Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστω όλους για τις απαντήσεις.

Αν και πολύ άσχημο το σπάσιμο, όλα δουλεύουν κανονικά αλλά κάθε φορά που το βλέπω, μου ανεβαίνει η πίεση

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια δίκαιη τιμή για ανταλλακτικά ποια θα ήταν;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σε όλους, πανευτυχής κάτοχος και εγώ πλέον μετά από μια σύντομη μάχη με το πλαίσιο (χαχα) κατάφερα και βρήκα ένα τελευταίο κομμάτι σε όλη την Ελλάδα και το πήρα στην απίστευτη τιμή των 500 ευρώ καινούργιο με 2 χρόνια εγγύηση!

Καλώς σας βρήκα παιδιά!!!!!

Με το κινητό έχω πάθει έρωτα απλα

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις τα am61 sport?

τα πηρα χθες και τα συνεδεσα με το κινητό και καθε δεκα δευτερόλεπτα εκανε και μικροσταματηματα ο ήχος. τα συνεδεσα με την τηλεόραση ολα κομπλε.

τα καταργησα και τα συνεδεσα παλι στο κινητό και ακομα χειρότερα απο πριν, δεν καταλαβαινα τπτ απο τις διακοπές.

δοκιμες εκανα σε YouTube, tune in, Spotify και μεσα απο την μουσικη του κινητού.

επίσης με Bluetooth εινακ συνδεδεμενο ενα miband 4,αλλα οταν ακουσα ηχο απο τηλεόραση δεν επηρεασε αυτο... καπου εδω ειχα διαβασει κάποιο θεματακι με τα συγκεκριμένα...

ξερει κανεις κατι?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα να ρωτήσω το εξής. Προσωπικά έχω πάρει crystal audio Bluetooth. Μια χαρά παίζει μουσική και κάνει κλήσεις. Το θέμα ειναι ότι με τα ενσύρματα ακουστικά όταν πατάω δύο φορές γρήγορα το κουμπί απάντησης κλήσης πάει στο επόμενο τραγούδι. Αντίθετα τώρα με το Bluetooth αν πατήσω δύο φορές ξεκινάει και κάνει κλήση στον τελευταίο αριθμό. Αυτό πώς αλλάζει;

 

Edit: άκυρο. Βρήκα τον τρόπο. Στα Bluetooth απλά πατάς παρατεταμένα τον ήχο πάνω ή κάτω για να πάει μπρος πίσω.

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

τελιλα τα πηγα πισω τα am61 και πηρα αλλα και τα δοκιμασα και παιζουν μια χαρα ευτυχώς!

ηταν τα συγκεκριμένα προβληματικα μαλλον

Edited by T-Devil
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

τελιλα τα πηγα πισω τα am61 και πηρα αλλα και τα δοκιμασα και παιζουν μια χαρα ευτυχώς!

 

ηταν τα συγκεκριμένα προβληματικα μαλλον

 

 

 

Έπεσες στην περίπτωση φαίνεται. Έχω τα δικά μου κάτι παραπάνω από χρόνο και παίζουν μπομπα. Ίδια πήρες η αλλά;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την προστασία οθόνης των Media markt? Γύρω στο 20€ έχει, αλλά προστατεύει κι από σπάσιμο; Γενικά, υπάρχει κάποιο tempered να καλύπτει όσο το δυνατόν περισσότερο την οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την προστασία οθόνης των Media markt? Γύρω στο 20€ έχει, αλλά προστατεύει κι από σπάσιμο; Γενικά, υπάρχει κάποιο tempered να καλύπτει όσο το δυνατόν περισσότερο την οθόνη;

Είχα βάλει εγώ. Το έβγαλα όμως γιατί μου την έσπαγε. Έχω βάλει να χειρίζομαι το κινητό με χειρονομίες και στις γωνίες όταν έσερνα το δάκτυλο μαγκωνε στην αρχή της ζελατίνας. Συν ότι και τις δύο φορές μου την έβαλαν στραβά. Τους είπα να μου την βουν φουλ σε όλη την οθόνη και μου είπαν ότι θα μου την πετάει η θήκη. Μου την έκοβαν λίγο περισσότερο ώστε να είναι friendly case. Τεσπα. Την πέταξα και ηρέμησα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την προστασία οθόνης των Media markt? Γύρω στο 20€ έχει, αλλά προστατεύει κι από σπάσιμο; Γενικά, υπάρχει κάποιο tempered να καλύπτει όσο το δυνατόν περισσότερο την οθόνη;

Αν είναι μία που λέγεται PANZER , ναι είναι καλή , την έχω περίπου 4 μήνες και είναι τζάμι..

Link to comment
Share on other sites

Έπεσες στην περίπτωση φαίνεται. Έχω τα δικά μου κάτι παραπάνω από χρόνο και παίζουν μπομπα. Ίδια πήρες η αλλά;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

πηρα απο αλλο μαγαζι, γιατί δεν ειχε αλλο ζευγάρι και μου εδωσε τα χρήματα πισω, και πηρα τα ιδια.

 

τα δοκιμασα βέβαια και επαιζαν κανονικα.

 

λοιπόν το βράδυ που έβλεπα YouTube παλι έκαναν σκαλωματακια, και τωρα που τα εχει η γυναίκα μου και ακουει τηλεόραση, λογω μωρου στο δωμάτιο, μου λεει κανουν παλι διακοπές....

 

εχω την εντύπωση οτι αν κουνιούνται/αναλογα την κλήση που εχουν με την συσκευή ξερω γω ή αν αλλάξω το ονομα των ακουστικων να συμβαινει αυτο?

πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω!

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ανακαλυψα κατι τρελό για το σκαλωμα που τρωνε τα ακουστικα.....

 

Φταιει το WiFi!!!!

 

Χθεε που τα δοκιμασα στο κατάστημα και έπαιζαν καλα, ειχα συνδεθει με δεδομενα.

μετα στο σπιτι το βράδυ που ξανασκαλωσαν ειχα το wifi, η γυναίκα μου που έβλεπε τηλεόραση και ειχε συνδεσει τα ακουστηκα, η τηλεόραση ειναι συνδεδεμενη στο wifi.

 

ψάχνοντας στις ρυθμίσεις Bluetooth στην συσκευη, πηγα στην επιλυση βοήθειας καο ειχε ενα άρθρο οτι αν δεν δουλεψει το wifi με το Bluetooth..

και εγραφε οτι παίζει να πατανε στη ιδια συχνοτητα 2,4Ghz....

έκλεισα το wifi και άνοιξα τα δεδομένα και συνεχισα το βιντεακι που έβλεπα στο YouTube και ακούγεται μπομπα....

 

τι να πω?!.....

 

ρουτερ εχω κοσμοτε....

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ανακαλυψα κατι τρελό για το σκαλωμα που τρωνε τα ακουστικα.....

 

Φταιει το WiFi!!!!

 

Χθεε που τα δοκιμασα στο κατάστημα και έπαιζαν καλα, ειχα συνδεθει με δεδομενα.

μετα στο σπιτι το βράδυ που ξανασκαλωσαν ειχα το wifi, η γυναίκα μου που έβλεπε τηλεόραση και ειχε συνδεσει τα ακουστηκα, η τηλεόραση ειναι συνδεδεμενη στο wifi.

 

ψάχνοντας στις ρυθμίσεις Bluetooth στην συσκευη, πηγα στην επιλυση βοήθειας καο ειχε ενα άρθρο οτι αν δεν δουλεψει το wifi με το Bluetooth..

και εγραφε οτι παίζει να πατανε στη ιδια συχνοτητα 2,4Ghz....

έκλεισα το wifi και άνοιξα τα δεδομένα και συνεχισα το βιντεακι που έβλεπα στο YouTube και ακούγεται μπομπα....

 

τι να πω?!.....

 

ρουτερ εχω κοσμοτε....

 

και το εκπληκτικό ειναι οτι το p20 pro συνδεδεμενο στο ιδιο wifi παιζει κανονικα, ενω στο mate 20 pro μου κολλανε....

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ το p20 pro πιο καλό ακόμα και σε φώτο. Σκέφτομαι σοβαρά να γυρίσω στο p20 pro.
Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη ευκαιρία θα το δοκιμάσω και γω.

Χρησιμοποιώ τα ακουστικά μόνο έξω, είμαι περιεγος να δω τι θα γίνει. Έχω wifi από cosmote ρούτερ αλλά και από ένα tplink που έχει τον ρόλο του ap.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη ευκαιρία θα το δοκιμάσω και γω.

Χρησιμοποιώ τα ακουστικά μόνο έξω, είμαι περιεγος να δω τι θα γίνει. Έχω wifi από cosmote ρούτερ αλλά και από ένα tplink που έχει τον ρόλο του ap.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πραγματικα δεν ξερω αν ειναι θεμα ρουτερ, πιστεύω οτι ειναι το wifi του mate 20 pro τουλάχιστον με τα συγκεκριμένα ακουστικά που ετυχε να δοκιμασω.

 

δοκιμασε σε οτι wifi βρεις, και αν παιζει κανονικα, δοκιμασε στο router της κοσμοτε σε παρακαλω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά θεωρώ το p20 pro πιο καλό ακόμα και σε φώτο. Σκέφτομαι σοβαρά να γυρίσω στο p20 pro.

 

εγω εχω το p20 pro σπίτι ακομα και το χρησιμοποιεί η σύζυγος μου,

το mate ειναι πανέμορφο και πραγματικα δεν μου λείπει κατι απο το p20 pro

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

 

εγω εχω το p20 pro σπίτι ακομα και το χρησιμοποιεί η σύζυγος μου,

το mate ειναι πανέμορφο και πραγματικα δεν μου λείπει κατι απο το p20 pro

 

Έχεις δοκιμάσει με το Mate να φωτογραφίσεις ένα παιδί που δε στέκεται; Σε ενηλίκους και τοπία είναι μια χαρά. Σε κινούμενο τοπίο ειδικά με χαμηλό φωτισμό τα βρίσκει σκούρα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι οτι δεν το πολυεχω με τις φώτο, αν το εχεις λιγο και δρν σου κάθεται καλα ναι λογικό το βρίσκω, εγω απλα παταω το κουμπί και οσες βγαλω, δεν καίγομαι κιολας, και εχω και μικρο παιδι, ε βγαζω επαναλαμβανομενες, και μετα σβηνω!
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε φάση μεταπηδησης από OnePlus 6t στο mate20 pro.. Αξίζει ή διαφορά 120€,για ανταλλαγή;;
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα δεν ξερω αν ειναι θεμα ρουτερ, πιστεύω οτι ειναι το wifi του mate 20 pro τουλάχιστον με τα συγκεκριμένα ακουστικά που ετυχε να δοκιμασω.

 

 

 

δοκιμασε σε οτι wifi βρεις, και αν παιζει κανονικα, δοκιμασε στο router της κοσμοτε σε παρακαλω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

εγω εχω το p20 pro σπίτι ακομα και το χρησιμοποιεί η σύζυγος μου,

 

το mate ειναι πανέμορφο και πραγματικα δεν μου λείπει κατι απο το p20 pro

Δοκίμασα τα ακουστικά για κάνα μισάωρο - 40 λεπτα και δεν είχα πρόβλημα.

το τηλέφωνο ήταν συνδεδεμένο στο cosmote speedport plus router στα 2.4ghz.

Έχεις δοκιμάσει να ακούσεις μουσική η οποία είναι στην συσκευή ( mp3 flac) και όχι από streaming;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

και πολυ ακουσες για μισάωρο, εδω στα δευτερόλεπτα το καταλαβαινεις οτι κανει διακοπες ο ηχος.

 

τωρα θα με πείτε τρελο ρε παιδια,λογικό, αλλα θα με τρελανουν και αυτα...

 

ξεχασα χθες οτι σας ειπα οτι κανουν διακοπες και στην τηλεόραση και οντως εκτως από το κινητο κανει και στην τηλεόραση, για να μου φυγει απο το μυαλό ειναι να κλεισω τελείως το ρουτερ γιατι ειναι συνδεδεμενη και η τηλεόραση εκεί, και βέβαια να δοκιμασω να βαλω ενα mp3 στο κινητό να το δοκιμάσω.

 

πραγματικά δεν ξερω τι γίνεται!

δεν τα λεω ολα αυτα αγανακτησμενος ή οτιδήποτε άλλο, αλίμονο εχουμε πολύ ποιο σοβαρά προβλήματα! απλα εχω ξενερωσει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπόν, το δοκιμασα σε ηχογραφημενο αρχειο απο την συσκευη μου...

με συνδεδεμένο wifi εκανε διακοπές, οσο επαιζε το ηχογραφημενο κλεινω το wifo του κινητου, και ρολαρε τελεια η ηχος, ξαναπαταω το wifi και με το που συνδέεται ξανακολαγε!

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

και πολυ ακουσες για μισάωρο, εδω στα δευτερόλεπτα το καταλαβαινεις οτι κανει διακοπες ο ηχος.

 

τωρα θα με πείτε τρελο ρε παιδια,λογικό, αλλα θα με τρελανουν και αυτα...

 

ξεχασα χθες οτι σας ειπα οτι κανουν διακοπες και στην τηλεόραση και οντως εκτως από το κινητο κανει και στην τηλεόραση, για να μου φυγει απο το μυαλό ειναι να κλεισω τελείως το ρουτερ γιατι ειναι συνδεδεμενη και η τηλεόραση εκεί, και βέβαια να δοκιμασω να βαλω ενα mp3 στο κινητό να το δοκιμάσω.

 

πραγματικά δεν ξερω τι γίνεται!

δεν τα λεω ολα αυτα αγανακτησμενος ή οτιδήποτε άλλο, αλίμονο εχουμε πολύ ποιο σοβαρά προβλήματα! απλα εχω ξενερωσει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπόν, το δοκιμασα σε ηχογραφημενο αρχειο απο την συσκευη μου...

με συνδεδεμένο wifi εκανε διακοπές, οσο επαιζε το ηχογραφημενο κλεινω το wifo του κινητου, και ρολαρε τελεια η ηχος, ξαναπαταω το wifi και με το που συνδέεται ξανακολαγε!

 

Για να μην κουραζεσαι και ταλαιπωρεισαι αδικα το BT και το WiFi ειναι στο ιδιο chip και χρησιμοποιουν την ιδια κεραια, οποτε το ενα επηρεαζει το αλλο.

Σαν επιλογες εχεις να γυρισεις το WiFi του σπιτιου σου στην μπαντα των 5Ghz με την ελπιδα να δουλεψει,

να δοκιμασεις αλλο μοντελο ακουστικα μηπως και εκεινα παιζουν κανονικα.

Βασικα τα συγκεκριμενα θυμαμαι εχουν αναφερει πολλοι στο νημα του P20 pro οτι ειχαν το ιδιο προβλημα οποτε θεωρω αν και huawei δεν ειναι συμβατα με huawei συσκευες.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

καππυ θυμάμαι και γω καποιον στο φόρουμ που ειχε θεμα και νομίζω συγκεκριμένα με τα κόκκινα που δοκιμασα 2 ζευγαρια και γω, απλα δεν θυμάμαι αν ειναι εδω ή στο νημα του p20 pro που διαβαζα παλια.

 

ανακεφαλαιωση:

τα κοκκινα am61 οταν ειναι συνδεδεμενα με το mate 20 pro μου και ειμαι στο wifi του ρουτερ της cosmote είτε ακουω ηχο από applications είτε απο ηχογραφημενο αρχειο της συσκευής κανουν κοληματα.

 

οταν αυτα τα ακουω από δεδομένα ή δεν ειμαι συνδεδεμένος στο wifi, ολα καλα!

 

σε p20 pro, σε αλλο κινητό εκτός Huawei και σε τηλεόραση lg που δεν εχει ίντερνετ ολα καλά.

 

στην Samsung τηλεόραση μου είτε συνδεδεμενη με ethernet που ειναι, ειτε χωρις το καλωδιο πανω της και το ρουτερ κλειστο και εκτός ρευματος, παλι κολαει!!

 

τα παιδια εδω στην πτέρυγα στο Δαφνί ππυ ηρθα μετα απο ολα αυτα, με καταλαβαίνουν!!!!

 

 

ΥΓ:από περιέργεια περιμένω σε λιγο ενα παλικαρι που εχει τα ιδια σε μαύρα να δω αν αυτά θα παιζουν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να μην κουραζεσαι και ταλαιπωρεισαι αδικα το BT και το WiFi ειναι στο ιδιο chip και χρησιμοποιουν την ιδια κεραια, οποτε το ενα επηρεαζει το αλλο.

Σαν επιλογες εχεις να γυρισεις το WiFi του σπιτιου σου στην μπαντα των 5Ghz με την ελπιδα να δουλεψει,

να δοκιμασεις αλλο μοντελο ακουστικα μηπως και εκεινα παιζουν κανονικα.

Βασικα τα συγκεκριμενα θυμαμαι εχουν αναφερει πολλοι στο νημα του P20 pro οτι ειχαν το ιδιο προβλημα οποτε θεωρω αν και huawei δεν ειναι συμβατα με huawei συσκευες.

 

κατι τετοιο γίνεται, σαν συσκευή το ππυ εχει τα τσιπακια της, γιατι στο ίδιο ρουτερ είναι και το p20 pro της συζύγου μου πλέον, και τα ακουστικα παίζουν μια χαρά.

επίσης στην τηλεόραση που δεν παίζουν επίσης, δεν επαιζαν ουτε οταν έβγαλα το ρουτερ από την πριζα. ενω σε αλλη τηλεόραση επαιζε.

αρα παιζουν ρολο η συμβατοτητες με τεχνικα θεματα των συσκευων.

 

για 5g το ρουτερ απο οτο διαβασα δεν εχει αυτη την δυνατότητα.

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση σαν Huawei να δεχθεί οτι υπάρχει πρόβλημα στο chip και να το αλλαξει εφόσον ειναι στην εγγύηση?
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε φάση μεταπηδησης από OnePlus 6t στο mate20 pro.. Αξίζει ή διαφορά 120€,για ανταλλαγή;;

 

Σε ταχύτητα πιο γρήγορο το OP. Φωτογραφία, νομίζω πιο καλό το Mate, τουλάχιστον μπορείς να πάρεις καλό αποτέλεσμα χωρίς προσπάθεια. Θα χάσεις σε ποιότητα βίντεο αν σε ενδιαφέρει. Αν είναι πιο φρέσκο από το δικό σου, με ότι αυτό συνεπάγεται σε μπαταρία, και σε άριστη κατάσταση, εγώ θα το έδινα το 100αρικο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ταχύτητα πιο γρήγορο το OP. Φωτογραφία, νομίζω πιο καλό το Mate, τουλάχιστον μπορείς να πάρεις καλό αποτέλεσμα χωρίς προσπάθεια. Θα χάσεις σε ποιότητα βίντεο αν σε ενδιαφέρει. Αν είναι πιο φρέσκο από το δικό σου, με ότι αυτό συνεπάγεται σε μπαταρία, και σε άριστη κατάσταση, εγώ θα το έδινα το 100αρικο.

Ευχαριστώ πολύ.. Τελικά, το ακύρωσα.. Καλύτερα να δώσω κάτι παραπάνω να πάω στο P30pro..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...