Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν βάλεις το μαραφετι με την ακτινοβολία δε περίμενες να την ξερασει όλη την κόλλα;; Εγώ περίμενα πόση ώρα μέχρι να σταματήσει να βγάζει και την σκούπισα όλη πριν βάλω ακτινοβολία...και μένα είχε χυθεί παντού γιατί αν το βάλεις όλο το σωληνάκι είναι πάρα πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Σε Samsung note 9, που την πέρασα, και είχε και την πορτοκαλί θήκη τοποθέτησης,,, τα κάνα χάλια.

Έσπασα ακόμα και την πορτοκαλί θήκη. Με το νύχι, η , ένα χαρτί την σήκωσα, και την αφαίρεσα.

ΠΡΟΣΕΞΕ, μην ξηλωσεις τα πλήκτρα.

Υπάρχουν δύο t max

Το ένα είναι το πλήρες, και το άλλο είναι για επανεγκατάσταση,, δεν έχω το λινκ στο κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.unomax.com/index.php?route=product/search&search=t%20max&category_id=414

 

Είναι για note 9, αλλά το ανεβάζω, για να δείξω, ότι υπάρχει Κιτ repair..

Link to comment
Share on other sites

Πίεσα λίγο τα πλήκτρα, και με μια λεπτή βελόνα τα καθάρισα όσο μπορούσα στα πλάγια και όλα OK.

Λειτουργεί τέλεια, δεν φαίνεται να έχει κάποιο θέμα, ίσως λίγο στην αναγνώριση δακτυλικού που ενώ δεν το είχα δοκιμάσει πριν βάλω την προστασία, όταν την τοποθέτησα και την ενεργοποίησα μου έβγαλε κάποιες φορές κατά την εγκατάσταση του αποτυπώματος ότι το δάκτυλο ίσως είναι βρώμικο και να το ξαναπεράσω. Αλλά εντάξει, πιστεύω τέλος καλό!

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλες κομπλέ; Με τη θήκη οκ; Γιατί εμένα στο χιλιοστό χωράει με τη θήκη...αν δλδ έκανα ελάχιστα λάθος στην τοποθέτηση, θα είχα θέμα... τώρα είναι λες και φτιάχτηκε γι αυτό
Link to comment
Share on other sites

Έχω την flip θήκη της huawei και κουμπώνει τέλεια πάνω. Σύντομα περιμένω και μια απλή διάφανη σιλικόνης για να την δοκιμάσω κι εκείνη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι θα βρείς αυτό το μοντέλο στην Ευρώπη εύκολα. Ισως και να μην έχει κυκλοφορήσει κάθολου. Υπάρχει σε διάφορα sites της Ασίας.

 

Εχεις δικιο. το εψαξα, αλλα δεν... Βασικα δεν θελω κινητο, γιατι εχω βολευτει με το Black Berry Key2 αλλα εχω βαρβατη επιδοτηση και ειναι αμαρτια να την χασω.

Link to comment
Share on other sites

Άσχημα πράγματα. 2 μηνες μετα την αντικατάσταση πρόσεξα ότι σε πολυ χαμηλη φωτεινοτητα και σε γκρι/μπλε φόντο φαινεται μια ανεπαισθητη κουκιδα που μαλλον βλεπω μονο εγω. Αν παει 20% φωτεινότητα δεν φαινεται. Το θεμα μου ειναι οτι δεν θελω επισκευη. Δικαιουμαι εφόσον εχει παλι προβλημα η οθονη να μου κάνουν ξανα αντικατάσταση?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Άσχημα πράγματα. 2 μηνες μετα την αντικατάσταση πρόσεξα ότι σε πολυ χαμηλη φωτεινοτητα και σε γκρι/μπλε φόντο φαινεται μια ανεπαισθητη κουκιδα που μαλλον βλεπω μονο εγω. Αν παει 20% φωτεινότητα δεν φαινεται. Το θεμα μου ειναι οτι δεν θελω επισκευη. Δικαιουμαι εφόσον εχει παλι προβλημα η οθονη να μου κάνουν ξανα αντικατάσταση?

 

Αν κρίνω από τη δική μου εμπειρία, θα σου έλεγα πως οτιδήποτε ΔΕΝ έχει να κάνει με πράσινη οθόνη που γίνεται αντικατάσταση, στο πασάρουν για επισκευή...εγώ περιμένω λίγο καιρό να δω τι κατάληξη θα έχει η δική μου υπόθεση για να σας δείξω πόσο **** είναι εκεί στο σέρβις... Δοκίμασε να πας από εκεί φίλε μου και βλέπεις, μπορεί να είσαι πιο τυχερός...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γνωρίζετε πως φεύγει αυτό το πράγμα που μου γράφει συνέχεια στο notification;

Είναι συνέχεια ενεργό, δεν φεύγει με τίποτα και μου γράφει "Η επαναφορά δεδομένων και εφαρμογών τέθηκε σε παύση. Η επαναφορά θα συνεχιστεί μόλις ολοκληρωθεί η ρύθμιση."

Το πατάω, μου ανοίγει απλά η εικόνα που λέει Εφαρμογές, πατάω οκ, κλείνει αλλά η ειδοποίηση μένει; Τι θέλει ακριβώς; Επαναφορά έκανα και συγχρονισμό!

 

FXy8AhR.jpgpFPBU8x.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γνωρίζετε πως φεύγει αυτό το πράγμα που μου γράφει συνέχεια στο notification;

Είναι συνέχεια ενεργό, δεν φεύγει με τίποτα και μου γράφει "Η επαναφορά δεδομένων και εφαρμογών τέθηκε σε παύση. Η επαναφορά θα συνεχιστεί μόλις ολοκληρωθεί η ρύθμιση."

Το πατάω, μου ανοίγει απλά η εικόνα που λέει Εφαρμογές, πατάω οκ, κλείνει αλλά η ειδοποίηση μένει; Τι θέλει ακριβώς; Επαναφορά έκανα και συγχρονισμό!

 

 

Βάλε κάρτα sim και θα φτιάξει. Είναι του android 9 αυτό.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Βάλε κάρτα sim και θα φτιάξει. Είναι του android 9 αυτό.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και συγνωμη αν εχει ειπωθεί σε άλλο ποστ...ποσες ωρες οθονης εχετε δει μεγιστο ?? βεβαια εξαρτάται από πολλους παραγοντες….
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και συγνωμη αν εχει ειπωθεί σε άλλο ποστ...ποσες ωρες οθονης εχετε δει μεγιστο ?? βεβαια εξαρτάται από πολλους παραγοντες….

 

 

 

12 ωρες

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την flip θήκη της huawei και κουμπώνει τέλεια πάνω. Σύντομα περιμένω και μια απλή διάφανη σιλικόνης για να την δοκιμάσω κι εκείνη.

 

παρηγγελα το kit repair , για το κινητο. είναι περιπου 18 ευρω, συνολο 22 ( με courier .. ).

την πρωτη φορα, τακανα χαλια, ξερασε αρ δεξια, σε note 9, και την εβγαλα. δεν το σκουπισα πριν τις υπεριώδεις..

Link to comment
Share on other sites

Έχω την flip θήκη της huawei και κουμπώνει τέλεια πάνω. Σύντομα περιμένω και μια απλή διάφανη σιλικόνης για να την δοκιμάσω κι εκείνη.

 

Η flip της Huawei οντως κουμπωνει τελεια πανω,καλυπτει τελεια τα πανω και κατω μερη της συσκευης αλλα δεν κλεινει το πορταλι με μαγνητη(για οποιον τα κοιταζει αυτα.

 

Επισης δεν ξερω με τα tempered glass λογω curved αν θα υπαρχει κανενα θεμα συμβατοτητας.

Link to comment
Share on other sites

παρηγγελα το kit repair , για το κινητο. είναι περιπου 18 ευρω, συνολο 22 ( με courier .. ).

την πρωτη φορα, τακανα χαλια, ξερασε αρ δεξια, σε note 9, και την εβγαλα. δεν το σκουπισα πριν τις υπεριώδεις..

 

Εμένα πήγε γύρω στο 40αρι και είθχε μόνο αυτά που έδειξα πιο πάνω στην εικόνα. Δεν ανέφερε αν ήταν το repair. Αλλά τέλος καλό τελικά!

 

 

Η flip της Huawei οντως κουμπωνει τελεια πανω,καλυπτει τελεια τα πανω και κατω μερη της συσκευης αλλα δεν κλεινει το πορταλι με μαγνητη(για οποιον τα κοιταζει αυτα.

 

Επισης δεν ξερω με τα tempered glass λογω curved αν θα υπαρχει κανενα θεμα συμβατοτητας.

 

Το συγκεκριμένο που αναφέρουμε πιο πάνω (T-Max) το γυαλάκι είναι curved και αυτό και "αγκαλιάζει" σχεδόν όλοκληρη την οθόνη και απο το πλάι. Όσο για την flip θήκη της huawei, υποτίθεται την πήρα για καλύτερα αλλά ξενέρωσα. Όντως δεν κλείνει με μαγνητάκι ή κάτι όπως επίσης δεν ξέρω αν οφείλεται στο ότι έβαλα το προστατευτικό γυαλί αλλά και το πορτάκι όταν το κλείνω δεν ακουμπάει τελείως πάνω στην οθόνη και είναι λίγο σηκωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό, με το tempered glass, παχυνε φούσκωσε, για αυτό δεν κλείνει εντελώς η θήκη.

Το ίδιο, μου συμβαίνει σε άλλο κινητό, η θήκη είναι λίγο σηκωμένο, δεν εφαρμόζει πλήρως, όπως χωρίς το tempered glass.

 

To kit repair, δεν έχει την συσκευή υπεριώδη, γι'αυτό είναι πιο φθηνό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει να μην επιβαρύνω αρκετά την μπαταρία, λέω να φορτίζω το κινητό ειδικά τώρα που είναι η αρχή με έναν απλό φορτιστή και όχι τον ταχυφορτιστή που έχει μαζι με το κινητό. Έχω έναν USB-C φορτιστή από το παλιό μου κινητό (RedMi Pro) ο οποίος αναγραφει, 100-240V~50/60Hz και 5V~2A. Ο συγκεκριμένος κάνει για να φορτίζω το Mate 20 Pro ή θα έχει θέμα; Εσείς τι προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Μερικές σελιδούλες πιο πίσω έχει απαντηθεί

εκτενώς σε ίδια ή παρόμοια ερώτηση ...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω μετά από s9 plus. Πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα. Οθόνη τα ίδια αλλά σε μπαταρία κάμερα και ταχύτητα είναι αρκετά πιο δυνατό το mate.... Δεν το περίμενα να πάρω ποτέ Huawei αλλά με διέψευσε :) το αποτύπωμα δουλεύει πολύ καλά πάρα τις επιφυλάξεις μου με αυτά που άκουγα. Το face ξεκλείδωμα επίπεδο iPhone x που είχα πιο πριν.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Με galaxy watch συνδεδεμένο οταν επιλέγω να κάνω κλήση από κει μιλάω μόνο από το ακουστικό το ρολογιού.

Εγώ θέλω η κλήση να μεταφέρεται στο plantronics Bluetooth μου κάτι πού δεν έχω καταφέρει έως τώρα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

 

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ! 50ευρώ;;; Όχι ρε γμτ και την έκανα παραγγελία απο τα Public στα 100ευρώ ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...