Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται οτι χρειάζεται

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παντός με την 187 πάει τρένο το mate 20. Κανένα απολύτως θέματακι. Πολύ ωραίο δούλεμα και νομίζω η κάμερα έδωσε λίγο ακόμα.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να διόρθωσαν αρκετά πράγματά.

Εγώ από Γερμανό αγορά το κινητό κι ακόμα η 153 μέσα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το s9 plus με pie πηγενε πάρα πολύ καλά είχε κάτι ψιλά κολλήματακια, στο mate δεν έχω δει το παραμικρό ειδικά με την 187.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω δει πουθενά το παραμικρό κόλλημα (s9 plus ,pie καθαρή εγκατάσταση πάνω από μήνα). Αυτό δεν σημαίνει πως το mate 20 pro δεν σπέρνει...αυτό έλειπε εξάλλου ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω δει πουθενά το παραμικρό κόλλημα (s9 plus ,pie καθαρή εγκατάσταση πάνω από μήνα). Αυτό δεν σημαίνει πως το mate 20 pro δεν σπέρνει...αυτό έλειπε εξάλλου ;)

 

Δεν είπα ότι κολλάει και αργή αλλά κάτι σπασίματακια βλέπεις αν είσαι τρίχας . Και γω καθαρό το είχα μέχρι γερμανικό το έκανα με sim γερμανική( για να περνάει πιο γρήγορα τα update) και εννοείτε πηγενε, σφαίρα στην μπαταρία είχα θέματακια και το άλλαξα αν και το είχα ψάξει αρκετά.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να διόρθωσαν αρκετά πράγματά.

Εγώ από Γερμανό αγορά το κινητό κι ακόμα η 153 μέσα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν θέλετε την τελευταία 187 για Ευρωπη - διαβάστε εδω https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/how-to/firmware-update-187-brings-oem-unlock-t3897301

 

Χρειάζεστε η κάρτα μνήμης η usb-c/usb και κάνετε τη δουλειά μόνοι σας (χωρίς ρουτ, η ξεκλείδωτο bootloader). Η συσκευή παραμένει στοκ και παίζουν ολα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@Rst13: Καλησπέρα, τα greeklish έχουν απαγορευτεί στο forum εδώ και πολύ καιρό, γράψε κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας αν δεν θέλεις να σου διαγράψουν τα post.

 

Όσον αφορά το πρόβλημά σου, φαίνεται να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα ανάμεσα στα δύο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Ενώ με το τηλ είμαι υπέρ ευχαριστημένος.... Ηρθε το θέμα με τα ακουστικά.... Αν δοκίμασε κανένας άλλος κάποια ακουστικά και είναι ευχαριστημένος...
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ...

Το ατού σε σχέση με το s9+ είναι η μπαταρία.

Αν το s9+ είχε καλύτερή αυτονομία σίγουρα θα πήγαινα ξανά σε αυτό.

Το note 9 δυστυχώς το απέρριψα λόγω μεγέθους.

Και αυτό βασικά θεωρώ το μοναδικό προνόμιο του mate 20 έναντι του samsung.

Οθόνη καλύτερή στο samsung.

Ηχεία με διαφορά καλύτερα.

One ui...το πήγαν πλέον αλλού το θέμα οι προγραμματιστές της samsung.πολύ θετικό αυτό.

Στις κάμερες εγώ τουλάχιστον δεν έχω δει τρελές διάφορές.

Για να μην πω οτι το manual mode της samsung οτι είναι και καλύτερό.

Γούστα τέλος πάντων.

Απλά παραμένω σε αυτό και περιμένω s10.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή έχω και το mate 20 pro και το note 9 , συμφωνώ σε όλα εκτός από την οθόνη. Εννοείται πως και σε φωτεινότητα και σε χρώματα αλλα και σε λευκό υπερέχει το mate. Όπως και σε ταχύτητα αλλα και σε browsing ένα ελάχιστο προβάδισμα έχει το mate. Στο βίντεο εννοείται υπερέχει η Samsung.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους !!! με αφορμή το προηγουμενο πολύ ευστοχο ποστ...βλεπω σε καποιες γνωμες χρηστων και σε ομαδες στο fb...να κατηγορουν τη συσκευή και την εταιρεια...Προσωπικα εγω εχοντας αλλαξει αρκετες συσκευες από το καταραμμενο μικροβιο θεωρω πως είναι μια από τις καλυτερες. Στον τομεα καμερας πο ασχολούμαι ειδικοτερα...τετοια ευελιξια επιλογων δεν εχω ξανασυναντησει….βαθος στις φωτος…..κτλ. Μπαταρια τα εχετε πει...και οθοναρα...οκ ένα κλικ κατω από σαμμυ….Ρολλαρισμα υπεροχο….Μαλλον το θεμα οθονη με τα πανελ της lg επηρεασε πολλους….αλλα καλυτερη αντιμετωπιση από σερβις δε θα μπορουσε να υπαρξει...μπαμ μπαμ αντικατασταση χωρις φλυαριες...
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους !!! με αφορμή το προηγουμενο πολύ ευστοχο ποστ...βλεπω σε καποιες γνωμες χρηστων και σε ομαδες στο fb...να κατηγορουν τη συσκευή και την εταιρεια...Προσωπικα εγω εχοντας αλλαξει αρκετες συσκευες από το καταραμμενο μικροβιο θεωρω πως είναι μια από τις καλυτερες. Στον τομεα καμερας πο ασχολούμαι ειδικοτερα...τετοια ευελιξια επιλογων δεν εχω ξανασυναντησει….βαθος στις φωτος…..κτλ. Μπαταρια τα εχετε πει...και οθοναρα...οκ ένα κλικ κατω από σαμμυ….Ρολλαρισμα υπεροχο….Μαλλον το θεμα οθονη με τα πανελ της lg επηρεασε πολλους….αλλα καλυτερη αντιμετωπιση από σερβις δε θα μπορουσε να υπαρξει...μπαμ μπαμ αντικατασταση χωρις φλυαριες...

 

Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, και εσύ και ο φίλος ταξιδιώτης λέτε ότι η οθόνη Samsung είναι ένα κλικ παραπάνω. Τι βλέπετε που Εγώ δεν το βλέπω, ειλικρινά. Εγώ την βλέπω καλύτερη σε όλα την οθόνη. Μπορείτε να μου πείτε παρακαλώ;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, και εσύ και ο φίλος ταξιδιώτης λέτε ότι η οθόνη Samsung είναι ένα κλικ παραπάνω. Τι βλέπετε που Εγώ δεν το βλέπω, ειλικρινά. Εγώ την βλέπω καλύτερη σε όλα την οθόνη. Μπορείτε να μου πείτε παρακαλώ;

 

Δεν τιθεται κανενα θεμα. Ξεκαθαρα ανωτερη η οθονη του note 9 (και s9+). Contrast, αλλα κυριως screen uniformity, οι βασικοτεροι λογοι που υπερτερουν οι sammy οθονες. Κατοχος mate 20 pro αυτη τη στιγμη, καθως ειναι η καλυτερη συσκευη του εμποριου (μεχρι την επομενη).

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, και εσύ και ο φίλος ταξιδιώτης λέτε ότι η οθόνη Samsung είναι ένα κλικ παραπάνω. Τι βλέπετε που Εγώ δεν το βλέπω, ειλικρινά. Εγώ την βλέπω καλύτερη σε όλα την οθόνη. Μπορείτε να μου πείτε παρακαλώ;

 

Η οθονη του mate 20 pro σε χαμηλό φωτισμο,το λευκο φοντο μοιαζει σαν ξεθωριασμενο...εαν βαλεις και τις γκρι γραμμες δεξια-αριστερα, εκει βλεπεις οτι χανει σε σχεση με τα samsun...,

Aπο την αλλη οταν ο φωτεισμος ειναι πανω απο την μεση το panel απογειωνεται,καλυτερο ισως και απο s9...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την συσκευή με την boe, και είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Ηθελα να ρωτησω τα screen protectors μαρκας που κανουν 30 ευρω στα ελληνικά μαγαζιά, είναι τόσο ανώτερα σε σχέση με αυτά που κυκλοφορούν στο e Bay με 5 ευρω πχ;;
Link to comment
Share on other sites

κοντα εναν μηνα με την συσκευη ,μονο θετικα εχω να πω! οθονη ιδια ακριβως με s8+ δεν ειμαι ηλεκτρολογος η τεχνικος να βαλω υπερμεγεθυντικους φακους να δω αν βγαζει κουτακια η γραμμες,οποιος εχει δουλεψει κουρμπαριστες οθονες ξερει απο πρασινοκιτρινο στην στορφη της οθονης,,στα ματια μου ειναι φωτεινη ζωντανη,αψογη! καμερες δυνατες για φωτο,βιντεο δεν εχω τραβηξει πολλα,,ικανοποητικο!μπαταρια καλυτερα σαφως απο το s8+ αλλα με την χρηση που κανω δεν εχω αγγιξει κατι 7μισαρια και 8αρια που εχω δει,6μισι μαξ εχω δει! συνιστω ανεπιφυλακτα την συσκευη σε υποψηφιους αγοραστες! εξακολουθω να βλεπω μεγαλα νουμερα στην κυψελη,δε ξερω αν και σε σας εχει υψηλο ποσοστο! σε P20 pro φιλου ειναι 1-2%, εμενα απο 4 και πανω!
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, και εσύ και ο φίλος ταξιδιώτης λέτε ότι η οθόνη Samsung είναι ένα κλικ παραπάνω. Τι βλέπετε που Εγώ δεν το βλέπω, ειλικρινά. Εγώ την βλέπω καλύτερη σε όλα την οθόνη. Μπορείτε να μου πείτε παρακαλώ;

 

Καλημέρα και καλο ΣΚ....αλοιμονο δεν υπαρχει καμια αντιπαραθεση….στα δικα μου ματια μου δεν εχει την διαφορα...απλα η Sammy ισως λιγο καλυτερα μαυρα και υπερκορεσμενα...προς θεου λεου προσωπικη γνωμη….παιδια πιο ψαγμένα και με τεχνικες γνσεις εδώ μεσα θα γνωριζουν καλυτερα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις παρέλαβα την συσκευή με την boe, και είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Ηθελα να ρωτησω τα screen protectors μαρκας που κανουν 30 ευρω στα ελληνικά μαγαζιά, είναι τόσο ανώτερα σε σχέση με αυτά που κυκλοφορούν στο e Bay με 5 ευρω πχ;;

 

καλημέρα φιλε μου δυστηχως για να κατσει καλα παιρνεις ένα spigen που εχουν εδώ διαθεσιμο και τελιωνεις...καλα λογια από αρκετο κοσμο….ομορφο...δεν εχεις θεμα ευκρινειας και στο touch του fingerprint

 

https://www.skroutz.gr/s/16651915/Spigen-Glas-tR-Case-Friendly-Tempered-Glass-Black-Huawei-Mate-20-Pro.html

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

όσοι το πήρατε είχε θήκη μέσα ? στο κουτί δεν είχε κάτι, από Κωτσόβολο έγινε η αγορά

 

Δεν έχουν θήκη τα ελληνικά κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

όσοι το πήρατε είχε θήκη μέσα ? στο κουτί δεν είχε κάτι, από Κωτσόβολο έγινε η αγορά

 

Ειναι απο τις κακες περικοπες που εκανε η Huawei και που μου εκανε προσωπικα εντυπωση σε σχεση με το προηγουμενο mate10.

Δηλαδη και 250ευρω πανω η αρχικη τιμη πωλησης και μου βγαζεις την θηκη που ειχες στις φθηνοτερες συσκευες.

 

Οχι οτι η θηκη που εδινε δωρο ηταν οτι το καλυτερο αλλα οπως εχουμε ξαναπει σε κινητα λιγοτερο δημοφιλη βοηθαει απιστευτα οταν πρωτο αγοραζεις το κινητο για να μπορεις να το δουλεψεις μεχρι να παρεις καποια αλλη θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...