Jump to content

Nova VoLTE/VoWiFi


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανενας επιλεγμένος ακόμα?

 

παραμύθα ειναι οι επιλεγμένοι , απλα δεν εχουν κανει τίποτα και λενε οτι εχουν επιλεγμενους για να μην τους κραζει ο κοσμος ..

Link to comment
Share on other sites

παραμύθα ειναι οι επιλεγμένοι , απλα δεν εχουν κανει τίποτα και λενε οτι εχουν επιλεγμενους για να μην τους κραζει ο κοσμος ..

 

Προφανώς τα εταιρικά τους παίζουν ήδη σε VoLTE

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς; Προφανώς από τι; Ούτε είδα ούτε άκουσα κάτι από κάποιον με εταιρικό πάντως.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς; Προφανώς από τι; Ούτε είδα ούτε άκουσα κάτι από κάποιον με εταιρικό πάντως.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα δικά τους εταιρικά, αυτά που δίνουν στους υπαλλήλους τους.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά τους εταιρικά, αυτά που δίνουν στους υπαλλήλους τους.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

Όχι , πωλητες τους που ερχόνται και τους ρωταω δεν εχουν

Link to comment
Share on other sites

Στο p20 pro επιτέλους εμφανίστηκε η επιλογή στο μενού μετά το τελευταίο update e0d1170a020dc39b7507e90840c2f3aa.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε p20 lite υπάρχει η επιλογή στο μενού περίπου 2 μήνες αλλά με f2g τίποτα ακόμα.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τι σχέση εχουν όλα αυτά με τo volte,vowifi της wind?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Έχουν σχέση γιατί μέχρι χθες δεν μπορούσα να δω αν λειτουργεί το volte της Wind στη συμβατή σύμφωνα με την εταιρία Huawei συσκευή μου, γιατί στο μενού των δικτύων του κινητού μου δεν υπήρχε η επιλογή κλήση volte. Ε, τώρα που υπάρχει βλέπω ότι δεν λειτουργεί η υπηρεσία.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν σχέση γιατί μέχρι χθες δεν μπορούσα να δω αν λειτουργεί το volte της Wind στη συμβατή σύμφωνα με την εταιρία Huawei συσκευή μου, γιατί στο μενού των δικτύων του κινητού μου δεν υπήρχε η επιλογή κλήση volte. Ε, τώρα που υπάρχει βλέπω ότι δεν λειτουργεί η υπηρεσία.

Ακριβώς όπως το είπες.....καμία σχέση

Αυτό αφορά την συσκευή σου και μόνο

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το είπες.....καμία σχέση

Αυτό αφορά την συσκευή σου και μόνο

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Το καμία σχέση είναι δική σου ερμηνεία. Για μένα είναι απόλυτα σχετικό. Όταν τους πήρα τηλ και το έχω αναφέρει σε προηγούμενο ποστ, μου είπαν ότι η συσκευή μου είναι συμβατή και ότι απλα πρέπει να περιμένω. Τώρα που είμαι σε θέση να δω αν λειτουργεί η υπηρεσία μπήκα και το έγραψα. Υπάρχει κάποιος άλλος εδώ μέσα που να έχει κάποια καλύτερη πληροφορία; Αυτό που συζητάτε παραπάνω για το ποιοι είναι αυτοί οι επιλεγμένοι πελάτες, το συζητάτε επειδή εγώ το ανέφερα ότι αυτή είναι η απάντηση που δίνουν από customer service.
Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί την έχουμε ήδη καιρό αυτή την επιλογή, απλά αναμένουμε τον πρώτο που θα το έχει εν λειτουργία :)

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε nokia 9 πάντως χώρκς να έχει επιλογή στο menu μου βγάζει σήμα hd στην κλήση όταν είμαι σε 4g....Μου είχε κάνει εντύπωση γτ πριν παρω το nokia 9 είχα ένα mia2 μετατροπή σε mi6x με επιλογή στο menu αλλά δεν έβλεπα κάτι στην κλήση

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Σε nokia 9 πάντως χώρκς να έχει επιλογή στο menu μου βγάζει σήμα hd στην κλήση όταν είμαι σε 4g....Μου είχε κάνει εντύπωση γτ πριν παρω το nokia 9 είχα ένα mia2 μετατροπή σε mi6x με επιλογή στο menu αλλά δεν έβλεπα κάτι στην κλήση

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Άλλο το HD και άλλο το VoWIFI & VoLTE, καμιά σχέση.

Link to comment
Share on other sites

τι είναι τo HD?

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Είναι HD Voice, δηλαδή καθαρότερος ήχος και η Wind το παρέχει σε όλες τις κλήσεις της όταν γίνονται προς συμβατή συσκευη/δίκτυο μέσω 2G ή 3G.

Σε μερικά δίκτυα HD Voice παρέχεται μόνο όταν κάνεις κλήσεις με Volte/Vowifi, για αυτό αρκετοί τα μπερδεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως για αυτό μπερδεύτηκα.. βρήκα τι είναι.. Είναι διαφορετική κωδικοποίηση με υψηλότερο bitrate... καμία σχέση όπως είπατε... απλά πολλοί παροχοι το δίνουν μόνο μέσω volte ή vowifi

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει εδώ και μήνες ενεργοποιηθεί το volte

Εννοείς στη Wind;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε τυχαίο έλεγχο σήμερα διαπίστωσα ότι μέσα στο menu(samsung s10e) συνδέσεις-δίκτυα κινητής τηλεφωνίας είναι ενεργοποιημένο το κλήσεις volte.
Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθουμε εντελως εδω μεσα ....
Ενεργό στις ρυθμίσεις ειναι, σιγά μην το δώσει ποτέ σαν υπηρεσία.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σαν το 4g, τελευταία πάντα. Τουλάχιστον ας έδιναν ένα χρονοδιάγραμμα στο περίπου.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova VoLTE/VoWiFi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...