Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες στείλε μου ποιες θήκες έχεις

 

SOS

δεν μου ανοιγουν τα settings οταν βαζω Nova launcher, πρεπει να βαλω default launcher αυτον της Huawei για να ανοιξουν τα settings....

εχω ακριβως αυτο το προβλημα https://forum.xda-developers.com/huawei-p30/help/emui-nova-launcher-settings-wont-t3921527

 

κάνε ένα clear cache στον nova....

αν έκανες καμία αναβάθμιση στην συσκευή,κάνε κι ένα wipe cache.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα clear cache στον nova....

αν έκανες καμία αναβάθμιση στην συσκευή,κάνε κι ένα wipe cache.

 

:up: , so far so good, ελπιζω να ηταν αυτο το προβλημα και οχι Bug της εφαρμογης

ΥΓ κανεις που να τοποθετησε tmax tempered glass η καποιο παραπλησιο να μας πει κανενα tip στην εφαρμογη?

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

μεσω υποστηριξης ηρθε η 10.1 οποιος την περασε η θα την περασε αμεσα να μας ενημερωσει πως πηγαινει η συσκευη!η αληθεια ειναι πως εχει φοβηθει το ματι μου, που διαβασα οτι στο p30 δεν εχει κατσει καλα σε ορισμενες συσκευες!
Link to comment
Share on other sites

μεσω υποστηριξης ηρθε η 10.1 οποιος την περασε η θα την περασε αμεσα να μας ενημερωσει πως πηγαινει η συσκευη!η αληθεια ειναι πως εχει φοβηθει το ματι μου, που διαβασα οτι στο p30 δεν εχει κατσει καλα σε ορισμενες συσκευες!

 

10.1.0.270

 

Την κατεβάζω τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλούτσικη προσφορά θεωρώ στα 439€

 

https://www.germanos.gr/product/huawei-mate-20-pro-dual/20377958/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλούτσικη προσφορά θεωρώ στα 439€

 

https://www.germanos.gr/product/huawei-mate-20-pro-dual/20377958/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Το ψαχνω και εγω αυτο το κινητό και σε μεταχειρισμένο

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα ..την κατεβάζω τώρα .

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ είμαι με την 10 κ δεν έχω εντοπίσει κάτι αρνητικό.

Πάντως όποιος το ψάχνει το κινητό θα έλεγα ότι αξίζει 1000% στα λεφτά που το δίνει ο Γερμανός,ειναι ναυαρχίδα πραγματική κ δεν υπολοιπεται δε τίποτα από τις σημερινές

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά θα αρχίσει να βαραίνει με όλες αυτές τις αναβαθμίσεις.

έτσι πιστεύω .κατά τα άλλα είναι μια χαρά.ειναι το μοναδικό τηλέφωνο που έκλεισε έναν χρόνο στα χέρια μου και δεν το άλλαξα στο 6μηνο.

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρέχω την 10.1 από το απόγευμα, έχει security patch Ιουνίου, και περισσότερα clocks για την AOD (τα περισσότερα φυσικά επί πληρωμή, αν και φτηνά θα έλεγα, πχ. € 0.49)

 

Το μόνο που θέλω να κοιτάξω λίγο είναι πως νομίζω πως κάτι έγινε με την ένταση του ήχου στις κλήσεις, έχω την εντύπωση ότι άλλαξε η ρύθμιση και πλέον ο ήχος αρχίζει με μικρή ένταση και όσο περνάει η ώρα δυναμώνει.

 

Θέλει να κοιτάξω στις ρυθμίσεις, θυμάμαι υπάρχει τέτοια ρύθμιση, δεν την βρίσκω αυτή τη στιγμή.

 

Φυσικά για την μπαταρία θέλει να περάσουν κάποιες φορτίσεις όπως γίνεται πάντα μετά από αναβάθμιση και μετά θα βάλουμε συμπεράσματα.

 

Κολλήματα δεν έχω δει.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τρέχω την 10.1 από το απόγευμα, έχει security patch Ιουνίου, και περισσότερα clocks για την AOD (τα περισσότερα φυσικά επί πληρωμή, αν και φτηνά θα έλεγα, πχ. € 0.49)

 

Το μόνο που θέλω να κοιτάξω λίγο είναι πως νομίζω πως κάτι έγινε με την ένταση του ήχου στις κλήσεις, έχω την εντύπωση ότι άλλαξε η ρύθμιση και πλέον ο ήχος αρχίζει με μικρή ένταση και όσο περνάει η ώρα δυναμώνει.

 

Θέλει να κοιτάξω στις ρυθμίσεις, θυμάμαι υπάρχει τέτοια ρύθμιση, δεν την βρίσκω αυτή τη στιγμή.

 

Φυσικά για την μπαταρία θέλει να περάσουν κάποιες φορτίσεις όπως γίνεται πάντα μετά από αναβάθμιση και μετά θα βάλουμε συμπεράσματα.

 

Κολλήματα δεν έχω δει.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

σχετικα με τον ηχο θα ειναι ασχημο αν δεν αλλαζει αυτη η ρυθμιση και την εχει ως αποκλειστικο τροπο κουδουνισματος

οσον αφορα την μπαταρια σε εμενα το facebook μου καταναλωνε 25% χωρις ιδιαιτερη χρηση και εβαλα το fb lite να δω.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τον ηχο θα ειναι ασχημο αν δεν αλλαζει αυτη η ρυθμιση και την εχει ως αποκλειστικο τροπο κουδουνισματος

οσον αφορα την μπαταρια σε εμενα το facebook μου καταναλωνε 25% χωρις ιδιαιτερη χρηση και εβαλα το fb lite να δω.

Ναι, δεν έχω βρει επιλογή να αλλάξω αυτό που γίνεται με την αυξανόμενη ένταση στον ήχο κλήσης !!

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Οσοι βάλατε τη νέα έκδοση έχει είπατε επιλογές με νέα aod displays?ειναι κρίμα που τα έδωσε αρχικά στο emui 10 μόνο στα p30.

Settings>system & updates δε μου βγάζει την 10.1

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Οσοι βάλατε τη νέα έκδοση έχει είπατε επιλογές με νέα aod displays?ειναι κρίμα που τα έδωσε αρχικά στο emui 10 μόνο στα p30.

 

Settings>system & updates δε μου βγάζει την 10.1

Ναι, έχει.

Αλλά όσα αναλογικά ρολόγια έχω δοκιμάσει, δεν εμφανίζει τα εικονίδια των ειδοποιήσεων όπως και την ημερομηνία.

Απλά δεν το ανέφερα γιατί έτσι μπορεί να τα έχουν φτιάξει οι δημιουργοί τους, και δεν είναι και πολύ σημαντικό, μπορείς κάλλιστα να μείνεις στο ψηφιακό που υπήρχε στις προηγούμενες εκδόσεις και να τα έχεις όλα.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε το huawei theme studio και φτιάξτε την δική σας.

 

https://developer.huawei.com/consumer/en/doc/30114

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η νέα αναβάθμιση είναι 4. 71GB?

 

Την είδα μέσω της υποστήριξης αλλά πάτησα cancel μόλις είδα τα GB...

Ναι.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Η νέα αναβάθμιση είναι 4. 71GB?

Την είδα μέσω της υποστήριξης αλλά πάτησα cancel μόλις είδα τα GB...

 

κι αν επιτρέπεται, γιατί cancel?...

εκ διαμέτρου αντίθετος, ότι αναβάθμιση βγαίνει, καρφώνεται υδραυλικά.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Χτες αργά το βράδυ μού ήρθε και ένα καινούριο, πολύ μικρό update χωρίς να υπάρχει κάπου changelog.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

κι αν επιτρέπεται, γιατί cancel?...

εκ διαμέτρου αντίθετος, ότι αναβάθμιση βγαίνει, καρφώνεται υδραυλικά.

 

Καταρχήν δεν ήθελα να περιμένω

Επίσης 4.71 GB είναι μια αναβάθμιση από ένα λειτουργικό σύστημα σε ένα άλλο πχ από το 9 στο 10 (full OTA) κ όχι ενα incremental update κ μου φάνηκε περίεργο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχαμε αλλαγές και στην κάμερα ....

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή? Καλές κ καλοδεχουμενες?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ αλλά δεν έχω προλάβει να την ψάξω. Διάβασα ότι έχει μπει η huawei assistant αλλά δεν μπορώ να βρω πως λειτουργεί. Η μόνη ρύθμιση που υπάρχει είναι στο feed που επιλεγεις huawei assistant. Αλλά πέραν αυτού δεν βλέπω κάτι άλλο (την είχα κάνει enable κατά την εγκατάσταση). Ξέρει κανείς πως δουλεύει;

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Την έβαλα και εγώ τη νέα αναβάθμιση και έκανα και επαναφορά εργοστασιακή. Η λειτουργία ηχογράφηση κλήσεων λειτουργεί τώρα? Υπάρχει κάποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια εξυπηρέτηση οποίος μπορεί! Έβαλα display tester απο playstore για να δω τα χρώματα στην οθόνη και στο μαύρο και ανεβάζοντας τέρμα την φωτεινότητα μόνο μαύρο δεν ειναι, φαίνεται ξεθωριασμενη όλη η οθόνη! Εβαλα μάλιστα και στο dialer χαμηλωσα φωτεινότητα και από μέση και πάνω είναι ανοιχτόχρωμο! Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να κάνει τα συγκεκριμένα στη συσκευή του, ειδικά με τα τεστ σε μαύρο! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...