Jump to content

Nova VoLTE/VoWiFi


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Το έχω ε ενεργοποιησει στο f2g αλλά δεν λειτουργεί. Έχω κάνει επανεκκίνηση. Έστειλα μήνυμα και στο messenger χθες και μου είπαν ότι έχει ενεργοποιηθεί αλλά εξαρτάται από τη συσκευή. Έχω το mi 8. Στην Cosmote δουλεύει κανονικά. Μήπως κάνω κάτι λάθος? Το έχει δοκιμάσει κανείς στο mi 8?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το έχω ε ενεργοποιησει στο f2g αλλά δεν λειτουργεί. Έχω κάνει επανεκκίνηση. Έστειλα μήνυμα και στο messenger χθες και μου είπαν ότι έχει ενεργοποιηθεί αλλά εξαρτάται από τη συσκευή. Έχω το mi 8. Στην Cosmote δουλεύει κανονικά. Μήπως κάνω κάτι λάθος? Το έχει δοκιμάσει κανείς στο mi 8?
Στο δικό μου mi8 δουλεύει κανονικά αφού βέβαια το ενεργοποιήσουμε στη συσκευή με τους σχετικούς κωδικούς πρέπει να βάλουμε στο dialer για να ανοίξει η επιλογή

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Edited by NeCrOmAnCeR19
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου mi8 δουλεύει κανονικά αφού βέβαια το ενεργοποιήσουμε στη συσκευή με τους σχετικούς κωδικούς πρέπει να πάρουμε στο dialer για να ανοίξει η επιλογή

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση φίλε. Είσαι με global κανονική έκδοση? Μετά από τόσες προσπάθειες...αρνείται να δείξει. Έκανα και κλήση και γυρίζει σε H+.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση φίλε. Είσαι με global κανονική έκδοση? Μετά από τόσες προσπάθειες...αρνείται να δείξει. Έκανα και κλήση και γυρίζει σε H+.
Global τελευταία ..

 

Βαλε τον κωδικό *#*#86583#*#* στον dialer και δες στις ρυθμίσεις των καρτων σιμ ..

 

 

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Global τελευταία ..

 

Βαλε τον κωδικό *#*#86583#*#* στον dialer και δες στις ρυθμίσεις των καρτων σιμ ..

 

 

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ξεχνάς το. Πλήκτρο της κλήσης που είναι απαραίτητο...

 

 

Για όποιον το διαβάσει και θέλει να δει το κουμπί στο σχετικό Menu το κωδικό και να πατήσουμε το πλήκτρο της κλήσης θέλει

...

7360489e76994b7bf78085887a85ac11.jpg

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να θέλει πλήκτρο κλήσης μετά. Συνήθως όλοι οι κωδικοί που πρέπει να εισαχθούν στον dialer έτσι παίζουν. Μόλις δει τον συγκεκριμένο συνδυασμό δηλαδή, καταλαβαίνει τι του ζητάς. Με κλήση θα χρειαζόταν να γίνει ρύθμιση που έχει να κάνει με το δίκτυο, τον πάροχο δηλαδή. Όπως για παράδειγμα ο ορισμός κάποιας προώθησης κλήσης. Αυτό που συζητάμε για τα xiaomi έχει να κάνει με την συσκευή μόνο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να θέλει πλήκτρο κλήσης μετά. Συνήθως όλοι οι κωδικοί που πρέπει να εισαχθούν στον dialer έτσι παίζουν. Μόλις δει τον συγκεκριμένο συνδυασμό δηλαδή, καταλαβαίνει τι του ζητάς. Με κλήση θα χρειαζόταν να γίνει ρύθμιση που έχει να κάνει με το δίκτυο, τον πάροχο δηλαδή. Όπως για παράδειγμα ο ορισμός κάποιας προώθησης κλήσης. Αυτό που συζητάμε για τα xiaomi έχει να κάνει με την συσκευή μόνο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Στον παππού (redmi note 4) εάν δεν πατήσεις το πλήκτρο της κλήσης όσο και να περιμένεις δεν γίνεται τίποτα μόνο όταν πατήσεις το πλήκτρο σου λέει κάτω για μια στιγμή δευτερόλεπτα volte Available

Ο παππούς θέλει και την μαγκούρα του από ότι φαίνεται

13e39364b0b3fd1340acf6708ad98de0.jpg

 

 

Το δείχνω και το γράψω γιατί είναι πιθανό σε παλιότερα xiaomi να χρειάζεται....

 

Έχετε δίκιο τώρα το δοκίμασα προς admin

 

Delete the message

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει καλύτερο ήχο???

Εμένα τίποτα το ιδιαίτερο δεν μου φαίνεται.

Περίμενα να βγαίνει κρυστάλλινος αλλά δεν ...

Παλιότερα σε κατι 3g αλλα και 2g κλήσεις ο ήχος ακουγόταν πολύ καλύτερος.

Μήπως μονο volte to volte η παίζει ρόλο η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δοκιμάσαμε με ένα φίλο προχθές, χωρίς volte και με, υπήρχε μια διαφορά με το τελευταίο. Μικρή μεν, αλλά αντιληπτή.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σαν κάτι κλήσεις παλιότερα που συζηταγαμε για hd voice μέσω 3g και 2g και συγκεκριμένα θυμάμαι να κατεβάζω το κινητό για να δω αν ξεχάστηκα και μιλάω σε κανα viber κλπ.. δεν έχω πετύχει.

Μπορεί και να έχω πτώση ακοής τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αισθητή διαφορά στην ποιότητα του ήχου και εννοείται ότι η μεγαλύτερη διαφορά υπάρχει όταν γίνεται κλήση μεταξύ δύο κινητών που έχουν Volte.

Πολύ σημαντικό είναι επίσης ότι εκμηδενίζεται ο χρόνος έναρξης της κλήσης η οποία ξεκινά άμεσα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 βία 15 %

 

καλύτερη ποιότητα ήχου

 

Γρήγορα καλεί κάποιον αριθμό σε σχέση με πριν (καμία σχέση με πριν βασικά)

 

Και γρήγορα σε καλούν δοκίμασα από το σταθερό με και χωρίς volte και αυτό καμία σχέση με πριν με το που πατήσεις το τελευταίο αριθμό καλεί αμέσως ούτε αυτο γινόταν πριν.

 

 

 

Όταν σε καλούν κρατάει 52-54 δευτερόλεπτα και 1 με 3 κτυπήματα στο τέλος να είναι στον αέρα δηλαδή εσύ βλέπεις αναπάντητη στο κινητό και αυτό χτυπάει -1-3 φορές ακόμα. Στο ακουστικό που το καλείς

 

Χωρίς volte χτυπάει 1.04 και κανένα κτυπήμα δεν είναι στον αέρα

 

 

Πάμε για

a3c07b44e276ca60b0cbf3e6ede29556.jpg

 

Σε κανένα 2 χρόνια

 

 

Χεχεχεχε

 

Αυτά.........

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία για το θέμα.

Φοβάμαι πως όνειρο ήταν και πάει

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μετά απο πολύ κόπο μου ενεργοποίησαν (όπως μου είπαν)στην γραμμή μου (f2g) το volte ,αλλά δεν βρήκα πουθενά στο τηλέφωνο το αντίστοιχο κουμπί, το οποίο

εμφανίζεται μόνο όταν βάζω την sim της cosmote. Μήπως εαν πληκτρολογήσω την αντίστοιχη εντολή(*#*#86583#*#*)στην samsung συσκευή μου δουλέψει?Χρειάζεται να εχω απαραιτήτως ανοιχτά δεδομένα για να δουλέψει ή δεν παίζει κανένα ρόλο?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις > σχετικά με το τηλέφωνο > πληροφορίες λογισμικού. Στην έκδοση παρόχου (ή κάτι τέτοιο), μήπως λέει COS;

Αν λέει COS, τότε είναι cosmote branded και για να παίξει θα πρέπει να περάσεις την EUR (ελληνική) έκδοση.

 

Αν δεν κάνω λάθος η εντολή ισχύει μόνο για xiaomi

Σωστά, η εντολή ξεκλειδώνει μόνο στα Xiaomi τους διακόπτες

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις > σχετικά με το τηλέφωνο > πληροφορίες λογισμικού. Στην έκδοση παρόχου (ή κάτι τέτοιο), μήπως λέει COS;

Αν λέει COS, τότε είναι cosmote branded και για να παίξει θα πρέπει να περάσεις την EUR (ελληνική) έκδοση.

 

 

Σωστά, η εντολή ξεκλειδώνει μόνο στα Xiaomi τους διακόπτες

 

Ευχαριστώ πολύ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να εχω απαραιτήτως ανοιχτά δεδομένα για να δουλέψει ή δεν παίζει κανένα ρόλο?

 

Το VoLTE παίζει και με τα δεδομένα κλειστά.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Χτες αργά το βράδυ πρέπει κάτι να έφτιαξαν γιατί 45 λεπτά με 1 ώρα το σηματάκι είχε εξαφανιστεί...

 

 

Δεν είμαι ειδικός volteολογος απλά υποθέτω ότι έφτιαχναν. αλλιώς δεν υπάρχε λόγος να χαθεί το σηματάκι σε περιοχή με πολύ καλή κάλυψη

00ad50fa97ef1acdbdec63549c82113e.jpg

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Χαχα

Τώρα που το λες σκέφτομαι ότι μπήκα στον Οαεδ να δω κατι και είχε επαγγέλματα όπως Πρόεδρος της δημοκρατίας υπουργός και ότι άχρηστο υπαρχει και δεν ειχε τεχνικός δικτύων..

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα και εγώ με κλήση στο 13700, αφού ξεπέρασα το εμπόδιο το bot και μίλησα με άνθρωπο άνοιξαν ένα ticket (μου ήρθε και μνμ με αριθμό) και πριν λίγο με κάλεσαν αυτοί και το ενεργοποίησα.

Το εικονίδιο εμφανίστηκε μερικά δευτερόλεπτα αφού το κλείσαμε.

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα και εγώ με κλήση στο 13700, αφού ξεπέρασα το εμπόδιο το bot και μίλησα με άνθρωπο άνοιξαν ένα ticket (μου ήρθε και μνμ με αριθμό) και πριν λίγο με κάλεσαν αυτοί και το ενεργοποίησα.

Το εικονίδιο εμφανίστηκε μερικά δευτερόλεπτα αφού το κλείσαμε.

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

συμβόλαιο η καρτοκινητο;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά τα συμβόλαια δεν χρειάζονται ενεργοποίηση για το volte και παίζουν σε συμβατές συσκευές καιρό τώρα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova VoLTE/VoWiFi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...