Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα να ρωτήσω αν έχει κάνεις το galaxy watch και αν συνεργάζονται σωστά (κλήσεις sms κλπ)

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συνεργάζονται αλλά έχω παρατηρήσει αποσυνδέσεις.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ! Μόλις παρέλαβα από Κοτσόβολο το κινητό (Twilight). Το κουτί δεν το έχω ανοίξει ακόμη, είναι στη ζελατίνα και έχει τα αυτοκόλλητα πάνω. Δεν μπορώ να βρω πουθενά ημερομηνία κατασκευής.Ή κοιτάω λάθος ή κάτι έχει αλλάξει. Το serial δεν κοιτάμε; Γιατί στην περιοχή S/N που βρίσκεται ανάμεσα στα πεδία IMEI1 και IMEI2, δεν βλέπω γράμμα A-C... :/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ! Μόλις παρέλαβα από Κοτσόβολο το κινητό (Twilight). Το κουτί δεν το έχω ανοίξει ακόμη, είναι στη ζελατίνα και έχει τα αυτοκόλλητα πάνω. Δεν μπορώ να βρω πουθενά ημερομηνία κατασκευής.Ή κοιτάω λάθος ή κάτι έχει αλλάξει. Το serial δεν κοιτάμε; Γιατί στην περιοχή S/N που βρίσκεται ανάμεσα στα πεδία IMEI1 και IMEI2, δεν βλέπω γράμμα A-C... :/

 

Φίλε μου θα βλέπεις 19 και μετά το νούμερο 1 γιατί μπήκαμε σε καινούργιο έτος και πλέον οι μήνες μετριούνται αριθμητικά...Άρα θα έχεις παρτίδα Ιανουαρίου..Οι μήνες από Ιανουάριο μέχρι Σεπτέμβρη αντιπροσωπεύονται από τα νούμερα 1 έως 9 και μετά έχουμε Α=Οκτώβριος, Β=Νοέμβριος και C=Δεκέμβριος

Edited by mitsosloc
Link to comment
Share on other sites

191080... Άρα 8 Ιανουαρίου, σωστά; Καλό σημάδι! Το ανοίγω και θα έχω νεότερα σύντομα! Wish me luck :P

 

Σωστά! Είναι 8 Ιανουαρίου η κατασκευή...να το χαρείς με το καλό και κατά 99,9% δε πρόκειται να ξαναπετυχει κάποιος LG οθόνη με πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το σήμα μου είπαν να περιμένω την επόμενη ενημέρωση αν δεν θέλω να περιμένω να το στείλω να αλλάξουν πλακέτα κατά πάσα πιθανότητα

(δεν θέλω να βάζουν χέρι στο καινούργιο κινητό που είναι 8 ημερών )

τι μπορώ να κάνω? να ζητήσω πάλι πιστωτικό δεν παιζει να φανταστώ?

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το σήμα μου είπαν να περιμένω την επόμενη ενημέρωση αν δεν θέλω να περιμένω να το στείλω να αλλάξουν πλακέτα κατά πάσα πιθανότητα

(δεν θέλω να βάζουν χέρι στο καινούργιο κινητό που είναι 8 ημερών )

τι μπορώ να κάνω? να ζητήσω πάλι πιστωτικό δεν παιζει να φανταστώ?

 

Δεν σε πήγε καθόλου ρε αδερφέ αυτή η συσκευή..

Link to comment
Share on other sites

Από το σέρβις στο είπαν αυτό;; Είναι η πρώτη συσκευή από το κατάστημα ή την πήρες ως αντικατάσταση από το σέρβις;
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πήγε καθόλου ρε αδερφέ αυτή η συσκευή..
Και την θελωωω
Από το σέρβις στο είπαν αυτό;; Είναι η πρώτη συσκευή από το κατάστημα ή την πήρες ως αντικατάσταση από το σέρβις;
Ναι είναι η πρώτη συσκευή από το κατάστημα την πήρα πριν 8 μέρες,

Την προηγούμενη συσκευή εχω κάνει αλλαγή 3 φορές μέχρι που πήρα πιστοτικο και πήρα tv τώρα είπα να δωκιμασω τη τύχη μου ξανά.... Αλλά οχιι δεν με θέλει η οθόνη άψογη αλα χαμένες κλήσεις... Πάω να κρεμαστό

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να καταντάω κουραστικός αλλά ρε παιδιά με το ινσταγκραμ θα ήθελα να μάθω αν το κάνει το κόψιμο και συγκεκριμένα το ξεθώριασμα στις ιστορίες που βλέπουμε από πάνω! Είναι τόσο ενοχλητικό και χάνετε όλη η φώτο και το βίντεο που περνάει από πάνω! Σεp20 pro δεν το κάνει ενός ξάδερφου μου!
Link to comment
Share on other sites

Και την θελωωωΝαι είναι η πρώτη συσκευή από το κατάστημα την πήρα πριν 8 μέρες,

Την προηγούμενη συσκευή εχω κάνει αλλαγή 3 φορές μέχρι που πήρα πιστοτικο και πήρα tv τώρα είπα να δωκιμασω τη τύχη μου ξανά.... Αλλά οχιι δεν με θέλει η οθόνη άψογη αλα χαμένες κλήσεις... Πάω να κρεμαστό

 

Κάνε το όνομα σου γκαντέμης.. Σε πειράζω.. Δεν φταις εσύ πίστεψε με άλλα η Huawei..

Εσύ φταις στο θέμα ότι σε φτύνει το γκόμενάκι κ ακόμα το κυνηγάς Τετάρτηοκ Πέμπτη φορά.. Όσο κ να ήθελα να τη δοκιμάσω τη συσκευή δεν μ πάει το χέρι να δώσω το s9 plus κ να μπω σε περιπέτειες.. Γίνομαι γραφικός αλλά θέλω πιο πολύ από εσάς να σταματήσει να βγάζει προβλήματα η εταιρία κ. Να συνεχίσει να είναι στις πρώτες θέσεις... Για την Apple πάλι ανυπομονω να σκάσει η φούσκα και να πέσει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το όνομα σου γκαντέμης.. Σε πειράζω.. Δεν φταις εσύ πίστεψε με άλλα η Huawei..

Εσύ φταις στο θέμα ότι σε φτύνει το γκόμενάκι κ ακόμα το κυνηγάς Τετάρτηοκ Πέμπτη φορά.. Όσο κ να ήθελα να τη δοκιμάσω τη συσκευή δεν μ πάει το χέρι να δώσω το s9 plus κ να μπω σε περιπέτειες.. Γίνομαι γραφικός αλλά θέλω πιο πολύ από εσάς να σταματήσει να βγάζει προβλήματα η εταιρία κ. Να συνεχίσει να είναι στις πρώτες θέσεις... Για την Apple πάλι ανυπομονω να σκάσει η φούσκα και να πέσει

 

τα ιδια εχω τραβιξει μαι με samsung μαλλον παω για αλλαγη ονοματος......

η φαση ειναι οτι ειχα ολα τα mate ποτε κανενα θεμα ολα τα p ποτε κανενα θεμα ....... και τωρα.........:cry:

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια εχω τραβιξει μαι με samsung μαλλον παω για αλλαγη ονοματος......

η φαση ειναι οτι ειχα ολα τα mate ποτε κανενα θεμα ολα τα p ποτε κανενα θεμα ....... και τωρα.........:cry:

 

Για εποχές προ s7 edge σε πιστεύω αλλά απτό 7αρι στη σειρά s δεν είχε θέματα η σαμι. Έφαγε φολα με τις οθόνες της LG εγώ δεν μπορώ να καταλάβω οκ περασε ένα μέρος συσκευών από έλεγχο κ ας πούμε δεν είδε θέμα. Δεν θα έπρεπε πριν βγει σε κυκλοφορία λέω μια χαζομάρα να το δουλεύουν στα σπίτια τους κάποιοι τεχνικοί ώστε στις 3 μέρες που είδαν πράσινη οθόνη να πούνε κάτι δεν πάει καλά εδώ πάμε την κυκλοφορία 3 μήνες πιο πίσω.. Οκ μπορεί να λέω χαζομάρα είναι κολοσσός κ δεν την ένοιαξε κ δεν μπορούσε να το αναβάλει για λίγο;; πιστεύω να της γίνει μάθημα όπως έγινε στη σαμι με τις μπαταρίες

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι ΕΡΩΤΑΣ!

Είναι φουρνιά Ιανουαρίου και ήρθε με την έκδοση 146 και πήρε σε μερικά λεπτά την 153.

Καλου κακού το όλο... unboxing το κατέγραψα για λόγους ασφαλείας. Στο βίντεο που κατέγραψα, φαίνεται η οθόνη να τρεμοπαίζει αλλά όταν την κοιτάζω μπορστά μου, φαίνεται να είναι τέ-λει-α. Ίσως φταίει που έκανα την καταγραφή με άλλο κινητό και δεν ρύθμισα το ζωνοπερατό φίλτρο.

Με μια πρώτη ματιά, η οθόνη φαίνεται απίστευτη και απ' ότι είδα είναι BOE (λογικό)! Αυτές τις πολύ ελαφρές "πρασινίλες" που έβλεπα στα διάφορα βίντεο, που υπάρχουν στην άκρη της οθόνης και φαίνονται ελάχιστα πιο έντονα όταν την κοιτάς υπο γωνία, τελικά μου φαίνονται ότι είναι φυσικό να υπάρχουν λόγω του edge που κάνει η οθόνη. Δεν με ενοχλεί καθόλου εμένα προσωπικά! Αμέσως μετά το unboxing το πρώτο που έκανα είναι να βάλω τον dialer και να δοκιμάσω με σβηστά όλα τα φώτα την οθόνη και να παίζω με την φωτεινότητα της στο ελάχιστο και στο μέγιστο, όπως επίσηε έβαλα και την επιλογή για αντιστροφή χρωμάτων απο το μενού και έκανα την ίδια δοκιμή στο μαύρο φόντο. Η οθόνη ΕΥΤΥΧΩΣ φαίνεται να μην έχει κανένα ψεγάδι. Όσο και να έπαιξα με την φωτεινότητα, δεν βρήκα το παραμικρό πρόβλημα. Θα συνεχίσω αν το παρακολουθώ για λίγο καιρό όμως γιατί είχα διαβάσει πως μπορεί να μην το κάνει αμέσως αλλά μετά απο λίγες μέρες (ίσως λόγω θερμοκρασίας/χρήσης).

Για την μπαταρία που ακούω πως είναι σκυλί... εμμμ θα δείξει. Ήταν στο 53% όταν το άνοιξα και σχεδόν χωρίς να κάνω τίποτα, με ένα update και λίγο τέστ στην οθόνη, πήγε στο 45% αλλά πιστεύω θα στρώσει!

Για αρχή όμως το κινητό είναι ένα κόσμημα!!!

Edited by MindMaker
Link to comment
Share on other sites

Για εποχές προ s7 edge σε πιστεύω αλλά απτό 7αρι στη σειρά s δεν είχε θέματα η σαμι. Έφαγε φολα με τις οθόνες της LG εγώ δεν μπορώ να καταλάβω οκ περασε ένα μέρος συσκευών από έλεγχο κ ας πούμε δεν είδε θέμα. Δεν θα έπρεπε πριν βγει σε κυκλοφορία λέω μια χαζομάρα να το δουλεύουν στα σπίτια τους κάποιοι τεχνικοί ώστε στις 3 μέρες που είδαν πράσινη οθόνη να πούνε κάτι δεν πάει καλά εδώ πάμε την κυκλοφορία 3 μήνες πιο πίσω.. Οκ μπορεί να λέω χαζομάρα είναι κολοσσός κ δεν την ένοιαξε κ δεν μπορούσε να το αναβάλει για λίγο;; πιστεύω να της γίνει μάθημα όπως έγινε στη σαμι με τις μπαταρίες

 

με 8+ ειχα φαει 3 φορές service ο ναι πάλι θέμα με σήμα...........

 

το θεμα με της οθόνες........ lg 8/10 πράσινες... boe 50/50 να σου πετύχει με καλά χρώματα και καλο φως....... και τώρα τι είναι αυτό με το σημα..... πόσο γαντεμης ποια.....

Link to comment
Share on other sites

με 8+ ειχα φαει 3 φορές service ο ναι πάλι θέμα με σήμα...........

 

το θεμα με της οθόνες........ lg 8/10 πράσινες... boe 50/50 να σου πετύχει με καλά χρώματα και καλο φως....... και τώρα τι είναι αυτό με το σημα..... πόσο γαντεμης ποια.....

 

Άρχισα να Πιστεύω πως έξω απτά service έχουν φωτογραφία σου και δεν θα σ επιτρέπετε η είσοδος χε χε

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να Πιστεύω πως έξω απτά service έχουν φωτογραφία σου και δεν θα σ επιτρέπετε η είσοδος χε χε
Χαχα δυσκολααα και εγώ στα service δουλεύω αν και δικό μου κινιτο δεν θα το άνοιγα με τπτ γρατζουνια να έχει τα αλλάζω (εκτός από τα iphonia που είναι καθαρά το εταιρικό νούμερο μέσα και κάνει 2 3 δουλειές εκείνο το έχω γδαρει)
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια μόνο γρατζουνισμένα και γλεντησμένα γουστάρω να βλέπω ... Και πιο ανθεκτικά έχουν αποδειχθεί από διάφορα φιλαράκια και μπράβο στα παιδιά που τα χαίρονται , αυτός είναι και ο σκοπός ως επί το πλείστον του κινητού... εμείς τα μεταχειριζόμαστε ως "πορσελάνες" για να κρατήσουμε υποτίθεται αξία μεταπώλησης και τα παίρνουν οι άλλοι σε τιμές κουφέτο!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το έχει παρει καποιος απο Ελλαδα; Πηρα τηλ την Βονταφον και δεν ηταν σιγουροι αν ειναι με 2 σιμ. Μιλαω για το 8/256...
Link to comment
Share on other sites

Το έχει παρει καποιος απο Ελλαδα; Πηρα τηλ την Βονταφον και δεν ηταν σιγουροι αν ειναι με 2 σιμ. Μιλαω για το 8/256...

 

Δεν νομιζω οτι θα βρείς αυτό το μοντέλο στην Ευρώπη εύκολα. Ισως και να μην έχει κυκλοφορήσει κάθολου. Υπάρχει σε διάφορα sites της Ασίας.

Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει απο skroutz το T-Max και σήμερα άνοιξα την συσκευασία. Βασικά με παραξένεψε πως απο έξω δεν αναγράφει την επωνυμία (T-Max) στο κουτί, απλά έχει ένα αυτοκόλλητο που μάλλον μπήκε απο το μαγαζί.

Σε όλα τα βιντεάκια βλέπω πως η συσκευασία περιέχει και άλλα πραγματάκια, όπως ειδική θήκη που κρατάει το κινητό σταθερό και κάνει την εγκατάσταση του τζαμιού πιο εύκολη, αλλά σε μενα είχε μόνο αυτά.

 

ilSTr0v.jpg

 

Δεν ξέρω αν όντως είναι T-Max ή απλά "βαφτίστηκε" έτσι για να πουλήσει. Ελπίζω να μην το μετανιώσω που θα το περάσω στην οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Αισθάνομαι τόσο άγχος. Αν δεν εγκατασταθεί σωστά, άντε να βγεί μετά...

 

φιλαρακι μην αγχωνεσαι….προσωπικα και τελεια να μη μπει μη χαλιεσαι....φιλαρακι προχτες το ριξε κατω...και θρυματιστηκε….δεν ειχε περασει τζαμακι….τον λυπηθηκα...οποτε δεκα φορες ένα τζαμακι...και ας μη μπει τελεια...παρα ακαλυπτο το κινητο. :)

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα αλλά η κόλλα ήταν παραπάνω απο αρκετή μου φαίνεται, με αποτέλεσμα να "ξεράσει" αποτα πλάγια πάνω στα πλαϊνά κουμπιά και να πάει κάτω απο τη συσκευή. Ευτυχώς βγήκε εύκολα όμως.

Αυτό που με προβλιματίζει είναι πως τώρα που στέγνωσε η κόλλα, ενώ απο τη μια μεριά το τζαμάκι ούτε που φαίνεται, απο την μεριά που ξέρασε την κόλλα, εσωτερικά του τζαμιού φαίνεται πως έχει κάτσει μεγαλύτερη ποσότητα κόλας σε εκείνο το σημείο και το σηκώνει λίγο. Ελπίζω να μην έχει θέμα το touch.

 

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ! Η κόλλα που ξέρασε πάνω στα πλήκτρα, μάλλον έκανε ζημιά, Εξωτερίκα δεν φαίνεται τίποτα γιατί τα καθάρισα αμέσως, αλλά τώρα που πήγα να ανοίξω το κινητό φαίνεται σαν να έχουν κολλήσει τα πλήκτρα και δεν πατιούνται μέσα. ΤΙ ΚΑΝΩ;;;

Edited by MindMaker
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...