Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τότε στο iTunes ποια αναβάθμιση ψάχνεις;

 

Αυτήν! Δεν την έχω περάσει! Είμαι με την τελευταία ( 13.7 ) και θέλω να την περάσω από το iTunes!

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν! Δεν την έχω περάσει! Είμαι με την τελευταία ( 13.7 ) και θέλω να την περάσω από το iTunes!

 

Κάνε απλά αναβάθμιση από το κινητό δεν υπάρχει πρόβλημα. Αδικα ταλαιπωρία τραβάς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος στην εφαρμογή `ΤΗΛΕΦΩΝΟ` της συσκευής ένα μήνυμα που κάποιες φορες όταν πας να πάρεις τηλέφωνο σου λέει κάτι σαν `η σύνδεση με την τηλεφωνηκη γραμμή έχει διακοπεί` και έχει ως επιλογές κλήση ή ακύρωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε απλά αναβάθμιση από το κινητό δεν υπάρχει πρόβλημα. Αδικα ταλαιπωρία τραβάς

Συμφωνώ απολύτως. Αν έχεις όρεξη μετά κάνε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, νεότερα!. Ήρθε ο φίλος του γυιού μου και έκανα όσα είπατε όλοι πιο πάνω και έγινε η αναβάθμιση στο ipad!. Τώρα κατεβάζω την αναβάθμιση για το κινητό η οποία είναι 5.75 giga όπως γράφει!. Οι ενέργειες που κάναμε είναι οι εξής! 1). Κάναμε Winstall με το Revo Uninstaller. 2) Απενεργοποιήσαμε το τοίχος προστασίας των Windows. Απενεργοποιήσαμε τους κωδικούς και το Face ID. 3) Συνδέσαμε το Lightining καλώδιο απ ευθείας πάνω στην μητρική!. Εάν όλα πάνε καλά και στο τηλέφωνο, θα σας πώ σε κανα δίωρο που πιστεύω πως θα τελειώσει!.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος στην εφαρμογή `ΤΗΛΕΦΩΝΟ` της συσκευής ένα μήνυμα που κάποιες φορες όταν πας να πάρεις τηλέφωνο σου λέει κάτι σαν `η σύνδεση με την τηλεφωνηκη γραμμή έχει διακοπεί` και έχει ως επιλογές κλήση ή ακύρωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ απολύτως. Αν έχεις όρεξη μετά κάνε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων

 

 

Mην κάνεις τιποτα

Το έκανε και σε εμένα σε XR οταν το πηρα καινούργιο και εκανα set up as new...και το παρουσιαζςει ΜΟΝΟ σε επαναφορα συκευης ....μετα απο μερικες μερες φτιαχνει μόνο του

Τώρα μην ρωτάς γιατί το κάνει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει παρατηρήσει κάποιος στην εφαρμογή `ΤΗΛΕΦΩΝΟ` της συσκευής ένα μήνυμα που κάποιες φορες όταν πας να πάρεις τηλέφωνο σου λέει κάτι σαν `η σύνδεση με την τηλεφωνηκη γραμμή έχει διακοπεί` και έχει ως επιλογές κλήση ή ακύρωση

 

Έχεις ενεργοποιημένο το VoWiFi; Αν ναι, προς το παρόν υπάρχει πρόβλημα με το iOS 14.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένο το VoWiFi; Αν ναι, προς το παρόν υπάρχει πρόβλημα με το iOS 14.

Ναι, αυτό και εγώ υποψιάζομαι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι, αυτό και εγώ υποψιάζομαι

 

Αυτό φταίει. Κλείστο και θα λυθεί το πρόβλημά σου και αναμένεις για το σχετικό fix.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φταίει. Κλείστο και θα λυθεί το πρόβλημά σου και αναμένεις για το σχετικό fix.

Ευχαριστώ πολύ, καλή συνέχεια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το iphone, χάριν στις δικές σας συμβουλές και πληροφορίες, αλλά και στην δική μου υπομονή και επιμονή!. Σας ευχαριστώ και πάλι όλους σας!.
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το iphone, χάριν στις δικές σας συμβουλές και πληροφορίες, αλλά και στην δική μου υπομονή και επιμονή!. Σας ευχαριστώ και πάλι όλους σας!.

 

Μην βιάζεσαι

Τώρα θα έχεις προβλήματα και θα θέλεις πάλι βοήθεια να δούμε πως θα τα λύσεις

 

Δεν λύνονται. Πρέπει να περιμένεις αναβάθμιση νέα όταν βγει...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην βιάζεσαι

Τώρα θα έχεις προβλήματα και θα θέλεις πάλι βοήθεια να δούμε πως θα τα λύσεις

 

Δεν λύνονται. Πρέπει να περιμένεις αναβάθμιση νέα όταν βγει...

 

Ώχ... μανούλα μου! Τι με περιμένει πάλι?!

Link to comment
Share on other sites

Ώχ... μανούλα μου! Τι με περιμένει πάλι?!

 

Όσοι βιαζόμαστε να αναβαθμίσουμε τα ίδια παθαίνουμε κάθε χρόνο όποτε δεν είσαι ο μόνος

Αν και οι νέες συσκευές δεν έχουν τόσο πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην βιάζεσαι

Τώρα θα έχεις προβλήματα και θα θέλεις πάλι βοήθεια να δούμε πως θα τα λύσεις

 

Δεν λύνονται. Πρέπει να περιμένεις αναβάθμιση νέα όταν βγει...

 

Έχει θέματα η 14.01??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω δεί κάτι.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ώχ... μανούλα μου! Τι με περιμένει πάλι?!

 

Τι σε περιμένει δηλαδή; Θα κάνεις update από τη συσκευή σου, δεν βλέπω που είναι η δυσκολία...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι σε περιμένει δηλαδή; Θα κάνεις update από τη συσκευή σου, δεν βλέπω που είναι η δυσκολία...

 

Σε προβλήματα της 14.0.1 αναφέρεται επειδή του το είπα πιο πάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά δεν έχω δεί κάτι.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχουν προβλήματα

Δεν εμφανίζονται σε όλους τα bug

Εξαρτάται τι είχες μέσα στην συσκευή σου, εάν όλα πήγαν καλά την ώρα την αναβάθμισης, πως έκανες την αναβάθμιση, εάν κάποια από τις εφαρμογές σου δεν έχει αναβαθμιστεί και άλλοι πολλοί παράγοντες οδηγούν σε bug και όχι σε όλους

 

Με τον καιρό τα διορθώνουν και σιγά σιγά όλοι φτάνουμε σε ένα αξιόλογο επίπεδο. Πάλι όμως τυχαίνει κάποιοι να έχουν κάποια bug ακόμα και σε πολύ σταθερές εκδόσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε προβλήματα της 14.0.1 αναφέρεται επειδή του το είπα πιο πάνω

 

Και σε αυτό να αναφέρεται πάλι δεν έχει βάση αυτό που λέει. Μια χαρά είναι η 14.0.1 σε σχέση με τη 14. Τίποτα δεν τον περιμένει. Αν και είναι σίγουρος ότι μιλάει πάλι για τη διαδικασία της αναβάθμισης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε προβλήματα της 14.0.1 αναφέρεται επειδή του το είπα πιο πάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Υπάρχουν προβλήματα

Δεν εμφανίζονται σε όλους τα bug

Εξαρτάται τι είχες μέσα στην συσκευή σου, εάν όλα πήγαν καλά την ώρα την αναβάθμισης, πως έκανες την αναβάθμιση, εάν κάποια από τις εφαρμογές σου δεν έχει αναβαθμιστεί και άλλοι πολλοί παράγοντες οδηγούν σε bug και όχι σε όλους

 

Με τον καιρό τα διορθώνουν και σιγά σιγά όλοι φτάνουμε σε ένα αξιόλογο επίπεδο. Πάλι όμως τυχαίνει κάποιοι να έχουν κάποια bug ακόμα και σε πολύ σταθερές εκδόσεις

Εννοείται ότι πάντα θα εμφανίζονται κάποια μικρά ή μεγάλα κατα καιρούς προβλήματα και σίγουρα εξαρτάται και απο την χρήση που κάνεις και πως το χρησιμοποιείς και τι χρησιμοποιείς

Εγώ μίλησα για την δική μου συσκευή όπως όλοι εδώ μέσα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τι σε περιμένει δηλαδή; Θα κάνεις update από τη συσκευή σου, δεν βλέπω που είναι η δυσκολία...

 

Άααα.... άμα είναι αυτό εντάξει!, τίποτα άλλο να μην είναι!.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με το IOS 13, στην οθόνη που βρίσκεται αριστερά της κεντρικής (αν σύρει κάποιος), μου εμφανιζόταν η επόμενη επαγγελματική συνάντηση με ενημέρωση από το ημερολόγιο. Μετά την αναβάθμιση στο IOS 14, δεν συμβαίνει αυτό και αν προσθέσω ως widget το ημερολόγιο, αυτό μου εμφανίζει μόνο τα γεγονότα της ημέρας και όχι το επόμενο γεγονός (πχ επόμενη συνάντηση). Ξέρει κανείς πως αυτό μπορεί να αλλάξει;
Link to comment
Share on other sites

Με το IOS 13, στην οθόνη που βρίσκεται αριστερά της κεντρικής (αν σύρει κάποιος), μου εμφανιζόταν η επόμενη επαγγελματική συνάντηση με ενημέρωση από το ημερολόγιο. Μετά την αναβάθμιση στο IOS 14, δεν συμβαίνει αυτό και αν προσθέσω ως widget το ημερολόγιο, αυτό μου εμφανίζει μόνο τα γεγονότα της ημέρας και όχι το επόμενο γεγονός (πχ επόμενη συνάντηση). Ξέρει κανείς πως αυτό μπορεί να αλλάξει;

 

 

Εάν δεις στο μεγαλύτερο μέγεθος έχει τα γεγονότα

Link to comment
Share on other sites

Με το IOS 13, στην οθόνη που βρίσκεται αριστερά της κεντρικής (αν σύρει κάποιος), μου εμφανιζόταν η επόμενη επαγγελματική συνάντηση με ενημέρωση από το ημερολόγιο. Μετά την αναβάθμιση στο IOS 14, δεν συμβαίνει αυτό και αν προσθέσω ως widget το ημερολόγιο, αυτό μου εμφανίζει μόνο τα γεγονότα της ημέρας και όχι το επόμενο γεγονός (πχ επόμενη συνάντηση). Ξέρει κανείς πως αυτό μπορεί να αλλάξει;

 

Στο μεσαιο μεγεθους widget θα σου δειξει τα αυριανα το απογευμα αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...