Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν υπάρχει, επιδίωξε τουλάχιστον να πάρεις τελευταίας σειράς παρτίδες C αν δεν απατώμαι.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για να μην διαβάσω 200 σελίδες πίσω, υπάρχει τρόπος να δω ποια οθόνη έχει ένα σφραγισμένο mate?

 

Όχι φίλε μου δεν υπάρχει. Το μόνο που μπορείς να δεις είναι το sn που αναγράφεται έξω απ το κουτί να είναι καινούρια παρτίδα. Οι μεγάλες αλυσίδες έχουν φέρει όλες νέες παρτίδες κ ο Κωτσοβολος όσα έχει δώσει είναι με Boe οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικά έχω πάρει 18С20, 20 Δεκεμβρίου 18 απ'ότι καταλαβαίνω!

 

Κατεβασε το Device info hw και θα δειξει αν εχεις BOE ή LG αν και πιστευω θα εχεις BOE γιατι και εμενα 18C ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Παραγγελία 30/12 το μπλε απο κοτσόβολο θεσ/νίκης, σήμερα μου ήρθε μύνημα ότι η παραγγελία θα καθυστερήσει λόγω αναμονής παραλαβής απο τον προμηθευτή.

Λέω να περιμένω άλλη μία εβδομάδα και την τελευταία του Ιανουαρίου λέω να πάω από εκεί.

 

Σήμερα πριν απο περιπου μια ώρα πηγα να ρωτησω πότε περίπου αναμένετε η συσκευή, είδαν στον υπολογιστή και μου λέει το σύστημα δείχνει προβλεπόμενη ημερομηνία 11 φεβρουαρίου....εκτός λέει αν μας εκπλήξουν και έρθει πιο νωρίς...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πριν απο περιπου μια ώρα πηγα να ρωτησω πότε περίπου αναμένετε η συσκευή, είδαν στον υπολογιστή και μου λέει το σύστημα δείχνει προβλεπόμενη ημερομηνία 11 φεβρουαρίου....εκτός λέει αν μας εκπλήξουν και έρθει πιο νωρίς...

 

Και εμεις το ιδιο προβλημα εχουμε στην Κυπρο δεν υπαρχει αποθεμα εδω και 2 μηνες .

Link to comment
Share on other sites

Ρε'σεις, εγώ έχω τρία εδώ κλειστά με 18c20 serial, ρίξτε μου πμ αν θέλετε κανένα που να μην περιμένετε :D
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το Bluetooth, όταν συνδέω ακουστικά, ή στο αυτοκίνητο, αλλάζει το ringtone στο mate 9 που είχα δε είχα τέτοιο θέμα

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate-9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Τελικά για προστασία μονόδρομος το T Max? Ας ενημερώσουν όσοι το έχουν βαλει

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλημέρα Παρασκευα! Παρήγγειλα το T Max. Τώρα αν θα καταφέρω να το τοποθετήσω σωστά είναι άλλο θέμα.. Λολ

 

χαρα στο κουραγιο σου :p περιμενουμε εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω διαβασει πολλες αναφορες για χαμενες κλησεις?Ισχυει?Το εχετε διαπιστωσει?

 

εμενα εχει 3 μερες δεν μπορω να το βαλω σε 2-3g δεν μπορουν να με παρουν τηλεφωνο! εβαλα την καρτα σε αλλο κινητο και κανει το ιδιο,,ειμαι σε επικοινωνια με την cosmote,μαλλον ειναι απο το δικτιο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το έκανα παραγγελιά Κοτσόβολο για Ρόδο.

Μου είπαν περίπου 15 εργάσιμες θέλει ίσως και νωρίτερα ανάλογα το χρώμα κιόλας.

Ήθελα το midnight blue βασικά, αλλά κυρία με την οποία μίλησα στο τηλέφωνο μου είπε ότι δεν θα το πρότεινε γιατί ενώ έχουν φέρει καινούρια "φουρνιά" του κινητού, υπάρχουν ακόμη κινητά τα οποία βγάζουν πρόβλημα και στην πλειοψηφία τους είναι τα μπλέ μοντέλα!

Δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει αυτό αλλά μου φάνηκε περίεργο. Πήγα τελικά σε twilight και ελπίζω σύντομα να το παραλάβω!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς πως απενεργοποιω τις ειδοποιήσεις συστήματος από κάτω; Ξαφνικά μου το έβγαλε μετά από τόσο καιρό και δε μπορώ να το κρύψω με τίποτα...το βγάζει μόνο στο μεσεντζερ.. κατεβάζω κουρτίνα και αν υπάρχει εικόνα συνομιλητή ανοιχτή, το βγάζει και αυτό πακέτο..60bd3363f8b416ac075c726a810c505f.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το DxO ξεκίνησε να βαθμολογει σελφοκαμερες και όπως ήταν αναμενόμενο είναι το αδύνατο σημείο των Huawei. Όπως έχω πει σε προηγούμενο ποστ για μένα είναι τραγικές, εκ διαμέτρου αντίθετες σε ποιότητα με τις εκπληκτικές main κάμερες του mate20 και του p20. Αν και πλέον δεν δίνω βάση στο DxO όπως παλιότερα δε μπορώ παρά να χαίρομαι διότι οι εταιρείες εξακολουθούν να δίνουν σημασία στον άτυπο πόλεμο για τον βασιλιά του DxO και τι σημαίνει αυτό; Ότι επιτέλους η Huawei θα κάτσει να ασχοληθεί με τις μπροστινές κάμερες σοβαρά. Διότι είναι ντροπιαστικές για ναυαρχίδα.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το DxO ξεκίνησε να βαθμολογει σελφοκαμερες και όπως ήταν αναμενόμενο είναι το αδύνατο σημείο των Huawei. Όπως έχω πει σε προηγούμενο ποστ για μένα είναι τραγικές, εκ διαμέτρου αντίθετες σε ποιότητα με τις εκπληκτικές main κάμερες του mate20 και του p20. Αν και πλέον δεν δίνω βάση στο DxO όπως παλιότερα δε μπορώ παρά να χαίρομαι διότι οι εταιρείες εξακολουθούν να δίνουν σημασία στον άτυπο πόλεμο για τον βασιλιά του DxO και τι σημαίνει αυτό; Ότι επιτέλους η Huawei θα κάτσει να ασχοληθεί με τις μπροστινές κάμερες σοβαρά. Διότι είναι ντροπιαστικές για ναυαρχίδα.

 

Νομίζω πως η βάση υπάρχει, το θέμα είναι να βγάλει κανένα update και να την φτιάξει την ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ άμεσα αντε και λίγο το βίντεο :p

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά, επειδή σκοπεύω μόλις παραλάβω το κινητό απο τον Κοτσόβολο να το ανοίξω εκείνη την στιγμή στο κατάστημα για να ελέγξω αν είναι όλα ΟΚ με την οθόνη του.... τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να διακρίνω καλύτερα αν υπάρχει θέμα ή όχι;

 

Επίσης προτείνετε να το κάνω κι εγώ update μέσω funky στο τελευταίο firmware ή να περιμένω καλύτερα την ΟΤΑ όταν βγεί; Υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα που διορθώνει και θα πρέπει να περάσω asap νεο firm;

Link to comment
Share on other sites

Έχω Note9 και σκέφτομαι την αλλαγή σε mate 20 pro τώρα που υπάρχουν προσφορές θα με βολέψει το λογισμικό της huawei άκου πολλά αρνητικά για αυτό το σημείο του κινητού

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό θέλει εξοικείωση για να λέμε την αλήθεια.

Σήμερα του έδωσα δεύτερη ευκαιρία και το ξαναπηρα δίνοντάς το άψογο s9+ μου πού ήμουν αρκετά ευχαριστημένος

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό θέλει εξοικείωση για να λέμε την αλήθεια.

 

Σήμερα του έδωσα δεύτερη ευκαιρία και το ξαναπηρα δίνοντάς το άψογο s9+ μου πού ήμουν αρκετά ευχαριστημένος

Το οποίο πήρε και την αναβάθμιση και έγινε καλύτερο ε; την πρώτη φορά γιατί έφυγες για την οθόνη;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Παιδιά τώρα έχουμε και τέτοια προβλήματα;

 

076bca8442d207c15858c84177b764ff.jpg

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό θέλει εξοικείωση για να λέμε την αλήθεια.

Σήμερα του έδωσα δεύτερη ευκαιρία και το ξαναπηρα δίνοντάς το άψογο s9+ μου πού ήμουν αρκετά ευχαριστημένος

 

Αν αλλαζεις(γενικα μιλωντας)τα κινητα σαν τα πουκαμισα,προφανως και οταν αλλαζεις κινητα με διαφορετικα skins Θελουν εξοικιωση.

 

Γιαυτο για παραδειγμα οσοι αγοραζουν μονο iphone ή μονο galaxy ή μονο Oneplus/pixel δεν εχουν προβλημα εξοικιωσης.Γιατι μενουν σε μια μονο εταιρεια/UI και το μαθαινουν απεξω.

 

Προσωπικα ουτε με windows phone δεν ειχα προβλημα εξοικιωσης.

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο πήρε και την αναβάθμιση και έγινε καλύτερο ε; την πρώτη φορά γιατί έφυγες για την οθόνη;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Παιδιά τώρα έχουμε και τέτοια προβλήματα;

 

076bca8442d207c15858c84177b764ff.jpg

 

Η αναβάθμιση η 153 διόρθωσε αρκετά bugs πού είχε η συσκευή.

Ειδικά το lag πού είχε ο μαμά launcher και πού απορώ πού δεν το Χαν αναφέρει σε κανένα review.

 

Αυτό με την boe οθόνη το διάβασα κι εγώ αλλά δε ξέρω κατά πόσο ευσταθεί.

Εχουν αναφερθεί κι αλλά περιστατικά;

Εξωτερικό ας πούμε;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος μίας εβδομάδας με Boe, άψογα όλα! Λογισμικό πανεύκολο και καθόλου μη λειτουργικό όπως λένε πολλοί! Σελφι - βίντεο λίγο βελτίωση και νομίζω πως δεν θα φύγω από εδώ! Πάρα πολύ γρήγορο σε σχέση με s8+ που είχα!
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση η 153 διόρθωσε αρκετά bugs πού είχε η συσκευή.

 

Ειδικά το lag πού είχε ο μαμά launcher και πού απορώ πού δεν το Χαν αναφέρει σε κανένα review.

 

 

 

Αυτό με την boe οθόνη το διάβασα κι εγώ αλλά δε ξέρω κατά πόσο ευσταθεί.

 

Εχουν αναφερθεί κι αλλά περιστατικά;

 

Εξωτερικό ας πούμε;

https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/boe-screen-issues-t3874610/amp/

 

Βρήκα αυτό που δείχνει βίντεο ότι η Boe είναι λιγότερο φωτεινή με χειρότερες γωνίες θέασης και κάποιος λέει ότι η LG με το πρόβλημα είναι 10 φορές καλύτερη γιατί σε καθημερινή χρήση δεν φαίνονται τα πράσινα άκρα και ότι η LG ήταν καλύτερη και από Sony xz3

 

Εκεί που πάω να ξεπεράσω τις φοβίες μου όλο κάτι με σταματάει

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι δεν υφίσταται η διαφορά των 2 οθονών πέρα του οτι της lg είναι και hulk.

Επειδή το χα δουλέψει και με τις 2 οθόνες,θέμα δεν υπάρχει.

 

Κάτι άλλο.

Υπάρχει επιλογή κάπου αργής ασύρματης φόρτισης;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η Boe οθόνη είναι σίγουρα μια χαρά αλλά δεν είναι κάτι εντυπωσιακό όπως του xz3. Είναι ελαφρώς καλύτερη απ το p20 pro. Τα έχω κ τα δύο τηλέφωνα κ έχω άμεση σύγκριση.
Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/boe-screen-issues-t3874610/amp/

 

Βρήκα αυτό που δείχνει βίντεο ότι η Boe είναι λιγότερο φωτεινή με χειρότερες γωνίες θέασης και κάποιος λέει ότι η LG με το πρόβλημα είναι 10 φορές καλύτερη γιατί σε καθημερινή χρήση δεν φαίνονται τα πράσινα άκρα και ότι η LG ήταν καλύτερη και από Sony xz3

 

Εκεί που πάω να ξεπεράσω τις φοβίες μου όλο κάτι με σταματάει

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή δούλεψα και τις 2 οθόνες, πράσινα άκρα,λόγω διάθλασης του φωτός στις edge πλευρές έχουν και οι 2(φυσιολογικό).

Επίσης δεν είδα καμία διαφορά ούτε σε φωτεινότητα ούτε σε clarity. Βλακείες λένε.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...