Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα...

Εχω το LYA L29C432,μπαινω στο FunkyHuawei και δεν μπορω να βρω firmaware για το συγκεκριμένο μοντέλο, υπαρχει κάποιο που μπορώ να περάσω ?

Ευχαριστω...

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου, με υπόδειξη από τον geovass, εψαξα στο LYA - Global, και τώρα έχω την .187

Ρωτήστε τον ...

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου, με υπόδειξη από τον geovass, εψαξα στο LYA - Global, και τώρα έχω την .187

Ρωτήστε τον ...

Σε ευχαριστώ...

Να φανταστώ πως το c432 μένει ίδιο ?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ...

 

Να φανταστώ πως το c432 μένει ίδιο ?

Όχι, αλλάζει σε C...

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ...

Να φανταστώ πως το c432 μένει ίδιο ?

 

Και τι έχει προσθέσει η 187??

Υπάρχει ουσιαστικά αλλαγή σε κάτι ή αναβάθμιση???

Ενημερώστε και εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με tempered glass που έχετε κατασταλλάξει παιδιά;

T-Max Βαγγο με κλειστά μάτια...

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,μια ερωτηση,,εβαλα το βραδυ πριν τον υπνο να φορτιστει το κινητο με εναν ανταπτορα του p9Lite για να εχω αργη φορτιση,,θα εχω καποιο θεμα αν συνεχισω με αυτον,τα βραδια ποιο πολυ? διοτι καλος ο δικος του και γρηγορος αλλα και ζηματαει η συσκευη αλλα και για την υγεια της μπαταριας δεν θελω να την ρημαξω! ακομα και στο s8+ το φορτιζα με την απλη και οχι την ταχεια!
Link to comment
Share on other sites

Τί θέμα να χεις βρε Παρασκευα, το αντίθετο όπως πολύ σωστά λες, λιγότερη θερμοκρασία, πιο αργός ρυθμός φόρτισης τη νύχτα...έτοιμος το πρωί ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τί θέμα να χεις βρε Παρασκευα, το αντίθετο όπως πολύ σωστά λες, λιγότερη θερμοκρασία, πιο αργός ρυθμός φόρτισης τη νύχτα...έτοιμος το πρωί ;)

 

λογω του οτι ειναι απο αλλη συσκευη και παλαιοτερη,μην προκαλεσει καμια ζημια με τις τασεις και ολα τα συναφι,δεν ειμαι γνωστης με τα ρευματα :p ! και καλο ειναι καποιος απο τους γνωστες να μας προτεινει αν πρεπει να απενεργοποιησουμε κατι γενικα με τις εφαρμογες που πιθανον να δουλευουν απο πισω,επισης δεν ειμαι γνωστης της εταιριας για το αν τρεχουν στο παρασκηνιο και πρεπει να κανουμε κατι! θενκς

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,μια ερωτηση,,εβαλα το βραδυ πριν τον υπνο να φορτιστει το κινητο με εναν ανταπτορα του p9Lite για να εχω αργη φορτιση,,θα εχω καποιο θεμα αν συνεχισω με αυτον,τα βραδια ποιο πολυ? διοτι καλος ο δικος του και γρηγορος αλλα και ζηματαει η συσκευη αλλα και για την υγεια της μπαταριας δεν θελω να την ρημαξω! ακομα και στο s8+ το φορτιζα με την απλη και οχι την ταχεια!

 

Οταν φτασει ο καιρος να δεις την μπαταρια της συσκευης να εχει πεσει,θα εχεις ηδη αλλαξει συσκευη.Και ασε που ακομα και να πεσει η υγεια της μπαταριας μετα απο 2-3χρονια πχ με τοσο μεγαλη μπαταρια που εχει εξ αρχης το κινητο δεν εχεις θεμα.Με τις πιο μικρες τυπου S9 ειναι το θεμα.

Εγω το μονο που κανω πλεον ειναι

1)να μην αφηνω την συσκευη να πεφτει κατω απο 20-25%

2)να μην την αφηνω να φορτιζει πανω απο 80%-85% ή τελος παντων οπου αρχισει η αργη φορτιση γιατι τρωει παρα πολυ χρονο χωρις λογο.

 

Τελος ακομα και με τον αργο φορτιστη να το φορτισεις,η υγεια της μπαταριας θα πεσει ουτως ή αλλως.Το προβλημα ειναι να μην το φορτιζεις με τον ταχυφορτιστη 3φορες την ημερα,εκει θα εχεις σοβαρο θεμα αμεσα.

 

Απλα το θεωρω κριμα γιατι καθε φορα που διαβαζω τετοια σχολια μου ερχονται στο μυαλο τα σχολια/κραξιμο προς την Apple που και καλα δεν βαζει ταχυφορτιστη μεσα στην συσκευη,και εμεις εδω στο Android που εχουμε ταχυφορτιστες να μην τους χρησιμοποιουμε αλλα να φορτιζουμε αργα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν φτασει ο καιρος να δεις την μπαταρια της συσκευης να εχει πεσει,θα εχεις ηδη αλλαξει συσκευη.Και ασε που ακομα και να πεσει η υγεια της μπαταριας μετα απο 2-3χρονια πχ με τοσο μεγαλη μπαταρια που εχει εξ αρχης το κινητο δεν εχεις θεμα.Με τις πιο μικρες τυπου S9 ειναι το θεμα.

Εγω το μονο που κανω πλεον ειναι

1)να μην αφηνω την συσκευη να πεφτει κατω απο 20-25%

2)να μην την αφηνω να φορτιζει πανω απο 80%-85% ή τελος παντων οπου αρχισει η αργη φορτιση γιατι τρωει παρα πολυ χρονο χωρις λογο.

 

Τελος ακομα και με τον αργο φορτιστη να το φορτισεις,η υγεια της μπαταριας θα πεσει ουτως ή αλλως.Το προβλημα ειναι να μην το φορτιζεις με τον ταχυφορτιστη 3φορες την ημερα,εκει θα εχεις σοβαρο θεμα αμεσα.

 

Απλα το θεωρω κριμα γιατι καθε φορα που διαβαζω τετοια σχολια μου ερχονται στο μυαλο τα σχολια/κραξιμο προς την Apple που και καλα δεν βαζει ταχυφορτιστη μεσα στην συσκευη,και εμεις εδω στο Android που εχουμε ταχυφορτιστες να μην τους χρησιμοποιουμε αλλα να φορτιζουμε αργα.

 

ουτως η αλλως μια φορα τις 2 μερες με παει η φορτιση,απλα επειδη επαιζα στην φορτιση με το αργο η γρηγορο στο προηγουμενο κινητο ηθελα να ρωτησω τι παιζει με τον τοσο φαστ φορτιστη,θενκς για τις πληροφοριες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία, χαιρετώ την παρέα!

Έχω ψηθεί να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό κυρίως λόγω κάμερας. Έχω κάποιες απορίες αν μπορείτε να βοηθήσετε!

 

1) Προτείνετε να πάω στην αγορά του Mate 20 Pro ή καλύτερα να περιμένω το P30 Pro που θα παρουσιαστεί το Μάρτιο; Πιστεύω ότι θα έχει την τιμή που έχει το Mate 20 Pro τώρα ενώ το Mate θα πέσει αρκετά ή κάνω λάθος; Ποιά η γνώμη σας;

 

2) Αν πάω για αγορά του Mate, απο Κοτσόβολο μέχρι σήμερα στη Ρόδο δεν έχει απόθεμα και περιμένουν νεα παρτίδα σύντομα. Οι νέες παρτίδες του κινητού θα έχουν ακόμη αυτό το θέμα με την προβληματική οθόνη ή επειδή είναι νέα "φουρνιά" το έχουν εξαλείψει;

 

3) Υπάρχει τρόπος, χωρίς να ανοιχτεί η συσκευασία (μέσω barcode/serial π.χ.) να γνωρίζουμε αν φοράει το κινητό LG ή BOE οθόνη; Εϊχα διαβάσει ότι οι LG είναι περισσότερο ποιοτικές αλλά παρουσιάζουν το "θέμα" ενώ οι BOE χάνουν λίγο σε ποιτότητα αλλά δεν υπάρχουν πολλά περιστατικά με προβλήματα με αυτή. Θα προτιμούσα LG όμως ΧΩΡΙΣ το πρόβλημα :p

 

4) Επίσης ποιά είναι η γνώμη σας για το "Redshield Tempered Glass" που διαθέτει προς πώληση το συγκεκριμένο κατάστημα; Εϊναι το κουρμπαριστό τζαμάκι που πιάνει όλη την οθόνη και στα πλάγια! Αν το έχει δοκιμάσει κάνεις να μας πει γνώμη αν είναι οκ απο θέμα touch και αναγνώρισης αποτυπώματος.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας, όποιος απαντήσει! :)

 

Είναι πολλές οι απορίες και ίσως έχουν απαντηθεί ήδη αλλά έχει πολλές σελίδες το thread και όσες μπόρεσα και διάβασα δεν βρήκα κάτι. Αν είναι εύκολο έστω και μια απο αυτές αν γνωρίζει κάποιος να με "φωτίσει", γιατί δεν θέλω να χτυπάω το κεφάλι μου αργότερα. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλές οι απορίες και ίσως έχουν απαντηθεί ήδη αλλά έχει πολλές σελίδες το thread και όσες μπόρεσα και διάβασα δεν βρήκα κάτι. Αν είναι εύκολο έστω και μια απο αυτές αν γνωρίζει κάποιος να με "φωτίσει", γιατί δεν θέλω να χτυπάω το κεφάλι μου αργότερα. :lol::lol::lol:

 

Φίλε μου η κάμερα είναι φανταστική!!! Ο Κωτσοβολος όσες συσκευές έχει δώσει μετά το πρόβλημα που προέκυψε είναι με οθόνη Boe. Τρόπος να δεις τι οθόνη φοράει πριν ανοιχτεί δεν υπάρχει. Το μόνο που μπορείς να δεις είναι το sn έξω απ το κουτί. Απ όσο ξέρω οι τωρινές δηλ καινούριες παρτίδες έχουν γράμμα C. Το τηλέφωνο γενικά είναι φανταστικό τουλάχιστον για μένα. Τώρα αν εσύ μπορείς να περιμένεις για το p30 τι να σου πω..

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

BOE οθόνη, ε; Χμμμ... απ' ότι διαβάσα όμως η συγκεκριμένη δεν παρουσιάζει το θέμα με το gluegate (πολύ σπάνιο) αλλά δεν έχει την ποιότητα και φωτεινότητα των LG και ειδικά αν κοιτάς την οθόνη π.χ. κάτω απο τον ήλιο δεν είναι τόσο ευδιάκριτη όπως στα πάνελ της LG. Εσύ είσαι ευχαριστημένος με την BOE;

Link to comment
Share on other sites

ουτως η αλλως μια φορα τις 2 μερες με παει η φορτιση,απλα επειδη επαιζα στην φορτιση με το αργο η γρηγορο στο προηγουμενο κινητο ηθελα να ρωτησω τι παιζει με τον τοσο φαστ φορτιστη,θενκς για τις πληροφοριες!
Τπτ δεν παίζει οπός και στα άλλα κινιτα μετά από δύο χρόνια είσαι για μπαταρία, αν και σιγά μην το φτάσει κάνεις εκεί όλοι πλέον τα αλλάζουν σαν βρακια
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

BOE οθόνη, ε; Χμμμ... απ' ότι διαβάσα όμως η συγκεκριμένη δεν παρουσιάζει το θέμα με το gluegate (πολύ σπάνιο) αλλά δεν έχει την ποιότητα και φωτεινότητα των LG και ειδικά αν κοιτάς την οθόνη π.χ. κάτω απο τον ήλιο δεν είναι τόσο ευδιάκριτη όπως στα πάνελ της LG. Εσύ είσαι ευχαριστημένος με την BOE;

 

Στα μάτια τα δικά μου η οθόνη είναι πολύ καλή!!! Κανένα απόλυτος πρόβλημα κάτω απ τον ήλιο! Δεν είναι η ποιότητα της οθόνης του xz3 αλλά κ πάλι μόνο αν τα έχεις δίπλα δίπλα θα δεις διαφορά. Σε σχέση με το p20 pro που είχα είναι σαφώς καλύτερη κ ειδικά κάτω απ τον ήλιο.

Link to comment
Share on other sites

Α κατάλαβα... No more LG! Θέλουμε δεν θέλουμε αυτό είναι.

Θα ήθελα να περιμένω μέχρι το P30 Pro η αλήθεια αλλά σκέφτομαι να πάω ένα ταξιδάκι και θα ήθελα να έχω ένα κινητό που να έχει καλή κάμερα και βίντεο.

 

Παρατήρησα κάτι σε φωτογραφίες που έχουν ανεβεί και εδώ αλλά και σε άλλες σελίδες. Επειδή έχω μείνει αρκετά πίσω με τη φωτογραφία σε κινητά, δεν ξέρω αν όντως είναι έτσι σε όλα ή φταίει κάποιο φίλτρο στην συγκεκριμένη εικόνα.

 

Για παράδειγμα η φώτο που ανέβασε ο Chriskap11 μερικές σελίδες πίσω

 

https://i.postimg.cc/Zbq1y4XN/IMG-20190117-124147.jpg

 

όταν ανοίγω την εικόνα και την ζουμάρω ώστε να είναι σε scale 100%, η εικόνα μου φαίνεται σαν "αλλοιωμένη". Τα χόρτα στα δεξια της φωτογραφίας όπως και τα κτήρια στο βάθος, μου δίνουν την αίσθηση ότι είναι... ζωγραφική σε καμβά. Ξέρω ακούγεται αστείο αλλά δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω και το παρατήρησα και σε άλλες φωτογραφίες ακόμη και στου DxOMark.

Είμαι κάτοχος ενος RedMi Pro μέχρι σήμερα και για τις φωτογραφίες του... οκ δεν το σχολιάζω :p, αλλά αυτή την "αλλοίωση" δεν την έχω δει στις φωτογραφίες του. Είναι κάποιο φίλτρο που το κάνει αυτό ή όντως είναι έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Α κατάλαβα... No more LG! Θέλουμε δεν θέλουμε αυτό είναι.

Θα ήθελα να περιμένω μέχρι το P30 Pro η αλήθεια αλλά σκέφτομαι να πάω ένα ταξιδάκι και θα ήθελα να έχω ένα κινητό που να έχει καλή κάμερα και βίντεο.

 

Παρατήρησα κάτι σε φωτογραφίες που έχουν ανεβεί και εδώ αλλά και σε άλλες σελίδες. Επειδή έχω μείνει αρκετά πίσω με τη φωτογραφία σε κινητά, δεν ξέρω αν όντως είναι έτσι σε όλα ή φταίει κάποιο φίλτρο στην συγκεκριμένη εικόνα.

 

Για παράδειγμα η φώτο που ανέβασε ο Chriskap11 μερικές σελίδες πίσω

 

https://i.postimg.cc/Zbq1y4XN/IMG-20190117-124147.jpg

 

όταν ανοίγω την εικόνα και την ζουμάρω ώστε να είναι σε scale 100%, η εικόνα μου φαίνεται σαν "αλλοιωμένη". Τα χόρτα στα δεξια της φωτογραφίας όπως και τα κτήρια στο βάθος, μου δίνουν την αίσθηση ότι είναι... ζωγραφική σε καμβά. Ξέρω ακούγεται αστείο αλλά δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω και το παρατήρησα και σε άλλες φωτογραφίες ακόμη και στου DxOMark.

Είμαι κάτοχος ενος RedMi Pro μέχρι σήμερα και για τις φωτογραφίες του... οκ δεν το σχολιάζω :p, αλλά αυτή την "αλλοίωση" δεν την έχω δει στις φωτογραφίες του. Είναι κάποιο φίλτρο που το κάνει αυτό ή όντως είναι έτσι;

 

Η συγκεκριμένη φώτο είναι ανεβασμένη στο postimage κ το συγκεκριμένο δεν της δείχνει με φουλ ανάλυση. Η κάμερα του συγκεκριμένου κινητού είναι απίθανη.

Link to comment
Share on other sites

ουτως η αλλως μια φορα τις 2 μερες με παει η φορτιση,απλα επειδη επαιζα στην φορτιση με το αργο η γρηγορο στο προηγουμενο κινητο ηθελα να ρωτησω τι παιζει με τον τοσο φαστ φορτιστη,θενκς για τις πληροφοριες!

 

Αν βαλεις να φορτισει το κινητο με τον φορτιστη του θα δεις οτι ζεστενεται αρκετα ο φορτιστης του,περισσοτερο απο οσο ζεστενεται το ιδιο το κινητο.

 

Υπαρχει λογος που ο φορτιστης της Huawei οπως και των Oneplus ειναι μεγαλος σαν τουβλο σε σχεση με τους αντιστοιχους της Qualcomm.

Για παραδειγμα στα Oneplus κινητα για το fast charge λειτουργει ως εξης

OnePlus produces a larger electrical current rather than increasing the pressure, which results in a more stable and consistent charge.

The advantage to this technology is that it does not transmit heat to the device as it is compensated by the wall plug charger itself but the main disadvantage to this charging protocol is that we have to carry the included wall plug charger otherwise we cannot take the advantage of dash charge.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...