Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έως τώρα και εγω γνώριζα ότι την 40αρα την δοκιμάζεις σε μια ηλιόλουστη μέρα για να πιάσεις λεπτομέρειες! Με την δεκάρα κανενα απολυτός πρόβλημα! Συνεχίζει η συσκευή να με καλύπτει, εμένα προσωπικά!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε νυχτερινές συνθήκες έχει θέμα ..στα 40 τραβάει πολύ άσχημες φωτό ενώ στα 10 megapixels βγάζει καλύτερες ..στις ίδιες συνθήκες πάντα ..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο λόγος που έχει 40ΜΡ είναι για να τραβάς στα 10 και να βγάζει καλές αφού παίρνει 4 πιξελ και φτιάχνει ένα με τα καλύτερα στοιχεία από το κάθε ένα. Με τα 40 απλά κερδίζεις λεπτομέρεια αλλά σε αριστες συνθήκες φωτισμού μόνο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έκανα την αναβάθμιση στο viber δεν παίρνω notifications badge για τα νέα μηνύματα, δεν δείχνει καθόλου των αριθμό των αδιάβαστων μηνυμάτων ούτε παίρνω notification στην κουρτίνα. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Από τη στιγμή που πέρασα τη δεκάρα και μετά, μετά από λίγες ημέρες παρουσιάστηκε πρόβλημα με το κινητό και το smartwatrch. Δεν λάμβανα καθόλου ειδοποιήσεις στο ρολόι, ενώ όταν είχα κλήσεις ερχόντουσαν κανονικά. Υπέθεσα ότι θα ήταν bug του ρολογιού (Ticwatch C2), έκανα restarts και τελικά το πρόβλημα λύθηκε μόνο του μετά από λίγες μέρες οπότε και δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Κάτοχος πλέον του Fossil Gen5, ενώ οι ειδοποιήσεις έρχονταν αρχικά κανονικά, εδώ και λίγες ημέρες πάλι δεν έρχεται τίποτα στο ρολόι εκτός από τις κλήσεις και τις κλήσεις στο Viber. Έκανα αποσύνδεση κι επανασύνδεση, restart το ρολόι και το κινητό και πάλι τίποτα. Έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα; Είναι αρκετά ενοχλητικό, στην ουσία έχει αχριστεύσει το smartwatch, καθώς δεν λαμβάνει τίποτα. Έχει να προτείνει καποιος καμία λύση; (Σημειωτέον, στο προηγούμενο ρολόι είχα κάνει επαναφορα και το πρόβλημα δεν είχε λυθεί πάλι, λύθηκε μόνο του μετά από κάποιες μέρες χωρίς να έχω κάνει κάτι συγκεκριμένο εγώ και το πρόβλημα ξεκίνησε μερικές ημέρες αφότου πέρασα τη δεκάρα στο κινητό).
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που έχω με το Stratos 2, είναι ότι την πρώτη φορά που θα συνδεθεί το ρολόι με το κινητό δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις μέχρι να κάνω 2-3 ένα refresh στην εφαρμογή του Amazfit (pull down στην κεντρική σελίδα της εφαρμογής). Μετά όλα καλά.

 

Το πρόβλημα πάντως υπήρχε ακόμη και με το Android 9.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που έχω με το Stratos 2, είναι ότι την πρώτη φορά που θα συνδεθεί το ρολόι με το κινητό δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις μέχρι να κάνω 2-3 ένα refresh στην εφαρμογή του Amazfit (pull down στην κεντρική σελίδα της εφαρμογής). Μετά όλα καλά.

 

Το πρόβλημα πάντως υπήρχε ακόμη και με το Android 9.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα refresh στην συγκεκριμένη περίπτωση, η μόνη εφαρμογή που υπάρχει στο κινητό είναι το Wear OS. Πριν τη δεκάρα δεν είχα κανένα πρόβλημα πάντως με τις ειδοποιήσεις. Τουλάχιστον στο κομμάτι του Wear OS.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μου επεσε το κινητο σε ενα μπολ με νερο και το εβγαλα αμεσως ,το σκουπισα και τ εκλεισα για 5 λεπτα και μετα το λειτουργησα για λιγη ωρα και το ξανα εκλεισα ,σε ετσι περιπτωση λογικα περιμενω αν μου εμφανισει προβλημα ,κανουμε κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μου επεσε το κινητο σε ενα μπολ με νερο και το εβγαλα αμεσως ,το σκουπισα και τ εκλεισα για 5 λεπτα και μετα το λειτουργησα για λιγη ωρα και το ξανα εκλεισα ,σε ετσι περιπτωση λογικα περιμενω αν μου εμφανισει προβλημα ,κανουμε κατι αλλο?

 

και γιατί να εμφανίσει πρόβλημα?....εκτός και σου έπεσε σε τραχανά:lol::lol::lol:

....δούλεψέ το κανονικά....μόνο στην φόρτιση μπορεί να σου εμφανίσει μνμ υγρασίας...η συσκευή είναι αδιάβροχη

...https://www.getdroidtips.com/is-huawei-mate-20-pro-waterproof-device/

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι οκ ,και αδιαβροχο να ειναι δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος οτι θα επιβιωσει,οσο για τον τραχανα :lol: .
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι στο P30 pro φίλου έχει ξύπνημα οθονης με διπλό χτύπημα στην οθόνη. Σε εμένα δεν το βρίσκω. Υπάρχει κάπου ή απουσιάζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Παρατήρησα ότι δουλεύει η εφαρμογή πορτοφόλι στη συσκευή, ενώ παλιά έγραφε δεν υποστηρίζεται στην χώρα (Ελλάδα). Έχει να κάνει καθόλου με Google pay ή/και ανέπαφες αγορές μέσω nfc;

 

Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα, δουλεύω το NFC με το Tap and Pay της Alp__B__k..

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι στο P30 pro φίλου έχει ξύπνημα οθονης με διπλό χτύπημα στην οθόνη. Σε εμένα δεν το βρίσκω. Υπάρχει κάπου ή απουσιάζει;

 

δεν υπάρχει ...αλλά.... με δακτυλικό δεν έχεις ξεκλείδωμα και εισαγωγή;

... αλλιώς ενεργοποίησε αφύπνιση με το σήκωμα της συσκευής

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

46 ώρες χρήση

8.5 ώρες οθόνη

1 ώρα τηλέφωνο

Απομένει 9%

 

Είχα καιρό να το φορτίσω μέχρι 100% και να πάρω μετρήσεις.. ΘΗΡΙΟ

 

από τον Ιούλιο που το έχω, δεν μ έχει πουλήσει ΠΟΤΕ από μπαταρία...

και στα συν, δεν κολλάει ποτέ και σε τίποτα.... κρίμα με τον τραμπ-αρια, το mate 30 pro, θα είναι εξωπραγματικό, αλλά....

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δουλεύω το NFC με το Tap and Pay της Alp__B__k..

 

Καλημέρα,

ευχαριστώ για την απάντηση. Κι εγώ αυτό δουλεύω. Είπα μήπως ξέρει κανείς κάτι παραπάνω για την εφαρμογή πορτοφόλι.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η 10.0.0.196 με ΟΤΑ μόνη της. Ενημέρωση Μαρτίου.
Καλησπέρα. Ποια έκδοση είχες πριν;

 

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πρέπει να πω πως μετά την αναβάθμιση σε 188 το δαχτυλικο αποτύπωμα δουλεύει άψογα χωρίς ούτε μια αποτυχία ...δεν ξέρω εάν φταίει η αναβάθμιση ..αννκαινηταν μόνο security update από ότι είδα ...αλλά έστρωσε...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μονο προβλημα που μου εκανε ειναι το speaker το πανω, ακουγα μια χαρα μεχρι πριν απο λιγο αρχισε να μου κανει ιδιοτροπιες. Δυστυχως την επαθα και εχασα και την εγγύηση, και μιλαμε οτι μπηκε στον νερο για 2-3 δευτερολεπτα. Edited by MU20
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στο σέρβις ...να το καθαρίσουν ..και επί της ευκαιρίας άλλαξε και μια μπαταρία ..πόσο καιρό το έχεις ;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι αδιάβροχη ,κανονικά δεν θα επρεπε ,αλλά η αδιαβροχοτητα της επιρεαζεται από πολλούς παράγοντες .

Το δικό μου έχει εκτεθεί πχ στον ήλιο,από λάθος γιατί το ξέχασα ,αρκετές φορές και έκαιγε για αρκετή ώρα..σίγουρα τα ελαστικά που συγκρατούν υγρασίας έχουν πάθει ζημιά ...οπότε θέλει νανλ είμαι προσεκτικός .

Μίλα με το σέρβις τους γιατί μπορεί να θέλει εσωτερικό καθαρισμό .

Δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό .

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...