Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά,

ψάχνω να πάρω ένα xs max. ισχύει οτι μετά απο επαναφορά δεν μπορείς να δεις σε τι ποσοστό βρίσκεται η μπαταρία?

 

γιατί έχω βρει ένα αλλά ρώτησα για το ποσοστό και μου είπε οτι έκανε επαναφορά και δεν μπορεί να το δει..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν γίνεται αυτό .

Απλά έχει αλλάξει μπαταρία aftermarket και δεν του δείχνει ποσοστό στο battery health.

Αν κάνω λάθος ,ας με διορθώσει κάποιος .

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν γίνεται αυτό .

Απλά έχει αλλάξει μπαταρία aftermarket και δεν του δείχνει ποσοστό στο battery health.

Αν κάνω λάθος ,ας με διορθώσει κάποιος .

 

Οχι δεν κανεις λαθος. Εχει αλλαξει μπαταρια και εβαλε του κιλου. Προφανως δεν εχει πλεον και εγγυηση η συσκευη αφου εχει ανοιχτει απο μη εξουσιοδοτημενο τεχνικο.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση παιδιά

Μετά την επαναφορά πρέπει να κάμεις όλα τα βήματα για να ξανά ανοίξει το τηλέφωνο γι αυτό δεν φαίνεται

Ο άνθρωπος το έκανε επαναφορά και το έχει έτοιμο να το δώσει σε κάποιον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση παιδιά

Μετά την επαναφορά πρέπει να κάμεις όλα τα βήματα για να ξανά ανοίξει το τηλέφωνο γι αυτό δεν φαίνεται

Ο άνθρωπος το έκανε επαναφορά και το έχει έτοιμο να το δώσει σε κάποιον

 

Ε ναι ετσι δεν φαινεται. Αλλα δεν νομιζω να εννοει αυτο ο φιλος μας.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανες επαναφορά από iCloud, πως τη θεωρείς καθαρή εγκατάσταση; Δεν πάνε μαζί αυτά.

 

Θελω να πω οτι η μειωμένη μπαταρία(αυτο το λεω εγω-ισως να μην ειναι) μπορει να οφείλεται στην επαναφορά απο icloud?

Να μετέφερε κατι απο το 8 plus και να επιρρεαζει την μπαταρία;

Γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω οτι η μειωμένη μπαταρία(αυτο το λεω εγω-ισως να μην ειναι) μπορει να οφείλεται στην επαναφορά απο icloud?

Να μετέφερε κατι απο το 8 plus και να επιρρεαζει την μπαταρία;

Γίνεται αυτό;

 

Αν κανείς επαναφορά από αντίγραφο iCloud περνάει κάποιες ρυθμίσεις ξανά, και τις εφαρμογές τις βλέπεις μπροστά σου τις ξανά κατεβάζει από την αρχή

Άρα εγώ το θεωρώ καθαρή εγκατάσταση απλά σου περνάει όλες τις ιδιαιτερότητες που είχε πχ φακέλους, WiFi και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω αυτο Τασο.

Εγω ρωταω αν επαναφέρει,αυτο που λεγαμε παλια,"σκουπίδια" απο το προηγουμενο τηλεφωνο που να επιρρεαζουν την διαρκεια της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω αυτο Τασο.

Εγω ρωταω αν επαναφέρει,αυτο που λεγαμε παλια,"σκουπίδια" απο το προηγουμενο τηλεφωνο που να επιρρεαζουν την διαρκεια της μπαταρίας.

 

Κατά την δίκη μου εμπειρία δεν επαναφέρει

Τώρα τι θα σου πουν οι άλλοι δεν ξέρω

Εγώ δοκιμασμένα μιλάω.

 

Έκανα επαναφορά από iCloud και διορθώθηκε το πρόβλημα τότε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω με την εγγυηση ποσο εχουν εδω ελλαδα? ειμαι το android και σκεφτομαι να παρω να το δοκιμασω γιαυτο ρωταω σορρυ κιολας...............
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω με την εγγυηση ποσο εχουν εδω ελλαδα? ειμαι το android και σκεφτομαι να παρω να το δοκιμασω γιαυτο ρωταω σορρυ κιολας...............

 

2 χρονάκια

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω με την εγγυηση ποσο εχουν εδω ελλαδα? ειμαι το android και σκεφτομαι να παρω να το δοκιμασω γιαυτο ρωταω σορρυ κιολας...............

 

Μεγάλο θέμα αυτό

1 χρόνο έχει σίγουρα εγγύηση από την Apple

Ο δεύτερος χρόνος είναι που μας προβληματίζει και μας δημιουργεί προβλήματα εδώ και πολλά χρόνια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω με την εγγυηση ποσο εχουν εδω ελλαδα? ειμαι το android και σκεφτομαι να παρω να το δοκιμασω γιαυτο ρωταω σορρυ κιολας...............

 

Η Apple γενικα δινει ενα χρονο

Οι επίσημοι μεταπωλητές σου δίνουν ακόμα ένα ...δηλ storm public γερμανός κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εάν είμαι εκτός θέματος συγνώμη. Θέλω να περάσω τραγούδια ( μεμονωμένα ή σε φακέλλους) μέσα στο τηλέφωνο μέσω iTunes στο VLC, γίνεται? Και εάν ναί πώς? Προσπαθώ εδώ και κάτι μέρες και άκρη δεν βρίσκω!, υπάρχει τρόπος ή κάποια άλλη μέθοδος που να γίνεται? Είχα ξαναπροσπαθήσει και πάλι παλαιότερα αλλά δεν τα είχα καταφέρει και τώρα είπα είναι κρίμα να μην μπορώ να ακούσω ένα τραγούδι ή να δώ κάποια ταινία σε ταξίδι!. Εάν μπορεί και γνωρίζει κάποιος!, άς βοηθήσει!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν είμαι εκτός θέματος συγνώμη. Θέλω να περάσω τραγούδια ( μεμονωμένα ή σε φακέλλους) μέσα στο τηλέφωνο μέσω iTunes στο VLC, γίνεται? Και εάν ναί πώς? Προσπαθώ εδώ και κάτι μέρες και άκρη δεν βρίσκω!, υπάρχει τρόπος ή κάποια άλλη μέθοδος που να γίνεται? Είχα ξαναπροσπαθήσει και πάλι παλαιότερα αλλά δεν τα είχα καταφέρει και τώρα είπα είναι κρίμα να μην μπορώ να ακούσω ένα τραγούδι ή να δώ κάποια ταινία σε ταξίδι!. Εάν μπορεί και γνωρίζει κάποιος!, άς βοηθήσει!.

 

Με το iTunes σκέτο

Κάνε λίστες

Ρίξε μέσα ότι κομμάτια θέλεις στις λίστες

Μετά σύνδεσε την συσκευή στον υπολογιστή

Στο iTunes εμφανίζεται ένα εικονίδιο του τηλεφώνου

Εκεί μέσα έχει ενότητα Μουσική

Δηλώνεις ότι λίστες θέλεις να συγχρονίζει

 

Το κανείς μια φορά ξενοιασιές για πάντα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εάν είμαι εκτός θέματος συγνώμη. Θέλω να περάσω τραγούδια ( μεμονωμένα ή σε φακέλλους) μέσα στο τηλέφωνο μέσω iTunes στο VLC, γίνεται? Και εάν ναί πώς? Προσπαθώ εδώ και κάτι μέρες και άκρη δεν βρίσκω!, υπάρχει τρόπος ή κάποια άλλη μέθοδος που να γίνεται? Είχα ξαναπροσπαθήσει και πάλι παλαιότερα αλλά δεν τα είχα καταφέρει και τώρα είπα είναι κρίμα να μην μπορώ να ακούσω ένα τραγούδι ή να δώ κάποια ταινία σε ταξίδι!. Εάν μπορεί και γνωρίζει κάποιος!, άς βοηθήσει!.

 

 

Σωστά προσπαθείς από vlc

Πας στην καρτέλα network

Ενεργοποιεις το sharing via WiFi

Και μπαίνεις από εναν browser στο pc σου και ριχνεις εκεί ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ, ο,τι τραβάει η ψυχή σου.

 

Αφού περάσεις όσα θέλεις (ταινίες, μουσική κλπ) θα τα βρίσκεις και θα τα παίζεις όλα μέσα από το vlc στο iPhone/iPad cc529f7209eb5ef279ca4a0d54208284.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το iTunes σκέτο

Κάνε λίστες

Ρίξε μέσα ότι κομμάτια θέλεις στις λίστες

Μετά σύνδεσε την συσκευή στον υπολογιστή

Στο iTunes εμφανίζεται ένα εικονίδιο του τηλεφώνου

Εκεί μέσα έχει ενότητα Μουσική

Δηλώνεις ότι λίστες θέλεις να συγχρονίζει

 

Το κανείς μια φορά ξενοιασιές για πάντα

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!. Να υποθέσω ότι για ταινίες μόνο στο VLC;. Φωτογραφίες παλιές πώς τι περνάω μέσα για να τις βλέπω? και αυτές απο το VLC;. Τα τραγούδια που είχα μέσα και ήταν σκόρπια στην βιβλιοθήκη-πρόσφατες προσθήκες-καλλιτέχνες-άλμπουμ-τραγούδια-είδη-ληφθέντα, αυτά θα τα σβήσω?-διαγράψω? ή εάν το κάνω θα τα χάσω από τις λίστες μου!? Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι!.

Link to comment
Share on other sites

Εχω συνδέσει στην εφαρμογή mail τον λογαριασμό μου otenet.gr και παρόλο που στις γνωστοποιήσεις έχω ενεργοποιήσει και οθόνη κλειδώματος και κέντρο γνωστοποιήσεων και μπάνερ και ήχο, όταν έχω εισερχόμενο mail αν δεν μπω να δω δεν μου το εμφανίζει στην οθόνη σαν γνωστοποίηση ( όπως κάνει το gmail ) Exει κανείς κάποια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τέταρτο τζαμάκι σε ένα χρόνο.

 

https://www.uniqueshop.gr/mobileaccessories/gialines-membranes-othonis/tempered-glass-apple/tempered-glass-iphone-xs-max/spigen-tempered-glass-iphone-xs-max.html

 

Για να δούμε θα βγάλει τρίμηνο ;

 

Το πρώτο belkin από istorm αυτό που έμπαινε με πρέσα.

Δεύτερο και τρίτο αυτά που βάζει η document.

 

Σας έχει βγάλει χρόνο τζαμάκι ή στο τρίμηνο εξάμηνο πάτε για καινούργιο ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τέταρτο τζαμάκι σε ένα χρόνο.

 

https://www.uniqueshop.gr/mobileaccessories/gialines-membranes-othonis/tempered-glass-apple/tempered-glass-iphone-xs-max/spigen-tempered-glass-iphone-xs-max.html

 

Για να δούμε θα βγάλει τρίμηνο ;

 

Το πρώτο belkin από istorm αυτό που έμπαινε με πρέσα.

Δεύτερο και τρίτο αυτά που βάζει η document.

 

Σας έχει βγάλει χρόνο τζαμάκι ή στο τρίμηνο εξάμηνο πάτε για καινούργιο ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δηλ τα άλλα τι πάθανε ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σας έχει βγάλει χρόνο τζαμάκι ή στο τρίμηνο εξάμηνο πάτε για καινούργιο ;

 

Εγώ ποτέ δε χρειάστηκε να αλλάξω tempered glass μέχρι να αλλάξω την ίδια τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ένα χρόνο τώρα! Δεν μου έπαθε τίποτα, και έφαγε και μία με τα μούτρα πάνω σε τσιμέντο!. Το είχα βάλει στην Νέα Υόρκη στην apple.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...