Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την Τετάρτη παραλαμβάνω και εγώ το twilight από κοτσωβολο , έρχομαι από P20 Pro και τώρα για λίγες μέρες με 8Χ , θα σας πω εντυπώσεις μόλις παραλάβω και το σεταρω

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη παραλαμβάνω και εγώ το twilight από κοτσωβολο , έρχομαι από P20 Pro και τώρα για λίγες μέρες με 8Χ , θα σας πω εντυπώσεις μόλις παραλάβω και το σεταρω

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω γιατί νομίζω ότι θα παραλάβουμε μετά τις γιορτές από κωτσοβολο? Ασυναρτησίες μου λένε όταν τους ρωτάω ποτέ θα έρθει.. Δεν έχουν ενημέρωση από την εταιρία ίσως σε 10-15 εργάσιμες κ κάτι τέτοια.. Μακάρι να παραλάβουν γιατί κ εγώ το περιμένω πως κ πως.

Link to comment
Share on other sites

θυμίστε μου λιγο ποια εφαρμογή καταβαζουμε απο το play store για να τσεκαρουμε την οθονη παιδια?
screen testere5be94392ee09d18a71017c4e241a9aa.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου..................
Τίποτε φίλε μου. Καλή επιτυχία :)

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτε φίλε μου. Καλή επιτυχία :)

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

να εισαι καλα φιλε μου το σκεφτομαι να σου πω την αληθεια να το παρω αλλα ενταξει κολαω στην οθωνη εαν ειναι καλα βγει καλη και με την boa γιαυτο ρωταω θα πρεπει να το τσεκαρω πρωτα για μεταχειρο σκεφτομαι αλλα πρεπει βραδυ να μην υπαρχει φως χαχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω στα εικονιδια των εφαρμογων εμφανιζονται κανονικα οι ειδοποιησεις με αριθμους στο viber facebook instagram κτλ?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω στα εικονιδια των εφαρμογων εμφανιζονται κανονικα οι ειδοποιησεις με αριθμους στο viber facebook instagram κτλ?

 

Σε εμένα ναι, βέβαια υπάρχει ρύθμιση για το πως θέλεις να φαίνεται, ή με κουκίδα ή με αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για όσουν αντιμετωπίζουν θέμα με aggressive RAM Management (λογικά ΟΛΟΙ μιας και το EMUI ειναι κακογραμμένο σε αυτό τον τομέα) μπορεί να δοκιμάσει το παρακάτω. Προσοχή πρέπει να ξέρεις τι κάνεις με την παρακάτω χρηση adb. Προεπιλέξτε άλλον launcher πριν προχωρήσετε με το παρακάτω. Για onscreen gestures βαλτε το Fluid μιας και το πακατάτω αφαιρεί το onscreen gestures.

 

Διαφραφή του Huawei Launcher με adb command.

Command: adb shell pm uninstall -k --user 0 com.huawei.android.launcher

 

Δεν εχω δει κανένα reload απο την ώρα που έβγαλα τον Huawei Launcher. Το EMUI πετάει παίδες....

Δεν ξέρω τι μπορεί να βγάλει στο μέλλον το κινητό με το παραπάνω. Σε μελλοντικο update θα ξαναστηθεί η επόμενη έκδοση και θα χρειαστεί πάλι διαγραφή.

Προχωράτε με δική σας ευθυνη.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Μετα από 24 ωρες με την συσκευη μπορω να πω ότι μιλαμε για μια ολοκληρωμενη ναυαρχιδα από την Huawei με μοναδικα μελανα σημεία το όχι τοσο καλο ηχειο στην θυρα USB όπως και στην ανταποκριση των gestures για τα recents...Κατά τα αλλα εξακολουθεί να λειπει καποιο gesture που να κατεβαζει την μπαρα των συντομεύσεων-ειδοποιήσεων (οκ το καλυπτης με καποιο app)

H οθονη (BOE) στα δικα μου ματια καλυτερη του P20 pro με μια πρωτη ματια στα επίπεδα των samsung χωρις να την εχω τεσταρει...

H καμερα εξαιρετικη δεν περιμενα κατι χειροτερο

Μπαταρια σιγουρα βραχος μιας και χρειαστηκε 45% μπαταρια για να στησω ολοκληρο το τηλεφωνο αλλα επειδή η συσκευη είναι 4 ημερων με 2 φορτισεις θα εχω πιο ολοκληρωμενη αποψη σε καμια 10αρια μερες.

Βλεπω ότι με την 9 εχουν ληθει διαφορα θεματα με τους ηχους ειδοποιήσεων των εφαρμογών που τωρα πλεον μπορεις να επιλεξεις για ολες τις εφαρμογες διαφορετικο ηχο ειδοποιήσεων όπως Viber, android messages και όλα τα Social media

Η εφαρμογή mail της huawei εξακολουθεί να συγχωνιζει το συντομοτερο κάθε 15 λεπτα (εκνευριστικοτατο) όπως και πολλες φορες να μην διχνει στην οθονη κλειδώματος την φωτογραφια του mail που λαμβανεις (αν εχεις καταχωριση στον καταλογο φωτογραφιες στις διευθυνσεις) ακριβως δηλαδή όπως και στο mate 10, p20 pro

Σε σχεση με το Note 9 δεν υπαρχει κανενα μετρο σύγκρισης μιας και η μια συσκευη είναι πιο πολύ τηλεφωνο σε μέγεθος και βαρος ενώ η άλλη πιο tabletοφωνο για πιο επαγγελματικη χρηση χωρις τουλάχιστον για την ωρα να υπολείπετε η μια της αλλης

 

Δεν εχω βρει ακομα πως θα μου εμφανιζοντε στην οθονη κλειδώματος λεπτομέρειες του περιεχωμενου που λαμβανω όπως και πως θα βαλω στο βιντεο το εφε με το ασπρομαυρο με τις εγχωμες λεπτομερειες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να περάσω τη μεμβράνη της newzerol από το Amazon. Είναι crystal clear και η ποιότητα της είναι εφάμιλλη αν όχι καλύτερη της μεμβράνης που χρησιμοποιεί η Huawei στα κινητά της. Είναι σαν να μη υπάρχει.

 

e0248f79838e42f6507279d8d258c180.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέφτηκα αλυσίδα σήμερα αποφασισμένος για αγορά και αφού ζήτησα να δω serial number, οι υπάλληλοι πολύ εξυπηρετικοί, έφυγα όμως τρέχοντας γιατί είδα κατασκευή Σεπτεμβρίου, ούτε καν Οκτωβρίου!! Πλην ενός κομματιού που ήταν 25 Οκτώβρη...7 κινητά είδα σύνολο, τα 6 Σεπτεμβρίου και το 1 Οκτωβρίου! Α, δε ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο και τα 6 του Σεπτεμβρίου ήταν μπλε και αυτό που ήταν Οκτωβρίου ήταν χρώματος μαύρου! Edited by mitsosloc
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να περάσω τη μεμβράνη της newzerol από το Amazon. Είναι crystal clear και η ποιότητα της είναι εφάμιλλη αν όχι καλύτερη της μεμβράνης που χρησιμοποιεί η Huawei στα κινητά της. Είναι σαν να μη υπάρχει.

 

e0248f79838e42f6507279d8d258c180.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με κοντρα ηλιο δημιουργει κατοπτρισμο η περιεργα glares?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέφτηκα αλυσίδα σήμερα αποφασισμένος για αγορά και αφού ζήτησα να δω serial number, οι υπάλληλοι πολύ εξυπηρετικοί, έφυγα όμως τρέχοντας γιατί είδα κατασκευή Σεπτεμβρίου, ούτε καν Οκτωβρίου!! Πλην ενός κομματιού που ήταν 25 Οκτώβρη...7 κινητά είδα σύνολο, τα 6 Σεπτεμβρίου και το 1 Οκτωβρίου! Α, δε ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο και τα 6 του Σεπτεμβρίου ήταν μπλε και αυτό που ήταν Οκτωβρίου ήταν χρώματος μαύρου!

 

Σου λεει το καταστημα και η Huawei μαζι αν καταφέρουμε και δώσουμε και αρχικές παρτίδες ακομα και αν έχουν θεμα και έστω ενας χρήστης δεν το πάρει χαμπάρι κέρδος ειναι για εμάς:rolleyes::shifty:

Και σίγουρα δεν θα ειναι μόνο ενας χρήστης-καταναλωτής αλλά πολλοί περισσότεροι.

 

Άλλωστε η πλειοψηφία δεν μπαίνουν φόρουμ καν να διαβάσουν ουτε καν λογαριασμό έχουν να διάβαζαν εμπειρίες άλλων χρηστών.

 

Καλό είναι να αναφέρεις πιο κατάστημα επισκέφτηκες προς ενημέρωση των υπολοίπων.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να περάσω τη μεμβράνη της newzerol από το Amazon. Είναι crystal clear και η ποιότητα της είναι εφάμιλλη αν όχι καλύτερη της μεμβράνης που χρησιμοποιεί η Huawei στα κινητά της. Είναι σαν να μη υπάρχει.

 

e0248f79838e42f6507279d8d258c180.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Εντυπώσεις σε σχέση με το νοτε πες άσε τις ζελατίνες... :)

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum.

Όπως και πολλοί άλλοι σκέφτομαι την αγορά του Mate 20 Pro από Κωτσόβολο και θα το βάλω με δόσεις.Βλέπω όμως δεν είναι διαθέσιμο.

Σε περίπτωση που το φέρουν και με καλέσουν να το παραλάβω βλέποντας το S/N μπορώ να αρνηθώ να το παραλάβω λόγω π.χ παρτίδας Σεπτέμβρη/Οκτώβρη?

Μπορώ να απαιτησω νεότερη παρτίδα?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum.

Όπως και πολλοί άλλοι σκέφτομαι την αγορά του Mate 20 Pro από Κωτσόβολο και θα το βάλω με δόσεις.Βλέπω όμως δεν είναι διαθέσιμο.

Σε περίπτωση που το φέρουν και με καλέσουν να το παραλάβω βλέποντας το S/N μπορώ να αρνηθώ να το παραλάβω λόγω π.χ παρτίδας Σεπτέμβρη/Οκτώβρη?

Μπορώ να απαιτησω νεότερη παρτίδα?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Φίλε μου καλησπέρα, δε ξέρω αμα μπορείς γι αυτό το λόγο να απαιτήσεις καινούργια συσκευή μιας και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα απλά υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να αντιμετωπίσεις κάτι...Ο Κωτσόβολος παρόλα αυτά απ' όσα έχω δει εδώ στο φόρουμ έχει μπει ήδη στον κύκλο να δινει καινούργιες παρτίδες οπότε κατά 90% θα πάρεις καινούργια...Σε τι χρώμα σε ενδιαφέρει; Αν το ψάχνεις σε μαύρο μέχρι το Σάββατο υπήρχε ένα διαθέσιμο σε Κωτσόβολο της Ρόδου παρόλο που δε φαίνεται στο σύστημα....το ρώτησα εγώ σε κατάστημα εδώ στην Αθήνα και μου είπαν υπάρχει ένα σε μαύρο χρώμα στη Ρόδο και αν ήθελα να μου το φέρνανε... μπορείς να το ψάξεις και να πάρεις τηλέφωνο να σου πουν σειριακό αριθμό και αν είναι Νοεμβρίου να το καπαρωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει το Midnight Blue.Θα πάω σήμερα μια βόλτα να ρωτήσω πότε αναμένονται οι νέες παρτίδες....ελπίζω πριν τις γιορτές.Ευχαριστώ για την ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει το Midnight Blue.Θα πάω σήμερα μια βόλτα να ρωτήσω πότε αναμένονται οι νέες παρτίδες....ελπίζω πριν τις γιορτές.Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

 

Επειδή το έχω παραγγείλει σε midnight blue κ σήμερα μιλησα με κωτσοβολο μου είπαν ότι ημερομηνια παράδοσης είναι η Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις σε σχέση με το νοτε πες άσε τις ζελατίνες... :)

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Αλλού κερδίζει το ένα αλλού το άλλο. Η οθόνη του note είναι καλύτερη..και στον ήλιο ( δίκιο έχουν που λένε ότι οι ΒΟΕ είναι χαμηλότερης φωτεινότητας από της LG). Ήχος υπέρ του note ( ακουστικό κ κλήση) Ταχύτητα ένα κλικ πιο γρήγορο το mate (έχω το 8/512). Εδώ να σημειώσω ότι το Huawei είναι πολύ επιθετικό με τις εφαρμογές, τις τερματίζει γρήγορα κάτι που είναι ενοχλητικό, βέβαια ρυθμίζεται αν ασχοληθείς. Ευκολία χρήσης, κρατήματος κτλ mate. Κάμερα.. χμ... Εξαρτάται τις συνθήκες. Καθαρά φωτογραφικά και σε σχετικά χαμηλό αλλά καλό φωτισμό το night mode κάνει θαύματα. Οταν δεν υπάρχει φωτισμός το auto του note είναι καλύτερο από το auto του mate κι εδώ παίζει ρόλο το διάφραγμα. Συνολικά πάντως κερδίζει υλοποίηση της κάμερας του mate με ευρυγωνιο, ζοομ κτλ. Για να φτάσεις το επίπεδο του night mode στο Samsung θέλεις manual ρυθμίσεις. Περιμένω οτι το mate θα εξελιχθεί περισσότερο με τα update. Το 3d face unlock του mate δουλεύει άψογα και το δακτυλικό αποτύπωμα πάνω στην οθόνη είναι win win. Δεν έχω πάρει ακόμη την αναβάθμιση στην 146 που το κάνει ακόμη πιο γρήγορο. Στα συν του mate είναι οι υπέρυθρες, ενω πρώτη φορά εβαλαν και ασύρματη φόρτιση, κατι που ηθελα. Μπαταρία κανένα δεν θα προβληματίσει Περιμένω την pie στο note για να είμαι δίκαιος. Το mate 20 pro πάντως αναμφίβολα ειναι η κορυφαία συσκευή της huawei και μια από τις κορυφαίες του ανταγωνισμού. Ούτε το mate 10 ήταν το κορυφαίο στην εποχή του, ούτε κάποιο άλλο διαχρονικά. Αν δεν μας ξενέρωνε με την οθόνη και την ταλαιπωρία...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέφτηκα αλυσίδα σήμερα αποφασισμένος για αγορά και αφού ζήτησα να δω serial number, οι υπάλληλοι πολύ εξυπηρετικοί, έφυγα όμως τρέχοντας γιατί είδα κατασκευή Σεπτεμβρίου, ούτε καν Οκτωβρίου!! Πλην ενός κομματιού που ήταν 25 Οκτώβρη...7 κινητά είδα σύνολο, τα 6 Σεπτεμβρίου και το 1 Οκτωβρίου! Α, δε ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο και τα 6 του Σεπτεμβρίου ήταν μπλε και αυτό που ήταν Οκτωβρίου ήταν χρώματος μαύρου!

 

 

Δεν υπάρχουν κινητά κατασκευής Σεπτεμβρίου, το Α ειναι Οκτώβρης και το Β Νοέμβρης.

 

Έχω βάλει και εγώ την μεμβράνη της newzerol και είναι εξαιρετική και edge to edge

Achillesgk τι εννοείς έχεις την 8/512; Αφού δεν κυκλοφορεί Ευρώπη η έκδοση με τα 8 γιγα ραμ

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν κινητά κατασκευής Σεπτεμβρίου, το Α ειναι Οκτώβρης και το Β Νοέμβρης.

 

Έχω βάλει και εγώ την μεμβράνη της newzerol και είναι εξαιρετική και edge to edge

Achillesgk τι εννοείς έχεις την 8/512; Αφού δεν κυκλοφορεί Ευρώπη η έκδοση με τα 8 γιγα ραμ

 

Το Α είναι Οκτώβριος και το ο Β Νοέμβριος....το 9 τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Το Α είναι Οκτώβριος και το ο Β Νοέμβριος....το 9 τι είναι;

 

Αλήθεια υπάρχουν και με 9; Τόσες σελίδες εδώ και στο xda πρώτη φορά το βλεπω! Αν ήταν 9 τότε ναι είναι Σεπτέμβριος. Περίεργο

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...