Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Android 11 θα πάρει;

GAAPS/GMS θα συνεχίσει να έχει;

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά βγήκε τον Οκτώβριο του 2018 με pie. Οπότε ναι λογικά είναι σίγουρο πως θα πάρει την 11.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να ανταλλάξω και να πάρω ένα MATE 20 PRO 6/128 ΔΊΝΟΝΤΑΣ ENA OP7 8/256?

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να ανταλλάξω και να πάρω ένα MATE 20 PRO 6/128 ΔΊΝΟΝΤΑΣ ENA OP7 8/256?

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί να το κάνεις αυτό ? Τι έχει παραπάνω το mate 20 που δεν έχει το οp7 ? ίσα ίσα το ανάποδο ισχύει με μνήμη και ραμ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το κάνεις αυτό ? Τι έχει παραπάνω το mate 20 που δεν έχει το οp7 ? ίσα ίσα το ανάποδο ισχύει με μνήμη και ραμ

Κάμερα έχει καλύτερη. Μνήμη ραμ δεν έχει ουσία, αν δεν κάνεις σκληρή χρήση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα έχει καλύτερη. Μνήμη ραμ δεν έχει ουσία, αν δεν κάνεις σκληρή χρήση

 

Αξίζει να αλλάξεις το Mate 20 pro με το p30 pro ώστε να έχεις καλύτερη απόδοση στην κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να αλλάξεις το Mate 20 pro με το p30 pro ώστε να έχεις καλύτερη απόδοση στην κάμερα;

 

Μόνο σε ζουμ νομίζω υπάρχει διαφορά. Αν θες να σου κάνω σύγκριση ευχαρίστως, δεν τα έκανα ποτέ μιας και θεωρώ ότι δεν είχαν διαφορά. Απλά το καλοκαίρι περισυ το mate είχε 400 ευρώ και τώρα 550, όσο και το άλλο, προφανώς γιατί δεν βγαίνει πια οπότε αν είναι μικρή η διαφορά τιμής συμφέρει η τραμπα.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να αλλάξεις το Mate 20 pro με το p30 pro ώστε να έχεις καλύτερη απόδοση στην κάμερα;

 

Η διαφορά είναι ότι το p30 pro έχει οπτικό σταθεροποιητη στην κυρία κάμερα ενώ το Mate 20 pro μόνο στον τηλεφακό. Επίσης το p30 pro έχει χ50 ζουμ ενώ το mate χ30. Αν βγάζεις γενικά πράγματα που κουνιούνται τότε πρέπει να κάνεις την μετάβαση. Αν βγάζεις τοπία και ενήλικους που μένουν ακίνητοι, τότε δε χρειάζεται η αλλαγή.

Επίσης να σου αναφέρω ότι το Mate έχει στερεοφωνικό ήχο, και πολύ καλύτερο ξεκλείδωμα με πρόσωπο. Το p30 pro έχει καλύτερο δακτυλικο.

Εγω έκανα την αλλαγή που λες, αλλά κέρδισα κάτι λίγο στην κάμερα και έχασα αλλά δύο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους δύο σας

Απολύτως κατανοητά και χρήσιμα όσα αναφέρατε. Κυρίως ότι αφορά τις ιδιαιτεροτητες του Mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση....

Παρατηρω τις τελευταιες 20 μερες οτι οι εφαρμογες την Google δεν γινονται ευκολα αναβαθμιση, κολλανε ανευ λογου, αφορμης και αιτιας στην εγκατασταση.

Κολλανε και μενουν στην διαδικασια εγκαταστασης, με restar, clear case κτλ, κουτσα στραβα τις εκανε αναβαθμιση.

 

Εδω και 5 μερες το Σύστημα Android WebView δεν το κανει εγκατασταση με τιποτα, rstart, clear case δεν εδωσαν λυση.

Δοκιμασα να την κανω απεγκατασταση, και να την εγκαταστησω απο την αρχη, αλλα τωρα δεν την κανει καν εγκατασταση.

 

Αφησα χθες βραδυ το κινητο ολη νυχτα μπας και το πρωι την ειχε εγκαταστησει, αλλα μετα απο 8 ωρες καμια ελπιδα.

Καμια ιδεα γιατι το κανει αυτο ?

Το κινητο ειναι Ελληνικο αγορασμενο απο τον Κοτσοβολο, firmware εχω την 196, με clean install και hard reset τοσο πριν, αλλα και μετα την εγκατασταση.

 

https://ibb.co/0FgR52r

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με το Android WebView έχω προβλήματα κάποιες φορές.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε γιατι εμφανιζονται αυτα τα κολληματα ?
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε γιατι εμφανιζονται αυτα τα κολληματα ?
Εχθές έδωσα το Mate 20 pro για ένα realme x2 pro. Και σε αυτό έχω το ίδιο πρόβλημα. Σήμερα πχ συμβαίνει αυτό που λες με την αναβάθμιση του Chrome. Αρα, πιστεύω, πως είναι θέμα του store και όχι της συσκευής σου.
Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικα ειναι θεμα του store.

Σημερα τις εκανε ολες τις αναβαθμισεις χωρις να κανω κατι το διαφορετικο.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα...

Έχω κάποιο πρόβλημα από το μεσημέρι και δεν μπορώ να συνδεθώ με WiFi ούτε με το router μου αλλά ούτε και με Hotspot από άλλο κινητό... Έκανα επανεκκίνηση και στο κινητό και στο router αλλά και πάλι τίποτα... Το θέμα είναι ότι και της συζύγου το κινητό nova 5t δεν συνδέεται... Τα άλλα δύο τηλέφωνα και ο υπολογιστής όλα καλά...

Τί να φταίει?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον υπάρχει θέμα γενικά.

https://www.facebook.com/groups/1703725689645665/permalink/3241885202496365/4709dd7dfb58a5ee942d74b5e7d53418.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον υπάρχει θέμα γενικά.

https://www.facebook.com/groups/1703725689645665/permalink/3241885202496365/4709dd7dfb58a5ee942d74b5e7d53418.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο θέμα έχω κι εγώ με P30 παιδιά από χθες.

Θαυμαστικό στο σήμα του Wi-Fi, κόκκινη σημείωση ότι δεν υπάρχει πρόσβαση στο internet αλλά internet εχω κανονικα (όσες φορές το τέσταρα τουλάχιστον την ώρα που είχα το θαυμαστικό, κλπ) στο κινητό. Στο router μου φυσικά καμία ένδειξη προβλήματος, και το PC μου με ethernet στο router έχει κανονικά internet.

Το πρόβλημα στο P30 φτιάχνει από μόνο του μετά από λίγη ώρα ή αν βάλω το κινητό σε plane mode για λίγα δευτερόλεπτα.

 

EDIT: Ο συμφορουμίτης Venduza εντόπισε το πρόβλημα στον συνδυασμό Cosmote + WiFi calling και δίνει λύση εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8016303#post8016303

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω το mate 20 pro και εχω κατεβασει και το google pay για να πληρωνω με το κινητο με nfc. Εβαλα καρτα αγγλικη κτλπ την δεχτηκε ολα κομπλε, απλα οταν παω να κανω μια πληρωμη με το google pay με πεταει στο huwaei pay και ετσι δεν μπορω να ολοκληρωσω την πληρωμη.

Πως θα γινει να μην πεταγετε αυτο το παραθυρο καθε φορα που θελω να πληρωσω με κινητο?

8hGlgR4

https://imgur.com/a/8hGlgR4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Νεος κατοχος της συσκευης κ αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Ενω εχω παει στις ρυθμισεις ειδοποιησεων κ εχω βαλει στο αθορυβο οταν μου ερχονται μηνυματα στο messenger,μετα απο λιγη ωρα ενεργοποιουνται παλι αυτοματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Βρε παιδια αυτο το ρεον νερό στη φωτο επιλογή, πως δουλευει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Βρε παιδια αυτο το ρεον νερό στη φωτο επιλογή, πως δουλευει;

 

Τράβηξε κάποιο συντριβάνι, βρύση που τρέχει ή καταρράκτη και το νερό θα δίνει την εντυπωση

ότι ρεει

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξε κάποιο συντριβάνι, βρύση που τρέχει ή καταρράκτη και το νερό θα δίνει την εντυπωση

ότι ρεει

Το εκανα αλλα τίποτα δεν ειδα. Αυτο που ειναι σαν χρονομετρο; Πόση ωρα πρεπει να γυρίζει;:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα τίποτα δεν ειδα. Αυτο που ειναι σαν χρονομετρο; Πόση ωρα πρεπει να γυρίζει;:(
Χωρίς τριποδάκι μη περιμένεις πολλά.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...