service με το σταγονόμετρο. Έδιναν και κάποια κομμάτια στα μαγαζιά για να μη σταματήσουν τις πωλήσεις. Πάντως για να πω και την κακία μου όταν εμείς τα λέγαμε για τα LG όλοι μας έβγαζαν τρελούς και το ποσοστό "ελαττωματικών" πολύ μικρό... Τεσπα καλή καρδιά..
χρονια πολλα παιδια,υγεια σε σας και στις οικογενειες σας! εφυγε σημερα παραγγελια απο κοτσοβολο, Midnight blue τελικα,κερδισε στο νημα,διοτι ναι μεν θα εχει δαχτυλιες αλλα σε καμια περιπτωση ιδιες που θα εχει ο καθρεφτης του twillight και αυτο το σαγρε στο ιντερνετ που ειδα με κερδισε περισσοτερο,πλεον δεν ειμαστε παιδακια με εφετζιλικια :p αναμονη κανα 20 ημερο διοτι οπως μου ειπαν δεν υπαρχει αποθηκη οποτε περιμενουν απο huawei τεμαχια,αρα 99% νεες παρτιδες!
Όποιο από μαύρο, μπλε και πράσινο (δεν έχει έρθει στην Ελλάδα) δεν το μετανιώνεις.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο μενου της αναβαθμισης ,δεν θα βρει τιποτα, πατησε τις 3 τελειες πανω δεξια και πατησε ληψη πληρους πακετου (3,8gb)...

 

Και εμενα δεν μου εβγαζε τιποτα και εκανα αυτό πριν καμια ωρα και τσουπ....να το update κατευθείαν στην 153

Εγώ κολλημένος στην 122 είμαι πάντως :(

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...