Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά όλα καλά με το θέμα μίλησα με το plaisio και μου πρότειναν πάλι πίστωση την πήρα την κρατάω και περιμένω να δω τι θα κάνω

 

δεν τολμάω πάντως να επιχειρήσω ξανά :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι αναβάθμιση είναι αυτή που μου πέταξε 8,17Kb;;; Απο 9.0.0.153 με... ρίχνει σε 9.0.0.2; Μπερδεύτηκα!:wacko::wacko::wacko:

Α! Και επίσης παρατήρησα πως με το παλίο μου κινητό και cosmote, είχα full σήμα, αλλά με το Mate είναι 3 γραμμές μόνο. Δεν ξέρω αν συμβαίνει επειδή άλλαξα sim απο micro σε nano και παίζει τπτ με το τηλ... περίεργο!

 

AjGT77m.jpgHPq7taM.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελικά όλα καλά με το θέμα μίλησα με το plaisio και μου πρότειναν πάλι πίστωση την πήρα την κρατάω και περιμένω να δω τι θα κάνω

 

δεν τολμάω πάντως να επιχειρήσω ξανά :cry:

 

Κάνε υπομονή μέχρι να ξεκινήσουν να βγαίνουν συσκευές χωρίς θέμα

Σε βλέπω για s10 plus η note 9

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ φίλε.

 

Πρώτη Φορά μετά από χρονιιιαα που πάει κινητό δεύτερη μέρα μπαταρία.!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι αναβάθμιση είναι αυτή που μου πέταξε 8,17Kb;;; Απο 9.0.0.153 με... ρίχνει σε 9.0.0.2; Μπερδεύτηκα!:wacko::wacko::wacko:

]

Είναι αναβάθμιση της προσαρμοσμενη έκδοσης, δηλαδή του παρόχου κινητής που έχεις, και όχι της ρομ.

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάνε υπομονή μέχρι να ξεκινήσουν να βγαίνουν συσκευές χωρίς θέμα

 

Σε βλέπω για s10 plus η note 9

Note είχα δεν μ3 βόλεψε os

Για την ώρα έχω με τι ν; κάνω δουλειά (παλιό mate 9 με αλλαγμένη μπαταρία) και iphone 8

 

Και υπομονή μπας και αλλάξει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Note είχα δεν μ3 βόλεψε os

Για την ώρα έχω με τι ν; κάνω δουλειά (παλιό mate 9 με αλλαγμένη μπαταρία) και iphone 8

 

Και υπομονή μπας και αλλάξει κάτι

 

P30 Pro just around the corner:whistle::wink:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φώτο που έβγαλα και είναι ότι πρέπει για wallpaper (ειδικά η 1η με τα σύννεφα) ;)

 

https://imgur.com/a/0stPMgc

 

Edit: κρίμα βλέπω ότι τις μειώνει ανάλυση όμως

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους τους συμφοριτες….παρατηρείτε καποια αυξομειωση της φωτεινότητας...όταν μπαινουμε σε καποια εφαρμογή?? πχ στο youtube ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους τους συμφοριτες….παρατηρείτε καποια αυξομειωση της φωτεινότητας...όταν μπαινουμε σε καποια εφαρμογή?? πχ στο youtube ??

 

Ενεργοποιησε τα developer tools (επιλογες για προγραμματιστες) και απενεργοποιησε απο το μενου επιλογες για προγραμματιστες το "Αυξηση της αναγνωσιμοτητας κατω απο το φως του ηλιου", κανε restart την συσκευη και δες αν λυθηκε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησε τα developer tools (επιλογες για προγραμματιστες) και απενεργοποιησε απο το μενου επιλογες για προγραμματιστες το "Αυξηση της αναγνωσιμοτητας κατω απο το φως του ηλιου", κανε restart την συσκευη και δες αν λυθηκε.

 

ευχαριστω πολύ φιλε μου....για την αμεση απαντηση...να εισαι καλα…:)

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

T max, απέτυχα. Το τραπέζι πρέπει να είναι ΕΝΤΕΛΏΣ ίσια.

Εμένα μου έτρεξε το υγρό κάτω από το κινητό, και πρόσεξα ένα κενό , κάτω κάτω, το οποίο το έκλεισα ,, κούνησα το τζαμακι Αρ δεξιά, το πίεσα σε εκείνο το σημείο,,, αλλά δεν πρόσεξα πάνω αριστερά, και 2ο κενό.

Έβαλα τις υπεριώδεις, και μετά είδα το κενό.

Η γνώμη μου είναι, ότι η συσκευασία, έχει υπερβολική ποσότητα υγρού.

Έτσι αφηρεσα το τζαμακι, και πρέπει να ξανακάνω την προσπάθεια, τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα και γω tmax. Όλα καλά είχα και εμπειρία από το Whitestone στο s9. Έβαλα τις ταινίες στο ηχείο και κάτω στην typec. Επίσης έβαλα ταινια στα κουμπάκια στο πλάι να μην πάει κόλλα. Όλα καλά το καθάρισα μετά με μωρομαντιλο και έγινε τζάμι.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

παιδια ολες η οθονες amoloed υπο γωνιες αλλαζουν εστω και λιγο την αντιθεση?

Eχω παρατηρησει οτι οταν κρατας το κινητο σε καποιες συγκεκριμενες μοιρες το λευκο γινεται πιο θερμο(προς τα πισω πιο ροζ-εκρου, προς τα εμπρος πιο κιτρινωπο) ενω οταν το κρατας τελειως οριζοντιο πιο ψυχρο...

βεβαια πρεπει να το προσεξεις καλα για να το παρατηρησεις,αλλα συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια κάθε μέρα η ετοιμότητα κυψέλης παίζει μεταξύ 5-7% σε μένα,μεσα στην ημέρα και μετά την πλήρης φόρτιση στο 10%Έτσι είναι και σε σας? Δεύτερο στην κατάταξη μετά την οθόνη!

Επίσης αναφορές στα SMS δεν μου έρχονται, ενώ είναι ενεργοποιημενη η επιλογή από τις ρυθμίσεις!

Edited by paraskevas013
Link to comment
Share on other sites

να κανω αλλη μια ερωτηση...

παρατηρησα με πολυ προσοχη , σε τελειως χαμηλο φωτισμο το λευκο μοιαζει λιγο ξεθωριασμένο(boe οθονη).....δεν ειναι τελειως λευκο(σαννα εχει ελαχιστα γκριζωπες γραμμες,καθετες αλλα κυριως μια λοξή πινελια πανω αριστερα σαν να εχει ζωγραφιστει-δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα)

Σκεφτηκα οτι οφειλεται στην τοποθετηση του tempered glass?,αλλα απο το google διαβασα οτι οι οθονες amoled μπορει να εμφανισουν mura line effect,κ.τ.λ.

Το ξερω οτι ειμαι υπερβολικος,αλλα υστερα απο ολη αυτη την ιστορια και με ολα αυτα που διαβαζω καθε μερα βρισκω και κατι διαφορετικο...

Μπορει καποιος εαν ξερει να μου πει την αποψη του?

Link to comment
Share on other sites

να κανω αλλη μια ερωτηση...

παρατηρησα με πολυ προσοχη , σε τελειως χαμηλο φωτισμο το λευκο μοιαζει λιγο ξεθωριασμένο(boe οθονη).....δεν ειναι τελειως λευκο(σαννα εχει ελαχιστα γκριζωπες γραμμες,καθετες αλλα κυριως μια λοξή πινελια πανω αριστερα σαν να εχει ζωγραφιστει-δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα)

Σκεφτηκα οτι οφειλεται στην τοποθετηση του tempered glass?,αλλα απο το google διαβασα οτι οι οθονες amoled μπορει να εμφανισουν mura line effect,κ.τ.λ.

Το ξερω οτι ειμαι υπερβολικος,αλλα υστερα απο ολη αυτη την ιστορια και με ολα αυτα που διαβαζω καθε μερα βρισκω και κατι διαφορετικο...

Μπορει καποιος εαν ξερει να μου πει την αποψη του?

 

Φίλε μου για τις γραμμές σε χαμηλή φωτεινότητα σε άσπρο κυρίως φόντο είχα γράψει και γω...και στα δύο με οθόνη boe που έχω συμβαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για τις γραμμές σε χαμηλή φωτεινότητα σε άσπρο κυρίως φόντο είχα γράψει και γω...και στα δύο με οθόνη boe που έχω συμβαίνει...

 

Οπότε είναι θέμα τις οθόνης...

Περισσότερο με νευριάζει ένα σημείο που φαίνεται σαν να έχει τραβήξει κάποιος μια μικρή πινελιά λοξή πάνω αριστερά 2-3 εκατοστα(σαν να έχει κυλήσει μια σταγόνα στο λευκό φόντο, δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς)

Οι υπόλοιπες κάθετες γραμμές σαν ξεπλυμενο λευκό φόντο δεν με ενοχλούν ιδιαίτερα.

Μπορεί το πρόβλημα να υπάρχει μόνο σε αυτές τις συνθηκες(προσωπικά είμαι ψείρας και το πρόσεξα μετά από 10 ημέρες), παρόλο αυτά δεν έπρεπε να υπάρχουν τέτοιες αστοχίες...

Αξίζει τον κόπο να το πάω στο service ή το φαινόμενο είναι γενικό?

Edited by tolisrx8
Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι θέμα τις οθόνης...

Περισσότερο με νευριάζει ένα σημείο που φαίνεται σαν να έχει τραβήξει κάποιος μια μικρή πινελιά λοξή πάνω αριστερά 2-3 εκατοστα(σαν να έχει κυλήσει μια σταγόνα στο λευκό φόντο, δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς)

Οι υπόλοιπες κάθετες γραμμές σαν ξεπλυμενο λευκό φόντο δεν με ενοχλούν ιδιαίτερα.

Μπορεί το πρόβλημα να υπάρχει μόνο σε αυτές τις συνθηκες(προσωπικά είμαι ψείρας και το πρόσεξα μετά από 10 ημέρες), παρόλο αυτά δεν έπρεπε να υπάρχουν τέτοιες αστοχίες...

Αξίζει τον κόπο να το πάω στο service ή το φαινόμενο είναι γενικό?

 

 

Σε οθόνες samsung κινητών δεν υπάρχουν τέτοια θέματα.. Αν δεν σε ενοχλεί σε καθημερινή χρήση ευχαριστήσου την συσκευή κ το πας πριν τελειώσει η εγγύηση εμένα στο μαύρο του, νετφλιξ μ. Κάνει γραμμή άχνη στην oled, lg η σε λευκό φόντο αλλά έχει επαναφορά οθόνης για μια ώρα.. Στα samsung κινητά έχει παρατηρηθεί πως πιξελιζει το μαύρο στο σκοτάδι δείτε trailer the darkest hour κ θα καταλάβετε

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, υπάρχει περίπτωση ώστε μέσω κάποιας ρύθμισης να μην είναι ενεργοποιημένο το ΑΙ στην συσκευή μου;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε οθόνες samsung κινητών δεν υπάρχουν τέτοια θέματα.. Αν δεν σε ενοχλεί σε καθημερινή χρήση ευχαριστήσου την συσκευή κ το πας πριν τελειώσει η εγγύηση εμένα στο μαύρο του, νετφλιξ μ. Κάνει γραμμή άχνη στην oled, lg η σε λευκό φόντο αλλά έχει επαναφορά οθόνης για μια ώρα.. Στα samsung κινητά έχει παρατηρηθεί πως πιξελιζει το μαύρο στο σκοτάδι δείτε trailer the darkest hour κ θα καταλάβετε

δυστυχως στο θεμα οθονης το κινητο πασχει λιγο,δεν ειναι τελειο(μονο με χαμηλο φωτισμο οθονης παρουσιαζει διαφορα effect...(παιζει πολυ θεμα τυχης).

απο αναζητηση στο google ειδα οτι παρομοια θεματα εχουν και τα iphone x,v30 κ.α

πιστευω οτι το θεμα εχει να κανει με το line mura(δειτε την 2η εικονα στην παρακατω σελιδα)

https://globalledoled.com/articles_&_papers/how-to-use-imaging-colorimeters-to-improve-oled-display-production-testing-efficiency-and-yields/

Στο mate 20 pro υπαρχει σε βαθμο ανεπαισθητο ,που ομως εαν εισαι απαιτιτικος μπορεις να το καταλαβεις...

Παντως στο mate 10 pro δεν ειχα θεματα με την οθονη(ισως επειδη κρατουσε λιγο πιο ψηλα το φωτισμο ή το συγκεκριμενο ειχε καλυτερο panel).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...