Jump to content

Nova VoLTE/VoWiFi


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω στείλει τρεις φορές μήνυμα στην εξυπηρέτηση για να ενεργοποιήσω το volte.

Μου λένε συνέχεια ότι δεν υποστηρίζεται για καρτοκινητά.

Πήρα τηλέφωνο στο 13700 και μου είπαν να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση.

Δεν ξέρω τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Έμενα πριν 2 μέρες μου το ενεργοποίησαν, αλλά δεν υπάρχει η επιλογή μέσα στο μενού του κινητού να το ενεργοποιήσω.

Έχω το samsung galaxy s7, ξέρει κάνεις τι πρέπει να κάνω για να μου το εμφανίσει στο μενού για να το ενεργοποιήσω; με cosmote δουλεύει μια χαρά η ιδια υπηρεσία.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει τρεις φορές μήνυμα στην εξυπηρέτηση για να ενεργοποιήσω το volte.

Μου λένε συνέχεια ότι δεν υποστηρίζεται για καρτοκινητά.

Πήρα τηλέφωνο στο 13700 και μου είπαν να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση.

Δεν ξέρω τι να κάνω

Δοκίμασες στο messenger;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει τρεις φορές μήνυμα στην εξυπηρέτηση για να ενεργοποιήσω το volte.

 

Μου λένε συνέχεια ότι δεν υποστηρίζεται για καρτοκινητά.

 

Πήρα τηλέφωνο στο 13700 και μου είπαν να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση.

 

Δεν ξέρω τι να κάνω

Πάρε 13700 και όταν σε ρωτήσει το αυτόματο σύστημα ποιο πρόβλημα αντιμετώπιζεις απάντησε του πρόβλημα με το σήμα και μετά ότι αφορά τον αριθμό που καλείς. Οτιδήποτε άλλο του απαντήσεις σε παραπέμπει στο 13800. Έφαγα μια ώρα χθες μέχρι να μιλήσω με 13700.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να πεις σύνδεση με εκπρόσωπο και στην πρώτη και στη δεύτερη ερώτηση που θα κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο Volte είναι μόνιμο δίπλα στις ενδείξεις σήματος (έχω 2 sim).
Τίποτα, ενώ πήρα τηλέφωνο , του ζήτησα ενεργοποίηση και μου είπε να περιμένω 1 λεπτό να κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις, επανήλθε μου ανέφερε να κάνω επανεκκίνηση στο κινητό για να πάρει τις ρυθμίσεις , αλλά σήμα volte όχι. Ενώ με την άλλη κάρτα της cosmote και σήμα volte αλλά και vowifi .

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μην κάνεις επανεκκίνηση αλλά να κλείσεις εντελώς το κινητό και μετά να το ξανανοίξεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μην κάνεις επανεκκίνηση αλλά να κλείσεις εντελώς το κινητό και μετά να το ξανανοίξεις.
Το έκανα, τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, ενώ πήρα τηλέφωνο , του ζήτησα ενεργοποίηση και μου είπε να περιμένω 1 λεπτό να κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις, επανήλθε μου ανέφερε να κάνω επανεκκίνηση στο κινητό για να πάρει τις ρυθμίσεις , αλλά σήμα volte όχι. Ενώ με την άλλη κάρτα της cosmote και σήμα volte αλλά και vowifi .

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ κάλεσα σήμερα το πρωί στο 13700, ζήτησα ενεργοποίηση, μου είπε ότι έκανε τις ενέργειες που απαιτούνται και να κλείσω το κινητό για 2-3 λεπτά (όχι επανεκκίνηση) και μόλις το ξανανοιξω θα δουλεύει. Το έχω κλείσει τελείως και ξανανοίξει 3 φορές κι ακόμα τίποτα. Κι εγώ με Cosmote έχω και VoLTE και Vowifi κανονικά. Δεν ξέρω μόνο μήπως φταίει το ότι έχω Q. Πάντως ο υπάλληλος δεν με ρώτησε τι έχω, προφανώς θα το έβλεπε στο σύστημα όπως είδε και το όνομα μου και με ρώτησε για επιβεβαίωση...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ενεργοποιήσει τον διακόπτη και για τη δεύτερη sim;

Δημιουργηστε και ένα APN (ονομα, apn και τύπος " ims " ), σαν αυτό που έχει η cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάλεσα σήμερα το πρωί στο 13700, ζήτησα ενεργοποίηση, μου είπε ότι έκανε τις ενέργειες που απαιτούνται και να κλείσω το κινητό για 2-3 λεπτά (όχι επανεκκίνηση) και μόλις το ξανανοιξω θα δουλεύει. Το έχω κλείσει τελείως και ξανανοίξει 3 φορές κι ακόμα τίποτα. Κι εγώ με Cosmote έχω και VoLTE και Vowifi κανονικά. Δεν ξέρω μόνο μήπως φταίει το ότι έχω Q. Πάντως ο υπάλληλος δεν με ρώτησε τι έχω, προφανώς θα το έβλεπε στο σύστημα όπως είδε και το όνομα μου και με ρώτησε για επιβεβαίωση...
Και μένα σε q δεν δουλεύει

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ενεργοποιήσει τον διακόπτη και για τη δεύτερη sim;

 

Δημιουργηστε και ένα APN (ονομα, apn και τύπος " ims " ), σαν αυτό που έχει η cosmote.

Ναι έχω ενεργοποιήση και όλους τους διακόπτες , έχω φτιάξει και apn όπως είχες πει πιο πάνω , παρόλο που η cosmote έχει μόνο ένα apn cosmote internet.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με ανθρωπο στο 13700.

Ο τεχνικος μου ειπε παρε στο 13800, εμεις δε μπορουμε να το ενεργοποιησουμε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χθες κάλεσα 13700 τους λέω θα ήθελα να ενεργοποιήσω το volte. Μου λέει θα κάνουμε έναν έλεγχο και θα σε καλέσουμε εντός 2 ωρών. Με κάλεσαν και μου είπαν απλά να κάνω επανεκκίνηση και εμφανίστηκε το εικονίδιο πάνω.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πείτε στο ρομπότ ότι έχετε θέμα με το σήμα για να σας συνδέσει στο τεχνικό της κινητής. Αν σας συνδέσει στο τεχνικό της σταθερής, ο εκπρόσωπος δεν θα καταλάβει μάλλον τι ζητάτε και θα σας πει να καλέσετε 13800.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πείτε στο ρομπότ ότι έχετε θέμα με το σήμα για να σας συνδέσει στο τεχνικό της κινητής. Αν σας συνδέσει στο τεχνικό της σταθερής, ο εκπρόσωπος δεν θα καταλάβει μάλλον τι ζητάτε και θα σας πει να καλέσετε 13800.
Έτσι ακριβώς. Στο ρομπότ θα πείτε πρόβλημα με το σήμα.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χθες κάλεσα 13700 τους λέω θα ήθελα να ενεργοποιήσω το volte. Μου λέει θα κάνουμε έναν έλεγχο και θα σε καλέσουμε εντός 2 ωρών. Με κάλεσαν και μου είπαν απλά να κάνω επανεκκίνηση και εμφανίστηκε το εικονίδιο πάνω.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μεσα στις ρυθμίσεις του iphone 11proMax βλέπω πως είναι ενεργοποιημένη αυτόματα η επιλογή για voLTE αλλά δεν εμφανίζεται κάποιο εικονίδιο. Χρειάζεται ενεργοποίηση στην Q?

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χθες κάλεσα 13700 τους λέω θα ήθελα να ενεργοποιήσω το volte. Μου λέει θα κάνουμε έναν έλεγχο και θα σε καλέσουμε εντός 2 ωρών. Με κάλεσαν και μου είπαν απλά να κάνω επανεκκίνηση και εμφανίστηκε το εικονίδιο πάνω.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

f2g συνδεση;

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα τώρα τηλ μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να κάνει κάτι ή wind. εάν υποστηρίζει volte η συσκευή είμαστε έτοιμοι. εγώ πάντως volte δεν βλέπω με f2g και xiaomi mi a3.

 

wifi calling μου είπαν δεν το υποστηρίζει η wind

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

f2g συνδεση;

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Σε f2g φίλε ναι και μου το καταχωρησαν και σαν αίτημα αμέσως και μου ήρθε και SMS.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στις ρυθμίσεις του iphone 11proMax βλέπω πως είναι ενεργοποιημένη αυτόματα η επιλογή για voLTE αλλά δεν εμφανίζεται κάποιο εικονίδιο. Χρειάζεται ενεργοποίηση στην Q?

 

Εικονίδιο δεν εμφανίζεται στα iPhone, θα πρέπει όταν κάνεις κλήση με ανοιχτά δεδομενα να παραμένει το 4g πάνω δεξιά.

Ενεργοποίηση κανονικά δεν θέλει αλλά τελικά χρειάζεται, κάλεσε 13700 δωρεάν ή στείλε τους μήνυμα στην σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρικά μιλώντας και επειδή το έκανα στα κινητά όλης της οικογένειας, καλύτερη λύση είναι το chat στο messenger της wind.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρικά μιλώντας και επειδή το έκανα στα κινητά όλης της οικογένειας, καλύτερη λύση είναι το chat στο messenger της wind.
Αυτή τη στιγμή η χειρότερη λύση θα έλεγα.

e51c8a765d356367c04427e3563e2b90.jpg

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα, όχι αστεία.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον απαντούν άμεσα,

όχι μετά από 1 ώρα αναμονή σε πενταψηφιο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova VoLTE/VoWiFi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...