Jump to content

Nova VoLTE/VoWiFi


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει ένδειξη VoLTE, πρέπει να κάνεις κλήση με ανοιχτά δεδομένα και να δεις αν παραμένει το 4G πάνω αριστερά/δεξιά
Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται, είναι το κινητό του γιου μου.

Αριστερά επάνω, δίπλα από τις μπάρες του σήματος είναι το 4g.

Άρα είμαστε οκ.

Ευχαριστω για την απάντηση!

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν από καμιά ώρα πήρα τηλέφωνο το 13700 και μου το ενεργοποίησαν. Το θέμα είναι ότι δεν μου δουλεύει, δεν μου εμφανίζει τους διακόπτες μέσα στο μενού για να το ενεργοποιήσω και από την συσκευή. Έχω το samsung galaxy s7 ελληνικό.

Με κάρτα cosmote δουλεύει μια χαρά.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Πριν από καμιά ώρα πήρα τηλέφωνο το 13700 και μου το ενεργοποίησαν. Το θέμα είναι ότι δεν μου δουλεύει, δεν μου εμφανίζει τους διακόπτες μέσα στο μενού για να το ενεργοποιήσω και από την συσκευή. Έχω το samsung galaxy s7 ελληνικό.

 

Με κάρτα cosmote δουλεύει μια χαρά.

Εκανες επανεκκίνηση;

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανες επανεκκίνηση;

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

 

Ναι 2-3 φόρες

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται, είναι το κινητό του γιου μου.

Αριστερά επάνω, δίπλα από τις μπάρες του σήματος είναι το 4g.

Άρα είμαστε οκ.

Ευχαριστω για την απάντηση!

 

Η ένδειξη volte είναι ο,τι πιο άχρηστο έχει γεννήσει το android

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η ένδειξη volte είναι ο,τι πιο άχρηστο έχει γεννήσει το android

Αυτό είναι θέμα προσωπικής οπτικής.

Εμένα μου αρέσει να βλέπω την ένδειξη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ένδειξη volte είναι ο,τι πιο άχρηστο έχει γεννήσει το android
Συμφωνώ. Υπάρχουν φορές μάλιστα σε αλλης εταιρείας νούμερο που διαπιστώνεις οτι εχεις πέσει σε παλιότερης γενιάς δικτύου σήμα και φαίνεται και στη κλήση αυτο, αλλά η ένδειξη είναι εκεί καμαρωτη και αμα της καπνίσει φεύγει μόνο

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να έχεις ένδειξη volte και δίκτυο όχι 4G. Αν η ποιότητα ήχου έχει χειροτερέψει, το πιθανότερο είναι να ευθύνεται η άλλη πλευρά με την οποία μιλάς. Άλλο πράγμα το volte και άλλο η κλήση hd. Το πρώτο εξασφαλίζει ότι μπορεί από την πλευρά σου να επιτευχθεί το δεύτερο. Δεν μπορεί όμως μια κλήση που δεν μπορεί να βγει HD να την "αναβαθμίσει".

 

Sent from my Galaxy A40

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Πώς γίνεται να έχει γίνει μετάπτωση πχ σε Η+ και να παραμένει το εικονίδιο του volte;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν εχεις ανοικτά δεδομένα μπορεί να γίνει.. Στη δικιά μου συσκευή τουλάχιστον. Εικονικό είναι απλα το θέμα, άλλωστε σε αυτό αναφερθήκαμε απο την αρχη.. Στο εικονίδιο. Συμφωνώ για τις διάφορες volte και hd που ανεφερε ο φίλος πιο πάνω. Εγω στη κλήση εννοούσα οτι βλέπεις τη διαφορά καθώς αμα πεσεις σε αλλης γενιας ακουγεται ο συνομιλητής σαν να χάνεται και επανέρχεται. Απλα σε μενα τυχαίνει να μην το αλλαζει το εικονιδιο. Τι να πω..

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, είναι θέμα συσκευής μάλλον.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως μπορεί να έχει εικονίδιο αλλά να προτιμήσει το δίκτυο 3g/2g, αλλά σε αυτή την περίπτωση με το που ξεκινήσει η κλήση το volte εξαφανίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έστειλα μήνυμα στο φεις κ μου είπαν ότι είναι λέει αναληθής είδηση . Έχουμε κανένα screenshot να τους το στείλω ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα προσωπικής οπτικής.

Εμένα μου αρέσει να βλέπω την ένδειξη.

 

Γεμίζει το notification bar με μια άχρηστη πληροφορία.

Ποτέ δεν κατάλαβα σε τι χρησιμεύει. Οι πάροχοι στο βορρά έχουν απαγορέψει την εμφάνιση σε τηλέφωνα που πωλούν μετά το 2017. Η Wind για κάποιο λόγο δε το έχει κόψει, το ίδιο και η Cosmote?!

Θα έπρεπε να είναι optional τουλάχιστον.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα και εγω μαζί τους μεσω μεσεντζερ και επιμένουν ότι το volte είναι διαθέσιμο μόνο σε συμβόλαια.. Τους λέω μα το έκαναν άτομα με καρτοκινητο και τίποτα.. Δεν το δέχονται.. Τι να πω..
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα και εγω μαζί τους μεσω μεσεντζερ και επιμένουν ότι το volte είναι διαθέσιμο μόνο σε συμβόλαια.. Τους λέω μα το έκαναν άτομα με καρτοκινητο και τίποτα.. Δεν το δέχονται.. Τι να πω..
Κλασικό φαινόμενο σε wind όπου οι υπάλληλοι της ενημερώνονται κάνα 6μηνο μετά.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείεται να τα ανοιξανε δοκιμαστικα για λιγο σε οσους το πηραν χαμπαρι
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να δεχθώ αυτή την ερμηνεία, όταν χθες το πρωί άνοιξα συζήτηση με την Αναστασία στο Messenger, για την ενεργοποίηση στην κύρια sim, έκανε την συνηθισμένη ταυτοποίηση, ενεργοποίησε το Volte, της ζήτησα να κάνει και στη 2η και την έκανε.

Εκανα restart και είδα το εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Με το πρόβλημα που υπάρχει σήμερα στο σήμα και στα δεδομένα, Volte έχετε ή όχι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να δεχθώ αυτή την ερμηνεία, όταν χθες το πρωί άνοιξα συζήτηση με την Αναστασία στο Messenger, για την ενεργοποίηση στην κύρια sim, έκανε την συνηθισμένη ταυτοποίηση, ενεργοποίησε το Volte, της ζήτησα να κάνει και στη 2η και την έκανε.

Εκανα restart και είδα το εικονίδιο.

 

Εννοω δοκιμαστικα να το ανοιξαν σε οσα καρτοκινητα το ζητησαν αυτές τις 1-2 μερες. Και σημερα να το σταματησαν. Τωρα οι δικαιολογιες των υπαλληλων είναι αλλο θεμα. Λετε το σημερινο προβλημα να εχει να κανει με το volte?

Link to comment
Share on other sites

Με το πρόβλημα που υπάρχει σήμερα στο σήμα και στα δεδομένα, Volte έχετε ή όχι;

 

Το πρωί είχα εικονίδιο αλλά τώρα όχι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova VoLTE/VoWiFi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...