Jump to content

Nova VoLTE/VoWiFi


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανάσταση!!! Μπράβο Wind :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έτσι λέει...προς το παρόν το δικό μου δεν έχει

 

εχεις τη ρυθμιση στο κινητο ενεργοποιημενη και δεν....?

Link to comment
Share on other sites

Και auto provisioning? Ρε Wind πραγματικά θα βάλω 50Ε στο καρτοκινητό μου για την πάρτυ σου :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Δεδομένα δεν τρώει λέει. Οκ κατανοητό. Τα λεπτά κλήσεις προφανώς και καταναλώνονται από το πρόγραμμα σου έτσι;

 

Στάλθηκε από το OPPO R9s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και auto provisioning? Ρε Wind πραγματικά θα βάλω 50Ε στο καρτοκινητό μου για την πάρτυ σου :lol:

 

εγω θα τα βαλω αμα δω και vowifi :p

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Δεδομένα δεν τρώει λέει. Οκ κατανοητό. Τα λεπτά κλήσεις προφανώς και καταναλώνονται από το πρόγραμμα σου έτσι;

 

Στάλθηκε από το OPPO R9s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, κανονικά. Το Billing είναι το ίδιο.

 

εγω θα τα βαλω αμα δω και vowifi :p

 

Νομίζω ότι η βασική υπηρεσία είναι το VoLTE. Το VoWifi είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ plus για εμένα, και ναι, θα το δώσουν.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο Honor 8x που έχω δεν βλέπω στο μενού για δίκτυα κινητής τηλεφωνίας κάποιο διακόπτη για το VoLTE. Ούτε στις ρυθμίσεις διπλής σιμ. Καμία βοήθεια οποίος ξέρει;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Πώς ξέρεις αν το έχεις ενεργό; Δηλαδή εμένα δεν έχει αυτό το μενού αλλά το "βελτιωμένη λειτουργία 4g lte", χρήση υπηρεσιών LTE για τη βελτίωση της φωνητικής επικοινωνίας λέει.

 

Στάλθηκε από το OPPO R9s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο Honor 8x που έχω δεν βλέπω στο μενού για δίκτυα κινητής τηλεφωνίας κάποιο διακόπτη για το VoLTE. Ούτε στις ρυθμίσεις διπλής σιμ. Καμία βοήθεια οποίος ξέρει;

 

Θα έλεγα να περιμένουμε λίγο να δούμε ποιες συσκευές θα υποστηρίζονται. Επιπλέον, οι συσκευές θα πρέπει να πάρουν τις ρυθμίσεις IMS επομένως λογικά θα σας έρθει σε κάποιο update.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε ποια θα μου έρθει πρώτη... Και στην κόκκινη στο περίμενε με έχουν ακόμα και μάλιστα μου είπαν ότι προς το τέλος του μήνα θα ενεργοποιηθεί στην γραμμή μου και θα μου έρθει μήνυμα.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικά. Το Billing είναι το ίδιο.

 

 

 

Νομίζω ότι η βασική υπηρεσία είναι το VoLTE. Το VoWifi είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ plus για εμένα, και ναι, θα το δώσουν.

 

εχεις πληροφοριες απο μεσα???

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν καταλαβαινω καλα αυτοματα οσοι εχουμε wind εχουμε πια και volte? Χωρις να κανουμε κατι?

 

έτσι λέει...προς το παρόν το δικό μου δεν έχει

 

η σελιδα που δωσατε δεν λεει ακριβως αυτο. Ειναι σελιδα των εταιρικων προγραμματων,οποτε λογικα οποιος εχει εταιρικο συμβολαιο ειναι πιθανο να βλεπει απο τωρα volte.

Link to comment
Share on other sites

η σελιδα που δωσατε δεν λεει ακριβως αυτο. Ειναι σελιδα των εταιρικων προγραμματων,οποτε λογικα οποιος εχει εταιρικο συμβολαιο ειναι πιθανο να βλεπει απο τωρα volte.

 

 

οι υπολοιποι δλδ και εμεις με τα καρτοκινητα τι πρεπει να κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω. Υποθετω οτι πρεπει να περιμενουμε για να δωθει και σε μας,και φανταζομαι οτι θα υπαρξει ανακοινωση,και αναλογη επισημανση στις ιστοσελιδες της καρτοκινητης.
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα είναι πολύ σημαντικά. Και πολύ θετικά.

Μένει λοιπόν να δούμε πώς θα ενεργοποιηθεί, καθώς στη δική μου για παράδειγμα συσκευή, Redmi 5 plus, δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις κάτι σχετικό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

για ρωτα στο νημα της συσκευης,και σε μενα δεν υπηρχε αλλα με κρυφο κωδικο *#*#... εμφανιζεται στο μενου της συσκευης ο διακοπτης του volte.
Link to comment
Share on other sites

για ρωτα στο νημα της συσκευης,και σε μενα δεν υπηρχε αλλα με κρυφο κωδικο *#*#... εμφανιζεται στο μενου της συσκευης ο διακοπτης του volte.

 

Στα Screenshots έχουν Huawei συσκευές. Λογικά αυτοί θα πάρουν πρώτα Update.

Μεγάλο χαρτί της Huawei το ότι έχει και εξοπλισμό δικτύου και συσκευές.

Τα πάει όλα πακέτο.

Δείτε π.χ. Ελβετία την Sunrise πως λανσάρει 5G με Huawei eNB και αντίστοιχες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Στα Screenshots έχουν Huawei συσκευές. Λογικά αυτοί θα πάρουν πρώτα Update.

Μεγάλο χαρτί της Huawei το ότι έχει και εξοπλισμό δικτύου και συσκευές.

Τα πάει όλα πακέτο.

Δείτε π.χ. Ελβετία την Sunrise πως λανσάρει 5G με Huawei eNB και αντίστοιχες συσκευές.

 

Μόνο που ο IMS της Wind δεν είναι Huawei ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που ο IMS της Wind δεν είναι Huawei ;)

 

Ναι, αλλά ο Κινεζος τους δίνει συσκευές και πρόσβαση στο config σε προτεραιότητα λόγω RAN

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών της Wind και μου απάντησαν ότι η υπηρεσία διατίθεται από 9 Μαΐου, ανεξαρτήτως του τύπου της σύνδεσης, δηλαδή και συμβόλαια και καρτοκινητά την υποστηρίζουν κανονικότατα.

Προς το παρόν διατίθεται μόνο σε συγκεκριμένες συσκευές Huawei, για τις οποίες πρέπει να μπεις στο μενού των ρυθμίσεων στα δίκτυα και να ανοίξεις το διακόπτη που λέει κλήσεις volte η Volte Call.

Προφανώς και σταδιακά θα διατίθεται σε όλο και περισσότερες συσκευές, όπως μου είπαν τονίζω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Θαύμα! Τρεχάτε χωριανοί! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών της Wind και μου απάντησαν ότι η υπηρεσία διατίθεται από 9 Μαΐου, ανεξαρτήτως του τύπου της σύνδεσης, δηλαδή και συμβόλαια και καρτοκινητά την υποστηρίζουν κανονικότατα.

Προς το παρόν διατίθεται μόνο σε συγκεκριμένες συσκευές Huawei, για τις οποίες πρέπει να μπεις στο μενού των ρυθμίσεων στα δίκτυα και να ανοίξεις το διακόπτη που λέει κλήσεις volte η Volte Call.

Προφανώς και σταδιακά θα διατίθεται σε όλο και περισσότερες συσκευές, όπως μου είπαν τονίζω.

 

και τα μυαλα στα καγκελα! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε...

Στο P9 lite της συζύγου μου πάντως, δεν υποστηρίζεται volte, ίσως διότι είναι vf branded συσκευή...

Στα Xiaomi των υπόλοιπων μελών της οικογένειας θα αναμένουμε update προφανώς.

Είναι θέμα των κατασκευαστών να προσαρμόσουν τις συσκευές στα νέα δεδομένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για ρωτα στο νημα της συσκευης,και σε μενα δεν υπηρχε αλλα με κρυφο κωδικο *#*#... εμφανιζεται στο μενου της συσκευης ο διακοπτης του volte.

Tον διακόπτη τον έβαλα, το θέμα είναι ότι και με ανοιχτό, δεν έχω volte, λόγω του ότι πρέπει να εγκατασταθούν οι σχετικές ρυθμίσεις στη συσκευή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova VoLTE/VoWiFi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...