Jump to content

Nova VoLTE/VoWiFi


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά είναι κάτι παρόμοιο αυτό που λες με τα xiaomi που δουλεύουν με κάποιες γενικές ρυθμίσεις. Αλλά δεν σου εξασφαλίζει κανείς ότι θα δουλεύει όπως πρέπει, κάτω από όλες τις συνθήκες.

Θα είχε ενδιαφέρον να αποτανθεί κανείς και στην εξυπηρέτηση του κατασκευαστή ρωτώντας για το θέμα, να δούμε τι θα του έλεγαν.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Για τα OnePlus δείτε αυτό.

 

Έχω OnePlus 3 και δουλεύει κανονικά το VoLTE με προφίλ Vodafone :)

 

Δεν δουλεύει σε εμένα αυτό. Από το πρώτο βήμα κιόλας.

Εκεί που λέει: w/o root--> open the dialer: *#800# --> oneplus Logkit --> Function Switch --> enable VoLTE + VoWifi switch

δεν υπάρχει volte και vowifi switch μετά το function switch.

Πριν το update σε android 10 υπήρχαν, τώρα όχι

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κάποια στιγμή θα το ενεργοποιήσουν και στην Q47562f666adfa07800a7e93e631393a9.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το διακοπτη ομως γιατι τον εχει αφου δεν το υποστηριζει. Ελεος αυτη η Q

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

τον διακοπτη τον εχει το τηλεφωνο σουδεν εχει να κανει απαραιτητα με το δικτυο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Έχει κανείς volte στη wind με OnePlus 8t είμαι κάποια άλλη συσκευή OnePlus;

Σκέφτομαι να φύγω από τη Wind μόνο και μόνο επειδή δεν υποστηρίζει volte στο τηλέφωνο μου

Link to comment
Share on other sites

Σε note 10 plus λειτουργεί κανονικά το volte. Το note έχει διακόπτη που ενεργοποιεί το volte μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Το δικό σου δεν έχει??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Έχει κανείς volte στη wind με OnePlus 8t είμαι κάποια άλλη συσκευή OnePlus;

Σκέφτομαι να φύγω από τη Wind μόνο και μόνο επειδή δεν υποστηρίζει volte στο τηλέφωνο μου

 

Όχι. Δεν υποστηρίζονται τα OnePlus από τη wind.

Παρόλο που κάποια τα πουλούσε στα καταστήματά της.:!:

Link to comment
Share on other sites

Σε note 10 plus λειτουργεί κανονικά το volte. Το note έχει διακόπτη που ενεργοποιεί το volte μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Το δικό σου δεν έχει??
Και το δικό μου samsung έχει τον διακόπτη που αναφέρεις, αλλά volte δεν έχω δει. Προφανώς λειτουργεί επιλεκτικά.
Link to comment
Share on other sites

Έχω Q κ f2g αλλά σήμα μπανάνα στο σπίτι. Επειδή είμαι στο τσακ να τα γυρίσω σε Cosmote, υπάρχει δυνατότητα να ενεργοποιηθεί voice over wifi?
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου samsung έχει τον διακόπτη που αναφέρεις, αλλά volte δεν έχω δει. Προφανώς λειτουργεί επιλεκτικά.

 

Είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ ότι κάποια παιδιά από εδώ εποικοινωνησαν με τις βλάβες της wind και λύθηκε το πρόβλημα. Κάνε μια προσπάθεια δεν χάνεις κατι

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Έχω Q κ f2g αλλά σήμα μπανάνα στο σπίτι. Επειδή είμαι στο τσακ να τα γυρίσω σε Cosmote, υπάρχει δυνατότητα να ενεργοποιηθεί voice over wifi?
Δεν έχει καν γίνει πιλοτικά διαθέσιμη η υπηρεσία vowifi από την wind
Link to comment
Share on other sites

Στο 1+ 7 προ μου δεν κατάφερα ποτέ να ενεργοποιηθεί το Volte. Αντιθέτως στο mi 10T & Samsung fe 5g έχω κανονικότατα την λειτουργία του Volte.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν αυτό παίζει ρόλο να προσθέσω ότι το xiaomi είναι αγορασμένο από Πλαίσιο και το Samsung από κατάστημα Γερμανός.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζει κανείς αν παρασκηνιακά υπάρχει καμία εξέλιξη σχετικά με το VoWifi ;

 

Από τεχνικής άποψης δεν κινείται τίποτα. Δεν ξέρω αν το εμπορικό κομμάτι κινείται.

Link to comment
Share on other sites

Από τεχνικής άποψης δεν κινείται τίποτα. Δεν ξέρω αν το εμπορικό κομμάτι κινείται.

 

 

Κάτι για volte στην Q ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έλεος πραγματικά. Ακόμη δεν υποστηρίζεται το WiFi Calling στα καρτοκινητα όταν η πρασινη το παρέχει εδώ και πολλά χρόνια... Τι να πεις... Εντωμεταξυ σε μένα με iPhone δε δουλεύει τον τελευταίο καιρό το Volte... Τους ενημέρωσα στην εξυπηρέτηση τη Δευτέρα και μου απάντησαν ότι το προωθούν προς επίλυση. Σήμερα Πέμπτη και δεν έφτιαξαν τίποτα. Τους ξαναεστειλα και απάντησαν ότι το ξαναπροωθησαν και θα με ενημερώσουν.... Σε άλλη εταιρεία τέτοια θέματα μου λυνονταν σε λεπτά όχι σε ημέρες... Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

Ναι πραγματικά αυτό με το wifi calling έχει καταντήσει ανέκδοτο. Ένας από τους λόγους που σκέφτομαι να φύγω.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλεος πραγματικά. Ακόμη δεν υποστηρίζεται το WiFi Calling στα καρτοκινητα όταν η μπλε το παρέχει εδώ και πολλά χρόνια... Τι να πεις... Εντωμεταξυ σε μένα με iPhone δε δουλεύει τον τελευταίο καιρό το Volte... Τους ενημέρωσα στην εξυπηρέτηση τη Δευτέρα και μου απάντησαν ότι το προωθούν προς επίλυση. Σήμερα Πέμπτη και δεν έφτιαξαν τίποτα. Τους ξαναεστειλα και απάντησαν ότι το ξαναπροωθησαν και θα με ενημερώσουν.... Σε άλλη εταιρεία τέτοια θέματα μου λυνονταν σε λεπτά όχι σε ημέρες...

 

Πραγματικά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Όντως εξαφανίστηκε από το μενού η ενεργοποίηση της υπηρεσίας.....

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Όντως εξαφανίστηκε από το μενού η ενεργοποίηση της υπηρεσίας.....

Από ποιο ακριβώς μενού εξαφανίστηκε;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο ακριβώς μενού εξαφανίστηκε;

 

Το να ενεργοποιείς και να απενεργοποιείς την υπηρεσία. Στο μενού δεδομένων. στο ίδιο κινητό η επιλογή για την Cote υπάρχει κανονικότατα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova VoLTE/VoWiFi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...