Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε και μένα η 187. Βονταφον

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τα gestures όντως έχουν μεγάλη αλλαγή προς το καλύτερο. Πιο smooth και το swipe up για το multitasking όπως πρέπει να είναι, πιο γρήγορο ενώ πριν ήθελε κανένα δευτερόλεπτο κράτημα για να ανοίξουν οι background εφαρμογές. Στην κάμερα επανήλθε η επιλογή 5Χ ζουμ με κουκίδα και έβαλαν ξεχωριστό super macro mode το οποίο βέβαια είναι ψιλοαχρειαστο αφού το ΑΙ μόλις πήγαινες κοντά στο αντικείμενο μετέβαινε αυτόματα σε super macro

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

cosmote απο κοτσοβολο τιποτα ακομα!οχι πως με καιει,,οσοι την βαλατε ενημερωστε αν ειδατε καποια διαφορα με την προηγουμενη!
Link to comment
Share on other sites

https://android.gadgethacks.com/how-to/use-gsam-its-fullest-potential-monitor-battery-life-cpu-usage-more-0176857/

 

είναι εφαρμογή για την μπαταρια,, ( δεν μπορεσα να το φτιαξω ).

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν την εκδοση pro, θελει την εντολη

 

adb shell pm grant com.gsamlabs.bbm.pro android.permission.BATTERY_STATS

Link to comment
Share on other sites

(απο τις 200+ σελιδες διάβασα τις περισσότερες...)

έχω παραγγείλει το μπλε χρωματακι το οποίο θα το έχω λογικά μέσα στην επόμενη βδομάδα...είδα στα post ότι τα μπλε επι τω πλείστον είχαν οθόνες προβληματικές της lg...πιστεύω τώρα πια να μην παίζουν τέτοια θέματα!

σκέφτομαι να παραγγείλω την θήκη Huawei Smart View Flip που φαίνεται αρκετά εμφανίσιμη και θα ήθελα την γνώμη σας...

1) Να βάλω και tempered glass;

2) Αν ναι,είδα πως η t-max είναι καλή και δεν έχει θέμα στο fingerprint αν μπει σωστά.Όμως θα υπάρχει πρόβλημα (λόγω πάχους) με την flip θήκη;πχ να μην εφαρμόζει;

3) είδα πως υπάρχει και tempered glass που καλύπτει μόνο τους φακούς (Mocolo Tempered Glass Camera Lens).Αξίζει να μπει κι αυτό;

 

Μήπως τελικά είναι υπερβολικά τα tempered glass με αυτή τη θήκη;

 

 

 

καμιά γνώμη απο τους έχοντες;

Link to comment
Share on other sites

καμιά γνώμη απο τους έχοντες;

 

Με Tempered και flip cover θα έχεις πρόβλημα δεν θα κλείνει σωστά. Αν θες Tempered προς το παρόν μόνο tmax. Πίσω Tempered στους φακούς έβαλα και γω αλλά ανακάλυψα ένα θέμα. Αν βγάλεις με φλας ασπρίζουν η φώτο λόγο του γυαλιού... Αν δεν βγάζεις με φλας όλα καλά.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Έχω t-max tempered glass, και την original θήκη.

Η θήκη, όταν κλείνει, αφήνει κενό ένα, η. δύο χιλιοστά, δεν πατάει ακριβώς πάνω, βρίσκει στο tempered glass αριστερά.

Σε Samsung note 9, με Spigen, η θήκη είναι ανοιχτή στα τρία, η τέσσερα χιλιοστά.

Όταν μπει στο τσαντάκι, φυσικά κλείνει εντελώς, λόγω ότι πατιεται, έχει περιθώριο.

Δηλαδή, κάνει μοχλό με το tempered glass, στα αριστερά, όπου είναι πιο παχύ το κινητό.

 

Η γνώμη μου, περνά το tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε tempered για τους φακούς άκυρο,αν θέλουμε πλήρη χρήση της κάμερας!

Και για tempered vs flip cover,είναι προτιμότερο και προστατεύει καλύτερα το tempered (Tmax)...

thanks guys!

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με αυτή την αναβάθμιση.

Εγώ ακόμα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με αυτή την αναβάθμιση.

Εγώ ακόμα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάση imei δίνουν το update οπότε αναμονή

Link to comment
Share on other sites

Με την εγκατάσταση κάνουμε και factory reset ή δεν είναι απαραίτητο? Είναι η πρώτη μου φορά με Huawei, τα προηγούμενα χρόνια είχα συσκευές της HTC και όσες αναβαθμίσεις και αν έπαιρνε ποτέ δε μου έκανε ποτέ πρόβλημα με το να μη περαστεί καλά κάποιο update..
Link to comment
Share on other sites

Η 187 έφτασε σήμερα!

Λίγο αργοπορημένη αλλά δεν πειράζει.

Καλώς να τη δεχτούν όσοι την περιμένουν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Η 187 έφτασε σήμερα!

Λίγο αργοπορημένη αλλά δεν πειράζει.

Καλώς να τη δεχτούν όσοι την περιμένουν ακόμα.

 

Εγώ τίποτα κολημμενο στην 153 με cosmote 2 sim

pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια οπως ανέφερα και πιο πάνω.

Ωστόσο κανονικά θα ήταν καλό κι ένα reset μίας κι από οτι βλέπω είναι μεγάλη η αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην κάνουμε reset και στήσιμο του κινητού κάθε μήνα ρε παιδιά που γίνεται και μια αναβάθμιση. Μια χαρά εξακολουθεί να πετάει το κινητό. Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα τότε και μόνο τότε reset.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Στις μεγάλες αναβάθμισεις καλό είναι να γίνεται ένα reset.

 

Σήμερα μου ηρθε κι εμένα.επιτέλους.

Δεν παρατηρώ ακόμα κάποια διαφορά.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εχω να καταθεσω οτι με 187 το δακτυλικο αποτυπωμα φυσαει. απο εκει που 1 στις 4 δε το αναγωριζε εχει 100% επιτυχια και σφαιρατο..... Edited by Floyd
187
Link to comment
Share on other sites

εχω να καταθεσω οτι με 187 το δακτυλικο αποτυπωμα φυσαει. απο εκει που 1 στις 4 δε το αναγωριζε εχει 100% επιτυχια και σφαιρατο.....

 

πραγματι ισχυει. εγω περασα μετα το tempered glass t max, και εχω αστοχιες στο αποτύπωμα..

Link to comment
Share on other sites

Στις μεγάλες αναβάθμισεις καλό είναι να γίνεται ένα reset.

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μεγαλη αναβαθμιση θεωρειται να παει το κινητο απο Android 9 σε 10.

 

Ναι δεν εχει αλλη ορεξη ο κοσμος καθε τρεις και λιγο να κανει reset απο την αρχη το κινητο για το παραμικρο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...