Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον αναφέρεσαι στο widget up-next που έδειχνε ότι ειδοποίηση έπεται τις επόμενες ώρες / μέρες από ημερολόγιο, ξυπνητήρι, reminder κλπ.

Δυστυχώς αυτό καταργήθηκε αλλά επειδή έχουν εκφραστεί πολλά παράπονα για το συγκεκριμένο δεν αποκλείεται να το επαναφέρουν σε κάποια αναβάθμιση.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αναφέρεσαι στο widget up-next που έδειχνε ότι ειδοποίηση έπεται τις επόμενες ώρες / μέρες από ημερολόγιο, ξυπνητήρι, reminder κλπ.

Δυστυχώς αυτό καταργήθηκε αλλά επειδή έχουν εκφραστεί πολλά παράπονα για το συγκεκριμένο δεν αποκλείεται να το επαναφέρουν σε κάποια αναβάθμιση.

 

Έτσι ακριβώς

Και εγώ που το χρησιμοποιούσα είχα μπερδευτεί

Τελικά στο μεγάλο μέγεθος δείχνει τα προσεχή γεγονότα ημερολογίου

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αναφέρεσαι στο widget up-next που έδειχνε ότι ειδοποίηση έπεται τις επόμενες ώρες / μέρες από ημερολόγιο, ξυπνητήρι, reminder κλπ.

Δυστυχώς αυτό καταργήθηκε αλλά επειδή έχουν εκφραστεί πολλά παράπονα για το συγκεκριμένο δεν αποκλείεται να το επαναφέρουν σε κάποια αναβάθμιση.

Ακριβώς. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς

Και εγώ που το χρησιμοποιούσα είχα μπερδευτεί

Τελικά στο μεγάλο μέγεθος δείχνει τα προσεχή γεγονότα ημερολογίου

Όντως τα δείχνει. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Για όσους χρησιμοποιούν την native εφαρμογή mail, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα snooze για τα emails, επειδή δεν μπορώ να το βρώ.

Επίσης τι είναι η Γνωστοποίηση με εικονίδιο ένα καμπανάκι που εμφανίζεται αν κάνεις swipe από δεξιά προς αριστερά σε ένα email;

Ευχαριστώ.

Edited by KLEO67
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για όσους χρησιμοποιούν την native εφαρμογή mail, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα snooze για τα emails, επειδή δεν μπορώ να το βρώ.

Ευχαριστώ.

 

 

Τι είναι το snooze ;

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το snooze ;

Επιλέγεις ημέρα και ώρα που θα λάβεις εκ νέου το email που έλαβες. Είναι δηλ η αναβολή έλευσης, η υπενθύμιση σε μια μεταγενέστερη ημερομηνία. Το διαθέτουν πολλές third party εφαρμογές.

Edited by KLEO67
Link to comment
Share on other sites

Οταν πάω σε μια φωτό και κάνω επεξεργασία - σήμανση και κυκλώνω μια λέξη μου πετάει μήνυμα " δεν μπορεί να αποθηκευτεί δοκιμάστε αργότερα" το κάνει 9 στις 10 φορές Επειδή το χρησιμοποιώ αρκετά στη δουλειά μου μπορείτε να τσεκάρετε αν το κάνει και σε σας , μήπως ειπναι bug της 14.1?
Link to comment
Share on other sites

Οταν πάω σε μια φωτό και κάνω επεξεργασία - σήμανση και κυκλώνω μια λέξη μου πετάει μήνυμα " δεν μπορεί να αποθηκευτεί δοκιμάστε αργότερα" το κάνει 9 στις 10 φορές Επειδή το χρησιμοποιώ αρκετά στη δουλειά μου μπορείτε να τσεκάρετε αν το κάνει και σε σας , μήπως ειπναι bug της 14.1?

 

 

Μόλις το δοκίμασα και κάνει το ίδιο σε μένα. Δεν το είχα παρατηρήσει αλλά σίγουρα πρέπει να διορθωθεί. Είναι πολύ χρήσιμο.

 

Αν μπορείς να το δοκιμάσει κάποιος που έχει την 14.2 GM και να μας πει

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο και σε εμένα...

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν το κανει. Την αποθηκευει κανονικα. Σε 11 pro max βεβαια. Ισως προκειτε για bug συνδιασμου συσκευης/λειτουργικου!!

 

Και σε εμένα με XR το κάνει

Σίγουρα κατάλαβες τι εννοούμε έτσι ;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και κάνει το ίδιο σε μένα. Δεν το είχα παρατηρήσει αλλά σίγουρα πρέπει να διορθωθεί. Είναι πολύ χρήσιμο.

 

Αν μπορείς να το δοκιμάσει κάποιος που έχει την 14.2 GM και να μας πει

 

 

Ξέχασα να αναφέρω το έχω το 11 Pro Max. Άρα δεν νομίζω ότι έχει να κάνει τόσο με την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απ' όλα θα προτείνατε, Xs Max, Xr ή 11

 

Η τιμή τους λέει από μόνη της τι να πάρεις

Ότι αντέχει η τσέπη σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά.

Έχω το XS MAX όπου έχω την SIM κανονικά.

Είχα το 6s PLUS όπου πέρασα όλες τις λειτουργίες και τα app στο XS.

το 6s το έχω με wi fi ώστε να βλέπουν κανένα video στο youtube τα παιδιά στις δύσκολες ώρες.

Για κάποιο λόγο που δεν έχω βρει όταν με παίρνουν τηλέφωνο χτυπάνε και τα 2 ενώ το 6s δεν έχει sim πλέον.

Πως γίνεται να το απενεργοποιήσω αυτό το πράγμα και να δουλεύει μόνο με wifi για youtube?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Για δες στα Settings > Phone > Calls on Other Diveces να είναι στο off

Αυτό ήταν!

Σε ευχαριστώ πολύ!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να εγκαταστήσω στο κινητό την βασική ταπετσαρία του iPhone 12.

https://www.enternity.gr/Article/Gadgets/News/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-%CE%B7-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AC-Apple-iPhone-12/62678.html

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να βρώ ταπετσαρίες του συγκεκριμένου μοντέλου;

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by KLEO67
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ψάχνω να εγκαταστήσω στο κινητό την βασική ταπετσαρία του iPhone 12.

https://www.enternity.gr/Article/Gadgets/News/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-%CE%B7-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AC-Apple-iPhone-12/62678.html

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να βρώ ταπετσαρίες του συγκεκριμένου μοντέλου;

Ευχαριστώ πολύ.

 

https://www.google.gr/amp/s/9to5mac.com/2020/10/20/iphone-12-wallpapers-download/amp/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μουσική

Μου βγάζει αυτό το μουσικό κομμάτι όταν πάω να ξεκλειδώσω την συσκευή και θέλω να το επιλέξω σαν ήχο κλήσης, μπορώ; και από που;

Για να είμαι πιο συγκεκριμένος το κομμάτι είναι αγορασμένο και το έχω στην εφαρμογή μουσική - ληφθείσα μουσική το βλέπω το ακούω αλλά δεν μπορώ να το κάνω ήχο κλήσης. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.

Edited by ekontax
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μουσική

Μου βγάζει αυτό το μουσικό κομμάτι όταν πάω να ξεκλειδώσω την συσκευή και θέλω να το επιλέξω σαν ήχο κλήσης, μπορώ; και από που;

Για να είμαι πιο συγκεκριμένος το κομμάτι είναι αγορασμένο και το έχω στην εφαρμογή μουσική - ληφθείσα μουσική το βλέπω το ακούω αλλά δεν μπορώ να το κάνω ήχο κλήσης. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...