Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μονο προβλημα που μου εκανε ειναι το speaker το πανω, ακουγα μια χαρα μεχρι πριν απο λιγο αρχισε να μου κανει ιδιοτροπιες. Δυστυχως την επαθα και εχασα και την εγγύηση, και μιλαμε οτι μπηκε στον νερο για 2-3 δευτερολεπτα.

 

Όταν μπαίνει στο νερό το ηχείο κλπ δεν παίζουν σωστά γιατί βρεχονται. Θέλουν μερικές ώρες να φτιάξουν και απαλό φυσημα γιατί καμία φορά κάθεται σταγόνα εκεί και εμποδίζει. Δε χάνεις εγγύηση αν βραχει. Εκτός αν του έχεις βάλει χέρι του κινητού

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα η 196 σήμερα! Καλή Λευτεριά!!! :lol::lol::lol:
Καλημέρα. ΟΤΑ ή hisuite;

Σε ποια ήσουν πριν;

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πριν 3 μέρες μου ήρθε OTA η 188, και χτες μέσω hisuite κατέβασα την 196.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. ΟΤΑ ή hisuite;

Σε ποια ήσουν πριν;

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

Πριν λίγες μέρες πήρα ΟΤΑ την 188 και σήμερα πάλι ΟΤΑ την 196.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν 6g ram και να ξεκινάει από την αρχή τις εφαρμογές όταν κάνω εναλλαγή απο τη μία στην άλλη; Για παράδειγμα,έχω ανοιχτό YouTube και πάω σε Facebook lite. Μετά από 5 λεπτά γυρίζω στο YouTube και δεν μου εμφανίζει καν το βίντεο που ημουν ξεκινάει από την αρχή. Και όχι μόνο στο YouTube και σε άλλες εφαρμογές το κάνει. και δεν είναι ότι ανοίγω πάνω από 3 εφαρμογές 2 το πολύ 3 ανοίγω μαζί. Θεωρώ ότι είναι απαράδεκτο είτε φταίει το ανδροιντ είτε το mate. Γίνεται και σε άλλους; Φταίει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν 6g ram και να ξεκινάει από την αρχή τις εφαρμογές όταν κάνω εναλλαγή απο τη μία στην άλλη; Για παράδειγμα,έχω ανοιχτό YouTube και πάω σε Facebook lite. Μετά από 5 λεπτά γυρίζω στο YouTube και δεν μου εμφανίζει καν το βίντεο που ημουν ξεκινάει από την αρχή. Και όχι μόνο στο YouTube και σε άλλες εφαρμογές το κάνει. και δεν είναι ότι ανοίγω πάνω από 3 εφαρμογές 2 το πολύ 3 ανοίγω μαζί. Θεωρώ ότι είναι απαράδεκτο είτε φταίει το ανδροιντ είτε το mate. Γίνεται και σε άλλους; Φταίει κάτι;

 

Ναι γίνεται για εξοικονόμηση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται για εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Δεν το βρίσκω λογικό. Αν γινόταν όταν είχα ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας τότε ναι. Τωρα δηλαδή δεν μπορούμε να αξιοποιήσουμε τις επιδόσεις του κινητού. Οπότε να δοκιμάσω τη λειτουργία απόδοσης.. Αν συνεχίσει και τότε τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν 6g ram και να ξεκινάει από την αρχή τις εφαρμογές όταν κάνω εναλλαγή απο τη μία στην άλλη; Για παράδειγμα,έχω ανοιχτό YouTube και πάω σε Facebook lite. Μετά από 5 λεπτά γυρίζω στο YouTube και δεν μου εμφανίζει καν το βίντεο που ημουν ξεκινάει από την αρχή. Και όχι μόνο στο YouTube και σε άλλες εφαρμογές το κάνει. και δεν είναι ότι ανοίγω πάνω από 3 εφαρμογές 2 το πολύ 3 ανοίγω μαζί. Θεωρώ ότι είναι απαράδεκτο είτε φταίει το ανδροιντ είτε το mate. Γίνεται και σε άλλους; Φταίει κάτι;
Μήπως στις ρυθμίσεις -> μπαταρία -> εκκίνηση εφαρμογών έχεις κάνει χειροκίνητες ρυθμίσεις και έχεις κόψει την επιλογή για εκτέλεση στο παρασκήνιο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω λογικό. Αν γινόταν όταν είχα ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας τότε ναι. Τωρα δηλαδή δεν μπορούμε να αξιοποιήσουμε τις επιδόσεις του κινητού. Οπότε να δοκιμάσω τη λειτουργία απόδοσης.. Αν συνεχίσει και τότε τι να πω.

 

Δοκίμασε αν θες να κλείσεις το powergenie μέσω adb.

 

 

pm disable-user --user 0 com.huawei.powergenie

pm uninstall --user 0 com.huawei.powergenie

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Βρε παιδια εδω και καιρο απο τα social (facebook κτλ) δε μου ερχονται ηχητικές ειδοποιήσεις. Μονο τον αριθμο ποσα μυνηματα εχω.Τι στο καλο θελει πάλι;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θες να κλείσεις το powergenie μέσω adb.

 

 

 

 

 

pm disable-user --user 0 com.huawei.powergenie

 

pm uninstall --user 0 com.huawei.powergenie

Μετά αν θέλουμε, μπορούμε να το ξανακάνουμε install και enable;

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

adb shell cmd package install-existing com.huawei.powergenie
Ωραίος.

Να 'σαι καλά.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.

Να 'σαι καλά.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Στη απενεργοποίηση πρίν τις εντολές τρέξε πρώτα:

 

adb shell

 

ή κατευθείαν:

 

adb shell pm disable-user --user 0 com.huawei.powergenie
adb shell pm uninstall --user 0 com.huawei.powergenie

 

Συγγώμη αλλά δε το είχα προσέξει.

Link to comment
Share on other sites

Στη απενεργοποίηση πρίν τις εντολές τρέξε πρώτα:

 

 

 

adb shell

 

 

 

ή κατευθείαν:

 

 

 

adb shell pm disable-user --user 0 com.huawei.powergenie

adb shell pm uninstall --user 0 com.huawei.powergenie

 

 

 

Συγγώμη αλλά δε το είχα προσέξει.

Καλά έκανες και το έγραψες.

Κι εγώ από συνήθεια στην εντολή, όταν την έτρεξα τα έβαλα.

Δεν είχα προσέξει ότι λείπουν. :)

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα xiaomi mi9t και θέλω να πάω σε huawei.ειναι καλό το mate 20 pro η να πάω σε p30 pro;;;οι κάμερες είναι καλύτερες σε mate που είναι πιο παλιό;;;;ευζαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα xiaomi mi9t και θέλω να πάω σε huawei.ειναι καλό το mate 20 pro η να πάω σε p30 pro;;;οι κάμερες είναι καλύτερες σε mate που είναι πιο παλιό;;;;ευζαριστω

κοίταξε... επειδή ρωτάς και δίπλα στο p30 pro, θα σου απαντήσω επί 2.

στον φόβο που έχεις για το Bluetooth, δεν υπάρχει θέμα... και οι 2 συσκευές κάνουν επιθετικό κλείσιμο σε εφαρμογές, όχι στις συνδεδεμένες συσκευές, πιστεύω για λόγους ενέργειας και διαχείρισης.... βέβαια, από τις ρυθμίσεις, αφήνεις όποια εφαρμογή θες στο παρασκήνιο.

όσο για την σύγκριση και τα 2 huawei, είναι σαφώς ανώτερο από το 9t.

έχουν ίδιο επεξεργαστή.

καλύτερη ανάλυση το mate 20 pro.

δεν θυμάμαι αν το p30 έχει περισσότερη ραμ από τα 6gb του mate.

πιστεύω, είναι λίγο καλύτερο το p30 pro, όντας πιο νέα συσκευή, χωρίς όμως τρελές διαφορές.

.... είναι και θέμα γούστου... το p30 έχει μικρότερο νοτς πχ.

πάντως, ορμάς άφοβα... έχω το mate 8 μήνες περίπου, καρφώνω updates, ούτε hard reset, ούτε κολλήματα, πολύ γρήγορη συσκευή, αξιόλογο σετ καμερών, Φωτεινή οθόνη και στον ήλιο κι ενέργεια,όλη μέρα,για πλάκα και θα παίρνεις και πολλά ρέστα.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.με τις νυχτερινές λήψεις πως τα πάει;;;είναι ισάξιο του p30pro;;;γενικά στις φωτογραφίες είναι ισαξιο με το p30pro;;γιατί από ότι καταλαβαίνω εκεί παιζουν οι μεγάλες διαφορές η έχει ακόμα πολλές;;
Link to comment
Share on other sites

Μετά και τα τελευταία 2 updates, όλα τα widgets που έχω στον Nova launcher 'παγώνουν', δε δουλεύουν σωστά!!!!

 

Ο καιρός στο widget της Google δείχνει ότι να 'ναι, αν βάλω widget από την εφαρμογή Beautiful widget το ρολόι και ο καιρός επίσης 'παγώνουν', το widget του what's up μονίμως χωρίς ενδείξεις, το Google Companion δεν ανοίγει ποτέ (πρέπει να μπαίνω στις ρυθμίσεις του Nova και να πηγαίνω μέσα από το Integrations και να πατάω επάνω στο Google Companion για να ενεργοποιηθεί για 1 μόνο για απ' ότι φαίνεται!!!!!!).

 

Μπράβο Huawei... :(

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και θέμα του nova
Όχι, είναι γνωστό ότι η Huawei προσπαθεί από το EMUI 9 ακόμη να μην αφήνει να χρησιμοποιείς 3rd party launchers.

 

Υπάρχουν πάρα πολλά σχόλια στο internet από την 1η μέρα κυκλοφορίας του Mate στα οποία διαβάζεις ότι κάποιοι δεν μπορούσαν καν να βάλουν ως default τον Nova launcher.

 

Ο ίδιος ο δημιουργός του Nova launcher έχει απαντήσει πολλές φορές ότι η Huawei τον σαμποτάρει, και αν γράψεις οτιδήποτε στα σχόλια του Google Play ή ακόμη και στον ίδιο όσον αφορά τον launcher σε συσκευές Huawei, απλά σε αγνοεί, δεν σου απαντάει.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...