Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είστε και άλλοι με την 122 ή απλά να δεχτώ τη μοίρα μου;; :)

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μερικές μέρες τώρα με το κινητό και έχω κάνα δυο ερωτήσεις.

1) Εχει κανένας σας θέμα με την ομιλία μέσο bluetooth εχω το am61 της huawei και με το S7 δεν ειχα απολύτως κανένα θέμα, απο τότε που άλλαξα κινητό μου λενε ολοι οτι δεν με ακουν καλα, το ιδιο και με το bluetooth του αυτοκινήτου, οταν το γυρνάω στο ακουστικό ολα καλα.

Σκέφτηκα χτες να κλείσω volte , vowifi να δω μήπως παίξω καλύτερα, λετε να ειναι αυτο , καμια αλλη πρόταση ?

2) αν και εχω το tablet για google maps (navigation) στο αυτοκίνητο χρειάστηκε προχτες να βαλω το κινητο γιατι ειχα ξεχάσει το tablet σπιτι.

κατα την διαδρομή δεν επερνα φωνητικές οδηγίες καθόλου, εχει παρατηρήσει κανένας κατι αντίστοιχο ? στο tab s3 που εχω, πλέων λεει και τις οδους στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

μερικές μέρες τώρα με το κινητό και έχω κάνα δυο ερωτήσεις.

1) Εχει κανένας σας θέμα με την ομιλία μέσο bluetooth εχω το am61 της huawei και με το S7 δεν ειχα απολύτως κανένα θέμα, απο τότε που άλλαξα κινητό μου λενε ολοι οτι δεν με ακουν καλα, το ιδιο και με το bluetooth του αυτοκινήτου, οταν το γυρνάω στο ακουστικό ολα καλα.

Σκέφτηκα χτες να κλείσω volte , vowifi να δω μήπως παίξω καλύτερα, λετε να ειναι αυτο , καμια αλλη πρόταση ?

2) αν και εχω το tablet για google maps (navigation) στο αυτοκίνητο χρειάστηκε προχτες να βαλω το κινητο γιατι ειχα ξεχάσει το tablet σπιτι.

κατα την διαδρομή δεν επερνα φωνητικές οδηγίες καθόλου, εχει παρατηρήσει κανένας κατι αντίστοιχο ? στο tab s3 που εχω, πλέων λεει και τις οδους στα Ελληνικά.

 

Δεν έχω κάποιο θέμα με ακουστικό bluetooth.

 

Στο navigation εχεις βάλει στις ρυθμίσεις να έχει φωνητικές οδηγίες; Δοκίμασε να αλλάξεις γλώσσα

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Είστε και άλλοι με την 122 ή απλά να δεχτώ τη μοίρα μου;; :)

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

122 patch 2 αδερφέ

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είστε και άλλοι με την 122 ή απλά να δεχτώ τη μοίρα μου;; :)

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

122 patch 2

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. καινουργιος εδω.

αποφασισα μετα απο αρκετο διαβασμα εδω να προχωρησω στην αγορα του mate για να επωφεληθω και της προσφορες με το lite για δωρακι.

 

ξερουμε τι γινεται με τις παρτιδες και απο ποτε θα καναειναι διαθεσιμο στα καταστηματα γιατι δεν το βρισκω πουθενα ( μπλε χρωμα) , γνωριζετε τιποτα για αυριο;

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. καινουργιος εδω.

αποφασισα μετα απο αρκετο διαβασμα εδω να προχωρησω στην αγορα του mate για να επωφεληθω και της προσφορες με το lite για δωρακι.

 

ξερουμε τι γινεται με τις παρτιδες και απο ποτε θα καναειναι διαθεσιμο στα καταστηματα γιατι δεν το βρισκω πουθενα ( μπλε χρωμα) , γνωριζετε τιποτα για αυριο;

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Φίλε μου τουλάχιστον στον κωτσοβολο ξέρω ότι το φέρνουν κατόπιν παραγγελίας.. Περίπου 10 εργάσιμες. Έκανα παραγγελία την περασμένη Τετάρτη μπλε χρώμα κ περιμένω ίσως μέχρι την Παρασκευή για παραλαβη

Link to comment
Share on other sites

Απο όσο ξέρω σε ΟΛΑ σχεδόν τα κινητά η κάθε εφαρμογή που έχει camera features χρησιμοποιεί "δική της" κάμερα και όχι του κινητού (εννοώντας το app). Έτσι, θα πάρεις διαφορετικό (χειρότερο συνήθως) αποτέλεσμα μέσω Instagram, WhatsApp, Viber, Facebook κλπ από ότι αν βγάλεις πρώτα την φωτογραφία μέσω του camera app του κινητού και μετά την χρησιμοποιήσεις. Το μοναδικό κινητό που δεν έχει αυτό το "πρόβλημα" αν δεν κάνω λάθος είναι το Pixel που έχει κάτι που λέγεται Pixel visual core κάπως έτσι Και αναγκάζει κάθε εφαρμογή να χρησιμοποιεί την Pixel camera

Ναι το γνωρίζω αυτό και σε μένα στο galaxy το 8+ έτσι κάνει, μιλάω για τραγική ανάλυση, πρέπει να έχει αναφερθεί στο παρελθόν για τo p20 pro ότι είχαν απογοητευτεί κάτι που δεν το είχαν σε άλλες συσκευές! Έχω την εντύπωση πως και στα iPhone δεν πρέπει να χάνεται η ανάλυση

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τουλάχιστον στον κωτσοβολο ξέρω ότι το φέρνουν κατόπιν παραγγελίας.. Περίπου 10 εργάσιμες. Έκανα παραγγελία την περασμένη Τετάρτη μπλε χρώμα κ περιμένω ίσως μέχρι την Παρασκευή για παραλαβη

 

ευχαριστω Chriskap11

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αρχιζω και το σκεφτομαι για αγορα , τωρα που εχει και την προσφορα με το δωρο , ισχυει η αγορα χωρις αποδοση φπα;; Γνωριζει κανεις;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Ελ. Βενιζέλος τον κωτσοβολο ξέρετε αν έχει mate 20 pro με Boe οθόνη?

 

Υπάρχει στο Ελ Βενιζέλος σε χρώμα μαύρο. Λογικά είναι απ την καινούρια παρτίδα μιας κ στον κωτσοβολο πριν λίγες μέρες δεν υπήρχαν συσκευές. Αν είναι με BOE δεν μπορείς να το ξέρεις.. Το μόνο που μπορείς να ελέγξεις είναι το S/N έξω απ το κουτί του.Νομιζω Β είναι Νοεμριου

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο Ελ Βενιζέλος σε χρώμα μαύρο. Λογικά είναι απ την καινούρια παρτίδα μιας κ στον κωτσοβολο πριν λίγες μέρες δεν υπήρχαν συσκευές. Αν είναι με BOE δεν μπορείς να το ξέρεις.. Το μόνο που μπορείς να ελέγξεις είναι το S/N έξω απ το κουτί του.Νομιζω Β είναι Νοεμριου
Εγώ το πήρα από wind στην Λαμπράκη (Πειραιάς) μαζί με το δώρο P20Lite και είναι με την BOE οθόνη.

Σούπερ το τηλέφωνο :)

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όλους εμάς που ανησυχούμε. οτι καταλαβατε, καταλαβα. τα σχολια δικα σας.

 

vWmqWjR.jpg

 

Το ανησυχείτε μωρέ παιδιά. Σε όλες τις συσκευές και σε όλες τις εταιρείες έτσι γίνεται. Έχει τύχει να έχω το s8 και να μου έρθει και μένα η αναβάθμιση 2 βδομαδες μετά ή σε άλλες συσκευές να την παίρνω πρώτος. Χαλαρώστε και μην τρελενεστε, κάποια στιγμή θα την πάρετε

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Το ανησυχείτε μωρέ παιδιά. Σε όλες τις συσκευές και σε όλες τις εταιρείες έτσι γίνεται. Έχει τύχει να έχω το s8 και να μου έρθει και μένα η αναβάθμιση 2 βδομαδες μετά ή σε άλλες συσκευές να την παίρνω πρώτος. Χαλαρώστε και μην τρελενεστε, κάποια στιγμή θα την πάρετε

Τι έκδοση έχει μετά την 122 patch2 ?

Κοίταξα στο funky huawei αλλά δεν έχει μοντέλο LYA-L29 C432 που είναι το δικό μου.

(δεν με νοιάζει πότε θα έρθει. Απλά ρωτάω)

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει δώσει .146 με security patch Νοεμβρίου. Με την 122 είμαστε σε security patch Οκτωβρίου. Κανονικά έπρεπε να πέρναμε Δεκεμβρίου..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει δώσει .146 με security patch Νοεμβρίου. Με την 122 είμαστε σε security patch Οκτωβρίου. Κανονικά έπρεπε να πέρναμε Δεκεμβρίου..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Thanks :) κατάλαβα..

Θα έρθει δεν ανησυχώ.

 

Μου φαίνεται έχει δυνατότερο ήχο απο το P20Pro στα bluetooth ακουστικά.

Έρχεται κάποιος άλλος απο P20Pro ?

Link to comment
Share on other sites

Thanks :) κατάλαβα..

Θα έρθει δεν ανησυχώ.

 

Μου φαίνεται έχει δυνατότερο ήχο απο το P20Pro στα bluetooth ακουστικά.

Έρχεται κάποιος άλλος απο P20Pro ?

 

Ναι παιδιά σίγουρα θα πρέπει να συνηθίσετε τον τρόπο που μοιράζει η Huawei τα updates...

Δεν θα ξεχάσω όταν προσπαθούσα να καταλάβω την λογική της με το Mate 9, 10 και το P20 PRO...

Καμία απολύτως λογική... Είχα πάρει το πρώτο update την πρώτη μέρα που μοιράστηκε και τα επόμενα 3 περίπου 10 με 15 μέρες από την πρώτη αναφορά εδώ στο myphone....

 

Ενα θέμα - bug που παρατήρησα είναι ότι ο ήχος ειδοποιήσης (και μάλιστα ο προεπιλεγμενος από τις ρυθμίσεις ηχων) στις εφαρμογές Facebook messanger & Viber παίζει με πιο χαμηλή ένταση από την πραγματική ενώ στις υπόλοιπες εφαρμογές όπως το Facebook παίζει σωστά...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση έχει μετά την 122 patch2 ?

Κοίταξα στο funky huawei αλλά δεν έχει μοντέλο LYA-L29 C432 που είναι το δικό μου.

(δεν με νοιάζει πότε θα έρθει. Απλά ρωτάω)

Υπάρχει η νεώτερη έκδοση για το δικό σου. Την λέει global και είναι η 171

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει δώσει .146 με security patch Νοεμβρίου. Με την 122 είμαστε σε security patch Οκτωβρίου. Κανονικά έπρεπε να πέρναμε Δεκεμβρίου..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα την πήρε άμεσα την 146. Mε κάρτα cosmote απο την ημέρα του unboxing 14/12

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα καλό τζαμακι παίζει για το κινητό? Φοράω θήκη Spigen και πήρα το tempered της ίδιας εταιρείας και δεν έχει κόλλα παντού, μόνο στο περίγραμμα και το fingerprint scanner έχει πάει περίπατο.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...