Jump to content

Nova VoLTE/VoWiFi


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια, εμενα μετα απο 3-4 τηλεφωνα στην τεχνικη υποστηριξη, σημερα το ελυσαν. κατι ελεγαν ειχε κολλησει. οποτε στειλτε τους μηνυμα και δειξτε υπομονη και θα εχετε και εσεις vowifi

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, BURNIN_AMBITION said:

παιδια, εμενα μετα απο 3-4 τηλεφωνα στην τεχνικη υποστηριξη, σημερα το ελυσαν. κατι ελεγαν ειχε κολλησει. οποτε στειλτε τους μηνυμα και δειξτε υπομονη και θα εχετε και εσεις vowifi

Το έχω πει και για την Cosmote όπου με το μήνυμα δεν μου ενεργοποιείται το 5G:" Όταν χρειάζεται για απλές βασικές λειτουργίες να πάρεις το τεχνικό τμήμα,η εταιρεία έχει χάσει το παιχνίδι"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το Vowifi το ενεργοποιούν και σε F2G ή μόνο σε συμβόλαια - καρτοσυμβόλαια; Γιατί κι εμένα μόνο το Volte δουλεύει.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dimos_Vav said:

Το Vowifi το ενεργοποιούν και σε F2G ή μόνο σε συμβόλαια - καρτοσυμβόλαια; Γιατί κι εμένα μόνο το Volte δουλεύει.

Κανονικά και σε F2G. 
Τι συσκευή έχεις; 
Έχεις στείλει το SMS που λένε στο σάιτ; Στο 1202 «VOW ΝΑΙ»
https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/diktio-kalipsi/pws-energopoiw-to-wifi-calling-sth-syskeuh-mou

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Realme 8 5G. Υποτίθεται ότι μου το είχαν ενεργοποιήσει μαζί με το Volte τον Δεκέμβριο που είχα στείλει στο chat.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2024 at 3:12 ΜΜ, panos.k2 said:

Με iPhone στα ιταλικά εμφανιζει 

“NOVA - WiFi Calling”

Και σε εμένα στα ιταλικά το ίδιο εμφανίζει. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gv2008 said:

Και σε εμένα στα ιταλικά το ίδιο εμφανίζει. 

Πρέπει να άλλαξε το πως εμφανίζεται γενικά. 
Και σε φίλο με το κινητό στα Ελληνικά, πια έτσι το εμφανιζει. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2024 at 12:19 ΠΜ, panos.k2 said:

Πρέπει να άλλαξε το πως εμφανίζεται γενικά. 
Και σε φίλο με το κινητό στα Ελληνικά, πια έτσι το εμφανιζει. 

Στα Αγγλικά το εμφανίζει χωρίς παύλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κάτοχος καρτοκινητοί  Q (Xiaomi redmi note 9t 5G}και ξαφνικ;a μου ενεργοποιήθηκε το vowifi αλλα ενω στις εισερχόμενες δουλεύει σωστά στις εξερχόμενες βγαίνει ο τηλεφωνητής "ο αριθμός δεν υπάρχει ή δεν ειναι προσβασιμος απο δίκτυο μας". Σε επικοινωνία με το chat δεν κατάφερα κατι,

Υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, bluenavy said:

Κάτοχος καρτοκινητοί  Q (Xiaomi redmi note 9t 5G}και ξαφνικ;a μου ενεργοποιήθηκε το vowifi αλλα ενω στις εισερχόμενες δουλεύει σωστά στις εξερχόμενες βγαίνει ο τηλεφωνητής "ο αριθμός δεν υπάρχει ή δεν ειναι προσβασιμος απο δίκτυο μας". Σε επικοινωνία με το chat δεν κατάφερα κατι,

Υπάρχει κάποια λύση;

Το έχω αναφέρει τουλάχιστον 2-3 φορές παλιά...ούτε και με επικοινωνία το διόρθωσαν. Μία από τις αναρτήσεις μου: https://myphone.gr/forum/topic/171152/?do=findComment&comment=7206922

 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, bluenavy said:

Υπάρχει κάποια λύση;

Ναι, αυτό που γινόταν πριν. Απενεργοποίησε το Vowifi και όλα θα είναι καλά. Η νόβα-Q έχει το καλύτερο 2g δίκτυο που πιάνει παντού. Εισερχόμενες εξερχόμενες ΣΜΣ άψογα. Βάλε ρύθμιση 2g only, αν υπάρχει κάποιο μικροπρόβλημα.

Μην τσιμπάτε σε αυτή την τεχνολογική ταλαιπωρία.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dimitroula10 said:

Ναι, αυτό που γινόταν πριν. Απενεργοποίησε το Vowifi και όλα θα είναι καλά. Η νόβα-Q έχει το καλύτερο 2g δίκτυο που πιάνει παντού. Εισερχόμενες εξερχόμενες ΣΜΣ άψογα. Βάλε ρύθμιση 2g only, αν υπάρχει κάποιο μικροπρόβλημα.

Μην τσιμπάτε σε αυτή την τεχνολογική ταλαιπωρία.

Πριν 2 χρόνια μείναμε στους Παξούς σε ένα πολύ όμορφο ξενοδοχειάκι που ήταν σε "γούβα". Vodafone & F2g δεν δέχονταν/έκαναν με τίποτα τηλέφωνο (σήμα μηδέν). Όμως στο Xiaomi Note 9T ενεργοποιώντας το vowifi  στην καρτοκινητή cu/VODAFONE όλα OK... Αντίθετα το F2g τίποτα !! Άρα υπάρχουν περιπτώσεις που σου λύνει τα χέρια το vowifi😉

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ath156 said:

Άρα υπάρχουν περιπτώσεις που σου λύνει τα χέρια το vowifi😉

Θεωρητικά όλα είναι πιθανά. Τώρα αφού πήγες για διακοπές έπρεπε να κλείσεις το κινητό για να ησυχάσεις και να κάνεις διάφορα με την γυναίκα σου.😀 Όχι να μιλάς στο κινητό. Αυτό λέγεται ταλαιπωρία.

Εγώ τα έχω απενεργοποιήσει όλα τα Vo... και κλείνω και το κινητό τελείως. Άχρηστα πράγματα για να την κατάθλιψη.😀 Άκου σου λύνονται στα χέρια να μιλάς στο κινητό.😀

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimitroula10 said:

Θεωρητικά όλα είναι πιθανά. Τώρα αφού πήγες για διακοπές έπρεπε να κλείσεις το κινητό για να ησυχάσεις και να κάνεις διάφορα με την γυναίκα σου.😀 Όχι να μιλάς στο κινητό. Αυτό λέγεται ταλαιπωρία.

Εγώ τα έχω απενεργοποιήσει όλα τα Vo... και κλείνω και το κινητό τελείως. Άχρηστα πράγματα για να την κατάθλιψη.😀 Άκου σου λύνονται στα χέρια να μιλάς στο κινητό.😀

Τι να κάνεις; 😂

Στις διακοπές θες θάλασσα 😝

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...