Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχες η παρατήρησες κάποιο πρόβλημα και το έκανες αυτό;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχες η παρατήρησες κάποιο πρόβλημα και το έκανες αυτό;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βασικά τον Μάιο πήγε για αλλαγή οθόνης λόγω burn in! Από τότε που έγινε η αλλαγη, παρατηρώ χαμηλότερη φωτεινότητα μέχρι και την περασμένη εβδομάδα παρατήρησα και κάτω από ήλιο τον αισθητήρα δαχτυλικου! Χθες οτνα ξαπλωσα και είχα χαμηλή φωτεινότητα είδα αυτό που περιέγραψα παραπάνω! Έχω και dark mode οποτε σε σκοταδι εύκολα μπορείς να το παρατηρήσεις! Απλά στο τεστ και στο μαύρο είναι φουλ ξεθωριασμενο το φόντο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κατάλαβα..γιατί χρειάζεται ένα παράθυρο το οποίο είναι floating μέσα στην οθόνη μου αλλά δεν μπορώ να του αλλάξω μέγεθος και το οποίο αν ανοίξω κάτι άλλο εξαφανίζεται. ...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες επειδή σκέφτομαι να κάνω full clean την νέα έκδοση έχει κάνει να αναφέρει τα καλά και τα κακά;;;

 

Huawei mate 20 pro

Edited by kouskous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Την έβαλα και εγώ τη νέα αναβάθμιση και έκανα και επαναφορά εργοστασιακή. Η λειτουργία ηχογράφηση κλήσεων λειτουργεί τώρα? Υπάρχει κάποια λύση?

Oχι δε λειτουργει.Θα κανεις τα παρακάτω: << Πρέπει να κάνεις υποβάθμιση σε EMUI 9.1, μετά να εγκαταστήσεις την εφαρμογή εγγραφής HwCall και να ενημερώσεις ξανά το Android 10. (Σημαντικό) ΜΗΝ κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. >>

 

Οδηγίες:

1.Συνδέουμε το τηλέφωνο στον υπολογιστή και επιλέγουμε "File Transfer"

 

2. Μεταβείτε στο "Ο Υπολογιστής μου" και κάντε διπλό κλικ στη μονάδα CD-ROM που εμφανίστηκε

 

3. Εγκαταστήστε τον υπολογιστή HiSuite και εκτελέστε το πρόγραμμα.

 

4. Στο τηλέφωνο, μεταβείτε στις Ρυθμίσεις / Ασφάλεια / Σύνθετες ρυθμίσεις και επιτρέψτε την πρόσβαση

 

5. Στην αναδυόμενη ειδοποίηση, επιτρέπουμε επίσης

 

6. Στο τηλέφωνο θα εγκατασταθεί μια μονάδα πελάτη HiSuite και θα εμφανιστεί ένας κωδικός, τον οποίο θα ξαναγράψουμε σε ένα παράθυρο στον υπολογιστή

 

7. Μετά την επαναφορά, όλα τα δεδομένα θα διαγραφούν, γι 'αυτό σας προτείνω να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας κάνοντας κλικ στο κουμπί "Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας" (κατά τη δημιουργία κωδικού πρόσβασης, σας συμβουλεύω να εισαγάγετε τον κωδικό πρόσβασης στη γραμμή εντολών και να υποδείξετε: ο υπολογιστής σου)

 

8. Μετά την δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας, κάντε κλικ στο "Ενημέρωση" και εκεί επιλέξτε "Άλλη έκδοση" και, στη συνέχεια, "Επαναφορά"

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έκανα την αναβάθμιση σε 10.1 και παρατήρησα ότι καμία φορά κολλάει λίγο όταν πηγαίνω γρήγορα από καρτέλα σε καρτέλα στις εφαρμογές μου και αργεί να τις εμφανίσει, καθως επίσης ότι αν πατήσω το κάτω δεξιά πληκτρο στην οθόνη αντί να μου βγάλει τα background tasks άμεσα, απλά κλεινει την εφαρμογή που χρησιμοποιώ εκείνη την ώρα και πρεπει να το ξαναπατησω για να τα δω.

 

Το πιο εκνευριστικό από όλα είναι ότι έχω σοβαρό θέμα με τα notifications και push notifications. Αρκετες φορές εξαφανιζονται οι ενδείξεις πάνω στα εικονίδια των εφαρμογών ότι έχω νέες ειδοποιήσεις καθώς επίσης όταν λαμβάνω μια νέα ειδοποίηση π.χ. στο facebook/outlook/messenger κλπ. 9 στις 10 φορές ΔΕΝ έρχεται άμεσα πλέον και έρχεται μετά από κάτι ώρες ή και καθόλου. Αρκετες φορές μάλιστα έρχονται οοολες οι ειδοποιήσεις μαζεμένες ταυτόχρονα σε τελειως άσχετο χρόνο σαν να ήμουν offline και συνδεθηκα ξαφνικά ένα πράμα.

Εννοείται έχω ελέγξει όλες τις ρυθμίσεις που έχω να είναι σωστες σχετικά με τις εφαρμογές και εξοικονομηση ενέργειας και μπαταρία. Είναι ίδιες όπως πριν την αναβάθμιση και λειτουργούσε τέλεια μέχρι τότε με την 10.0! Μετά το update έκανα απλά wipe cache από το boot menu και όχι clean install.

Το έχει και άλλος αυτό το θέμα με τις ειδοποιήσεις; Με έχει αρρωστήσει!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο εκνευριστικό από όλα είναι ότι έχω σοβαρό θέμα με τα notifications και push notifications. Αρκετες φορές εξαφανιζονται οι ενδείξεις πάνω στα εικονίδια των εφαρμογών ότι έχω νέες ειδοποιήσεις καθώς επίσης όταν λαμβάνω μια νέα ειδοποίηση π.χ. στο facebook/outlook/messenger κλπ. 9 στις 10 φορές ΔΕΝ έρχεται άμεσα πλέον και έρχεται μετά από κάτι ώρες ή και καθόλου. Αρκετες φορές μάλιστα έρχονται οοολες οι ειδοποιήσεις μαζεμένες ταυτόχρονα σε τελειως άσχετο χρόνο σαν να ήμουν offline και συνδεθηκα ξαφνικά ένα πράμα.

 

Δεν έχω βρει κάποιο πρόβλημα μετά και τη μετάβαση στο 10.1, εκτός από αυτό που ανέφερα σε προηγούμενο post με την αυξανόμενη ένταση στον ήχο κλήσης που δεν μπορώ να το αλλάξω.

 

Όσον αφορά τις ειδοποιήσεις που γράφεις, είχα από το Android 9 ακόμη κάποιες φορές πρόβλημα μόνο με τις ειδοποιήσεις στο Facebook Messenger. Δεν έρχονται αν δεν ανοίξω την εφαρμογή (δεν το κάνει πάντα).

Το πρόβλημα όπως έγραψα δεν εμφανίστηκε τώρα, το έχω από την 1η μέρα που πήρα το κινητό, πέρυσι το Πάσχα.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καρφωνεται major update απο πανω και μετα σας φταει η συσκευη.
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καρφωνεται major update απο πανω και μετα σας φταει η συσκευη.
Δηλαδή εσύ δεν έχεις αυξανόμενη ένταση στον ήχο κλήσης, με την 10.1;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά αυξανόμενη έχει το δικό μου .

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καρφωνεται major update απο πανω και μετα σας φταει η συσκευη.

 

Για πες καμιά πρόταση δεν το έχω περάσει ακόμη

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά αυξανόμενη έχει το δικό μου .

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό λέω κι εγώ.

Το ότι λείπει από τις Ρυθμίσεις η επιλογή για να ενεργοποιήσουμε ή να απενεργοποιήσουμε την αυξανόμενη ένταση, και είναι μάλιστα και προεπιλεγμένη, δεν φταίει το ότι έχουμε 'καρφώσει' την 10.1 πάνω από την 10.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω κι εγώ.

Το ότι λείπει από τις Ρυθμίσεις η επιλογή για να ενεργοποιήσουμε ή να απενεργοποιήσουμε την αυξανόμενη ένταση, και είναι μάλιστα και προεπιλεγμένη, δεν φταίει το ότι έχουμε 'καρφώσει' την 10.1 πάνω από την 10.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Αυτο ειναι ενα πολυ ενοχλητικο "feature" και θυμαμαι παλια φτιαχναμε ηχο κλησης οπου αρχιζε δυνατα κι επεφτε η ενταση (ακριβως αντιθετα με τι εκανε η συσκευη) κι ετσι ακουγοταν στην ιδια ενταση.

Θελει να βρεις την διαρκεια του fade in ωστε να βαλεις fade out.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχοντας την 10.0 ακόμα, εχω ιδιαίτερο προβλημα με τα push notifications, μόνο στο xiaomi mi home. Ειδοποιήσεις για τυχον κινηση στον χώρο απο τις καμερες, μου εχει τυχει να ερθουν και την επομενη μερα και ολες μαζί ... Οι επιλογές εξοικονομισης ενέργειας της εφαρμογης ειναι αυτες που πρέπει. Να πω επίσης πως στο λενοβο ταμπλετ μου, έρχονται κανονικα. Έχετε κατι να προτείνετε; Ξερετε αν ειναι θέμα mate 20 pro ή γενικότερα huawei?
Link to comment
Share on other sites

Τρελό battery drain με την καινούργια ενημέρωσή. Εκεί που το φορτίζα μια φορά το άλλο πρωί τώρα το φορτισα 2 φορές μέσα στην μέρα. Πρέπει πάλι να κάνω factory reset ρε παιδια; Δεν έχω καμία όρεξη.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω το Facebook εκτελείτε συνέχεια. Θα το κάνω μια απ εγκατάσταση αλλά από ότι βλέπω και στο stand by πέφτει η μπαταρια νεράκι.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ βλέπω μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας με τη 10.1. Έχω όμως κλειστό το powergenie και ίσως να επηρεάζει. Επίσης στα παιχνίδια το κινητό ζεματάει.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω το Facebook εκτελείτε συνέχεια. Θα το κάνω μια απ εγκατάσταση αλλά από ότι βλέπω και στο stand by πέφτει η μπαταρια νεράκι.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με την 10 και απεγκατεστησα το Facebook κ έβαλα το Facebook lite

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Facebook light κι εγώ δουλεύω τα τελευταία 2 χρόνια περίπου, αρκετά ευχαριστημένος.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το θέμα είναι ότι πριν με την ίδια χρήση το κινητό δεν είχε θέμα μπαταρίας. Και από χθες φοβάμαι να το ακουμπήσω γιατί δεν ξέρω αν θα μου βγάλει την μέρα. Σε μπελάδες μας έβαλε η huawei. Και το αστείο είναι ότι μέχρι χθες έλεγα τα καλύτερα για την μπαταρία του.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε το τί σου καταναλώνει την μπαταρία,θα στρώσει λογικά με μερικές φορτίσεις.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπω είναι το την ζημιά την κάνει το φεις. Το έσβησα και το ξανά έβαλα. Εκτελείτε συνέχεια στο παρασκήνιο. Θα το σβήσω τέλειως να δω αν θα στρώσει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαπίστωσα μέχρι τώρα δεν λαμβάνω καμία ειδοποίηση ..μόλις είχα μια κλήση από συνεργάτη αλλά δεν μου άφησε ένδειξη ως αναπάντητη πουθενά .

Υπάρχει δηλαδή θεματακι ...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...