Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έλαβα την 10.Τώρα τι πρέπει να κάνω? Εργοστασιακη επαναφορά? Βαριέμαι το στήσιμο... Κάτι ποιο εύκολο? Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε clear cache από recovery mode.

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Κάνε clear cache από recovery mode.

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει πρώτα να κρατήσω backup? Θα σβηστουν επαφές φώτο κ τα συναφή?

Link to comment
Share on other sites

Στα Huawei απο την 9.1 κι επειτα δεν χρειαζεται να κανεις clear cache μετα απο ενημερωση-αναβαθμιση γιατι κανει clear cache και dalvik μετα απο καθε update-upgrade ακομα και απο το μηνιαια.

Το καταλαβαινεις πολυ ευκολα απο το optimising apps μηνυμα μετα απο το restart της ενημερωσης.

Οποτε μετα απο αναβαθμιση (android 9 σε 10) κανεις μια ολικη επαναφορα και set as new, αλλιως αν βαριεσαι το στησιμο ή θεωρεις οτι επειδη ειμαστε στο 2020 δεν χρειαζεται τοτε δεν κανεις τιποτα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ενημέρωση για το σκαλωμα WiFi bluetooth...

 

 

πηγα στο σέρβις εφοσον είναι στην εγγύηση να δουν το πρόβλημα και να γινει αντικατάσταση..... συνδεθηκα στο wifi για να το ακουσουν..... και ολα επαιζαν μια χαρά... καπου εδω παραδίδω, με τρελανε το ολο θεμα!!!

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ενημέρωση για το σκαλωμα WiFi bluetooth...

 

 

πηγα στο σέρβις εφοσον είναι στην εγγύηση να δουν το πρόβλημα και να γινει αντικατάσταση..... συνδεθηκα στο wifi για να το ακουσουν..... και ολα επαιζαν μια χαρά... καπου εδω παραδίδω, με τρελανε το ολο θεμα!!!

 

Δοκιμασες σε 5Ghz μπαντα να δεις αν παιζει ΟΚ;

Αν το router σου δεν εχει 5Ghz τοτε δοκιμασε σε καποιον γνωστο, ολο και καποιος θα εχει router με 5Ghz.

Στο service λογικα ειχαν 5Ghz router και γι'αυτο δεν σου εκανε το προβλημα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω την επιλογή προσβασης σε ρουτερ με 5ghz,σε 3 χωρους οπου κινούμαι και χρειαζομαι τα ακουστικα ειναι 2 κοσμοτε και ενα φορθνετ.

 

του λεω του υπαλλήλου, εφοσον επαιζε κανονικα, πες μου ότι το ρουτερ σου είναι σε 5Ghz συχνότητα να μας τρελάνεις τωρα?! και με λοιταγε καλα καλα!!

 

οπότε θα τα πουλησω εαν βρω, γιατι πρακτικά δεν με εξυπηρετούν εφοσον τις περισσότερες ωρες είμαι σε αυτους τους χώρους με τα συγκεκριμένα ρουτερ, και βλέπουμε για αλλα...

 

απλα με ειχαν βολέψει που κουμπωναν στο αυτι, σε σχέση με τα αλλα ακουστικα.

 

παρεμπιπτόντως καποια προταση για ρουτερ εαν μπορεσω να αλλαξω καποια στιγμή?

Edited by T-Devil
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις του ρουτερ του οτε και ξεχώρισε τις 2 μπάντες.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν η γραμμή σου είναι 50αρα πάρε τηλ την εξυπηρέτηση πελατών και ζητά να σου δώσουν το speedport plus που έχει και 5ghz. Θα στο δώσουν δωρεάν.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις του ρουτερ του οτε και ξεχώρισε τις 2 μπάντες.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μιλησα με κοσμοτε, αν και το ειχα δει, οτι το συγκεκριμένο δεν εχει 5ghz

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν η γραμμή σου είναι 50αρα πάρε τηλ την εξυπηρέτηση πελατών και ζητά να σου δώσουν το speedport plus που έχει και 5ghz. Θα στο δώσουν δωρεάν.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν εχω 50αρα...

 

 

 

εστειλα μειλ στην Huawei Ελλάδας, και ειπαν οτι κάποιες ηλεκτρονικόμαγνητθκες παρεμβολες μπορεί να υπάρχουν, οπότε να μην το χρησιμοποιώ το κινητο μακρυα απο τα ακουστικα......

Edited by T-Devil
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αν είναι εύκολο και μπορεί κάποιος να μου πει ποια ακουστικά έχει η συσκευασία μεσα

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με τα handsfree am61

 

Εγώ έχω τα μαύρα. Μου κάνει και σε εμένα διακοπές αλλά αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι μου το κάνει όταν η μπαταρία από τα handsfree δεν είναι γεμάτη. Αν πέσει έστω και λίγο μου το κάνει συνέχεια.

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με τα handsfree am61

 

Εγώ έχω τα μαύρα. Μου κάνει και σε εμένα διακοπές αλλά αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι μου το κάνει όταν η μπαταρία από τα handsfree δεν είναι γεμάτη. Αν πέσει έστω και λίγο μου το κάνει συνέχεια.

 

εμενα και φορτισμένα που ειναι το κανει....

είναι θεμα wifi και της συσκευής μου συγκεκριμένα που τα κοινα ρουτερ παιζουν σε συχνότητα 2,4Ghz.

γιατι σε δεδομένα κατευθείαν παιζουν καλα ή στο p20 pro σε wifi παιζουν και εκει καλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα αν είναι εύκολο και μπορεί κάποιος να μου πει ποια ακουστικά έχει η συσκευασία μεσα

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν ειναι καποια μαρκα νομίζω, αλλά ιναι λευκα με καλωδιο usb, που εχουν μονο το συν και πλην για τον ηχο.

και ειναιολο πλαστικο το σωμα σαν της Apple, που δεν παιρνει αυτα τα μικρα σιλικονης αναλογα το μέγεθος του αυτιού

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Hello και απο εμενα,

 

Εβαλα την 10αρα εδω και 3-4 μερες, ολα ωραια και καλα, κανενα παραπονο.

 

Απο σημερα το πρωι, δεν μπορω να κατεβασω το drawer (συρταρι ειδοποιησεων και quick launch buttons)

 

Oταν κανω swipe down κατεβαζει μονο το search and suggestions.

 

Kαμια ιδεα boys ?

 

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Στην 10 νομιζω το συρταρι ανοιγει με swipe up

 

Δεν εννοω το συρταρι με τις εφαρμογες, αλλα το συρταρι που εχει τις συντομευσεις για wifi, bt, torch, κλπ.

 

btw το εχω με gestures , και οχι με navigation buttons (αν αυτο παιζει καποιο ρολο).

 

Το θεμα ειναι οτι μεχρι χθες το βραδυ, εκανα swipe down και κατεβαινε κανονικα, ενω απο σημερα το πρωι κατεβαινει μονο το search drawer.

 

Περιεργα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοω το συρταρι με τις εφαρμογες, αλλα το συρταρι που εχει τις συντομευσεις για wifi, bt, torch, κλπ.

 

btw το εχω με gestures , και οχι με navigation buttons (αν αυτο παιζει καποιο ρολο).

 

Το θεμα ειναι οτι μεχρι χθες το βραδυ, εκανα swipe down και κατεβαινε κανονικα, ενω απο σημερα το πρωι κατεβαινει μονο το search drawer.

 

Περιεργα πραγματα.

 

Θα πρέπει να κάνεις swipe down απο την κορυφή για να κατέβουν οι συντομεύσεις, σε όποιο άλλο σημείο της οθόνης κάνεις swipe down ανοίγει η αναζήτηση.. Σε άλλη περίπτωση δες τι εφαρμογές εγκατέστησες τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κάνεις swipe down απο την κορυφή για να κατέβουν οι συντομεύσεις, σε όποιο άλλο σημείο της οθόνης κάνεις swipe down ανοίγει η αναζήτηση.. Σε άλλη περίπτωση δες τι εφαρμογές εγκατέστησες τελευταία

 

Μεχρι χθες μια χαρα το εκανε. Δεν ξερω τι κολλημα εφαγε.

 

Anyway, αφου δεν βρηκα καποια αλλη λυση, εβαλα Nova Prime και το swipe down με το notification curtain μια χαρα επανηλθε.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι χθες μια χαρα το εκανε. Δεν ξερω τι κολλημα εφαγε.

 

Anyway, αφου δεν βρηκα καποια αλλη λυση, εβαλα Nova Prime και το swipe down με το notification curtain μια χαρα επανηλθε.

 

Restart δοκιμασες;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αν και χρήστης του P20 Pro και ακόμα με 9.1, φαντάζομαι πως είναι ίδια η λειτουργία.

Για την "αναζήτηση" σέρνεις από το κέντρο της οθόνης (notch), ενώ για το συρτάρι ειδοποιήσεων/συντομεύσεων σέρνεις από τις άκρες της οθόνης (δεξιά ή αριστερά του notch).

Link to comment
Share on other sites

Restart δοκιμασες;

 

Yeap, 3 φορες το εκανα σημερα restart μπας και ειχε φαει καποιο κολλημα, αλλα τιποτα....

 

Βρηκα και αυτο το thread που το προβλημα ειναι ιδιο με το δικο μου. https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/swipe-notification-t3863533

 

Eν τω μεταξυ επεσε το ματι μου πανω σε αυτο https://huaweiadvices.com/disable-hisearch-on-huawei-mate-20-mate-20-pro/

 

γιατι λογικα αυτο ευθυνεται για το κατεβασμα του search αντι του notification curtain.

 

Απλα βαρεθηκα να μπω σε αυτη την διαδικασια... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και χρήστης του P20 Pro και ακόμα με 9.1, φαντάζομαι πως είναι ίδια η λειτουργία.

Για την "αναζήτηση" σέρνεις από το κέντρο της οθόνης (notch), ενώ για το συρτάρι ειδοποιήσεων/συντομεύσεων σέρνεις από τις άκρες της οθόνης (δεξιά ή αριστερά του notch).

 

Xιλιοστο-χιλιοστο την περασα απο γωνια σε γωνια με swipe down παλι το search κατεβαζε. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, υπάρχει τρόπος όταν τραβάμε φωτογραφίες, κάτω να δείχνει υπογραφή το όνομα μας!?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...