Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην θερμοκρασια χρωματος οθονης….επελεξα το ψυχρο και νομιζω εγινε πιο λευκη ….:)
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την 187 ota. Μόλις μου την έβγαλε

 

Πάροχος;;;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα..

Εχει έρθει! Update σε κάποιον άλλον ?εγώ ούτε ota ακόμα

Και στο pc με hi swite κολημμενο στην 153

pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

Αναμενουμε τη νεα αναβαθμιση να δουμε τι καλο ετοιμασαν…..πιστευω αυτονομια την περιμενα λιγο καλυτερη ….το εβαλα στην εξυπνη αναλυση οθονης...ειδωμεν
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Αναμενουμε τη νεα αναβαθμιση να δουμε τι καλο ετοιμασαν…..πιστευω αυτονομια την περιμενα λιγο καλυτερη ….το εβαλα στην εξυπνη αναλυση οθονης...ειδωμεν

 

+1 για την αυτονομία, το δουλεύω δικαρτο και πραγματικά περίμενα κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανέναν που να πέρασε από Note 9 ή S9 σε αυτό το τηλέφωνο να μας πει εντυπώσεις?
Ναι εγώ...

Το ατού σε σχέση με το s9+ είναι η μπαταρία.

Αν το s9+ είχε καλύτερή αυτονομία σίγουρα θα πήγαινα ξανά σε αυτό.

Το note 9 δυστυχώς το απέρριψα λόγω μεγέθους.

Και αυτό βασικά θεωρώ το μοναδικό προνόμιο του mate 20 έναντι του samsung.

Οθόνη καλύτερή στο samsung.

Ηχεία με διαφορά καλύτερα.

One ui...το πήγαν πλέον αλλού το θέμα οι προγραμματιστές της samsung.πολύ θετικό αυτό.

Στις κάμερες εγώ τουλάχιστον δεν έχω δει τρελές διάφορές.

Για να μην πω οτι το manual mode της samsung οτι είναι και καλύτερό.

Γούστα τέλος πάντων.

Απλά παραμένω σε αυτό και περιμένω s10.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρέθηκα στον Κωτσόβολο του the mall και άκουσα ενα παλικάρι που κοιτούσε τη συσκευη και ρώτησε την κοπέλα της huawei για τις οθόνες. Εκεινη ηταν κατηγορηματική πως πια δεν έχουν τις παλιές με το πρόβλημα.

 

Το λέω για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Έν τω μεταξύ μου αρέσουν οι μαζεμένες του διαστάσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ...

Το ατού σε σχέση με το s9+ είναι η μπαταρία.

Αν το s9+ είχε καλύτερή αυτονομία σίγουρα θα πήγαινα ξανά σε αυτό.

Το note 9 δυστυχώς το απέρριψα λόγω μεγέθους.

Και αυτό βασικά θεωρώ το μοναδικό προνόμιο του mate 20 έναντι του samsung.

Οθόνη καλύτερή στο samsung.

Ηχεία με διαφορά καλύτερα.

One ui...το πήγαν πλέον αλλού το θέμα οι προγραμματιστές της samsung.πολύ θετικό αυτό.

Στις κάμερες εγώ τουλάχιστον δεν έχω δει τρελές διάφορές.

Για να μην πω οτι το manual mode της samsung οτι είναι και καλύτερό.

Γούστα τέλος πάντων.

Απλά παραμένω σε αυτό και περιμένω s10.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτη η μανια που εχετε ορισμενοι να αναφερετε μονο συγκεκριμενα πραγματα με ξεπερνα.

+Εχει μεγαλυτερη οθονη

+Εχει καλυτερη αυτονομια

+Android 9 out of the box(στο note9 πχ ακομα περιμενουν την αναβαθμιση καποιοι και αντε να παρουν αλλη μια)

+Δυνατοτερο επεξεργαστη/τσιπακι

+Καλυτερη καμερα συνολικα(κυριως η τριτη wide camera)ειδικα για Auto και φυσικα το βραδυ.

+Ir blaster

+δακτυλικο κατω απο την οθονη(για οποιον τον ενδιαφερει),που θα δουμε στα επομενα κινητα

+reverse wireless charging(ας υπαρχει σαν επιλογη για οποτε χρειαστει,εστω και σπανια)

+αισθητα γρηγοροτερη φορτιση

+χαμηλο δεικτη Sar(κυριως στο σωμα)για οποιους τα κοιταζουν αυτα.

 

Ειδες πως αν κατσει καποιος και αναφερει ολα τα θετικα του κινητου η λιστα μεγαλωνει απο το''εχει μονο καλυτερη αυτονομια'' ? :)

 

Σιγουρα το Emui δεν ειναι το καλυτερο Android skin της αγορας και αν καποιος εχει μαθει στο UI γενικα αλλων γνωστων κινητων οπως των Samsung να μην του αρεσει.

 

Το μονο πραγματικο παραπονο που εχω απο την Huawei γενικα ειναι που δεν εχει βαλει ακομα στις συσκευες της το Double Tap to wake. Ποσο δυσκολο ειναι ρε γμτ να το βαλουν στις ναυαρχιδες τους?Μεχρι και τα Iphone το εχουν....

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Το μονο πραγματικο παραπονο που εχω απο την Huawei γενικα ειναι που δεν εχει βαλει ακομα στις συσκευες της το Double Tap to wake. Ποσο δυσκολο ειναι ρε γμτ να το βαλουν στις ναυαρχιδες τους?Μεχρι και τα Iphone το εχουν....

 

Πιστευω για τον ιδιο λογο που εχει τοσο λιτη AOD, η αυτονομια. Με το Tap to wake θα πρεπει να scanαρει συνεχεια ο αισθητηρας με αποτελεσμα την καταναλωση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω για τον ιδιο λογο που εχει τοσο λιτη AOD, η αυτονομια. Με το Tap to wake θα πρεπει να scanαρει συνεχεια ο αισθητηρας με αποτελεσμα την καταναλωση.

 

Καλα αν ειναι ετσι τοτε να μην εβαζαν καθολου και τον αισθητηρα κατω απο την οθονη για το δακτυλικο ή στην αναλυση να εμεναν σε 1080p μιας και ολα αυτα καταναλωνουν μπαταρια,δεν ειναι λογικη αυτη.

 

Ειναι το ιδιο κουλο με το Oneplus πχ που εχω εχει double tap to wake δεν εχει Aod.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η μανια που εχετε ορισμενοι να αναφερετε μονο συγκεκριμενα πραγματα με ξεπερνα.

+Εχει μεγαλυτερη οθονη

+Εχει καλυτερη αυτονομια

+Android 9 out of the box(στο note9 πχ ακομα περιμενουν την αναβαθμιση καποιοι και αντε να παρουν αλλη μια)

+Δυνατοτερο επεξεργαστη/τσιπακι

+Καλυτερη καμερα συνολικα(κυριως η τριτη wide camera)ειδικα για Auto και φυσικα το βραδυ.

+Ir blaster

+δακτυλικο κατω απο την οθονη(για οποιον τον ενδιαφερει),που θα δουμε στα επομενα κινητα

+reverse wireless charging(ας υπαρχει σαν επιλογη για οποτε χρειαστει,εστω και σπανια)

+αισθητα γρηγοροτερη φορτιση

+χαμηλο δεικτη Sar(κυριως στο σωμα)για οποιους τα κοιταζουν αυτα.

 

Ειδες πως αν κατσει καποιος και αναφερει ολα τα θετικα του κινητου η λιστα μεγαλωνει απο το''εχει μονο καλυτερη αυτονομια'' ? :)

 

Σιγουρα το Emui δεν ειναι το καλυτερο Android skin της αγορας και αν καποιος εχει μαθει στο UI γενικα αλλων γνωστων κινητων οπως των Samsung να μην του αρεσει.

 

Το μονο πραγματικο παραπονο που εχω απο την Huawei γενικα ειναι που δεν εχει βαλει ακομα στις συσκευες της το Double Tap to wake. Ποσο δυσκολο ειναι ρε γμτ να το βαλουν στις ναυαρχιδες τους?Μεχρι και τα Iphone το εχουν....

Συμφωνώ σε όλα και έχει και άλλα τόσα που υπερέχει το mate χωρίς να λέμε σε καμία περιπτώσει κακό το s9 plus που είχα πριν. Απλός με κούρασαν μερικά πραγματάκια στο s9 και πήγα στο mate που περίμενα να μην μου αρέσει στην γενική εμπειρία απλός το βρήκα ευκαιρία και λέω θα το δοσω χωρίς χασούρα. Τελικά είναι έκπληξη για μένα η δουλειά που έχουν κάνει γιατί δεν έχουν την εμπειρία ούτε τις Apple ούτε Samsung. Το πιο σημαντικό μείον αν το θες για εργαλείο καθημερινό που έχει το s9 plus είναι η μπαταρία του. Θεωρό τον εαυτό μου ψαγμένο χρήστη που το ψάχνω αρκετά. Εκεί που μου πηγενε 6 ώρες sot την άλλη πήγενε 4 sot με την ίδια χρήση χωρίς λόγο . Η κάμερα και η γενική ταχύτητα του mate είναι επόμενης γενιάς. Περιμένουμε τώρα να δούμε στο s10 τη δουλειά έγινε γιατί το Ειχα σίγουρο ότι θα το πάρω αλλά το mate είναι ευχάριστη έκπληξη.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

7nm, υπέρ ευρυγώνιος και μπαταρία τα ατού του εξαιρετικού mate 20 pro. Όμως με την αναμενόμενη μεγάλη διαφορά τιμής σε μεταχειρισμένα η πλάστιγγα έγειρε εννοείται στο s9 plus, το οποίο και για μένα ήταν και είναι μια πολύ ευχάριστη έκπληξη. Καταπληκτική δουλειά με την pie η Samsung ,το έχω ένα μήνα κοντά το κινητό δεν έχει την αηδία το notch σε συνδυασμό με το απαραίτητο για μένα audio Jack και φυσικά έδωσα s8 plus και με ένα πενηντάρικο πήρα το s9 plus.

* εκθαμβωτική η οθόνη του s9 plus, δεν την περίμενα έτσι, ίσως παίζει ρόλο και η πίτα, δεν το είχα με oreo καθόλου.

Απολαύστε τις κινητάρες σας...αφού έστρωσε το θέμα με τις οθόνες Όλα καλά τότε...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

να κανω αλλη μια ερωτηση...

παρατηρησα με πολυ προσοχη , σε τελειως χαμηλο φωτισμο το λευκο μοιαζει λιγο ξεθωριασμένο(boe οθονη).....δεν ειναι τελειως λευκο(σαννα εχει ελαχιστα γκριζωπες γραμμες,καθετες αλλα κυριως μια λοξή πινελια πανω αριστερα σαν να εχει ζωγραφιστει-δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα)

Σκεφτηκα οτι οφειλεται στην τοποθετηση του tempered glass?,αλλα απο το google διαβασα οτι οι οθονες amoled μπορει να εμφανισουν mura line effect,κ.τ.λ.

Το ξερω οτι ειμαι υπερβολικος,αλλα υστερα απο ολη αυτη την ιστορια και με ολα αυτα που διαβαζω καθε μερα βρισκω και κατι διαφορετικο...

Μπορει καποιος εαν ξερει να μου πει την αποψη του?

 

παιδια σχετικα με την πιο λευκη λοξη πινελια πανω αριστερα που βλεπω σε τελειως χαμηλο φωτισμο,μπορει να με διαφωτισει καποιος εαν ειναι στα επιτρεπτα ορια αστοχιας?

Εξαφανιζεται οταν ο φωτισμος παει πανω απο 20% περιπου

Παραθετω και εικονες για να τις προσεξετε οσο φαινονται(οσο καλυτερα μπορεσα να την εστιασω...για να μην μπερδευτείτε απο τις refresh γραμμες,εχω κυκλωσει το σημειο)

Μηπως να βγαλω το tempered glass(παρηγορούμαι μηπως δεν καθαριστηκε καλα η οθονη κατα την τοποθετηση,αλλα και παλι φαινεται οτι ειναι θεμα της οθονης.

https://imgur.com/a/cZ4vyy4

https://imgur.com/a/qnB0YP1

θα μπορουσε καποιος να με διαφωτισει?

Το ζητημα ειναι οτι ειμαι απο επαρχια,το κινητο ειναι δωρο,το επεστρεψα ηδη μια φορα οταν ειχα lg οθονη(εβαλα σε ταλαιπωρια εκεινον που μου το εδωσε να μπει στην διαδικασια αντικαταστασης), και τωρα νιωθω αβολα να ζητησω την αποδειξη σε περιπτωση που χρειαστει να παει σε service...

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η μανια που εχετε ορισμενοι να αναφερετε μονο συγκεκριμενα πραγματα με ξεπερνα.

+Εχει μεγαλυτερη οθονη

+Εχει καλυτερη αυτονομια

+Android 9 out of the box(στο note9 πχ ακομα περιμενουν την αναβαθμιση καποιοι και αντε να παρουν αλλη μια)

+Δυνατοτερο επεξεργαστη/τσιπακι

+Καλυτερη καμερα συνολικα(κυριως η τριτη wide camera)ειδικα για Auto και φυσικα το βραδυ.

+Ir blaster

+δακτυλικο κατω απο την οθονη(για οποιον τον ενδιαφερει),που θα δουμε στα επομενα κινητα

+reverse wireless charging(ας υπαρχει σαν επιλογη για οποτε χρειαστει,εστω και σπανια)

+αισθητα γρηγοροτερη φορτιση

+χαμηλο δεικτη Sar(κυριως στο σωμα)για οποιους τα κοιταζουν αυτα.

 

Ειδες πως αν κατσει καποιος και αναφερει ολα τα θετικα του κινητου η λιστα μεγαλωνει απο το''εχει μονο καλυτερη αυτονομια'' ? :)

 

Σιγουρα το Emui δεν ειναι το καλυτερο Android skin της αγορας και αν καποιος εχει μαθει στο UI γενικα αλλων γνωστων κινητων οπως των Samsung να μην του αρεσει.

 

Το μονο πραγματικο παραπονο που εχω απο την Huawei γενικα ειναι που δεν εχει βαλει ακομα στις συσκευες της το Double Tap to wake. Ποσο δυσκολο ειναι ρε γμτ να το βαλουν στις ναυαρχιδες τους?Μεχρι και τα Iphone το εχουν....

 

Μεγαλύτερη οθόνη και στο πλάτος μικρότερη επιφάνειά ωφέλιμη για διάβασμα κυρίως.

Επίσης το notch δεν ωφελεί και τόσο.

 

Την αυτονομία την ανέφερα.πολύ καλή.

 

Εννοείται οτι θα είχε android 9 μίας και είναι φρέσκο το μοντέλο.

 

Αυτό με τον επεξεργαστή η αλήθεια είναι οτι τα έτρεξα οχι μία και δυο μαζί,χωρίς να δω τις μεγάλες διάφορές.

Το ίδιο smooth και τα 2.

 

Καλά το δαχτυλικο...oh my God...τι επίτευγμά...μέτριο στη πράξη.

 

Η γρήγορη φόρτιση δεν με απασχολεί.αντιθέτως αν δεις μηνύματα μου έψαχνα τρόπο να την απενεργοποιήσω αλλά δυστυχώς σιγά μην είχαν βάλει επιλογή.

 

Δεν λέω οτι είναι άσχημο το κινητό.καλό είναι,απλά δεν είμαι και από τα άτομα πού θα ενθουσιαστουν κιόλας χωρίς κάποιον τρανταχτό λόγο.

Τα κινητά πού παίρνω πάντα τους πίνω το αίμα και να βλέπω λεπτομερώς.

Εκεί πού εχουν φτάσει πλέον οι ναυαρχιδες δεν εχουν τρελές διάφορές μεταξύ τους.

Ευελπιστώ η νέα αναβάθμιση να μην αργήσει και να το δούμε ακόμα καλύτερό γιατί ως τώρα...δε βλέπω και τις τρελές χάρες του.

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ειχα περιπου για κανα μηνα το mate και για λιγες μερες το s9 plus...πιστευω όπως εγραψαν και οι φιλοι πιο πανω υπερεχει σαφως το mate και με διαφορα...σε καμερα...αυτονομια….και καλυτερο ρολαρισμα….
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη οθόνη και στο πλάτος μικρότερη επιφάνειά ωφέλιμη για διάβασμα κυρίως.

Επίσης το notch δεν ωφελεί και τόσο.

 

Την αυτονομία την ανέφερα.πολύ καλή.

 

Εννοείται οτι θα είχε android 9 μίας και είναι φρέσκο το μοντέλο.

 

Αυτό με τον επεξεργαστή η αλήθεια είναι οτι τα έτρεξα οχι μία και δυο μαζί,χωρίς να δω τις μεγάλες διάφορές.

Το ίδιο smooth και τα 2.

 

Καλά το δαχτυλικο...oh my God...τι επίτευγμά...μέτριο στη πράξη.

 

Η γρήγορη φόρτιση δεν με απασχολεί.αντιθέτως αν δεις μηνύματα μου έψαχνα τρόπο να την απενεργοποιήσω αλλά δυστυχώς σιγά μην είχαν βάλει επιλογή.

 

Δεν λέω οτι είναι άσχημο το κινητό.καλό είναι,απλά δεν είμαι και από τα άτομα πού θα ενθουσιαστουν κιόλας χωρίς κάποιον τρανταχτό λόγο.

Τα κινητά πού παίρνω πάντα τους πίνω το αίμα και να βλέπω λεπτομερώς.

Εκεί πού εχουν φτάσει πλέον οι ναυαρχιδες δεν εχουν τρελές διάφορές μεταξύ τους.

Ευελπιστώ η νέα αναβάθμιση να μην αργήσει και να το δούμε ακόμα καλύτερό γιατί ως τώρα...δε βλέπω και τις τρελές χάρες του.

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ετσι ειναι η νεα αναλογια οθονης καλως ή κακως.Τουλαχιστον για το notch εχουν κανει καλη υλοποιηση στο να το κρυψεις(αν και φερνει μετα σε Samsung η αληθεια ειναι).Τουλαχιστον εχει ακομα το Notification led.

 

Εμ δεν εννοειται οτι θα εχει Android 9.Το LG V40 βγηκε με Android 8.1 πχ. Το Galaxy a9 με Android 8 και αυτο.

 

Για τον επεξεργαστη δεν λεω οτι εχει τις τεραστιες διαφορες(αντε ισως σε παιχνιδια αν φανουν)αλλα οτι ειναι νεωτερος/δυνατοτερος/καλυτερος,πιο πολυ για την συμπεριφορα σε βαθος χρονου αλλα και καλυτερη καταναλωση μπαταριας.

 

Για το δακτυλικο δεν ειπα οτι ειναι καλυτερο.Ειπα οτι καλως ή κακως εχει το νεο δακτυλικο που θα δουμε και στις μελλοντικες συσκευες κινητων,κοινως ειναι θετικο περισσοτερο σαν νεα τεχνολογια(προσωπικα και εγω προτιμω τα παλιοτερα δακτυλικα).

 

Το ιδιο ισχυει και για την φορτιση.Ο καθενας προφανως και φορτιζει οπως θελει,αλλα το γεγονος οτι εχει την γρηγοροτερη ταχυφορτιση της αγορας προφανως ειναι στα θετικα της συσκευης.

 

Με λιγα λογια ανεφερα θετικα πραγματα και ας ειναι περισσοτερο θετικα στα χαρτια.

 

Εμενα πχ δεν με βολεψαν οι edge οθονες του,ειδικα οταν το ειχα το κινητο στο πλαι fullscreen και επαιζα παιχνιδια αλλα και τα gestures λογω των edge οθονων.

Link to comment
Share on other sites

Sto funkyHuawei, υπάρχει το firmware .188, αλλά θέλει 20$ να τους πληρώσεις για να το

περασεις..

 

Οπότε αναμονή μέχρι να έρθει κανονικά ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάτσε να πάρουμε πρώτα την 183....

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λες χρειάζεται η συσκευή κάποια διόρθωση κ έχετε τρελαθεί με τις αναβαθμησεις.

Οι άλλοι πληρώνουν κιόλας για να πάρουν αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...