Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι LG οθόνη με εμφανές ελαφρύ πράσινο σε τέρμα χαμηλή φωτεινότητα και δεξιά πάνω στην οθόνη...αν ήξερα ότι θα μείνει τόσο και δε θα χειροτερέψει θα το κρατούσα γιατί δεν ήταν κάτι σημαντικό... αλλά δε ρίσκαρα
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο κ απροβληματιστο φίλε? Από που το αγόρασες?
Κοτσωβολο twilight BOE οθόνη !!!!!!!!!!!!

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται λίγο διάβασμα για να καταλάβεις πως δουλευεί το ADB και να στησεις τους οδηγούς στο PC σου.

 

Διάβσασε εδω - https://www.howtogeek.com/125769/how-to-install-and-use-abd-the-android-debug-bridge-utility/ για ADB και εδω https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools για installation.

 

Ρίξε και μια ματιά εδώ https://forum.xda-developers.com/mate-20-x/help/evr-tl00-ok-google-google-feed-instead-t3873070?nocache=1&nocache=1 για περισσότερες πληροφοριες.

Λίγη ευγένεια δεν έβλαψε κανέναν.... (είσαι και καλό παιδί...και παλιός)

Τι είναι αυτά τα παραπάνω... "πάρτα - φάτα"!!!

Γράψε εδώ κάτω τα ένα - ένα τα βήματα που έκανες εσύ για να τον απεγκαταστήσεις....σε απλά ελληνικά!!!

Έτσι βοηθούμε και τους άλλους συμφορουμήτες...που δεν ξέρουν επιπλέον... και καλά αγγλικά!!

Καλές γιορτές!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Λίγη ευγένεια δεν έβλαψε κανέναν.... (είσαι και καλό παιδί...και παλιός)

Τι είναι αυτά τα παραπάνω... "πάρτα - φάτα"!!!

Γράψε εδώ κάτω τα ένα - ένα τα βήματα που έκανες εσύ για να τον απεγκαταστήσεις....σε απλά ελληνικά!!!

Έτσι βοηθούμε και τους άλλους συμφορουμήτες...που δεν ξέρουν επιπλέον... και καλά αγγλικά!!

Καλές γιορτές!

 

Μια χαρά ευγενικός ήμουν, δεν καταλαβαίνω την επίθεση. Παρτα - Φάτα είπες εσύ φίλε μου.

 

Σου έδωσα λινκ να μπεις να διαβάσεις για να καταλάβεις και να μη κάνεις κινήσεις που δεν καταλαβαίνεις. Η διαδικασία θέλει προσοχή γιατί μπορεί να κάνεις ζημιά.

 

Εάν δεν ξέρεις αγγλικά, πες το να προσπαθήσουμε να σε βοηθήσουμε διαφορετικα.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι τέλειο το κινητό , μακράν καλύτερο από το P20 Pro που είχα .

 

Πραγματικά παθαίνεις πολιτισμικό σοκ.

 

Ένα μεγάλο μπράβο στην Huawei από εμένα

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν το χα πρωτοδοκιμασει τα είχα δίπλα δίπλα p20 pro & mate 20 pro για καμιά ωρίτσα περίπου...2 γενιές διαφορά τόσο σε εμφάνιση όσο και σε αίσθηση ταχύτητα κλπ

Ο λόγος πέραν του οικονομικού που δεν έκανα την κίνηση ήταν φυσικά το γνωστό σε όλους μας θέμα...μακάρι να το διορθώσει τελείως!...

Απόλαυσε το!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν ξέρεις αγγλικά, πες το να προσπαθήσουμε να σε βοηθήσουμε διαφορετικα.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Γιατί τσιμπάς σαν ψαράκι παλιέ....συμφορουμίτη?

Παίξε την διαφορετικότητα...σαν το Mate 20 pro!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Όταν το χα πρωτοδοκιμασει τα είχα δίπλα δίπλα p20 pro & mate 20 pro για καμιά ωρίτσα περίπου...2 γενιές διαφορά τόσο σε εμφάνιση όσο και σε αίσθηση ταχύτητα κλπ

 

Ο λόγος πέραν του οικονομικού που δεν έκανα την κίνηση ήταν φυσικά το γνωστό σε όλους μας θέμα...μακάρι να το διορθώσει τελείως!...

 

Απόλαυσε το!

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, το μόνο σίγουρο είναι ότι ήδη το απολαμβάνω !!!!!!

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και κάνεις από ότι κατάλαβα δεν χρησιμοποιεί την στοκ εφαρμογή mail της Huawei (μιας και κάνεις δεν μου απάντησε αν λειτουργεί το Led ειδοποιήσεων με την άφιξη των Mail- σε εμένα δεν λειτουργεί)...υπάρχει κάποια εφαρμογή που να λειτουργεί σωστά στην συσκευή με τα παρακάτω κριτήρια :

1) push notifications (δηλαδή τα mail να έρχονται ακαριαία χωρίς καμία καθυστέρηση ούτε σε 5 ούτε σε 10 ούτε σε 15 λέπτα αλλά όταν το λάβω στον λογαριασμό την ίδια στιγμή να έρχεται και στην συσκευή) για λογαριασμούς όπως gmail, yahoo, hotmail αλλά να είναι καρά τσεκαρισμένο

2)Να λειτουργεί το Led ειδοποιήσεων

3)Να υποστοιριζει φωτογραφίες επαφών με λογαριασμούς mail και να τις δείχνει σωστά

 

Η εφαρμογή της Huawei δεν υποστηρίζει push notifications σε κανένα λογαριασμό (σε όλους έχει 15 λέπτα), δεν λειτουργεί το Led και ενώ υποστηρίζει φωτογραφίες τις περισσότερες φορές δεν τις δείχνει στην οθόνη κλειδώματος

2) Το BlueMail ενώ υποστηρίζει push notifications παρόλο που το έβαλα να τρέχει συνέχεια κτλ και ανενεργό στην βελτιστοποιηση μπαταρίας δεν έρχονται τα Mail και μάλιστα έρχονται μετά απο άνοιγμα της εφαρμογής

Εκνευρηστικα.....

Αρχίζει να μου λείπει το Note 9 ήδη.... Δωστε τα φώτα σας πριν το στείλω πουθενά...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και κάνεις από ότι κατάλαβα δεν χρησιμοποιεί την στοκ εφαρμογή mail της Huawei (μιας και κάνεις δεν μου απάντησε αν λειτουργεί το Led ειδοποιήσεων με την άφιξη των Mail- σε εμένα δεν λειτουργεί)...υπάρχει κάποια εφαρμογή που να λειτουργεί σωστά στην συσκευή με τα παρακάτω κριτήρια :

1) push notifications (δηλαδή τα mail να έρχονται ακαριαία χωρίς καμία καθυστέρηση ούτε σε 5 ούτε σε 10 ούτε σε 15 λέπτα αλλά όταν το λάβω στον λογαριασμό την ίδια στιγμή να έρχεται και στην συσκευή) για λογαριασμούς όπως gmail, yahoo, hotmail αλλά να είναι καρά τσεκαρισμένο

2)Να λειτουργεί το Led ειδοποιήσεων

3)Να υποστοιριζει φωτογραφίες επαφών με λογαριασμούς mail και να τις δείχνει σωστά

 

Η εφαρμογή της Huawei δεν υποστηρίζει push notifications σε κανένα λογαριασμό (σε όλους έχει 15 λέπτα), δεν λειτουργεί το Led και ενώ υποστηρίζει φωτογραφίες τις περισσότερες φορές δεν τις δείχνει στην οθόνη κλειδώματος

2) Το BlueMail ενώ υποστηρίζει push notifications παρόλο που το έβαλα να τρέχει συνέχεια κτλ και ανενεργό στην βελτιστοποιηση μπαταρίας δεν έρχονται τα Mail και μάλιστα έρχονται μετά απο άνοιγμα της εφαρμογής

Εκνευρηστικα.....

Αρχίζει να μου λείπει το Note 9 ήδη.... Δωστε τα φώτα σας πριν το στείλω πουθενά...

 

Για email της google το gmail ειναι μονοδρομος ωστε να ερχονται αμεσως, για τα αλλα δεν ξερω γιατι τα εχω πια σαν δευτερευων emails.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

μιας και βλέπουμε στην τηλεόραση συχνά-πυκνά πετσοκομμένη την διαφήμιση της συσκευής, εδώ είναι η φουλ version

 

τη βρίσκω πολύ καλή αν και θα προτιμούσα να το διαφήμιζε ο Ρονάλντο αντι του Λεβεντόφσκι που είναι πιο κρύος και βαρύς

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε το official trailer με το ελληνικό βίντεο διαφήμιση απο την Huawei Hellas που την είδα το απόγευμα διαφημίζοντας ταυτόχρονα πέραν την συσκευή και την Ελλάδα μας την Μάνη συγκεκριμένα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και κάνεις από ότι κατάλαβα δεν χρησιμοποιεί την στοκ εφαρμογή mail της Huawei (μιας και κάνεις δεν μου απάντησε αν λειτουργεί το Led ειδοποιήσεων με την άφιξη των Mail- σε εμένα δεν λειτουργεί)...υπάρχει κάποια εφαρμογή που να λειτουργεί σωστά στην συσκευή με τα παρακάτω κριτήρια :

1) push notifications (δηλαδή τα mail να έρχονται ακαριαία χωρίς καμία καθυστέρηση ούτε σε 5 ούτε σε 10 ούτε σε 15 λέπτα αλλά όταν το λάβω στον λογαριασμό την ίδια στιγμή να έρχεται και στην συσκευή) για λογαριασμούς όπως gmail, yahoo, hotmail αλλά να είναι καρά τσεκαρισμένο

2)Να λειτουργεί το Led ειδοποιήσεων

3)Να υποστοιριζει φωτογραφίες επαφών με λογαριασμούς mail και να τις δείχνει σωστά

 

Η εφαρμογή της Huawei δεν υποστηρίζει push notifications σε κανένα λογαριασμό (σε όλους έχει 15 λέπτα), δεν λειτουργεί το Led και ενώ υποστηρίζει φωτογραφίες τις περισσότερες φορές δεν τις δείχνει στην οθόνη κλειδώματος

2) Το BlueMail ενώ υποστηρίζει push notifications παρόλο που το έβαλα να τρέχει συνέχεια κτλ και ανενεργό στην βελτιστοποιηση μπαταρίας δεν έρχονται τα Mail και μάλιστα έρχονται μετά απο άνοιγμα της εφαρμογής

Εκνευρηστικα.....

Αρχίζει να μου λείπει το Note 9 ήδη.... Δωστε τα φώτα σας πριν το στείλω πουθενά...

 

Εχεις δοκιμάσει το Outlook της Microsoft ? Ερχονται ακαριαία και έχει integration με cloud storage και ημερολόγιο.

Μόλις όμως διαπίστωσα πως δεν παίζει το led.. δεν το είχα παρατηρήσει γιατί έχω την flip cover θήκη.

 

Επίσης ένα άλλο που είχα δοκιμάσει (αγοράσει) ήταν το Nine. Πολλές ρυθμίσεις αν παίζεις με exchange

Update : Δοκίμασα το nine και παίζει το led.

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε το official trailer με το ελληνικό βίντεο διαφήμιση απο την Huawei Hellas που την είδα το απόγευμα διαφημίζοντας ταυτόχρονα πέραν την συσκευή και την Ελλάδα μας την Μάνη συγκεκριμένα.

 

δεν το είδα ακόμη αυτό.. έχεις κάποιο λινκ;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα να το βρώ αλλά δεν τα κατάφερα.Στο YouTube μου βγήκε ως διαφημιστικό trailer...απολαυστικό θα έλεγα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ είσαι...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,να κανω μια ερωτηση,γιατι ατομα που μπορει να κοψουν τιμολογιο φοβουνται η πετανε διαφορες δικαιλογιες για να μην σε εξυπηρετησουν,,επιβαρυνονται σε κατι στο τελος αν σε βοηθησουν να το παρεις με τιμολογιο το κινητο! αυτο που γινεται δεν το περιμενα με αυτα που εχω ακουσει! και στα του κιν, ισχυει αυτο που λενε οτι στο instagram δεν συνεργαζεται η καμερα στις ιστοριες και τα βγαζει πιξελιαρισμενα και ξεβαμενα?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα να το βρώ αλλά δεν τα κατάφερα.Στο YouTube μου βγήκε ως διαφημιστικό trailer...απολαυστικό θα έλεγα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ είσαι...

 

αυτό μάλιστα.. εκπληκτική και η τοποθεσία βέβαια

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω εγώ μια αρχή. Αγορασμένο από Γερμανία με οθόνη BOE και ναι υπάρχει μια ελαφρυα πρασινάδα σε χαμηλή φωτεινότητα στην ακριβώς μισή από πάνω εως κάτω οθόνη. Την καταλαβαίνω περισσότερο στο γκρι φόντο. Σήμερα το συγκρινα με ένα s9 με το tester app και ο κάτοχος του s9 το είδε το θέμα. Δεν φαίνεται πολύ αλλά σίγουρα δεν είναι τέλειο. Όταν βρω χρόνο θα πεταχτώ στο service να δω τι θα μου πούνε.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω εγώ μια αρχή. Αγορασμένο από Γερμανία με οθόνη BOE και ναι υπάρχει μια ελαφρυα πρασινάδα σε χαμηλή φωτεινότητα στην ακριβώς μισή από πάνω εως κάτω οθόνη. Την καταλαβαίνω περισσότερο στο γκρι φόντο. Σήμερα το συγκρινα με ένα s9 με το tester app και ο κάτοχος του s9 το είδε το θέμα. Δεν φαίνεται πολύ αλλά σίγουρα δεν είναι τέλειο. Όταν βρω χρόνο θα πεταχτώ στο service να δω τι θα μου πούνε.

 

Αδερφέ μας έκανες την καρδιά περιβόλι τώρα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ μας έκανες την καρδιά περιβόλι τώρα... :lol:

 

Κοίτα δεν είναι κάτι τραγικό και από την αρχή που το έχω έτσι είναι δεν έχει αυξηθεί το θέμα. Δλδ είχα αποφασίσει να μην κάνω κάτι. Αλλά θέλω να πάω να δω τι θα μου πούνε εδώ. Βέβαια πρέπει να βρω χρόνο το οποίο είναι αρκετά δύσκολο αυτή την περίοδο. Αλλά είναι κρίμα να δίνεις τόσα λεφτά και τελικά ένα βασικό κομμάτι σαν την οθόνη να μην είναι αψεγάδιαστο.

Επίσης σαν πρώην κάτοχος του Mate 9 το κινέζικο μοντέλο με τα 6gb ram έχω να πω ότι σαν συνδεσιμοτητα και στο wifi αλλά και σε 4g το mate 9 είναι καλύτερο. Στο ίδιο wifi δίπλα δίπλα τα κινητά κατέβασα 2 ταινίες στο netflix, στο mate 9 είχε κατέβει στο mate 20 pro ήταν στο 50% και στις δύο ταινίες. Σαν εμπειρία χρήσης οκ το mate 20 pro είναι πιο smooth και ειδικά στα παιχνίδια, όχι ότι το mate 9 πάει πίσω σε σβελταδα απλά το mate 20 pro είναι ένα επίπεδο πιο πάνω. Ο ήχος τους μου φάνηκε ο ίδιος σε ένταση ίσως λίγο καλύτερη ποιότητα στο mate 20. Από μπαταρία δεν το συζητάμε και τα δύο φοβερά αλλά το mate 20 pro είναι σκυλί πολέμου. Δεν υπάρχει απλά.

Edited by papia777
Λάθος συντακτικο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,να κανω μια ερωτηση,γιατι ατομα που μπορει να κοψουν τιμολογιο φοβουνται η πετανε διαφορες δικαιλογιες για να μην σε εξυπηρετησουν,,επιβαρυνονται σε κατι στο τελος αν σε βοηθησουν να το παρεις με τιμολογιο το κινητο! αυτο που γινεται δεν το περιμενα με αυτα που εχω ακουσει! και στα του κιν, ισχυει αυτο που λενε οτι στο instagram δεν συνεργαζεται η καμερα στις ιστοριες και τα βγαζει πιξελιαρισμενα και ξεβαμενα?ευχαριστω

 

 

Απο όσο ξέρω σε ΟΛΑ σχεδόν τα κινητά η κάθε εφαρμογή που έχει camera features χρησιμοποιεί "δική της" κάμερα και όχι του κινητού (εννοώντας το app). Έτσι, θα πάρεις διαφορετικό (χειρότερο συνήθως) αποτέλεσμα μέσω Instagram, WhatsApp, Viber, Facebook κλπ από ότι αν βγάλεις πρώτα την φωτογραφία μέσω του camera app του κινητού και μετά την χρησιμοποιήσεις. Το μοναδικό κινητό που δεν έχει αυτό το "πρόβλημα" αν δεν κάνω λάθος είναι το Pixel που έχει κάτι που λέγεται Pixel visual core κάπως έτσι Και αναγκάζει κάθε εφαρμογή να χρησιμοποιεί την Pixel camera

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να κάνω εγώ μια αρχή. Αγορασμένο από Γερμανία με οθόνη BOE και ναι υπάρχει μια ελαφρυα πρασινάδα σε χαμηλή φωτεινότητα στην ακριβώς μισή από πάνω εως κάτω οθόνη. Την καταλαβαίνω περισσότερο στο γκρι φόντο. Σήμερα το συγκρινα με ένα s9 με το tester app και ο κάτοχος του s9 το είδε το θέμα. Δεν φαίνεται πολύ αλλά σίγουρα δεν είναι τέλειο. Όταν βρω χρόνο θα πεταχτώ στο service να δω τι θα μου πούνε.

 

Μπορείς να δείξεις μια φώτο; Εχω την εντύπωση έτσι πως το περιγράφεις ότι αφορά screen colour uniformity που είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από τις γνωστές πράσινες οθόνες που είχαν το θέμα κυρίως στα πλαϊνά στην αρχή και δεν αφορούσε uniformity αλλά ίσως την κόλλα ή κάτι άλλο.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...