Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα τί γίνεται θα πάψουν να πουλάνε?...

http://www.capital.gr/diethni/3340232/neo-xtupima-stin-kineziki-huawei-auti-ti-fora-apo-ton-omilo-vodafone?amp=true

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τα καταστήματα της Vodafone προφανώς αναφέρομαι.

 

Εγώ το βλέπω σαν πόλεμο όλο αυτό καθώς η Huawei έχει δυναμώσει κ έχει κόψει μεγάλο μέρος απ τις πωλήσεις των 2 μεγάλων.. Πάντως τα πράγματα δυσκολεύουν πολύ για την huawei με την έκταση που φαίνεται να παίρνει όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

μου το έκανε και με την wind σήμερα (μια χαμένη κλήση ήρθε μήνυμα) θα συνεχίσω να παρακολουθώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια...καποια προταση για τζαμακι να καθεται ομορφα λογω κυρτοτητας ?? αυτά τα υγρα προστασιας τα εμπιστεύεστε ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια μεμβράνη στο techface , τα παιδιά είναι άρχοντες , εξυπηρετικοί και έχουν ότι θες , από μεμβράνες μέχρι τζαμακια tmax.

Από προσωπική εμπειρία σου λέω Ότι η μεμβράνη είναι πολύ καλύτερη , το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει άριστα , ενώ με τα τζαμακια είχα θέματα με το αποτύπωμα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια μεμβράνη στο techface , τα παιδιά είναι άρχοντες , εξυπηρετικοί και έχουν ότι θες , από μεμβράνες μέχρι τζαμακια tmax.

Από προσωπική εμπειρία σου λέω Ότι η μεμβράνη είναι πολύ καλύτερη , το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει άριστα , ενώ με τα τζαμακια είχα θέματα με το αποτύπωμα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστω πολύ φιλε μου....από ευκρινεια υποθετω εισαι κομπλε….και σιγουρα καλυτερα από τζαμακι….:rolleyes:

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητάω πολύ πολύ καλύτερα και η μεμβράνη αγκαλιάζει το τηλέφωνο μέχρι πίσω στην πλάτη , οπότε δεν μπορεί να φύγει με τίποτα, ότι θήκη και να βάλεις.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θέμα με της χαμένες κλήσεις εχω και με την wind όπως φαίνεται θα μιλήσω δεύτερα με service και ο θεος βοηθός
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 200 φωτό, είναι η μόνη στην οποία ίσως κάτι διακρίνεται...όχι όμως όπως το πιάνει το μάτι μου, γκρίζες γραμμές από πάνω προς τα κάτω6bd665e7cb0510257b29f2e1fd0e7143.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως το φαινόμενο στις edge ακριες το παρουσιάζουν όλες οι συσκευές πού εχουν κυρτή οθόνη.

Λογικό το effect αυτό.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τελικα παιδια το γκρι εφε στις edge ακρες ειναι φυσιολογικο ή σημαινει οτι εχει προβλημα η οθονη

Αλλοι λενε φυσιολογικο,αλλοι οτι ειναι προβλημα...

επειδη το προσεξα και εγω,εχω αρχισει να αγχωνομαι...

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια το γκρι εφε στις edge ακρες ειναι φυσιολογικο ή σημαινει οτι εχει προβλημα η οθονη

 

Αλλοι λενε φυσιολογικο,αλλοι οτι ειναι προβλημα...

 

επειδη το προσεξα και εγω,εχω αρχισει να αγχωνομαι...

Αυτό το λίγο είναι όντος φισιολογικο, διάθλαση φωτός είναι, κάτι τέρατα πράσινα δεν ήταν φισιολογικα ομος όπως μας το παρουσίαζαν. Ούτε το θέμα που έχω με σήμα είναι φισιολογικο
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια το γκρι εφε στις edge ακρες ειναι φυσιολογικο ή σημαινει οτι εχει προβλημα η οθονη

Αλλοι λενε φυσιολογικο,αλλοι οτι ειναι προβλημα...

επειδη το προσεξα και εγω,εχω αρχισει να αγχωνομαι...

 

ΕΙναι φυσιολογικο αυτο.Το αλλο το πρασινο που ειχαν τα LG ομως ηταν το προβληματικο γιατι το εβλεπες ανεξαρτητως του εφε/φοντου και σε ασπρο και σε μαυρο και σε ολες τις εφαρμογες.

 

Ειναι σαν τα Ips monitors των υπολογιστων που ολα μα ολα εχουν ips glow και Bleeding αλλα περισσοτερο,αλλα λιγοτερο

Link to comment
Share on other sites

ΕΙναι φυσιολογικο αυτο.Το αλλο το πρασινο που ειχαν τα LG ομως ηταν το προβληματικο γιατι το εβλεπες ανεξαρτητως του εφε/φοντου και σε ασπρο και σε μαυρο και σε ολες τις εφαρμογες.

 

Ειναι σαν τα Ips monitors των υπολογιστων που ολα μα ολα εχουν ips glow και Bleeding αλλα περισσοτερο,αλλα λιγοτερο

ευχαριστω για την αμεση απαντηση,

και κατι αλλο οσον αφορα το δακτυλικο αποτυπωμα.

Εχω προσεξει οτι μερικες φορες(με τοποθετημενο Tempered glass),αρνειτε πεισματικα να ξεκλειδωσει.εαν ξαναβαλω εκνεου δακτυλικο αποτυπωμα το καταλαβαινει αμεσως...περιεργα πραγματα...

Υστερα απο λιγο ψαξιμο βρηκα μια καλη λυση,

για το ιδιο δακτυλο π.χ αντιχειρα εβαλα 3 διαφορετικα αποτυπωματα,ενα με το δακτυλο πλαγια αριστερα,πλαγια δεξια,και κεντρο(θελει λιγη υπομονη γιατι πολλες φορες αναγνωριζει οτι το αποτυπωμα ειναι ηδη καταχωρημενο)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση,

και κατι αλλο οσον αφορα το δακτυλικο αποτυπωμα.

Εχω προσεξει οτι μερικες φορες(με τοποθετημενο Tempered glass),αρνειτε πεισματικα να ξεκλειδωσει.εαν ξαναβαλω εκνεου δακτυλικο αποτυπωμα το καταλαβαινει αμεσως...περιεργα πραγματα...

Υστερα απο λιγο ψαξιμο βρηκα μια καλη λυση,

για το ιδιο δακτυλο π.χ αντιχειρα εβαλα 3 διαφορετικα αποτυπωματα,ενα με το δακτυλο πλαγια αριστερα,πλαγια δεξια,και κεντρο(θελει λιγη υπομονη γιατι πολλες φορες αναγνωριζει οτι το αποτυπωμα ειναι ηδη καταχωρημενο)

 

Το δακτυλικο του κινητου γενικα θελει συνηθεια και απο τον χρηστη(δηλαδη εμας)και να περασει λιγος καιρος να στο μαθει και το κινητο.

Λογικα θα βγουν αργοτερα και καποια updates να το βελτιωσουν.

Και στο Oneplus6t,δεν πιανει σε ολους τον πρωτο καιρο 10/10 φορες.

 

Ακομα και το Face unlock θελει συνηθεια στην αρχη για να εισαι υπο την σωστη γωνια αλλιως δεν ξεκλειδωνει.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει instagram, ας μου στείλει pm γιατί έχω ένα πρόβλημα και θέλω να μάθω αν το έχουν όλα τα κινητά γιατί τρώω το κεφάλι μου για την ώρα ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια….μια ερωτηση σχετικα με την μπαταρια….αν στις ρυθμισεις εφαρμογών ..στη διαχειριση μπαταριας..απενεργοποιουσουμε την αυτοματη διαχειριση και τις 3 επιλογες που εχει εχουμε οικονομια μπαταριας και απελευθερωση μνημης ??σαν να λειτουργουν οι εφαρμογες μονο όταν εμεις θελουμε αν τα λεω σωστα ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια….μια ερωτηση σχετικα με την μπαταρια….αν στις ρυθμισεις εφαρμογών ..στη διαχειριση μπαταριας..απενεργοποιουσουμε την αυτοματη διαχειριση και τις 3 επιλογες που εχει εχουμε οικονομια μπαταριας και απελευθερωση μνημης ??σαν να λειτουργουν οι εφαρμογες μονο όταν εμεις θελουμε αν τα λεω σωστα ??

 

Για την μπαταρια 3 πραγματα να ξερεις κυριως οτι παιζουν ρολο.

 

1)Η αναλυση της οθονης

2)Αν λειτουργεις το δακτυλικο κατω απο την οθονη(τρωει παραπανω μπαταρια παρα αν δεν του λειτουργεις)

2)Η Always on display επισης τρωει μπαταρια αν την λειτουργεις.

 

Αυτα ειναι τα μονα σιγουρα που ανεξαρτητως εταιρειας/μπαταριας/εφαρμογης τρωνε παραπανω μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Α ρε omorfonios πόσα account θα φτιάξεις για να τρολλαρεις;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Την ανάλυση της οθόνης τώρα που αναφέρθηκε εσείς που την έχετε ρυθμισμένη; Εγώ την έχω βάλει μόνιμα υψηλή αλλά δε μπορώ να καταλάβω και διαφορές τόσο αισθητές...
Link to comment
Share on other sites

Την ανάλυση της οθόνης τώρα που αναφέρθηκε εσείς που την έχετε ρυθμισμένη; Εγώ την έχω βάλει μόνιμα υψηλή αλλά δε μπορώ να καταλάβω και διαφορές τόσο αισθητές...

 

Σε οσες συσκευες εχουν περασει απο τα χερια μου με τετοια επιλογη παντα την ειχα ή στο αυτοματο(εξυπνη την εχει στα Huawei)ή σε 1080p.

 

Ο λογος που δεν επελεγα 1440p ειναι γιατι οι περισσοτερες εφαρμογες που χρησιμοποιουσα οπως συγκεκριμενα video στο youtube που εβλεπα(αναλογα και το καναλι βεβαια),ορισμενα παιχνιδια κλπ πιο πολυ μεχρι 1080p υποστηριζαν κυριως.

 

Οχι βεβαια οτι με την μπαταρια του mate θα σωθεις αν το γυρισεις σε 1080p αλλα ακομα και μιση ή μια παραπανω ωρα αν σου κρατησει το κινητο το θεωρω πολυ σημαντικοτερο κερδος απο την λιγο χαμηλοτερη αναλυση που στα κινητα δεν εχει και τις τρομερες διαφορες οπως πχ στα pc monitors.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω αν έχει κάνεις το galaxy watch και αν συνεργάζονται σωστά (κλήσεις sms κλπ)

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνεργάζονται άψογα αδερφέ !

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...